Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   18 / 601
(#) Stadi válasza lidi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Remek. Időközben előkaptam a katalógust, amiből csatolok két oldalt. Ezek szerint a BOÁk olyan FPGA-féleség volt?
(#) wir12 válasza ZLED hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hello!
Optika csalódás ez a csávó egy parabola tükör szerűségbe rakta bele a kis malacot
(#) rognork válasza Stadi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
A BOÁK az egy egyedi tervezésű áramkör volt, ami csak egy célra felelt meg. Pl kért a szovjet űrkutatás egy áramkört, ami x-y-z feladatokat megoldott, be volt szépen tokozva (műgyantával kiöntve), és speckó csatlakozóval ellátva. Na az pl csak a scud rakétába volt jó. Ugyanígy csináltak mindenfélét. Sokszor egy kerámia alaplap volt a hordozó, amire rászitázták az áramkör ellenállásait, kondikat, az ón vezetőréteget, majd szépen ráragasztották az smd csipet, és gőzfázisban megforrasztották. Ha érdekel, maradt jópár könyv BOÁK tervezésről, miegymásról, meg van egy-két érdekes, akkoriban csúcstechnológiájú áramköröm is. Pl nyomásmérő, gázszenzorok, RH mérő szenzor poliamidsav szenzorral (ez már újabb kutatás volt). A röhej az, hogy mi használunk olyan koppintott amcsi gépet, amin a csavarok is colosak, mert egy az egyben koppintották.

Sajnos én nem tudok ezekről sokat mesélni, de a régi szakik, akik sajna nyugdíjba mentek már, nagyon érdekes sztorikat mondtak. Én csak a maradékokból építem vissza a történetet, mint a régészek.
(#) szamóca hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Jó pár milliós házi cucc.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hát úgy egy percig nem jutottam szóhoz, csak néztem...
(#) Stadi válasza rognork hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Akkor, ha jól veszem ki, a BOÁk egy olyan egyedi kialakítású áramkör volt, amit pl. a csatolt adatlapon szereplő fizikai és elektromos tulajdonságok mellett a megrendelő igényeinek megfelelően gyártottak le? Tehát csak gyárilag lehetett "programozni" a kapuk kapcsolatait.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Csak nem tudja a gazdája, hogy is működnek ezek a tölcsérszerűségek, nem tudja, hogy ami esztétikailag szép, az nem biztos, hogy jó is, és hogy a hullámfront az nem fordul be a kanyarban, mint ahogy sokan gondolják.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nekem a barátnőm nézett így amikor megmondtam neki, hogy a nappalit átalakítom ilyenre és vigye a virágait máshova mert erősen zavarja a zakusztikát...
(#) rognork válasza Stadi hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Ilyesmi lehetett, de úgy tudom volt analóg BOÁK is. Pl ha van egy rádiód, és annak az összes alkatrészét bezsúfolod egybe, akkor az egy, csak abban a rádióban használható boák.
(#) PetAd válasza rognork hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Üdv
Kösz. hogy ezt a sok infót megosztottad velünk. Engem érdekelnek azok a könyvek örülnék ha feltennéd őket ide.
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Bővebben: Link
Ez finomabb , 50kJ
(#) Imi65 válasza Collector hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Az áramszolgáltatói gyakorlatban vannak azért méretes kondenzátorok. A kisebbek is egy számítógép házzal vetekednek. 120kV-ra pedig már több kondi soros kapcsolásával lehet őket alkalmazni.
A feszültségmentesítésük során igen gondosan kell eljárni.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Akkor nézd meg ezeket a képeket. A fanatikusok már a spájzban vannak.
(#) Collector válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Ehhez mit szólsz? Régebben találtam ezt a képet , 50MJ kondi telep
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Csurgott a nyálad érte ugye?
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Csinálnék neki helyet a kertben
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Poénnak jó. Egyet frankelnék vele valahol a városban aztán vissza a tulajnak had élvezkedjen rajta. A kék egyébként még tetszik is.
Itthon tuti megbüntetnék őket valamilyen indokkal a rendőrök, vagy a nagyon ráérő és unatkozó honfitársak feljelentenék őket.
(#) pl13 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Bizti jók lehetnek a fázisviszonyok.
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szupravezető tekercseken kisütve csinálnak erős elektromágnest.
(#) hapro hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Google holodeck...egész jó, holnap veszek egy ilyet itthonra.Bővebben: Link
(#) hapro hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Ha valakinek kevés lenne a hűtése a számítógépében, akkor itt egy alternatíva rá, potom 31000Ft

Bővebben: Link
(#) szamóca hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
15euros felárér, már utazhatsz az új Siemens railjet prémium osztályán, BP-ről, Bécsbe, vagy Münchenbe.
Prémium osztályon utazókat saját konnektorokkal felszerelt, állítható, bőrhuzatú ülések, kényelmes üzleti munkát biztosító asztalok és újságok várják. A kocsik kísérője ezen az osztályon az ülőhelyen szolgálja fel az ételt. A Prémium osztály pótdíja az egyszerűbb meleg étkeket és italokat is tartalmazza.
Ez mikor lesz megszokott látvány majd a hazai sínpárokon?
(#) Stadi válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Elnézve a MÁV mai helyzetét és azt, hogy jó részét épp most készülnek beleaprítani a levesbe, úgy 20 évig biztos nem. De valószínűleg túl optimista vagyok.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Nem kellett sok idő, de máris elképzeltem, hogy miként nézne ki felénk ez a vagon az arcoskodó éjszakai fiatalok miatt 2 napnyi magyarországi üzem után. Ülések szétvagdalva, kartámlák szétfeszítve, letörve, lerúgva, olvasólámpák tőből kitépve a helyükből kábelestül... soroljam még, adjak tippeket?
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Okt 3, 2009 / 1
 
Korhatáros utaztatás?
Biztos így lenne, hiszen a pályaudvarokon kihelyezett várók üveg oldalát is rögtön kirugdosták a kemény csávók.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Piros karikában egy 80-as számnak kéne szerepelni, azok tán nem rongálnának, bármelyik "szocializációból" kerülnek ki. Ugyanis hamarább elfáradnak mint a kezüket felemeljék rongáláshoz, ha mégis felmerülne bennük a gondolat. Csak a sok térfigyelő ("mű") kamerák képei hol vannak ilyenkor?
(#) hapro hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
A világ 15 legszexibb hangsugárzója. Bővebben: Link
Szerintem gyönyörűek.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Látatlanba lefogadtam volna hogy a Nautilus benne van. Állítólag Fridinek is az van.
(#) hapro hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Atomgombelem. Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza hapro hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Ez egy nagyon érdekes felfedezés! :yes:

Csak topic-ot tévesztettél.
Ennek itt lett volna helye: Katt


Egyébként furcsálom, hogy ezt októberben közlik, és nem áprilisban...
Másrészt, mostmár pontosan tudom hová tenni az index.hu oldalt...
Következő: »»   18 / 601
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem