Fórum témák
» Több friss téma |
Van egy 50MB-os beszkennelt könyvem ugyanebben a témában. Azt nem kockáztattam meg feltölteni.
Ezer hála és köszönet mindkettőtöknek !!
Jól sejtettem, ez a lista egy "icipicit" többet tartalmaz az enyémnél Abban főleg csak a logikai IC-k szerepeltek. Kadarist, említetted, hogy a K155AG lábkiosztása megegyezik az SN-es megfelelőjével. Ez véletlen vagy az oroszok szándékosan törekedtek a lábkompatibilitásra minden IC-jüknél ? Vagy legalább a nagy részénél...?
Természetesen törekedtek, hisz miért változtatták volna meg a jól átgondolt tervezésű nyugati IC-k lábkiosztását.
Az oroszok viszont ragaszkodtak a metrikus lábtávolságok használatához. Ígyhát egy soklábú orosz IC-t nem biztos, hogy könnyű beépíteni egy amerikai helyébe, és fordítva.
A keresztreferenciának akkor van értelme,ha adott egy alkatrész, ezt sok országban gyártják, de kompatibilis, azaz megegyezik egyik a másikkal, csak épp, más ország, más cég gyártja, ergó mások a jelöléseik is, de lábkiosztás és felhasználás szempontjából azonos (nak kellene lenni elméletileg, ez a gyakorlatban nem mindig sikerül így, itt inkább a minőségre gondolok) tehát használhatod egyiket a másik helyett.
A keresztreferencia pedig annyit jelent, hogy "annak" megfelelő.
Természetesen a kompatibilitás üzleti szempontból is fontos.
Érdemes megnézni egy 30 éves MMG műszer belsejét. Texas gyártmányú ic-k mellett szovjet ic-k gyakran láthatóak. Magyar gyártmányú elektronika készülékeken kívül nem igazán volt elterjedt ez a koncepció. Na de ez már inkább off...
Méghogy koncepció? Szabály volt, nyugati alkatrész csak akkor lehetett használni, ha nem volt még hasonló sem magyar, v szocialista importból. Meg is látszott a minőségen, azzal együtt is, hogy többnyire csak a tokozásuk volt magyar, v szocialista
[OFF] Nálunk meg volt engedve a nyugati alkatrész beépítése. Más szoci országban nem igen. Erre értettem a koncepciót.
Sziasztok!
Milyen alatrész ez? A jobb oldalit azt tudom de a másikat nem. Az volt rá írva 610 hF Köszi!
A jobb oldaliról csak annyit, hogy a nagy hengeres tartozéka hiányzik róla.
Az alkatrészed egy kondenzátor lesz nagy eséllyel, 610nF elvileg.
Igaz, végül is logikus
Mondjuk nem nagyon építenék már be ilyen IC-ket, viszont sose lehet tudni nem-e kell majd helyettesíteni valamiben. Orosz tranzisztorral már előfordult ez a művelet. Az ilyen alkatrészeket el szoktam rakni, egyszer kuriózum lesz belőle
Csőkondenzátor. Remélem nem a Kőbányaiban találtad
Sziasztok!
Inkább 610pF a kapacitása ennek a kerámia csőkondenzátornak. A feszültségtűrése is rajta van 1-2 kilovoltos lehet Régi csöves ff tévékben használták.
Helló!
Tudnátok-e információval szolgálni a csatolt kijelzővel kapcsolatban? Nem találok adatlapot, de érdekelne a fényereje. Egy 1.3mCd-s HDSP5301-hez hasonlítva erősebb a fénye, viszont nem tudom, hogy van-e akkora, mint a HDSP5501-nek (2.8mCd), mivel nincs ilyen, vagy hasonló kijelzőm.
Üdv!
Ez az IC és az 1. oldalon található kapcsolás megfelelő 8,4V 1200mAh 7x4/5SC cellás Ni-Cd típusú akku feltöltésére? Ha csak DC 12v áll rendelkezésre?
Üdv!
Ennyit sikerült róla kiderítenem: Instrument Design Engineering Associates Seven-Segment Numeric LED Display - 0.56 Inch,Single Digit Package Style (Basic)=DIP Number of Characters=1 Connection Type=Comm Cath. Color=Orange Character Height (mm)=14 Peak Wavelength (m)=635n Iv Min.(cd) Luminous Intensity=4.0m @I(F) (A) (Test Condition)=20m V(F) Max.(V) Forward Voltage=2.8 @I(F) (A) (Test Condition)=20m Package=DIP
Nálam töltés végefelé kb 1.6V x cellaszám van kb. Igaz ez NiMh. Ez ha igaz 7*1.6=11.2V ra jönne ki. Valamennyi marad még a tranyón is. Hát elég necces. Próbáld ki, talán működhet, de inkább nem szerintem.
Akkor ezek szerint ez 4mCd-s, ami még kicsivel több is, mint a HDSP55xx sorozat. Az viszont érdekes, hogy narancssárgának írja, mert egyáltalán nem annak látszik.
Köszi szépen a fáradozásodat!
Sziasztok!
Kaptam a közelmúltban egy rakás elektroncsövet, és volt közte egy ilyen. Ez pontosan micsoda? Nekem csak egy tippem van, az pedig az,hogy fotocella. És hogy kell bekötni, mert adatlapot nemigazán találtam róla. A hátuljára ez van írva: WK65036.
Szia!
Ez egy novál csőtokozású fényellenállás. Régi fénykapcsolókban használták.
Adatlap: Bővebben: Link
Nekem is van egy ilyen.
Jól használható! Javaslom hogy ne törd össze ilyenek!
Megszállottja vagyok az elektroncsöveknek, így nem szándékozom összetörni.
Amúgy valami kapcsolásfélét tudsz nekem küldeni, hogy hogyan lehet használni?
Nézz be ide . Itt segítenek kitalálni mire használd!
A mellékelt linken van a számomra ismeretlen alkatrész.Piros karika jelzi! Jó lenne tudni, hogy mivel helyettesíthető és mi ez egyáltalán.
Kép
Shottky dióda. Bővebben: Link
Egy problémám van: Amit mutattam a képen, ugyanolyan tokozásút nem látok. :no:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |