Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   12 / 137
(#) KD mester válasza Doncso hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Már nem azért, de pl: a B5 már leszégyenített jó néhány csöves {SE-ket is}(má nem olyanokról van szó akik a kocsma előtt dekkolnak) cuccot. Pusztán az, hogy csöves erősítő sajnos nem jelent semmit. Ugyanúgy lehet silány hangminősége, mint egy félvezetősnek. A minőség mindig a sokból azt a nagyon kevés igazán jót, a legjobbakat jelenti, és ez éppúgy áll a csövesekre, mit a félvezetősökre, vagy a kapcsoló üzeműekre.
(#) Doncso válasza KD mester hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Ismerem a B5-öt, megépítettem már sztereóban, és hát, mondasz valamit, ugyanis a hangja annak is valami döbbenet. Régóta nem hallottam, olyat, a JLH-mat egyértelműen alázta. Az EL-84 SE-met már nem igazán tudta überelni. De abban egyetértünk, hogy pár alkatrészzel nem igazán tudsz építeni hi-tech audiofilt.
(#) ngyzoli válasza Doncso hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
[OFF]Az EL 84 csak PP-ben tud igazán "villantani",single end-re (pentóda!) nem annyira jó,tehát a B5 valószínűleg meg fogja verni,-éspedig mindenben.Alighanem...
(#) mark.budai válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
[off]Akkor villogassunk a PCL86PP-vel.
(#) Doncso válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Inkább ne menjünk most ebbe bele, nekem mindkettő van , nekem jobban tetszik az EL.
(#) wartowski hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Halló mindenki!

Én ezt építettem szériában is.
Tiszta "A" osztály, és pofon egyszerű.
Van belőle több változat, ez az alap.
Tápfesz: 24-32V, de IRF 540, 9540 kombóval
kihoztam belőle 70W-ot csatornánként "A" osztályban,
magasabb tápfesszel, (kb. 45V) 6A nyugalmi áram mellett.......
A továbbfejlesztett változatok kapcsolásait nem közölhetem, ezt is csak alkatrészértékek nélkül, nem direkt szívatlak benneteket, ez egy angol high-end cég
által licenszelt kapcsolás. Sok sikert a számításokhoz,
ha valakinek segítség kell, keressen meg, szívesen állok rendelkezésetekre.
A hangjáról annyit hogy über.......Nyolc éve építem-tesztelem a különböző variánsokat, de az alap változat is inkább high-end mint audiofil.......kegyetlen.
Sok embernek esett már le az álla a hangjától, nagyképűség nélkül mondhatom. Persze szűrt-stabilizált táp kell hozzá, és adni kell neki rendesen, de ebben is tudok segíteni, van hozzá végleges és teljesen jó, atombiztos megoldás.

Üdv!
(#) CIROKL válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Szia ! Kérhetnénk a kész műről egy fotot ? Nagyon kiváncsivá tettél azzal a 70Wattal ? Mekkora hűtőborda van ráakasztva ?
Idézet:
„magasabb tápfesszel, (kb. 45V) 6A nyugalmi áram mellett”
Hu az eléggé szép , minden féleképp tegyél föl róla fotot mert ezt csak ugy lehet elhinni ha látjuk is ?
(#) lamalas hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
70W A osztalyban szerintem ertelmetlen energiapazarlas.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
De akkor egy olyan képet ahol látszanak az alkatrész értékek
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Nekem az alkatrész érték az nem kell csak a kétszer 70 Watt A-osztály az ami ? Érted, már építettem 20Wattosakat , és tudom mivel jár azért ez az értetlenség ! wartowski : Látom te Kecskeméti vagy ! Nem voltál véletlen a találkozón ott Kecskeméten ? Oda elhozhattál volna bemutatni egy ilyen csodát !
(#) wartowski válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Délután lefotózom a sajátom belsejét, és felrakom.
Kb 10kg a borda oldalanként.
Nem muszáj ilyen nagyot építeni, csak kíváncsiságból csináltam én is. 30V körüli tápfesznél kb. 20-30W jön ki csatornánként. Az bőven elég.
Persze hogy "energiapazarlás" a 2x70W-os verzió, de odaver!
Az 500 Wattos zenekari tölcséreimet úgy küldte hogy nagyon!!! (zenei teljesítmény az 500W nem szinuszos meg "pimpó")
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Pontosan tudom mire gondolsz, csak én nem akartam hitetlenkedni, 70W A-osztály, 6A 45V ez nekem is egy picit sántít, de gondoltam inkább nem megyek bele, nem beszélve arról hogy ide aztán már kell hűtő felület rendesen, ahogyan azt sem tudom elképzelni, hogy ezt a hőt azok a csepp TO220-as fetek át tudnák adni a bordának, de nyitott vagyok mindenre, és fő az optimizmus, az alkatrész értékek fel nem tüntetése számomra olyan érzéseket vált ki, mint az etióp kisfiú előtt lassan elhaladó ropogósra sült csirkecomb. Mindamellett abszolut nem akarok vitát szítani, nem ez a cél, én is kíváncsi vagyok a képekre.
(#) wartowski válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Ha lesz legközelebb audiofil találkozó Kecsón, ígérem, elmegyek, és elviszem a saját erősítőmet.
Megértem hogy értetlenül állsz a dolog előtt, hiszen "A" osztályban felesleges ez a teljesítmény.
Igen, az kb. 800-1000W tápteljesítményt igényel,
mivel túl szoktam méretezni egy kicsit.....
(#) lamalas válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Idézet:
„...a 2x70W-os verzió, de odaver!”


70W az A osztalyban, AB osztalyban, B osztalyban es D osztalyban is 70W ... ugyanugy odaver
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Megértem az aggodalmaidat, ha nagyon szeretnéd privátban küldök egy teljes, minden alkatrészértékkel ellátott rajzot még ma este.....tápegységgel, mindennel.
Mint írtam nyolc éve építem ezeket az erősítőket, nem azért járok ide fórumozni hogy fennhéjázzak, csupán segítő szándékból raktam fel, mert tudom hogy milyen érzés évekig kínlódni, kísérletezni, keresni a legjobbat.
Én olyan szerencsés vagyok hogy megtaláltam, és meg szeretném osztani másokkal is mert nem vagyok irigy......
A szakmai részébe is belemehetünk nyugodtan.
Számold ki és stimmelni fognak az értékek. "A" osztályban 75% megy el hődisszipációban, és 25% kb. a valós, effektív teljesítmény. De ennél az erősítőnél nagyon kicsi a torzítás, ami még korántsem minden,
mert az áram és a feszültségkimenete is majdnem teljesen lineáris. És a "jelgyorsaság" (slew rate angolul) csatornánként 140-150 V/us.
(#) wartowski válasza lamalas hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Rendben, igazad van.
2X70W odaver a létező összes üzemmódban, legyen az "A", "AB", "B", stb....
De ha ennek a hangját összeméred egy ugyanakkora "AB" osztályúval, meghallod a különbséget.
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
A rajzot nagyon szívesen fogadom és megköszönöm,

Idézet:
„nem azért járok ide fórumozni hogy fennhéjázzak”


Effelől nincs kétségem, nem is ez volt a célom.


Idézet:
„Én olyan szerencsés vagyok hogy megtaláltam, és meg szeretném osztani másokkal is mert nem vagyok irigy.....”


Persze, elhiszem, hogy nem irígységből nem tetted fel, tudom mi az a licensz , jogvédelem.

Ezért is írtam, hogy abszolut nem célom a vita szítása, de még egy rossz érzés keltése sem, és nyitott vagyok mindenre.
A csirkecombos hasonlat, nem ellened irányult, hanem úgy értendő, hogy van valami ami tetszik, de nem érek vele semmit mert elérhetetlen, ez persze nem miattad, itt lép életbe a licensz.
Remélem érted így hogy mi a lényeg és nincs harag. A rajz tényleg érdekel ha felajánlod.
Üdv.
(#) wartowski válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Jó hogy nem haragszom, ne hülyéskedj már.....
Rossz kis 32 évem alatt kaptam elég ívet az élettől,
azért is osztom meg az alapkapcsolást (ami amúgy teljes értékű "A" osztályú végfok) mert nekem mostanában nincs időm ilyenekre, (ott a gyerek, meg "másodállásban" fegyverkovács vagyok) hagy építse meg más is, ez a legkevesebb gondom. Meg amúgy is van egy pár (3) példány a "tarsolyomban", minden verzióból 1db...
(#) hapro válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Egy komplett dokumentációt én is szívesen fogadnék akár itt a forumon, akár privátban.
(#) lamalas válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Idézet:
„De ha ennek a hangját összeméred egy ugyanakkora "AB" osztályúval, meghallod a különbséget.”


Az lehet, ezt nem is vitatom
(#) wartowski válasza hapro hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Inkább akkor felrakom ide a komplett doksit ma este,
nem privátozgatok.
(#) hapro válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Köszönöm. Kíváncsian várom.
(#) bölcsész válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Hát az nekem is jó lenne, köszi!
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Oké mester.

(#) KD mester válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Ez csak egy sima ellenütemű fetes kimeneti fokozat. Nincs feszültségerősítése. Ott van minden fetes erősítő kimenetén. Mi a rák ebben a pláne? Mire föl adtak erre licenset?

Holnap én meg licenset kérek a földelt emitteres alapkapcsolásra...
(#) wartowski hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
Csak egy ilyen puruttya képet tudtam most felrakni,
de a lényeg látszik rajta.
Későn értem haza, így holnap pótolom a fotókat a sajátomról.
KD mester, a legközelebbi erősítős találkozón szívesen vállalok egy megmérettetést. Hozhatsz akármilyen erősítőt, amilyet csak akarsz. A fikázásra meg nem reagálok semmit.....majd iszunk valamit.....


amp.jpg
    
(#) Doncso válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Köszönjük, mindenki nevében.

Egyébként szerintem félreértetted KDmester-t, ő nem téged fikázott, hanem a céget aki levédte a kapcsolást.
Ha lesz egy kis időd tennél fel a készülékről is egy képet?
Üdv.
(#) hapro válasza wartowski hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Csatlakozom Doncso mesterhez a köszönet nyilvánításban, ha lesz időm és affinitásom ehhez mindenképpen kipróbálom.
(#) highand válasza Doncso hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Nos a kapcsolás ha nem is sokat, de erősít, és invertál is és felfogható single-ended-nek.
(#) wartowski válasza highand hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
Nem sokat erősít, de azt úgy teszi mintha ott sem lenne a jel útjában. Ez a lényege.

Következő: »»   12 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem