Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli AV átjátszók
 
Témaindító: juppi, idő: Szept 20, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) juppi hozzászólása Szept 20, 2008 /
 
Volt hasonló téma, de nem volt rá megfelelő válasz:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_3758.html

Nemrég vásároltam egy olyan rádió adó-vevőt, amelynek adóját a kábeltévés eszköz (set-top box) kimenetére csatlakoztattam (SCART csatlakozóval), míg a vevőegységet bevittem egy másik szobába, és ez adja az audio-video jeleket a tévémnek.

Így elkerültem azt, hogy kb. 20 m hosszú koaxiális kábelt kelljen kihúznom (fúrás, rögzítés, kábelcsatorna, stb. stb.).

Az adóegységhez adtak egy kis lógó mütyürt, amely mézesmadzag szerepet tölt be.

Elmagyarázom:

A Set Top Box ugye a másik helyiségben maradt, tehát a tévén nem tudnék csatornát váltani, ha nem lenne ez a kis mütyürke.

A gond csak az, hogy nem müxik a lelkem.

Vagyis, az AV-hez adott távirányítón próbálok csatornát váltani, és az AV vevőn látom, hogy megvillan egy LED, és elvileg a vevő vissza kellene ilyenkor, hogy üzenjen az adónak, amely a Set Top Box infra érzékelője elé lógatott mütyürtől jelet kap, és azt hiszi, hogy a saját távirányítója jelzett, ezért csatornát vált.
Ez az elmélet, a gyakrolatban a set top box nem vált csatornát, mert valamiért nem ismeri fel a mütyürt távirányítónak.

Nos, remélem azért sikerült megértetnem a problémám .

Hátha valaki tudja a megoldást.
(#) Action2K válasza juppi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Szia!

Én árulok is ijeneket, ahol dolgozom.

1; számit, hogy a "mütyűr" melyik felét rakod a S.T.B. felé
2; az is fontos, hogy a S.T.B. melyik részéhez rakod a "mütyűr"-t

Megoldás:

1; akár egy mobiltelefon kamerafunkciójával tudod ellenőrizni, hogy hol bocsát ki fényt, ha nyomkodod a távirit.
2; elég nehéz, de a S.T.B. előlapján jó sok fényben áttlátsz rajta, és láthatod, hogy hol van az infravevő.

Ezekután már csak egymással szembe kell fordítani és mennie kell.

Ha ezekután se megy, írj, mi sikerült eddig.

ui.: Milyen S.T.B. van?
(#) juppi válasza Action2K hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Az STB típusa Global Teq GCR 300 CX.
Próbáltam én mindenféleképpen forgatni a távirányítót emuláló kis adót, de nem megy.
Szerintem frekvenciaprobléma lehet.
Az AV átjátszó vevőjén a LED-ek felvillannak, amikor a távirányítót (amely az STB távirányítója, mert az AV átjátszóhoz nem adtak külön távirányítót) működtetem.
Úgy sz*r az egész (kínai gagyi, 8000 forintért), ahogy van.
(#) juppi válasza juppi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Az AV átjászó adatai:
http://www.anysat.org/AV-S2G4_e_spec.htm

2400MHz band with UHF control Wireless A/V System


# AV-T2G4 and AV-R2G4
# Approved FCC and CE in US & EU
# FCC ID : PNK2G4-AV
# CE : 0359
TRANSMITTER ( AV-T2G4 ) :
Frequency range : 2400MHz - 2483MHz
Channel Number (4CH) : 2414MHz, 2432MHz, 2450MHz, 2468MHz
2.4GHZ band Transmitter Power : 10 dBm (Typical)
Modulation : FM Modulation
Video Input : 1Vp-p
Audio Input : 1Vrms ( L & R )
UHF band receiver
Power Voltage : DC 9.0V
Consumption Power : Aproxmate 90mA
Operating Temp. : -10C to +60C
(#) dolceamico hozzászólása Okt 11, 2008 /
 
Sziasztok! Olyan átviteli megoldást keresek,ami1500m-en belül képes videójelet (vezeték nélkül) átküldeni. Köszönettel várom az ötleteket.
(#) juppi hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Láttam itt a szomszédságomban egy antennát, amelyet a szomszéd felszerelt az ablakába. (Lásd a mellékelt képet.) Ez milyen antenna lehet? Szerintem mobiltelefon-antenna.

antenna_1.jpg
    
(#) SALáta válasza juppi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Nem valami jó antenna, nincs ellensúlya, amúgy bármi lehet de én műsorszóró rádió vevő antennára tippelek. Persze lehet adó antenna is, de én autóra szerelhető típusra gondolok, ott maga az autó volt a fém vázával az ellensúly, itt meg nincs semmi ellensúly.
(#) pucuka válasza juppi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Üdv!
Antennának nem antenna, hiányzik alóla a GAZ, vagy UAZ.
Valószínűleg URH antenna helyett használják, erre utal a fusi toldalék is. (biztos nem volt jó, gondolta így jobb lesz)
Az antenna mindíg dipólus, ha szimmetrikus, akkor látszik, ha asszimetrikus akkor a másik pólus a föld (mint tükör)
Egyébként az antenna megfelelő működéséhez szükséges, hogy a közelében (néhány lambda) ne legyen semmi.
(#) tvmacs hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen A/V jeltovábbítót, ahhoz hogy a másik szobában lévő (t-home) sat tv-t nézhessem ebben a szobában is egy újabb set top box megvétele nélkül.
Szerintetek ez mennyire lehetséges, működne?
A tv egyébként egy régebbi darab de azért távkapcsolót is tudtam még hozzá venni. Inkább azért aggódom hogy működne-e, és ha nincs külön távkapcsoló akkor a sat távkapcsolóval rendesen lehet-e működtetni majd, bár akkor is legjobb lenne még egy ilyen távkapcsolót beszerezni valahogy...
Ha egyáltalán ez így reális és menni fog.
Van egy szimpatikus termék.

A kérdésem, szerintetek ez jó-e és működne-e így, én nem nagyon értek hozzá, remélem vannak itt akik igen Vagy esetleg más tipp ilyen jobb minőségű termékre ami biztosan jó lesz?! Köszi!

Link javítva.
szamóca
(#) tvmacs hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Bocs elrontottam a linket és már nem tudom kijavítani
(#) Inhouse válasza tvmacs hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ezek a cuccok elég gyengék, legalábbis amiket eddig láttam... Épületen belül már egy szint is elronthatja a vételt, ha közé állsz, akkor is elmehet a kép...terepviszonyoktól függően vagy jó lesz, vagy nem...
Elvileg 4 külön frekit lehet választani, de a szomszédosak áthallással mennek, valamint ettől függetlenül az IR részük 433MHz-en megy, és ott nem tudsz átkapcsolni másik frekire. Tehát, ha van neked, vagy a szomszédnak még egy, akkor össze vissza kapcsolgathattok, ha olyan készüléketek van, ami veszi azt a jelet...

Üdv
Inhouse
(#) tvmacs hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Hűha. Köszönöm a gyors választ. Hát a szomszédnak kizárt hogy lenne és közel van a másik szoba úgyanúgy földszint és nincs betonfal csak vályog, de van a szobában még egy wireless router gondolom még az megzavarhatja... (?)
Mi veheti még a 433Mhz-et, ennek nem sok esélyét látom, nem vagyunk mi olyan modernek hmm, ez még elég zavaros.., vagyis akkor lehet hogy nem is érdemes venni? és valami kábellel nem lehet ezt megoldani? Bocs de amatőr vagyok
(#) Inhouse válasza tvmacs hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Sajnos akkor újabb gond lehet. A wifi routerek teljesítik az RF követelményeket, de ezek a cuccok nagyon nem. Ahol ez a probléma volt, szintén volt wifi router és elnyomták egymást...amíg ment az AV átadó, nem volt net, látni látta, de nem tudott csatlakozni... Az egyik AV átadó zavarta a másikat még másik csatornán is, kettővel arrébb már nem. Az egyiken 1-2-3-4, a másikon A-B-C-D-vel voltak jelölve a csatornák, szép játék volt... A wifi és a megbízhatatlanság miatt UTP kábeles lett az egész rendszer, bár ez elég bonyolult volt. DigiTV és kamerarendszer, 4 TV, és mindenhol mindent lehet nézni (még a kerti kiülőben is), és lehet netezni...
Csak akkor fog kiderülni, hogy jó lesz-e neked, ha kipróbálod. Ezek 10-30 eFt közötti átadók voltak (3db), lehet, hogy vannak olyanok amik jobb minőségűek...
Pl. az egyiken nem volt jelölve, hogy melyik az adó és melyik a vevő...persze ránézésre egyformák...persze az sem volt feliratozva az RCA-knál, hogy in vagy out, semmi...

Üdv
Inhouse
(#) tvmacs hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
hát, egyszerre úgysem neteznék meg tévéznék, még ez sem lenne világvége. Tényleg el kell mennem valami műszaki áruházba azokat zaklatni...
Meg jó lenne ezekhez a dolgokhoz egy értelmező szótár néha... :no:
De nagyon köszönöm a választ! Gondolkodom.
(#) juppi hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Nos, kb. 1 év használat után azt kell mondanom, hogy az AV átjátszó nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

1. Zavarja a WiFi, sőt az egér is, amely nálam RF lézeres vezetéknélküli darab.
Főleg az egér zavarja, a WLAN mellett azért eldöcög.

2. Azt még mindig nem tudtam megoldani, hogy a vevő infra egységén keresztül vezéreljem a másik szobában lévő set top boxot. Sőt, vettem egy univerzális távirányítót, és azzal sem leeht vezérelni ezt a mocsok STB-t. Írtam a gyártónak, de rám se bagóztak. Majd még megpróbálom a kábeltévé szolgáltatót is, hogy mi a túró van ezzel az eszközzel.
(#) karpi hozzászólása Okt 4, 2009 / 4
 
A vevo "mutyur" hatso oldalan van az IR , azt a TV IR ele kell rakni ,hogy az lassa ugyanugy mintha a kezi tavirannyitot tartanad a TV IR-je fele. A huzal darabka gondolom mindegy hogy all .En meg nem probaltam a taviranyitot mert nem volt ra alkalom , csak kivancsisagbol ki fogom probalni.En a camerahoz vettem es talan kiprobalom gitarral is .100mA-t fogyaszt az ado es 230mA-t fogyaszt a vevo .
Gondolom a vevoben az IR fogyaszt enyit mert nincs mi fogyasszon mas , egy vevo az nem kene fogyasszon de az IR resz ,az talan a fogyaszto ?
Van meg egy mini kamera 2,4GHz az is es hozza egy vevo abban nincs IR ( megfilgyelo kamera )meg kell merjem menyit fogyaszt.9V ellemmel is akarnam hasznalni ha OK .Megmertem a minikamera vevojet 160mA-t fogyaszt.Szerintem elegge sikat fogyasztanak, biztos nem a legmodernebb kapcsolasok.
TV mind kabelen van , de ha ,majd HD lessz arra kulon kell fizetni minden vevore ellenben az analog jel szetoszthato es foghato mindegyiken.
Ma lattam hogy reklamozta az UPC a TV -be hogy van(lessz) HD adas ,egyenlore digitalis az ujdonsag volt es nem akart senki se atterni , jarjak a hazakat es ajanlanak mindenfelet de nem erdemes,ha talan lessz HD de nem csak Discovery es hirek vagy hebe joba egy film akkor beszalok en is.
A baj hogy ha atjatszo adoval intezem a HD-t amit nem tudom hogy lehet akkor csak egy programot nezhet az egysz haz.Ha kulon dekodolo van akkor mindenki kulon amit akar.
Kivancsi vagyok hogy az internet streaming nem e lessz meg hamarabb mint a "foldi /satelite" rendszer.
A youtube mar szerzodik online filmeket adni , penzert.

Na meg kell majd uj TV az enyem uj 760 soros progressive ,az "uj" szelhamossag meg 1080 soros, ugy hogy semmi HD nem lessz mig nincs uj TV .
Ki tudja menyit fog meg valtozni , nem erdemes venni semmit egyenlore.
Beharaptak a plasmaval az emberek majd a HD Ready-vel , a gyartok meg mar az OLED-es TV-ket gyartjak ami mar mas egy kicsit a LCD-TFT de a plasmahoz kepest is.
Megvaltoztak a korulmenyek,
(#) juppi válasza karpi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
"Gondolom a vevoben az IR fogyaszt enyit mert nincs mi fogyasszon mas"

Rosszul gondolod. A vett RF jelet át kell alakítani, fel kell erősíteni stb. Ez mind fogyasztás.

Régen volt olyan kristály.... fülhallgató rádió, amelyhez nem kellett elem vagy más áramforrás, de ezek nem ilyenek.
(#) juppi hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Hogy lehet ezt a témát lezárni úgy, hogy nem fogadok el egyetlen hozzászólást sem megoldásként?
(#) Inhouse válasza juppi hozzászólására (») Okt 20, 2009 / 4
 
Esetleg előtte megnézhetted volna valóban egy digitális fényképezővel, hogy a STB-nál a "kis lógó izé" ad-e infra jelet, villog-e? Mert lehet, hogy szakadt a vezeték, vagy nem dugtad eléggé bele a jack dugót, csak azt hajtogattad, hogy forgattad mindenfelé...

Üdv
Inhouse
(#) juppi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Nem éppen.
Próbáltam vezérelni az STB-t egy univerzális távvezérlővel is, de nem megy.

Írtam a Globalteq nevű gyártónak és a T-Home-nak is, hogy válaszoljanak arra, hogy az STB vezérelhető-e univ- távirányítóval, és ha igen, akkor mi az infrakód, de még csak nem is válaszoltak. Vagy lehet még várnom kell, mert csak kb. egy hónapja írtam nekik.

Feltettem a kérdést a YahooAnswers-en is, de ott sme tudja senki.

Szóval, én mindent megteszek.
(#) ferzoo válasza juppi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Tán van +oldás,nem 2,4GHz en kéne adni,és nem kinai 8ezres gagyival.Nálam évek óta működik 39ch.n UHf-sávon,AV,modulátoros jeladó,bármelyik szobában tudom nézni a Tv-t,de még a kertben vagy hátul a műhelyben is.Hozzáteszem mindenféle nagy nyereségű Yagi antenna nélkül.Adó antenna 11,5cm.Tv. vevő 16cm.=drót.Az egész cucc cigarettásdoboz méretű, 7V-ról megy fémdobozba építve.
(#) karpi válasza juppi hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Kijelented es reszedrol le van zarva.a problema ,aztan a tobbi forumtars a cim szerint hozza ir a topic-hoz kerdeseket es feleleteket .

Gondolom nem kell harminc ugyanolyan cimu temaju topic hogy aztan ne lehessen semmit se megtalalni.

Kiserleteimrol:
Filmet neztem az internetrol a masik szobaba levo PC -rol kozvetitve.Minden OK a minoseg egy kicsit leromlik .
Vettem egy NVidia regebbi tipusu "video kartyat" aminek ban S-Video kimenete ( alig talaltam), amibol aztan egy adapterrel "composite video" -t vezettem a AV adoba.A szobaba beallitottam stb...a baj hogy nehez ide oda szaladgalni a ket helyseg kozott hogy a "csucsminoseget"
beallitsam.
Egy masik vevovel egy kis hordozhato TV-n figyeltem mint "monitor" , de csak a hozzavetoleges szin-kontraszt dolgokat lehet latni.Kulonben nagyon kicsi 7" LCD-n nem sokat latni plusz egy masik vevo masik antenne pozicio -rol van szo.
.Az antena helye ,falaktol valo tavolsag ...pozicio mervado vagyis haz falain a visszverodesek .Mindez "homalyositja"/"kodositi" a vetelt .
Emelett fontos hogy a megfelelo "kivezerles meglegyen az ado oldalon, talan elkellene egy "elesseg" kiemeles adas elott , meg ki kell tapasztaljam a videokartya lehetosegeit .A helyi a PC monitoron beallitott kepen egyes beallitasok tulzottak de a vevo oldalon jobb a kep ha tulzok egy kicsit igy valoszinuleg kompenzalodnak a vesztesegek.
Most a notebook-hoz kerestem VGA-to-Composite video "kabel adaptert" ( nem talaltam ) igy keresek kapcsolasi rajzot aval a TV melett lehetek es legalabb kabelen keresztul allitsak ezt azt hogy tapasztalatokat szerezzek..A skalazas nem okoz gondot minden TV-men /monitoron van automata atallas. Majd kikiserletezem melyik felbontason legjobb a kepminoseg.Mukodott minden 800/600 -tol 1280/1024-ig. 60Hz -en .
(#) Inhouse válasza juppi hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Hányszor kell még kérni, hogy nézd meg egy fényképezős mobillal, vagy egy digit fényképezővel, vagy kamerával, hogyha valaki nyomkodja a távvezérlőt a vevő oldalon, akkor a stboxnál villog-e az infra ledes "kis lógó izé"?

Üdv
Inhouse
(#) juppi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
------------------
"Tisztelt [hülye], kedves Ügyfelünk!

Köszönjük levelét!

A Magyar Telekom Nyrt. által biztosított Set Top Box eszközök kizárólag a saját távirányítójukkal használhatóak. Megértését köszönjük.

További, a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdés esetén készséggel állunk rendelkezésére bla-bla-bla
--------------------------

Nesze semmi, fogd meg jól!
(#) Inhouse válasza juppi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Juppi!

Szoktál olvasni is, vagy csak írsz ide? :no:

Idézet:
„Hányszor kell még kérni, hogy nézd meg egy fényképezős mobillal, vagy egy digit fényképezővel, vagy kamerával, hogyha valaki nyomkodja a távvezérlőt a vevő oldalon, akkor a stboxnál villog-e az infra ledes "kis lógó izé"?


Persze a saját távirányítójával.

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Üdv!
Én is úgy látom, hogy csak ír ide, és alapvető dolgokat sem akar csinálni, csak H.. ni tud.
Távol álljon tőlem hogy védjem a szolgáltatót, de.
A set top box az ő tulajdona, ha elromlik, bejelntés után cserélik. A javítása nem az előfizető feladata. Persze, jó lenne ha elvégezné azt az apróka ellenőrzést amit Inhouse javasolt, nehogy egy lemerült elem miatt kelljen kiszállni, mert az akkor már pénzbe kerül.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Én nem az elemre gondoltam, mivel nem a távirányítót írtam, hogy nézze, erre már nem is mertem gondolni...
Azt is meg lehet nézni, majd rá az átlövőre és az átlövő másik oldalán nézni, hogy érkezik-e a jel? Ráadásul az is látszódni fog, hogy melyik részén van az IR LED és úgy kell odarakni. Ezeknek az IR végeknek nem olyan erős a jelük, mint egy sima távirányítónak, oda kell rakni a beltérin (settopboxon) a megfelelő helyre, a megfelelő pozícióban...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Soha nem tudjuk meg, hogy átvergődött-e a jel a vezetéken és villogott-e az infra LED a végén....

Üdv
Inhouse
(#) karpi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Nem is erdekes ,minek azt tudni .
Minden cuccot az elado be kell mutasson , es meg kell tanitsa a vevonek a hasznalatat.Aztan irod csak ala a szavatossagi szerzodest.Azonkivul reszletes hasznalati utasitas is jar hozza , abban le van irva hogy kell hasznalni /uzembehelyezni.Legalabbis amit en vettem van hozza szep rajzokkal teli dokumentacio vagy 20 nyellven .
Erdekes hogy az vevo oldalon a IR -bemenethez kaptam egy 1,5-es drotot amin harom darab IR erzekelo van.Ami ossze vissza alhat igy gondolom minden szogvbol komunikal a taviranyitoval.
(#) Inhouse válasza karpi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Nem értem miért szólsz bele...
Nem működik, ezért alapvető hibalehetőségeket kell kizárni...
Amit én eddig láttam, ott a dobozban volt az IR vevő és a másik oldalon egy 3,5mm-es jack-es vezetéken volt 3db IR LED, amit a vezérlendő cuccokhoz kellett rakni. Értelme is csak így van.
Szóval, mi is volt neked azon a vezetéken?

Üdv
Inhouse
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem