Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Sziasztok.
Kipróbáltam az AWI-val való FET forrasztást. Egy másik rézdarabra forrasztottam fel egyet ugy hogy már a gyujtásnál hozzáért a Source láb a rézhez és semmi baja nem lett a FET-nek.Pedig még a lábait sem zártam össze. Jelentem müködik a dolog.
Láttam élőben egy soklábú smd szöcskét, aminek hűtőborda volt a tetejére ragasztva. Igen, ragasztva volt. Nem rászorítva, nem csavarozva, hanem ragasztva.
A kérdésem az lenne, miféle ragasztó lehetett az? És főleg, hol lehet beszerezni? Ragaszthatnék pld technolkol rapiddal is, de annak a hőkontaktja elég gagyi. Ha van erre spec ragasztó, bármilyen drága is, egy kicsike tubusnyi kellene belőle.
A sima, jó hővezető pasztának is 1000Ft grammja. Akkor mennyi is egy kis tubusnyi?
Egyébként az a lényeg, hogy egy olyan ragasztó legyen, ami a lehető leg vékonyabb filmréteget képezze a két tárgy közé, jó legyen a viszkozitása, jól terüljön, s nem árt bele egy kis ezüst is. egy ilyen kis tubus szerintem van vagy 4-5 ezer Ft belőle. Viszont később tuti nem akarod leszedni róla?
Szia!
Régebben én pillanatragasztóval ragasztottam fel az IC-ra hűtőbordát. Nem volt vele semmi gond, elég jól átadta a meleget. Nagyobb tokozásúakkal csináltam olyat is, hogy a közepét vagyon vékonyan hővetető pasztával kentem be, a szélét körbe meg pillanatragasztóval, és mehet rá a borda.
Szia!
Én Sziloplaszttal, vagy más szilikonragasztóval szoktam hűtőbordát ragasztani. Jó a hővezető képessége és hőálló is. Ragasztás előtt érdemes felcsiszolni és zsírtalanítani a felületeket.
Sziasztok
Egy kis segítség kellene. Bedöglött a pákám. Egyáltalán nem tapasztalok semmiféle melegedést. Kipróbáltam egy másik 24v AC trafóval, de ott is ugyanezt tapasztaltam. Feszültség tuti volt, mert rá is mértem. Lehet kezdeni vele valamit? Mellékeltem képet a pákáról Előre is köszönöm a segítséget.
Hello!
Hát akkor mérjél rá a fűtőbetét lábaira (két piros), hogy ott is van-e feszültség. Ha igen, akkor a fűtőszál szakadt, ha nem akkor a kapcsoló kontaktos. Ha a kapcsoló rossz, akkor vagy elégett, ami szemmel is látható, vagy csak meg kell tisztítani kicsit. (Néha az is segít, ha csak finoman odaütögeted.) A kapcsolóval akkor szokott baj lenni, ha egyenáramról működik. Arra vigyázz, hogy ha nem ér be a kapcsoló a fejhez, könnyen eléghet a fűtés, mert nem kapcsol ki. De ha már a boltba mész, akkor vegyél új pákahegyet is hozzá. De nem ártana megpucolni sem.. üdv! proli007
Sziasztok!
Megakadtam egy kapcsolás után építésében. A problémám az a csatolt kapcsolással hogy elég rossz minőségű, és nem igazán értem az NE555 lábait. Konkrétabban a 6-os és a kettes láb most akkor hova is megy? melyik megy az ellenállás, és a kondi közé? és akkor a másik? Valamint az 5-ös lábra nem kellene egy kondi, ami a GND-re lenne kötve? Elméletileg mind a 2 monostabil. Amúgy a vevő oldalon egy TSOP4840 lesz. Üdv!
Hello! A 2 és a 6 - os lábat össze kell kötni.
De, szokás az 5-ös kivezetést 10-100nF-dal földre kötni.
Esetleg tudnál nekem ajánlani olyan kapcsolót,ami vízálló?
Szia!
A 6-ost és a 2-est össze kell kötni, az 5-ös láb (control voltage) nem megy sehova.
Itt, a HEStore-ban nem találkoztam még olyannal, de az általános kiskereskedelmi forgalomban is ritkán találni.
Mihez kellene?
Bicikli kormányra . világítást akarok rá készíteni.
Akkor oda nem kell vízálló, elég a pára-, esetleg cseppálló. Ennek viszont általában eleget tesznek a hagyományos kapcsolók is. (Persze, azért azt nem javaslom, hogy a víz alatt bicajozz, és közben kapcsolgasd a lámpáját... )
Akkor ezek szerint amit belinkeltem az a kapcsoló is jó lesz.
Ha ez nem túl nagy, akkor ez vízsugár ellen védett (IP65) Ha tartós vízbemerítés ellen védett kellene, az IP68-as (de kapcsolóban kétlem, hogy lenne ilyen).
Itt vannak 2. a szám jelentései: 1 Függőlegesen csepegő víz ellen védett 2 Függőlegestől 15°-ig eltérő csepegő víz ellen védett 3 Esővíz ellen védett. A függőlegeshez képest legfeljebb 60°-os szögben érkező permetező víz ellen védett. 4 Fröccsenő víz ellen védett (minden irányból) 5 Vízsugár ellen védett (minden irányból) 6 Erős vízsugár ellen védett 7 Időszakos vízbe merítés ellen védett 8 Tartós vízbe merítés ellen védett (Szerk: közben látom beírtad, hogy mire kellene, arra elég lenne egy IP63-as is. A táblázatot itt hagyom, hátha jó lesz még valakinek.)
Köszönöm. Hátha kell még valamikor ilyen is.
Sziasztok!
Csak a pontosság kedvéért kérdezem: létezik-e olyan szabvány, esetleg "szokás", hogy a konnektorok melyik oldala a nulla és melyik a fázis? Mint például a víznél mindig a bal a meleg a szabvány szerint?
Szerintem szabvány nincs, de szokás jobbra kötni a fázist. De csak 99%!
Én ilyenről még nem hallottam. Az összes villanyszerelői szleng-szabvány, hogy a fekete a fázis, és a kék a hideg - föld. Ha van védőföldelés is, szeretik a színes csíkos vezetéket, tök8 milyen alapszín milyen csíkkal. Ha hozzáértő szerelő csinálta, akkor erre odafigyelt, és nem is használt másmilyen színű vezetékeket a bekötéshez. Csavard ki a konnektort, és nézz rá a bekötött vezetékekre.
Szia!
A fázist jobbra szokás kötni én is úgy tudom!
Köszönöm, pont erre a szokásra voltam kíváncsi, a többi OK.
Szia!
Fekete: fázis Kék: nulla Zöld-sárga: védővezető Szerintem HowlingWolf csak kíváncsiságból kérdezett. Én úgy tudom, hogy nincs szabványban rögzítve, hogy melyik oldalra kell kötni a fázist. Sok értelme nem is lenne.
Így igaz!
Action2K: nem azért akarnék ragasztani, hogy később leszedjem. MAx olyan előfordulhat, hogy a szöcske gajdra megy, és talán a bordát menteni lehetne róla, de nem lesz egy nagy veszteség. Van esetleg egy spéci tipped ilyen esetre.
Ragasztók, viszkozitás. Valaki el tudná magyarázni nekem úgy, hogy laikusként is megértsem, miért fontos a viszkozitás a hővezetéshez ?
Persze, ezt is válaszoltam, hogy csak szokás. De ugye felszerelhetem elfordítva, akkor mi van? Vagy ha beledugok egy hosszabbítót.
A színek lehetnek támpont, de ezért nem szedném szét. A fázisceruza a biztos. Mert nem mindenhol rendes szakember csinálja/ta a dolgokat... Ez kb. olyan lehet, mint hogy melyik oldalon "kell" lenni a meleg vizes csapnak. Én általános elsős koromban úgy tudtam, hogy a jobb a hideg. Egyszer a napköziben találtam egy olyan mosdót, ami fordítva volt. Persze nyitottam és már alatta is volt a kezem (futni kellett, hogy ne utoljára kapjak kaját), nagyon leforráztam. |
Bejelentkezés
Hirdetés |