Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   7 / 27
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hát elég furcsán is néz ki a méretei miatt meg azzal a már-már rikító fehér képernyő színével.
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Az inch [incs], az ugyanakkora mint a col: 2,54mm
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 6, 2009 / 1
 
Helló! Végig olvastam a topikot és meghűlt a vér az ereimben mikor olvasom,hogy milyen kincsek kerülnek a kukába. Pedig sokkal több dolgot lehet hasznosítani mint azt gondolnátok. Mind össze fantázia kérdése. Most készülő labortápom szinte minden alkatrésze bontott anyag. Az elektronikán kívül a doboza monitor házból lesz az előlapja szintén. A fenék lemez műholdvevő dobozából, a gombok, kapcsolók, ledek is szolgáltak már pár évet más készülékekben. Olvastam ,hogy valaki az SMD-s paneleket gondolkodás nélkül dobja a kukába. A szívem szakad meg ha ilyet hallok. Néhány kép a tápról:
A táp doboza -még három darabban, a fenéklap és az előlap ,feliratozás még hátra van.
(#) spikk válasza Szebence hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Nem ugyanakkora, hanem ugyanaz, csak más nyelven. A hüvelyk megemlítendő még, mert magyarul meg az a neve.
Szerk.: a col az meg szerintem helyesen coll, de nem vagyok teljesen biztos benne.
(#) Stadi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szép! A tekerőgomb csak nem egy MAG monitorból van?

Én múltkor az autómba építettem be nyomtatóalkatrészt (műanyag ház oldallapból egy darab), kiküszöbölve a kínai utángyártott lökhárító méretpontatlanságát (egy prizma rögzítését kellett megoldani hátulról, mert lötyögött).

Sok műanyag és fémlemez gyűlt már össze itthon, csak sajnos sok helyet foglal és egy részét biztos muszáj lesz kidobni. Aztán Murphy szerint rögtön másnap kelleni fog valami a kidobottakból. :no:

Elektronikai panelből is rengeteg bontásra váró van, egyelőre fogalmam sincs, mikor lesz időm ráizzítani a hőlégfúvót a témára. SMD panelt meg sokkal könnyebb bontani, nem kell átmelegíteni a lábaknál a furatgalvános lyukakban az ónt, és biztos nincsenek szándékosan elgörbítve a lábak a NYÁK hátoldalán.
(#) nagy hoho válasza Stadi hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szia! Nem tudom a tekerőgomb honnan származik, elég sok monitor szedtem szét. A képcsöveket sem dobtam el mert most kezdek kemencét építeni és abba sok üveg kell. Na meg a környezet szennyezésre is ügyelek.
Van ötleted, hogy SMD panelről hogyan lehet leszedni a MosFetteket? Mert azoknak a hűtőfelülete oda van forrasztva a fóliához. SMD kondit, ellenállást, diódát ,stb én zsilettpengével veszem le. Pákával meg melegítem és alátolom a zsilettet.
(#) Stadi válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Én sima párezer Ft-os hőlégfúvóval bontok mindent, ha nem csak egy alkatrész kell, hanem a bontás a cél. FET-et még nem próbáltam, az alaplapokig ui. még nem jutottam el. Pedig azokon biztos sok ilyen lakik. Vagy esetleg vehetsz Te is egy 200W-os Weller pákát, az nem ijed meg a nagy, összefüggő rézfólia daraboktól. Habár ez a teljesítmény már lehet, hogy árt a FETeknek. Hosszútávon alkalmazva biztosan.

A pengés módszer ötletes, de a hőlégfúvóval nem veszi fel a versenyt.
(#) misi 54 hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Helló.
A következő cuccok MÉH telepi kukázásból valók kemény600 ft.Van benne kb 30db FET,20db 70 Amperes .Rokkant kocsi elektronikája sajna motor nem volt benne.A léptető motor szintén,feltettem egy másik topikra hátha sikerül kideríteni róla valamit,mert tudnám hasznosítani.Az elektronikáját a" szakemberek" már leszedték.
(#) nagy hoho válasza misi 54 hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Helló! Jó fogás volt.
(#) Iszkakof István válasza Szebence hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
1 col = 1 inch =25.4 mm és nem 2,54 mm, esetleg 2,54 cm. Vicces lenne a colos cső egy 2 és fél milliméteres lyukkal a közepében. Elnézést kérek a kérdezetlen prókátorságomért, akinek tudjuk, mi a fizetése.
(#) Frankye válasza misi 54 hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Meg lehet tudni, melyik MÉH telepen lehet még guberálni? A legtöbbre már nem engednek be, "csak úgy"...
(#) Action2K válasza Iszkakof István hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Tudod mi jár annak akinek igaza van? A szája!
Amúgy jó hogy írtad, én (is) átsiklottam, hogy mm van írva a cm helyett.
(#) Action2K válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Arról nem is beszélve, hogy mifelénk nincsenek is ilyen kincsek (elektronikai hulladékok). Csak vasat, színesfémet, papírt vesz át.
(#) Frankye válasza Action2K hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Többek között ezért is kérdeztem...
Zolikám! Menjünk! Ha meglátják a Te frizurámat az én alkatom mellett, mindenki pánikszerű menekülésbe kezd.
(#) zolika60 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Az érdin és a gödöllőin még lehet. Oda járok én is.
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Kösz, ez jó infó volt! Tehát irány Érd és Gödöllő!
(#) misi 54 válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ez a szentesin volt,véletlen.Itt meg az ISOxxxx miatt nem nagyon lehet találni valamit,mert pár nap alatt el pucolják a cuccot.Ez is a jókor jó helyen esete jött össze.
(#) Doncso hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok, egy (még) működő laptoppal mit lehet kezdeni? Sajnos nincs hozzá HDD boxom, se FDD se CD semmi, de a laptop bekapcsol működik, mit lehetne kezdeni vele, a kijelzőt lehetne használni monitornak esetleg? Vagy valami megjelenítésre alkalmas lehet?
Üdv.
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ki ne bontsd az LCD-jét, saját vezérlője van. Bootol USB-ről?
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Még nem nyúltam hozzá . Gondoltam előbb megkérdezem. Sajnos nincs rajta USB de még egy serial se, csak egy spéci csati, ez egy elég régi gép, 133MHz, 32MB ram. De működik rendesen.

Bővebben: Link
(#) Stadi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
A vinyócsati kiosztását esetleg ki lehet találni, utána meg már teljesértékű gépként működhet.
(#) Doncso válasza Stadi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Na, ez érdekelne, lehet bele tudnám forrasztani a winyót? Hogyan tudnám kideríteni?
Üdv.
(#) Stadi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Bővebben: Link

Jobb oldalt, a Related Pinouts alatti linken van az 1-40. tüskék bekötése. Maga a linkelt oldal meg a 2.5"-os vinyók plusz 4 kivezetésétől ad infót.

A testeket és a tápot ki tudod mérni és kis szerencsével lesz valami logika a kivezetések sorrendjében, ami alapján "rá tudod húzni" a linkelt kiosztást.
(#) Doncso válasza Stadi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ez nem is rossz, köszi.
Ha jól értem, ezek a winchester oldali kötések. Ezt értem, de a laptop tüskéire is lenne ötleted?
Üdv.
(#) Stadi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Arra írtam a méricskélést. De közben megkérdeztem közös barátunkat és ezt dobta ki:

Bővebben: Link (kattints a jobboldali képre a nagyításhoz)
(#) Babó22 hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
A nyáron egy kocsma zenéjét szolgáltató erősítőjét kicserélték, és gondolom valami pukkanhatott benne, mivel egy elkó úgy néz ki felrobbant benne. Hát megfogtam, hazavittem. Éreztem, hogy van súlya, biztos valami nagy érték van benne.
Otthon szedem széjjel, mit látok: van benne 4 TDA7294-es erősítő összekötve egy keverő panellel, és négy RCA kimenettel. Bentebb jutok mit látok. Egy hatalmas nagy toroid trafó.
Úgy örültem neki. Csak kár, hogy nem tudom a szekunder feszültség értékeit, de majd lemérem.
Persze a cuccos ki volt lökve a kocsma előtti kuka mellé.
(#) Doncso válasza Stadi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
wow, lehet rendelni is. ez jó. Köszönöm.
(#) Doncso válasza Babó22 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Mázlista.
(#) mark.budai válasza Babó22 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Most azt hiszem megyek, pukkantani az erősítőkkel egy nagyot. Holnap is megyek, és felszedem őket a kuka mellől.
Vagy inkább rakok össze egyet, megyek pénzért zenélni, és másféle IC-ket, trafókat, csöveket, stb vehetek.
(#) rammeradrian hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Üdv! (Remélem nincs hasonló téma )
Már rég építettem és most "rám tört az építési kényszer".
Van egy maréknyi BC337 és BC327 -es tranyóm és ötleteket és kapcsolásokat szeretnék hogy mit lehetne velük kezdeni. lehetőleg minél kevesebb egyéb alkatrész kelljen hozzá vennem.
Következő: »»   7 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem