Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IC-k helyettesítése
Lapozás: OK   3 / 26
(#) zolee84 válasza lapose hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
köszönöm a gyors választ!

(#) lapose válasza zolee84 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) iamrob válasza zolee84 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Szia!

Az (EEP)ROM-oknál nem maga az alkatrész pótlása szokott problémát jelenteni, hanem a benne lévő adatok, már ha szükséges természetesen. Tehát ha cserélni kell, akkor csak óvatosan.
(#) tucsok hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy MB 8719 IC-re.Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.

Üdv
Tücsök
(#) Peti027 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy az alábbi rajzon található, ADM3307E nevű IC helyettesíthető-e valamivel?

Kapcsolási rajz

Üdv: Peti
(#) pbalazs válasza Peti027 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Itt van egy pár, válogass:
Bővebben: Link
(#) Pulyka hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Hello

Egyik haverom kocsijában a tompított fényszóró(xenon izzó,de szerintem ez az elnevezése,amugy higanygőz szerintem) vezérlő áramköre tönkrement.(azt hiszem az izzó gyújtó elektronikája)
Szétszedtem,de nem látok semmilyen felületes sérülést.
Viszont van benne 2 IC,aminek tudom a típusát,és fent is van a külföldi oldalon a PDF-je,de itthon nem találom egyik boltban sem...
Amikor feszültség alá helyezem a készüléket,hallom hogy az IC serceg,de nem füstöl...
A típus "L9935"
Esetleg van rá esély,hogy megtalálom a helyettesítőjét?
Csatoltam a PDF-et.
A PDF-ben megnéztem az SMD ic lábkiosztásait,és megnéztem,hogy a + feszültségeket meg-e kapja.
Az 5V-ot megkapja,a "föld"-et is,viszont a szóban forgó IC 16-os lábára(lásd a PDF-ben) nem érkezik semmilyen feszültség,pedig szerintem kéne...
Ez lehet,hogy az IC hibája,de cserélni nem tudom,mert nincs mivel.



Ötletek?
Köszi

Tomi

L9935.pdf
    
(#) bodisjani hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Help!

Sziasztok! Keresem egy IC helyettesítő lehetőségeit.
Típusa: Panasonic MN1380-(C)
Adatlap linkelve.
Ha valaki tud, légyszi segítsen!
Köszi előre is!Adatlap
(#) lapose válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Szia!

A HQ-s miért nem jó?
(#) bodisjani válasza lapose hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Szia!

A HQ-ban nincs csak 4,5 voltos, vagy ilyesmi. Nekem meg kisebb kéne 2-3 V körül.
(#) lapose válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Ezt is nézd meg! Bővebben: Link
Csak az adatlapokat kell végig bogarászni.
(#) three hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Hello!

Nekem szükségem volna TDA7854 4X50W típusú icre, de sajnos ilyent valamiért nem lehet beszerezni, esetleg tudja-e valaki,hogy mivel lehet ezt helyettesíteni? Vagy tudtok-e forgalmazót? Köszi
(#) djusee hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Hello. Lenne egy gondom, adott egy kapcsoló üzemü táp ami nem dolgozik, meghalt a meghajtó ic ICE2B265 . Olcsó ic (lenne) ha M.O. -n élnék, de itt Szerbiában nem találok. Vevö vagyok olyan megoldásra is ha lehetséges hogy másik ic+külsö MOSFET . Itt az adatlapja Bővebben: Link
Köszi
(#) sany válasza three hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Üdv!Én helyette a TDA7560-at ajánlom.Itt kapható.Az adatlapot is megtalálod.
(#) three válasza sany hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
köszi a választ,de ennek az utolsó lába HSD, a gyárié CD megnevezésű. Gondolod ez okoz gondot?
(#) Sebi válasza djusee hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Ahogy nézem, így hirtelen az UC3842 vagy 43 hasonló felépítésű. Külső kapcsolóeszköz mindig biztonságosabb...
(#) lapose válasza djusee hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Ki lehet váltani, de át kell szabni egy kicsit a tápot.
Pl.:ICE3B2065, KA5L0265R, KA5M0265R.
Vagy pl.:Power Integrations
(#) djusee válasza Sebi hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Köszi az ötletet.Ez azt hiszem megfelelö lessz, lehet beszerezni ráadásul elég olcsó, igaz kell hozzá némi kis kiegészitö + MOSFET. Te alakitottál már át meglévö tápot másik IC vel? Kicsit félek töle, mire ügyeljek?

Lapose sajnos ezeket nem tudom beszerezni, nincs nekik Igen, számitottam rá hogy át kell, de nincs mit tennem, havernak a DIGI beltérije kifüstölt és elég egzotikus feszültségü táp kell neki.
(#) mizsei.robi hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok!
az STA540-es IC-t mivel tudnám helyettesíteni?
Az erösitömbe kellene , mert meg van halva az egyik kimenete.
Üdv!
(#) hapro hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Véleményetek szerint az NJM4558LD IC helyettesíthető minden további nélkül az OPA2735 IC-vel?
Egyébként szerintem igen.

NJM4558
OPA2735
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Akkor azér volt ilyen sz..ar hangja...
Egy primitív keverőben volt ez az IC, egyik meghalt valamiért, és nem akartam venni, hanem összebarkácsoltam helyette olyat tokozást ebből a SOIC-8 IC-ből egy kis darab nyákra. Holnap kipróbálom, aztán majd beszámolok róla.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Sajnos mégse lesz jó helyette...
NJM+-12V-ról jár, ez meg max +-6V-ot bír. Erre nem is figyeltem eddig, a tápot nem akarom átbarkácsolni benne, így felejtős lesz ez az IC.
Egyébként az NJM-nek 5Mohm a bemenő impedanciája, az OPA-nak meg nem találtam adatot róla.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Csak jelzem, hogy Tl082 IC lett az NJM4558 helyett és teljesen OK lett a dolog, sokkal zajtalanabb, de még nem az igazi, még valószínű a kondikat is kicserélem a keverőben.
(#) zandriis5 hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Hali. Lehetne helyetesíteni az ST62TI0B6/HWD 2szer 10 lábú ic-t valami ami agyanazt tudja, de kapható is könnyen beszerezhető, mert keszthelyen sehol sem kapható. Erőre is kösz.
(#) valory hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Sziasztok,

szeretnék építeni egy VU-méter panelt és segítséget is kértem a szomszédtól, aki fiatalabb korában foglalkozott ilyesmivel, adott egy ledes sztereo vu métert, amin 2 sor led van, egy régebbi román gyártmányú erősítőből lett kiszerelve. Mondta, hogy az egyik IC rosz benne, lemérte nekem, h melyik, mondta h vegyem meg, bár olyat már nem találok, de van helyetesítője és kicseréli nekem rajta. A boltban persze nem volt, és nem is tudta az eladó, mivel tudnám helyetesíteni ... az IC kódja B L 108 (a B az béta, I.P.R.S. Baneasa gyárban készült)
Képek:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

A VU-méter kapcsolási rajza:
Bővebben: Link

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) kadarist válasza valory hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szia!

Talán odaátról mégis segít valaki...Bővebben: Link
(#) valory válasza kadarist hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Oda is írtam már, de azért köszi.
Akár úgy is jó lenne, ha valaki újratervezi az alsó részt (sajna én nem értek hozzá, rajzról még esetleg összehozom), úgy legalább nem kell helyetesíteni és nem kell azon aggódni, h esetleg meghal megint valami, amit már nem lehet kapni...
(#) kadarist válasza valory hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Érdekes, hogy nem lehet helyettesítőt találni ehhez a típushoz.
(#) valory válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hát elég sz@r, h nincs helyetesítő... esetleg aki ért az elektronikához (nem úgy mint én ) nem tudná újratervezni egy külön nyákra a beteg IC-nek a működését új alkatrészekből, hogy csak szálakkal becínezzem és újra működne. Remélem érthető amit akarok mondani.
Nagyon szépen megköszönném!

Eredeti kapcsolási rajz újra.
(#) MC Adam hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy 4953m típusú IC-t kellene kicserélnem, mivel szétpukkadt.
Sajnos nem találtam sehol ilyet, ezért kérdezem, hogy lehetséges-e a helyettesítése egy könnyebben beszerezhető IC-vel?
Az adatlapot csatoltam.

4953m.pdf
    
Következő: »»   3 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem