Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonvonalakról általában
 
Témaindító: Busz, idő: Nov 22, 2007
Lapozás: OK   4 / 19
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
> Mi lehet a gond?

Elromlott. Szerviz...

Ha nem garancias es "ingyen" akarod megjavitani,
akkor kunyizol valahol rajzot hozza, vagy
visszarajzolod a veget.

Elotte egy alapos szemreveteles azert nem artana,
meg egy Ohm-meros meres (kikapcsolt allapotban
a vonalrol leveve...).
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
De működni működik csak idegesít a recsegés. De mi okozhatja ezt? Pláne árammentes állapotban?
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Csatlakozó tisztítás,ha van benne jelfogó annak a kontaktusa,esetleg (bár az szerintem csak áram esetén vehető észre) a test fele menő túlfeszvédők. Ha nem akkor marad a visszarajzolás.
(#) fufuka hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Urak... kicsit szégyellem de nem olvastam végig a fórumot!
Egy egyszerű analóg telefonhibryd megoldásra lenne szükségem.amit ráadásul egy keverővel szeretnék összekötni. valami rajz is elég lenne...
van kevéske elektrónikai hozzáértésem... ( na nem sok- mert ugye iskola után 20 évvel sokat felejt az ember )
(#) dbase válasza fufuka hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Pontosíts mit szeretnél! s segítünk.
(#) SzabadosJóska válasza dbase hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Fufuka még nem döntött, hogy mit is akar.
Nekem, viszont lenne egy konkrét kérésem.
Van egy pár felesleges telefonkészülékem. Szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnék velük egy otthoni rendszert kiépíteni? Pontosabban. Egy telefonközpont szerűre gondolok, ami házon belül működne.
Ebben kérném én a segítségeteket.
(#) gg630504 válasza SzabadosJóska hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Kétállomásos 'telefonközpont' kézi nyomógombos telefonokhoz.
BC107 BC212 BFY34
(118) = Távbesz. technika/segédáramkörök
RT88/11-535 = :Rádiótechnika [88]

Több állomásos, igen egyszerű telefonközpont nyomógombos készülékekhez. 7812 BC107 BC212
(118) = Távbesz. technika/segédáramkörök
RT88/11-536 = :Rádiótechnika [88]

8 állom. házi telefonközpont digitálisnyomógombos telefonokhoz CMOS-okkal.
(117) = Kapu-és házitelefonok
RT88/3-120 = :Rádiótechnika [88]

Házi telefonközpont 10 készülékhez, CMOS-sal.
4520 4514 4020 4017 4001 TL084
(117) = Kapu-és házitelefonok
RT90/6-278 = :Rádiótechnika [90]
(#) fufuka válasza dbase hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
az asszony egy rádiónak "bedolgozik" magyarán telefonos riportokat készít (ene) és a file neten megy be a rádióba ők meg lejátszák.
Na most ehhez meg van a tarsolyomban a stúdió miki, a mikrofon előfok, a keverő, stb stb... amim nincs, és nem is hiszem, hogy most hirtelen 50-100ezret tudnék költeni egy telefonhibrydre.
(#) dbase válasza fufuka hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ajánlom figyelmedbe a következő témát:keverőpultba telefonvonal
Vagy ezeket a rajzokat:
telefon illesztő
De ezek vonalas telfonra jók.
(#) fufuka válasza dbase hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
vonalashoz kell.

de megnéztem a rajzokat, talán elegek ezek a megoldások is...
(#) SzabadosJóska válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) fufuka hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
jó hajnalt mindenkinek!
Ravasz kérdés mára: A telefonkészülék kézibeszélőjén a hangszóróra milyen jelszint érkezik? ha nekem elég lenne a kézibeszélőről levett hang?!?!? akkor gondolom elég egy potival leszabályozni a földponthoz képest a jelet!?
(#) proba válasza fufuka hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Meg persze az elengedhetetlen transzformátor.Egyébként szerintem 0,4-0,7V
(#) fufuka válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
tehát ha jól értem, az 1:1 600ohm-os trafó akkor is kell.

köszönöm a segítséget!
és boldog új évek kívánok neked... ill. minden kedves fórumtársamnak!
(#) proba válasza fufuka hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Egyébként nehéz elérni a teljes földfüggetlen kicsatolást.
Ami előfeltétele a zúgás mentes hangnak.(esetleg optocsatolóval is próbálkozhatsz.)
(#) Busz hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
A mellékelt képen nem tudjátok hogy mi látható?



Szerintem egy túlfeszvédő lenne...


Ha igen akkor kérlek írjátok le hogy honnan tudom meg hogy működik-e illetve hogyan tudom rákötni a saját vonalamra?
(#) Remci válasza Busz hozzászólására (») Márc 17, 2009 /
 
Szia !

Igen ez túlfesz védő, központokban és elosztókban használják. Ha jól emlékszem 250 volt fölött működik. A középső fém csík a föld, a két szélső pedig a vonal A-B ága.
(#) Busz válasza Remci hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
AZt viszont honnan fogom megtudni hogy működik-e?


Van itthon több párhuzamosan kötött telefonom.

Bármelyik ágba ha bekötöm akkor védeni fogja az összes telefont?

A földet az meg jó lesz ha valamelyik konnektorból kötöm rá?
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Legjobb ha midjárt a bejövő vonalra kötöd .Minél messzebb helyezed el a közös ponttól annál kevésbé hatásos .A védőföldet is érdemes hozzá jól megcsinálni, ha jót akarsz akkor egyet húzol neki külön ,nem tudom mennyire szerencsés a lakásba bevezetni a keletkezett túlfeszültséget/áramot. (A patronokra ráírt feszültségnél egy kicsit többet rákötsz áramkorláttal ,ha átvezet akkor jó . esetleg konnektor sorba egy 5W égő Úgy rémlik ezekben alacsony átütési feszültségű triakok vannak )
(#) Remci válasza Busz hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Szia!

Azt hogy honnan fogod megtudni hogy működik-e, az első villám megmondja. Igazából mi egy XS-100 tipusú szigetelés mérő műszerrrel 500v-al föld- egyág között mértük és a mutató 0-ra feküdt vagyis rövidzárat mutatott. Tehát jó volt. Ha tudsz ilyen műszert kölcsön kérni, akkor ezt te is meg tudod nézni. Elvileg 250v fölötti feszültségnél lép működésbe. Ilyen bogyó van a központban, kell hogy legyen az elosztóban ahonnan az előfizetői leágazás megy. Én semmikép nem tenném a lakásba, hanem kívűlre, mert túlfeszt a villámon kívűl nem okoz semmi, legalábbis én még nem találkoztam mással, az meg nem kell a lakásba Amúgy ezt a bejövő vonalon még a párhuzamosítások előtt építsd be. A leágazásod léges vagy földkábeles?
(#) Busz válasza Remci hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Léges a leágazásom.

De földkábeles esetén is láttam már kiégett telefont...


De amúgy a túlfeszt nem cska úgy kell érteni hogy közvetlen bedurrant a villám..

Nekem sok telefonom van párhuzamosan kötve, aztán az egyik vihar után a modemem és az utánna kötött telóm kiégett.
A modemet nem ismerte fel a számítógép, a telefon meg úgy recsegett hogy nem lehetett benne érteni semmit.
De a nyákon sehol ne mlátszott rajta a hiba, még a ledek is ugyanúgy világítottak rajta.

Meg egyik ismerősömnél földkábelen jött olyan túlfesz hogy kiégett az ADSL modem, kiégett az utánna kötött router és kiégett a vezetékes telefon is és ennyi.
Áramtalanítva volt a lakás de a telefonvonalat elfelejtették kihúzni...

A router és a modem is kinézetre (ledek alapján) működött csak éppen net nem volt.

Szóval ilyen apró meglepetésdurrannások is jöhetnek telefonvonalon... amit mondjuk egy általam szerzett eszközzel és egy konnektorfölddel kivédhető lenne.

Persze közvetlen csapás esetén ígyis-úgyis szívás van..
(#) Remci válasza Busz hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
A leágazást azért kérdeztem, mert a földkábelesnél és a légesnél is a becsatlakozási ponthoz tesznek egy dobozt, amiben a kábelt összekötik a bemenő vezetékkel. A légesnél ez fekete kocka alakú. amibe beviszik a földelést is és ebbe beleteszik a bogyókat. De ez csak bizonyos hosszúságú leágazás esetén igaz. A földkábelesnél viszon másfajta dobozt használnak, amihez van egy bizonyos adapter amiben benne vannak a bogyók és ez a dobozban lévő csatlakozási pontokra rádugható. Sajna már egyik sincs nekem, ezért nem tudok képet mutatni. Persze túlfesz nem csak attól van hogy közvetlenül hozzád beüt a villám, de sok köze van hozzá. Én vihar után mentem javítani egy házhoz, de utánna nem tudtam elszabadulni onnan mert a szomszédok sorban jöttek hozzám hogy náluk is rossz a telefon. Földkábeles hálózat és öt vagy hat kötés szénné égett a földben. Nálam is volt hogy a második szomszédhoz villanyon be a villám, a tel. vonalán ki az elosztóba, onnan meg át hozzám. Egy telo elugrott. Ilyen is van, ezekről sokat tudnék mesélni. Hát még mikor az egyik helyen a légkábelbe be,onnam kb 200m-re a ház.bizti alapzat szétrobbant, a házon belül a vezeték 1 az 1-ben elégett és a konnektor is leugrott a falról
(#) Makky hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e egy olyan házi telefonközpontot szerezni, ami 4 mellékkel bír, a hívószámkijelzést támogatja, egyik mellékről a másikat fel lehet hívni, egyikről a másikra hívást át lehet adni, lehet konferenciabeszélgetést bonyolítani (ez a legkevésbé fontos), és digitális-hívószámkijelzős, illetve régi, tárcsás telefont is rá lehet kötni?

Érdekelne, hogy hol lehet ilyenhez jutni, mennyiért (jobb lenne minél olcsóbban ), természetesen használt is megfelel, csak működjön. A felsoroltakon kívül semmi egyéb funkció nem kell, pl. kaputelefon-kompatibilitás abszolút nem szükséges.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Busz hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Telefonoszlopokon szokott lenni egy viszonylag nagy kék doboz amibe belevannak vezetve a vezetékek de nem mind. Igen sűrűn vannak azok a dobozok. Kb 500 méterenként némely szakaszon, de van olyan utca is ahol egy darab nincs belőle felszerelve.

Mi a fene lenne az? Vonaltöbbszöröző, erősítő, alközpont?

De a fő telefonközponttól egy utcával is lehet felfedezni ilyet.

(#) aticska hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy házi telefonközpontot építeni, külső vonal nem kell. Csak a földszint, emelet, műhely között. Ja és
a kaputelefon is rajta legyen. Tudna valaki kapcsolási
rajzot?

Előre is köszönöm.
Üdv: Attila
(#) brichy76 hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne! Hogyan lehet azt megoldani hogy egy faxos-telefonkészülékbe 2 isdn vonal kerüljön.Mivel hogy mind a kettő számot hívhatják,a kettő közül az egyik a fax-szám lenne.

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) lowre hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit!

A téma címe, egybevág a kérdésem lényegével. Ha rossz helyre írnám a kérdésem, elnézést kérek érte.

Tehát, szeretném megtudni, hogy a hagyományos PSTN telefonhálózat elektronikus jelzés-specifikációja publikus-e? Ha igen, hol érhető el? Több hozzászólásban olvastam adott jelzéshez tartozó konkrét feszültségeket, szignálokat... Ezek mérés eredményei, vagy én vagyok az egyetlen a aki nem ismeri a hagyományos analóg telefon jelzésrendszerét?

Villamosmérnök hallgató vagyok, szakdolgozat témát keresek, és arra gondoltam, hogy megpróbálkozok egy telefonkészülék megtervezésével. Persze ez egyenlőre még csak egy ötlet a sok közül...

Summa-summárum: Szükségem lenne a hagyomásnyos analóg telefonvonal (PSTN) jelzés specifikációjára, vagy legalább valamilyen forrásra a témában.

Köszönöm szépen a segítséget, Lóránt
(#) Gafly válasza lowre hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia,
a PSTN jelzésrendszer nem titkos, nyilvánosan hozzáférhető. Sajnálatos módon a mobil szabványokkal szemben a hozzáférés fizetős, nem szabadon elérhető a neten keresztül. Persze ez nem lehet probléma, hiszen mérnök hallgatóként kell hogy legyen hozzáférési lehetőséged az ITU-T (CCITT) szabványokhoz a sulin/könyvtáron keresztül...
Ha ezt a témát választod akkor esetleg lehetek az ipari konzulensed (ha jobb nincs ).
Üdv.
G.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Üdv!
Így van, ahogy írod, esetleg annyit tennék hozzá, hogy a mobilra vonatkozó szabványok is fizetősek, csak már "valahogy" felkerültek az internetre. (egyébként jó drága pénzért vesztegetik CD-n, meg lehet rendelni)
Én is a könyvtárt javallom, ha más nincs, vagy keressen kapcsolatot a T-com -nál.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Valahogy a "felkerült az internetre" elég furán nézne ki szakdolgozatban referenciaként
De ettol fuggetlenul 3pp.org ahol hivatalosan publikalva vannak a vonatkozó mobil szabványok és ezeket ingyenesen le lehet letölteni, javítani, stb... Természetesen CD-n is meg lehet venni, persze.
Hasonló 3PP PSTN szervezetről nem igazán tudok (gondolom mert a PSTN már kihalófélben van).
Következő: »»   4 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem