Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   11 / 126
(#) bankimajki válasza mrobi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Ez nem tudom milyen árkategóriába esik, de ha mondjuk rászánsz 4-5000Ft-ot akkor már megveheted a My-64 -et (vaterán 4200-ért láttam) Az egy nagyon jó kis műszer mind kezdő, mind haladó szinten. Nem tudom milyen kapcsolatban vagy az elektronikával, de ha esetleg a jövőben ezzel foglalkozol, akkor szerintem megéri rászánni ezt az összeget.
(#) Bassmester válasza MrMarcee hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Én itt vettem MX 25-306-ot. Januárban 12.000 Ft volt szállítással. Az L-C-F mérője pontos és nagyon jól használható, pl hangváltó, vagy kapcsolóüzemű tápok méréséhez.
(#) mrobi válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
hát igazából elektronikát tanulok de most még nem akarok rá sokat költeni. most még csak otthon barkácsolgatok és ahhoz kellene. meg ha jól néztem ezzel a műszerrel váltakozó áram eröségget nem is lehet mérni. nem?
(mondjuk az nekem nem is lényeges)
(#) vzoole válasza mrobi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Ha hosszútávon akarsz foglalkozni elektronikával akkor vegyél egy normális műszert (mindjárt itt a karácsony).

Gagyit venni csak pénzkidobás, akkor inkább ne is vegyél, vagy később jobbat.
(#) bankimajki válasza mrobi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
De tudsz 10A-ig hosszan, és 20A-ig tudsz 20s-ig mérni vele. Fontos van benne egy 20kHz-ig mérő frekimérő (nagyon sokszor jól jön) És tud hőmérsékletet is mérni kevésbé sűrűn, de néha hasznos.
(#) turkf hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Nekem egy Voltcraft 220as van azzal teljesen meg vagyok elégedve. Tudom sokan szidják, de nekem bejött. (igaz nem a legolcsóbb típus de szerintem megfizethető)
(#) SzervízMacska válasza turkf hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Én is vettem 1 ilyen VC220-ast, két hétnél tovább sosem szuperált. Háromszor vittem vissza a bótba, mindahányszor szó nélkül cserélték. Ez számomra azt sugallja, ők is tudják, hogy petákot sem ér a cucc. Mindig az üzemmód váltó tárcsa megy tönkre. A tudása nulla, egyetlen extra az alacsony impedanciás mérés lehetősége. Ehhez képest az ára egy kisebb örökséggel vetekszik. Az utolsó csere óta szinte nem is volt használva, ezért szívesen felajánlom egy jelképes összegért valami mazochista idiódának. Állapota újszerű...
(#) turkf hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Ez érdekes, mert én nap szinten használom kb 2 éve és eddig semi baja se volt. Azt leszámitva, hogy 1x véletlenül direktbe sikerült vele áramerőséget mérni, de akkor is én felejtetten el átállítani feszültségmérésre. De 1 biztios csere megoldotta.
(#) GAtesz hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Nekem egy Maxwell MX-25 301 esem van. Jó pár éve kaptam a barátaimtól szülinapomra. Nagyon jó kis műszer.
Azon kívül van még 2 db noname digitális.
És van egy orosz gyártmányú analóg kis cucc. Ma ástam elő mert kell. De sajna megbetegedett.
Van bent egy "kismegszakító" ami kiold , ha magas a bemenet, a méréshatárhoz.
Van a kismegszakítóban, egy mágnes, ami tartja a benyomott állapotban, míg le nem csapja egy tekercs.
De sajna a mágnes el anyátlanodott, és nem tartja meg a pöcköt.
Ilyen van? Egy állandó mágnes elveszti a delejt?
Átmérő:13.5mm hossz:9.5mm
Ha valakinek lenne ilyen mágnese , légyszi írjon.
Vagy esetleg fel tudom valahogyan mágnesezni?

Atesz
(#) nagy hoho válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Helló! Pedig egész pofás műszer. Én az automata méréshatárt szeretem, megkönnyíti az dolgomat. Beszereztem egy árammérő söntöt is így akár 600 Ampert is tudok mérni csak nincs olyan kábelem ami néhány másodpercnél tovább bírja.Van három digitális,és egy Univóm amit a mai napig is használom bizonyos esetekben. De a négy közül a kedvencem a Voltcraft M 3850 automata. Eddig még nem sikerült tönkre tennem, és ez nem rajtam múlt.
(#) mpisti válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Az elemcsere meg szokta oldani a gondot.
De már láttam kitámasztott "pöcökkel" mérni kollégát még a '80-as években.
(#) GAtesz válasza mpisti hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Az elem csere nem segít.
Tudtommal, az csak az ellenállás méréshez kell.
(#) turkf válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
A mágnes tudtummal kb 1000 év alat veszti el a mágnesességét nyugalmi állapotban.
(#) mrobi válasza turkf hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
biztosan 1000 évnél rági a mágnes :yes:
(#) GAtesz válasza mrobi hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 

Basszus!
Akkor ez a multiméter egy vagyont ér!

De most viccet félretéve. Akkor mi lehet a baja?
(#) mrobi válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
hát abban nem tudok segíteni. egyáltalán benne van még a mágnes? vagy nem tört szét?
(#) turkf válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Szerintem először mérd meg a feszültséget az elektronikus oldalon, vagy keress mechanikai károsodást benne (pl. elgyengült rugó, eldeformálódott foglalat).
Egyébként nem ismerem ezt a típust,ezek csak általános ötletek. Esetleg ha egy képet tudnál feltenni a szerinted hibás részről az lehet segítene.
(#) mrobi válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Esetleg még 1 ötlet: azt a kis megszakítót nem lehet-e kicserélni? Eehet hogy hülyeséget mondok de hátha.

Olvastam hogy van egy MX-25 301-ed. Az tényleg jó műszer. Most középiskolába mi is olyanokkal dolgozunk és én is nagyon szeretem
.
(#) GAtesz hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Köszi a tippeket.
Nincs most bent a mágnes kivettem. Nem tört el, nem is tudna. Nem olyan anyagból van.
Nem lehet kicserélni a megszakítót, mert nagyon egyedi.
Hétvégén csinálok róla képet, mert nincs itthon.
Most tudok vele mérni, mert összegyógyítottam a megfelelő helyen szigetelő szalaggal.
De így észnél kell lennem méréshatárilag.

Jó kis orosz cucc. Még annak idején a lengyel piacon vettem. (mifelénk úgy hívták) A 90'-es évek elején.
(#) Attila86 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Ennyiért tudtok hasonló felbontású és pontosságú multimétert ami jobb és/vagy olcsóbb ennél?
Bővebben: Link
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hello!
ITT a Uni-t UT60H-t nézd meg!( esetleg adat lapot)
Nem rég fektettem bele egy ilyen be, eddig bevált.
Szerk. a Conrad-ban is van csak más a neve valamint kalibrált.
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a tippet! A UT-71B-vel szemezgetek erről az oldalról. Nagyon pontos és van rajta USB...
A DCV esetén kétszeres, DCA esetén pedig 3,3-szoros pontosság viszont azért mégsem ér meg +15000Ft-ot.
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Tulajdonképpen egész jól hangzik ez az UT60H is. Neked milyen tapasztalataid vannak vele?
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Hello!
Pár gondolat róla: összehasonlítva több ( metex, piaci, voltcraft) multival nem volt számottevő eltérés a mért érték közt (na jó a piaci azért nem annyira számít ).
Pozitívum még a metexhez képest is (typ 3850 ?), hogy viszonylag gyors, előbb sípol vagy mutatja az értéket. Míg a metex-el nem tudtam kis értékű ellenállást mérni (pl 0.1 ohm), ezzel simán. A kijelzője jól olvasható ( nincs olyan vékuska számok rajta mint a maxwell-eken).A bargraf is igen hasznos, az apróbb változásokat gyorsabban mutatja (pl ha a tápfesz megrogy terhelés hatására). Szinte mindent azonos csatlakozón mér, csak árammérésre kell átdugni a vezetéket. Külalakra is szerintem elég jól mutat. Eddigi negatívum a mérő vezetékek elégé merevek sajna, az EF mérés hát, még van mit fejleszteni....
Összességében eddig nem bántam meg, hogy szert tettem rá, bár még csak 2 hónapos.
(#) solymosi hozzászólása Nov 24, 2009 /
 
Én eddig ezt a Metex M-3830-at (megörökölt) használtam kb 10 évig de sajnos pár napja sikerült túlfeszültséggel megölni (nem volt elég "hülyebiztos", de én legalább túléltem ). Most átmenetileg ez a régi van üzemben, de nézegetem a DT-202T (Maxwell 25210 klón, ha minden igaz, bár a kijelzője nem olyan kifinomult) most 6500.- ft-ért hozzá lehet jutni. Van -e valakinek ezzel tapasztalata ? Láttam, hogy már korábban szemezgetett vele valaki de nem láttam konkrét teszteket.

Esetleg van összehasonlitási alapja valakinek?

Vagy veszek megint egy metexet csak elég húzós az ára.

Még a MY 68 lehet alternatíva, de az is 8-10 eFt.

Egyébként a Metex nem halt meg teljesen, de sajnos a panel is maradandó sérüléseket szenvedett így valószínüleg nem érdemes javítani sem.
(#) solymosi válasza solymosi hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Hoppá! MY68 hatezeréé!Link
(#) beton cipő hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy multimétert venni. Kinéztem egyet a HESTORE-n. Erről lenne valakinek esetleg tapasztalata vagy véleménye?
Bővebben: Link
Köszönöm!
(#) ferzoo válasza solymosi hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Én +javítom amennyiben szabadulni akarsz tőle.
Nagyon +van égve a panel és mely részen?
(#) solymosi válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
A forgatógómb alatt mindkét oldal.
(#) GxxANC hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Multiméter vásárlása előtt állok, és 2 típust néztem ki magamnak: maxwell mx-25 304, és maxwell mx-25 314. Ami nekem fontos az induktivitásmérés, és hogy az általános funkciók (fesz, kapacitás, ellenállás stb) meglegyenek. A 25 304 magasabb ára miatt többet is tud? Mert ha semmivel sem jobb minőségű, akkor beérném a 25314-essel. Ha viszont a 25304 megbízhatóbb, akkor azt venném.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Következő: »»   11 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem