Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 13
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Szia
Bocsika hogy csak most váloszolok de sajna nem voltam gépközelben.
De egyébként megpróbáltam az asm-et leforditani az mplab-al de egy csómó hibát ír ki.
És arra voltam kiváncsi kinek sikerült és mi mivel lefordítani.
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ja,hogy úgy!
Bocs akkor félreértettem.
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
szia jocoka!
Én már egyszer átrágtam magam a hibákon,amit az MPlab jelzett,ezek szintaktikai hibák voltak nagyrészt,itt az eredmény,ez lefordítható. A szépséghibája a dolognak,hogy igy sem tudok mit kezdeni vele,mert hiányoznak az alapok.Mint minden rendes kezdő PIC-ezőnek

alarm417.asm
    
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Szia
Köszönöm a cuccot majd próbálkozok vele.
(#) jocoka hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok
Építettem egy riasztót ami pc-vel konfigurálható,de véletlenül elfelejtetem a belépési kódott.
Gondoltam nem nagy úgy uninstalálom,de hiába törlöm és rakom fel újra nem felejtette el a régi kódott.
Ehez kellene egy kis segítség mivel tudnám.teljesen kitörölni a win-ből.
Felrakom a program elérését.
A program neve:
PC Controlled Burglar Alarm
Elöre is köszönöm.

http://homepages.nildram.co.uk/~starbug/epepic3.htm
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Nekem sokszor segített a RegCleaner nevű progi.
Uninstall után a regisztriből a programokhoz nem köthető kulcsokat kitörli,utánna ujra install.
Egyébként a belinkelt cimen nincs hadrver a risztóhoz.
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia
Egyébként nem a hardverel van gondom hanem a softverel,már egy csomó programot raktam fel amik kiszedik a regiszterből is de ez igy se akarja elfelejteni a kódot.
Hardver része egyébként tökéletesen müködik.


(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!
Csak kiváncsi lettem volna a hardver részére is,mert feltelepitettem a szoftverét,de a hardver nélkül nem biztos,hogy jól működik.Egyébként az Alarm főkönyvtár tartalmaz olyan fájlokat amikben vannak registry kulcsok,
azokat nézted már?
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia
Melyikre gondolsz amit a programfiles---PC Controlled Burglar Alarm könytárba telepít.
Mert azt néztem,de semmi sajna.
Egyépként hardver nélkül és hardver-rel is úgyanazt csinálja.
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ja egyébként felraktam volna a leírást róla de PDF-ben van és baromi nagy helyet foglalna a fórumon.
De majd valamit kitalálok rá,ha érdekel a dolog.
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ok,köszönöm
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Szia
Na megvan a megoldás,innen szed le ezeket:Everyday Practical Electronics mappa:2008-04,2008-05.
Ezekben van minden róla.
Üdv:Joco
http://www.4shared.com/dir/16580007/d1d56ae4/RT2.html
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Köszönöm,sikerült letölteni.
(#) Ksanyi válasza jocoka hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Megnéztem a letöltött rajzokat,dolgozott vele a konstruktőr rendesen,de nem értem ,hogy miért hagyta ki ő is az adódó lehetőséget akár a többi tervező?
Arra gondolok,hogy a 877-es A portját használja bemenetként,ami a PIC AD bemenete is,mégis analógként használja.Arra gondolok konkrétan,hogy álltalában a központok zónáit ugy csinálják meg,hogy nem rövidzárral,hanem lezáró ellenállással kell lezárni,tehá,ha felfűzök 3db passziv infrát ,az utolsót egy 12K -os ellenállással kötöm testre. Tudniillik ilyenkor a rövidzárat és a zárlatot is jelzi a központ.
Ez szabotázsnál és passziv teszlelésnél is jol jöhetne.
(#) Matt hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Üdv!

Ha jól emlékszem, valaki csatolt egy pdf-et, amiben az állt, hogy mit kell tudnia egy jó riasztónak, csak sehol sem találom. Ha megvan valakinek, vagy esetleg tudja hol van, legyen szíves linkelje.

Előre is köszönöm

Matt
(#) birle hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Sziasztok.Egy kis segitségre lenne szükségem.Találtam egy egyszerű, riasztó kapcsolási rajzot.Át kellene alakitani,úgy hogy egy sima 12v-os relét vezéreljen és nem az astbil áramkört.
Előre is köszönöm.

alarma.jpg
    
(#) jocoka válasza Ksanyi hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Szia
Hát ez így van ahogy mondod de ez így se olyan rossz.
Én megépítetem csak az a fránya szoftver az szívat.
Nem tudom hogy hova rejtette el a jelszót amint beírtam.
Nincs kedvem letörölni a wint ez miatt.
(#) Hunter88 hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Tisztelt Fórumtagok!
A fórumot végigolvasva nagyon sok jó ötletet találtam lakásriasztóra.
De sajna már a végére teljesen elvesztem a fonalat az egyes típusok és módosításaik között.
Azt szeretném kérni (de szerintem minden fórumot olvasó örülne neki), hogy feltenné valaki azt a riasztót ami működik, megvan hozzá minden anyag(program, leírás, esetleg nyákterv és alkatrészlista) egyben!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Hunter88

(#) DaeMonS válasza Hunter88 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
tarsulok az elottem szolokhoz
orommel latnank egy AllInOne packot,es epitjuk meg mindannyian
(#) Búgócsiga hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok én is csináltam egy mobilos lakásriasztót, mozgásérzékelővel stb. Csak pic nélkül. Ha érdekel valakit a kapcsolási rajz feltehetem. Amiért írok ide, mert a Pic-ről lenne egy kérdésem. Kellene nekem egy időzítő kapcsoló amit felprogramozhatok, pl ha nem a mozgásérzékelőm hanem a füstérzékelőm jelezne akkor ugye hiába hívna fel nem tudnám megkülönböztetni h most betörtek vagy tűz van. Ezért pl előre megírt sablon sms-eket kéne küldenie, aztán felhívnia h valami baj van. Na mind1 a lényeg az h ki vannak vezetve a mobilból a gombok tudok lépkedni a menübe stb, csak ezt a részét szeretném picel megoldani ha lehetséges !?. Tehát a picnek én előre megadnám h mikor melyik vezetékeket kellne 1-2 másodpercre összezárni ahhoz h a kívánt lépét elvégezze. Vagy ha van egyszerűbb 5letetek ne tartsátok vissza magatokat. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) JZoli válasza Búgócsiga hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Úgy is meg lehetne oldani, hogy az egyik esetben leidőzíted a hívást, tehát magától abbahagyja, a másik esetben (pl fűtés) állandóan csengetne, tehát Te nyomnád el a hívást! Így meg lehetne különböztetni!
(#) temp.lar hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Arra nem gondoltatok hogy AVR-el kéne megoldani?
Egyzserűbben programozható és sokkal átláthatóbb.

Beállítod az egyik bemeneti lábon hogyha a mozgásérzékelő nem jelez akkor ne történjen semmi ,ha jelez akkor egy kimeneti lábon menjen ki a bizonyos jel és egy analóg digitális átalakítóval meg rákötjük egy kész csengőre amit lehet kapni a hestoron ha jól tudom.
Mozgásérzékelőt lehet kapni vagy akár fotóellenálásaba belevilágítunk egy lézerrel és ha valami átmegy a lézeren akkor a jel megszűnik.Akkor pont fordítva kell írni a programba.A ledes kijelzőt meg akár Fizikus álltal leírt Soros LCD vezérlőpanel használata AVR-rel cikk alapján használhatjuk .Az a beállítások megvalósítása kényes programozási kérdés ,mindenkinek ajánlom a Basic programozási nyelvel írható AVR-eket (egyszerűbb nyelv mint a C)
Ráadásul szerintem meglehet oldani a kódmentést az AVR memóriájába (csak nem szabad kikapcsolni)

B...atok le ha hülyeséget írtam nekem már sikerül kijelző és beállítási memóra nélkül ,a laptopommal programozom egy AVRISP segítségével.
Én állítom be hogy milyen időben kapcsoljon be ,stb
(#) Krisz03 hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Helló!

Lassan eljutok odáig, hogy megépítsem ezt a riasztót Bővebben: Link. A rajzot nézegetve valami nem teljesen világos. A fogyasztók (sziréna, stb) nem közvetlenül az akkura kapcsolódnak, hanem egy 1A-es diódán keresztül. Van ennek valami oka, vagy csak a tervező gondolt arra, hogy ennél nagyobb áramfelvételű fogyasztó nem lesz rákötve az áramkörre?

Krisz
(#) Josi777 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Sok sok évvel ezelőtt aktívan foglalkoztam riasztók tervezésével, publikáltam is egyet a Hobbi elektronika újságban, de aztán csúnya dolgok miatt mással kezdtem foglalkozni. Az egyik egyszerű, PIC alapú tervem blokk rajzát megmutatom, ha esetleg van rá érdeklődő és aztán lenne, aki segítene 1-2 modul elkészítésében (főleg az RF), akkor közösen összehozhatjuk. Amúgy egy teljesen szokványos riasztó rendszerről van szó, ami újszerű volt benne annak idején, az a 2 irányú hurokba kötött kommunikációs busz. Ennek az az előnye, hogy egy 4 vezetékes (2 táp, 2 jel) közös buszon van rajta az összes érzékelő (szükség esetén beavatkozó eszköz, pl. elektromos ajtózár, tér világítás ... stb), egymás után felfűzve.
Azóta már sokkal olcsóbban kivitelezhető a rendszer. Ha lesz időm (és persze érdeklődés), akkor a modulok leírását megkeresem ill. elkészítem.
(#) icserny válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A szövegben írva vagyon, hogy a tápegység egy akkumulátort tölt. D3 azért kell, hogy áramszünet esetén ne merítsük le az akkut. D4 pedig feszültségejtőnek kell, mert az akku feszültsége meghaladja a 12 V-ot.

A cikk szerint összesen max. 900 mA-t szánnak a 12 V-ra kötött érzékelőknek és riasztó (pl. kürt) eszközöknek. Így méretezték...
(#) Krisz03 válasza icserny hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
D3 funkcióját értem, áramszünet esetén a dióda hiányában a stabIC azonnal tönkremegy. D4-et pedig félig eltaláltam (terhelés méretezés), viszont a feszültségejtést nem érzem célszerűnek. Vagyis nem találkoztam még olyan eszközzel, ami a névleges 12V helyett 13.8V-ot kapva tönkrement volna.
Köszi a válaszod, megtartom D4-et, de nagyobb áramúra cserélem.
(#) Ksanyi válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!
Gondolom végigolvastad a fórumot,többen megépitették ezt a riasztót,de vagy nekem működik csak rosszul,vagy mást nem érdekel,de az első riasztás után nem fogad több jelet az érzékelőktől! Illetve fogad de nem reagál rá.
Kértem a fórumlakókat annak idején,hogy akinek programozói vénája van a PIC-hez nézze át a progit,de nem érkezett válasz. Több hibája is van ezen kívül is.
Szia!
(#) Krisz03 válasza Ksanyi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Olvastam, de lehet, hogy figyelmen kívül hagytam? Pontosan hol volt? Időközben megvan:
Bővebben: Link.
Ez bizony nagy hátrány, és részemről ez nem is fog megoldódni programozói tudás hiányában.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nem ez lenne a javított változat: Bővebben: Link? Mondjuk más proci van benne.
(#) Ksanyi válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szerintem ez egy másik riasztó
Következő: »»   10 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem