Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   316 / 1385
(#) elektrojános válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Az meg mi?

Ne kiabálj, légy szíves! A netikett szerint a csupa nagybetűs írás = kiabálás.
Frankye
(#) Frankye válasza elektrojános hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Lakkfilc. Olyan, benzinnel oldható lakk van benne, amit a filctollhoz hasonló technikával lehet felvinni a felületre.
Az alkoholbázisú festékanyagok a maratószerek hatására többé-kevésbé leoldódnak, így nem igazán alkalmasak NYÁK maratáshoz.
(Ha nagyon nincs más, akkor igen, de érdemes többször átrajzolni a mintázatot, és nem mindegy a márka sem, sőt, még a szín sem! Érdekes módon NEM a fekete a legjobb, hanem a piros, és a kék.)
(#) elektrojános hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Áááááá,értem,kössz szépen.Most akkor nem fog ez a filc lejönni?Örök hála.
(#) Frankye válasza elektrojános hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Kérlek, ha válaszolsz valakinek, használd a "Válasz" gombot! Köszönöm.

A lakkfilc segítségével rajzolt vezetősáv "nem jön le", legalábbis a maratószerektől nem. Lemosni az általános festékhigítókkal lehet, pl. aromás higító, nitrohigító, észter higító, lakkbenzin, etc.

A mechanikai hatásoknak elég jól ellenáll száradás után (néhány másodperc), de addig elég "kenődékeny". Azért kapargatni nem célszerű!
(#) J-O-E válasza elektrojános hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Igy van lakkfilcet keress esetleg feskékfilcnek hívják a papír írószerben. Ezeket nem oldja a vasklorid vagy egyéb marató mivel műanyag festékek csak filctoll kivitelben, gyorsan szárad.

px20.jpg
    
(#) elektrojános válasza Frankye hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm.És ok vettem.
(#) elektrojános válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Üdv,

neked is nagyon köszönöm.
(#) elektrojános hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
O...és még egy kérdés:az UV-s technika nagyon nehéz?
(#) gydanee válasza elektrojános hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!

Szerintem gyakorlat kérdése... ha kitapasztalod hogy miből mennyit, merre hány cm, akkor nem nehéz!

Adok egy kis infót a dologról:
Link1
Link2
Link3
Link4
És végül de nem utolsó sorban a videókat is belinkelem: (nagyon profi videókat nézhetsz meg a technikáról.)
Link5
(#) elektrojános válasza gydanee hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Kössz szépen,

ezzel elleszek egy darabig de majd csak ráérzek az ízére!
(#) Stefan hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Hát eljött az idő, énis eljutottam arra szintre, hogy muszáj lesz fotóznom egy nyákot, a nagy bonyolultság miatt.
Levilágítóm nincs, de sikerült megkérnem valakit, hogy ezt a részét a folyamatnak csinálja meg, nekem csak a lakkozott panelt és a filmet kell vinnem.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire szerencsés lakkozás előtt kifúrni a panelt?
Persze azért hogy könyebben illeszthető legyen a két oldal. Vagy van valakinek jól bevált technikája erre a problémára?
A vezetősávok távolsága 0,65mm...
(#) p_istvan válasza Stefan hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia!
Nem, de ha kétoldalas nyák készítés fixa ideád, akkor elég a két átellenes sarkán kifúrni egy-egy lyukat a pontos illeszkedés biztosításához...
(#) sprofan válasza p_istvan hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Én is így szoktam csak én a 4 sarkát fúrom meg, szerintem jobb mint a tasakos módszer.
(#) gulasoft válasza Stefan hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Nem lehet normálisan kifúrni, mivel a két oldalán ott a takarófólia amit fel fog tépni a fúró, vagy eltömi a lukat, vagy egyéb, ráadásul a lukon befolyik a maratófolyadék és belülről széteszi az egészet.
Nem hiába fóliáznak a nyáküzemekben fúrás után!
Javaslom a tasakos módszert, a többi elég használhatatlan, a tasakos viszont tuti jó. A négy sarkát megfúrva sem fogod tudni úgy illeszteni mint a tasakosnál.
Ja és ha már mész vílágítass magadnak egy 3 ledes panelt is.
(#) Stefan hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek!
A tasakos módszer az mi is pontosan? A keresővel nem mentem sokra....
(#) spikk válasza Stefan hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Azt jelenti, hogy a 2 oldal maszkját összeragasztod úgy, hogy a NYÁK-ot csak közé kelljen tenni. Azaz előre illesztesz és csak utána teszed bele a nyersanyagot ebbe a tasakba. Érdemes úgy csinálni, hogy ráhagysz kicsit a széleinél, hogy ne feszítse fel magát, amikor beletolod az 1,5 mm vastag lemezt. És csak 3 oldalát tessék összeragasztani!
Előnye ennek a megoldásnak, hogy nem kell ugyanazt a maszkot minden alkalommal illeszteni, ha többet csinálsz belőle.
De ez csak elmélet, én nem világítottam egy darabot sem eddig. Amit itt olvastam, azt foglaltam össze.
(#) Stefan válasza spikk hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Köszi!
Elég elmés megoldas, lehet kirpóbálom.
(#) gulasoft hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Mi az a fehér trutyi amit a videó közepén tonnaszámra ken rá, és mégsem okoz zárlatot?

Bővebben: Link
(#) titi válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Folyasztószer. Mondja is, csak alig hallani.
(#) interferi hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Üdv.
Van néhány epson multifunkcios készülékröl való scanner egységem ha valakit érdekel, szombaton a puskásba viszem öket.

scanner2.jpg
    
(#) mammut válasza interferi hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Abban nagyon fajin RGB LED sor található, aminek a helyére persze UV ledeket lehet ültetni!
(#) interferi válasza mammut hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Csak egy rgb led van benne egy müanyag ruddal.
(#) googa hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Hali!

Ma kaptam egy tippet, hogy vasalásos technikához próbáljak ki egy olyan papírt, ami a matricás lapok hátlapja, hordozója, hulladék végülis.
Gyorsan a cégben ebédidőben bedobtam a gépbe egy olyan papírt, kinyomtattam egy PCB rajzot, jól begyűrte, mindegy...haza hoztam...felvasaltam a nem gyűrött részt...kb. egy perc alatt az összes vékony vonal, meg minden csodálatosan átragadt. Erre rá fogok menni komolyabban, csak próbálok vastagabb ilyen papírt szerezni, mondjuk öntapadós tapétát, és annk hordozóját. Később nyilatkozok, mert ugye maratni is kéne. A műnyomóval nekem nem ment rendesen soha...
(#) Stefan válasza interferi hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
És milyen árban adod őket, vagy ez ilyen "ingyen elvihető" kategória?
Nekem jóljönne egy...
(#) interferi válasza Stefan hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
200Ft re gondoltam.
(#) Kicsa hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem : Fotózásos módszer,bizonyos körülmények között kb 5 perc a levilágítási idő két rétegben elhelyezett fóliával. Minden beállítás marad,csupán a fólia helyett kerül a nyákra két rétegben étolajjal bekent A4es lap. Kérdésem hogy érzésetek szerint mennyivel hosszabb a levilágítási idő?
Körülbelül...néhány perccel több ideig hagyjam ott?
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) guliver83 válasza Kicsa hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!
Én is az olajos módszert használom, de nekem maximum 5perc, de az attól füg, mert én magamnak
fujum le a panelokat (festem) és ha vastagabbon van a lakk akkor szoktam 5 prcig világitani.
6 db 15 W-os csővel.
Te mivel világitod meg?
(#) Kicsa válasza guliver83 hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!
Én gyárilag lakkozott panelt használok + egy mikróból átalakított levilágító melyben HGOK izzó van. (125W)
Én most fogom lekenni olajjal a lapot,bár nemtudom hogy mennyire,melyik oldalról stb... Meg mennyit kell várni a száradással?
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) K.Leslie válasza Kicsa hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Üdv!
Nekem 2X-re nőtt a levilágítási idő az írásvetítő foliához képest.
(#) Kicsa válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Értem!
Én most kentem be a papírt jó alaposan étolajjal...várok míg megszáraz,a két rajzot egymásra rakom aztán kipróbálom. Sajnos a boltban csak kétoldalas fotonyákot kaptam,750 Ft volt. A rajzom egy oldalas így a 'hátrányból előnyt kovácsolok' Ha nem sikerül,egyszerűen leoldom azt a felét és mehet a másik felére. De remélem azért sikerülni fog!
Nah megyek,előkészülök,darabolás ilyesmi,aztán jelentekzem ha van valami fejlemény.
Köszi szépen
Üdv Kicsa
Következő: »»   316 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem