Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   179 / 1159
(#) magam hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
helló
nos van egy omron h3cr f típusú idókapcsolóm karácsonyi villágítást akarok vele kapcsolni, (óra perc másodperc) kapcsolású a relé beállítom és aminkor meghúz akkor ki is kapcsol hogy kéne beállítani hogy amikor egy nyomógombbal bekapcsolom 12 órát világít azután kikapcsol egy bekötési vagy beállítási séma is sokat segítene
(#) Ricsi89 válasza magam hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Ha tényleg simán h3cr-f-es, akkor a kezdetnél kikapcsolt állapotból indul. Google adta ki: Adatlap
(#) pocok1 válasza magam hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Nagyon okos kis időzítő, én egy mentőautó kék fényét "aggattam" rá. 2db ilyen időzítővel, az egyik a forgásirányt forgatta, a másik az izzót villogtatta.
(#) sszasza hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Nem tudna valaki beszerzési helyet AK3001 FD -re? Ez egy nyákba ültethető "bontható wago". Itt látható pl http://www.apem.co.uk/t-blocks/AK%203001_AK%203010%20page%2079.pdf
Conradban régen kapható volt, jelenleg már nem. Máshol nem találtam.
(#) attrax hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Hello,hozzámvágtak egy régi notebookot valami nyble tipus és abban van egy clock ic vagy órajel ic vagy nemtudom ami rossz lehet,mert nem jegyzi meg a bios beállításokat.Hol tudnék ilyen(10 lábú)fekete kockát szerezni?
(#) kadarist válasza attrax hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

BIOS-elem nincs benne? Inkább azzal lehet baj
(#) attrax válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ez még olyan régi notesz,hogy nics benne bios elem illetve valami van de az bele van integrálva ebbe a tokba(sehe die Anlage)

clock.jpg
    
(#) kadarist válasza attrax hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Látom már! Hát, ez elég nehéz ügy! Neten szétnéznék, hátha valahol van bontott.
(#) Balog Imre hozzászólása Okt 6, 2009 /
 

Üdvözlök mindenkit!

Van egy miniatűr 5242021 típusjelű katódsugár csövem. Már ha típusjel egyáltalán, de más azonosító nincs rajta.Szeretnék segítséget kérni hogy milyen a lábkiosztása.Nem találok adatlapot.Ezenkívül van egy " F15P " típuselű alkatrész amiről nem tudom, hogy mi.
(#) kadarist válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

Milyen készülékben volt ez a cső?
(#) Balog Imre válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

Videó kamera.
(#) Action2K válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Annak is a kis "TV"-je.
(#) Balog Imre válasza Action2K hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 

Pontosan.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Felépítése.

CRT.jpg
    
(#) Balog Imre válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 

Így helyes kösz a pontosítást.
(#) Balog Imre válasza Action2K hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 

Ez nemsemmi öregem, hogy még éjszaka is ilyen gyors vagy.KÖSZÖNÖM ! Azért a csőlábak kiosztása is jól jönne.

Jó éjszakát!
Ui. A másik alkatrész is ebben a kamerában volt , a tápnál.Egy tök zárlatot mutat, három szakadást.
(#) Action2K válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Ami rajta van szám az a PartNumber lehet sajna, az alapján nehéz beazonosítani. Körbe megnézted, hogy nincs-e rajta valami más felirat, gyártó ...
(#) lapose válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

A panelen mi a jelzésük? Nem valami F betűs? Lehet, hogy biztosítékok.
(#) Balog Imre válasza Action2K hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 

Nem sajnos semmi más azonosító nincs rajta.Azt hiszem ebből a történetből nemigen lehet többet kihozni.Azért kösz, hogy foglalkoztál vele.

Üdvözöllek!
(#) Balog Imre válasza lapose hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 

Szia!

Igen ez biztosíték lett csak az értéke kérdéses.Kösz a tippet.

Üdv!

(#) Ricsi89 válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Helló!
Azért azt elárulhatnád, hogy mire szeretnéd használni a csövet, vagy miért kell a bekötése. Mert ha kia akarod venni a kamerából és másra használni, akkor a vezérlőrészével együtt érdemes kivenni és annak megtudni a vezérlését, így használható lesz.
(#) Balog Imre válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!

Elektromos jelek,jelalakok megfigyelésére.Ehhez az eredeti vezérlő elektronika nem jó.A kisméretű kép egyszerű módon nagyítható.
(#) proli007 válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Hello!
Idézet:
„Ehhez az eredeti vezérlő elektronika nem jó.”

Mint ahogy gyanítom maga a cső sem..
üdv! proli007
(#) Ricsi89 válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Akkor kb mint egy szkópot akarod felhasználni? Nem lenne egyszerűbb szerezni egy szkópcsövet és ahoz építeni egy elektronikát? (nekem van csövem)
(#) Balog Imre válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 

Igen, de én direkt kisméretű hordozható szkópot akarok.Nagy méretű saját készítésű van.Ez egy jó kihívás lett volna.Egyenlőre mérő funkció nélkül.

Hello!

(#) Ricsi89 válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szerintem sima képcsővel nem az igazi. Meg lehet csinálni ,de nem lesz használható igazán. Egy szkópcső sokkal fényesebb képet ad és az utánvilágítási ideje is más. Ez a kis képcső nem is elég fényes szerintem, mert nem arra tervezték. Én egyszer a szkópcsövemet akarom beüzemelni, mint valami kis monitorszerű dolgot. Azért az a házi készítésű szkóp nem lehet semmi.
(#) Balog Imre válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 

Helló!

Igaz ez a cső felépítésében más az eltérítés nem elektrosztatikus, hanem elektromágneses.A működési elv az ugyan az.Nem tudom a működését illetve szerkezeti felépítését illetően mi miatt nem jó.Természetesen az eltérítő erősítőt ezek figyelembe vételével kell elkészíteni.
Szerszámgép vezérlési szakon végeztem , ez csak a hobbim, de szívesen tanulok.

Üdv!
(#) Balog Imre válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 

Azért ne gondolj nagy dologra.Ez egy csöves szkóp 5MHz-es 7cm átmérőjű csővel, de tíz éve megbízhatóan működik.A cső után viágítását illetően igazad lehet ezt nem lehet tudni.

Üdvözöllek!
(#) Action2K válasza Balog Imre hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Én nem adnám fel ennek a picurnak a felélesztését szkópként. Nem is nehéz megoldani, még így a lábkiosztás ismerete nélkül is.
Van a saját vezérlője, ha könnyen életre tudod kelteni, akkor pillanatok alatt kitalálható, hogy mely lábak felelősek az eltérítésért. A fűtés is kimérhető, a nagyfesz már most tudjuk...
Én azt csinálnám, hogy a saját panelja maradna a nagyfesz előállítására, fűtésre, és a fényerő kontraszt állításra, s csak a két eltérítés kapna új elektronikát.

Egyébként ifjonc koromban (20-25 éve) próbáltam egy nagy FF tévét szkópnak. A vízszintes eltérítést egyszerűen rákötöttem egy végfok hangszóró kimenetére. A végeredmény csodás lett. Azt mondom, hogy HF, ill. kis frekikre 100kHz-ig simán, de szerintem a 1 megát is elbírná még.Link
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
De komoly! Ez tetszik, csak egyetlen elméleti kérdésem lenne, as pusztán tudományos kíváncsisági szinten.

Ezt meg lehet csinálni egy 14-es CRT-vel is akár? Talán még szebb képe is lenne mivel a monitornak jobb a felbontása mint a TV-nek nem?
Üdv.
Következő: »»   179 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem