Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Egy eléggé megfoghatatlan kérdésem van. Erősítő végfokába hangerő potméternek ha 50-100Kohm helyett 10kohmosat teszek akkor az mennyire terheli az őt meghajtó egységet (tuner, CD-magnó deck, számítógép, egyéb)?
A kérdés azért merült fel, mert épp csak 10K potim van itthon, és ha nem muszáj nem megyek el a boltba ezt becserélni.
Üdv! Egy 7805 ös fesz.stab ami (5V os). Miért 4.2V van a kimenetén? Elméletileg 5-18V között kell táplálni. 12V-al táplálom.Bővebben: Link
Köszönöm az érthető és részletes válaszodat...
Üdv
Hello!
Két oka lehet. Vagy 8,2V alatti (vagy szűretlen) a bemenő feszültsége, vagy gerjed mert hiányzik a ki és bemenéről a 100nF-os kondi. üdv! proli007
Hello!
Általában a Line kimenetek 1kohm alatti kimenő impedanciával rendelkeznek. Így gond nem igen lehet. üdv! proli007
Szia!
Használsz pufferkondenzátort? A bemenetre kell a "fő" kondi, kimeneten ne legyen nagyobb 100µF-nál... Kimeneten, bemeneten van zavarszűrő kondi? Illetve a kimenetet terhelted? Ha nem, akkor tegyél a kimenetre egy néhányszor 1-10k értékű ellenállást és úgy mérj ismét. Ha így sem tökéletes, és a bekötés helyes, lehet, hogy rossz a stabilizátor!
Hello!
Ezt a kérdést már többször feltetted. Rajzot, viszont nem... Gyanítható, hogy a két ellenállás miatt a szenzor hídja a féltápfeszültség közelében működik. Ha az ezt követő jelfeldolgozó áramkör nem képes Rail-to Rail vagy "féltápfeszes" üzemmódban működni, akkor a Hall kimeneti jele nem lehet a tápfeszültségek közelében. De ha egyszerű paraszti ésszel gondolkodsz... Tennél Te két ellenállás, amikor egy is elegendő? üdv! proli007
200ľF a bemenet. 100ľF a kimenet. Kimenetre csak egy pendrive van, az elég terhelés?
Kipróbálom az ellenállást és írok, hogy mire jutottam. Köszi
Köszönöm. Így már nyugodtabban teszem be.
Az a gondom, hogy csináltam egy USB A-B átalakítót, emellett a kimenetre külön 5V os tápot raktam mert a leptop USB-je nem ad elég V-ot 1-2 eszköznek (Táp és a laptop USB tápja nincs összekötve). Ha rákötök valamit akkor 4V lesz a stab kimenetén. Elindul az eszköz, de azt írja ki, hogy ismeretlen eszköz. Sokszor végigmértem mindent és jól van bekötve, illetve érntkezik mindenhol.
Hali.
Eddig nem mértem áramot Alapvetően egy 24V-os tápom van és ahhoz csináltam egy kis áramkört 78s40-es IC-vel,ami a 24-ből 5V-ot csinál. Majd rámérek az áramra aztán majd kiderül az e a gond Köszi a segítséget.
Lemaradt
Ez alapján kötöttem: Bővebben: Link
Üdv
Esetleg lenne egy működö kapcsolásod? mert én nem tudok hozzá tervezni. PIC és AVR nem megy.
Hello!
Ahol az RGB-Led-nél kötéspontokat raktál, ott minden pont helyett egy (1N4148) dióda kell, úgy hogy a dióda anódja a Led felé, míg a katódja az IC felé nézzen. Viszont igazán nem lesz jó a kapcsolás, mert ahol három diódát fog hajtani a kimenet, ott három felé oszlik az IC kimenő árama (ahol kettő, ott kettő). Viszont az áram elosztása sem lesz egyforma, ha a Led-ek nyitófeszültsége nem egyforma. (Nekem ugyan még nem volt RGB Led-em..) Soros ellenállásra alapvetően nincs szükség, lévén, hogy az IC-ben áramgenerátor van. Viszont az árameloszlás miatt, lehet még is szükség lesz rá, persze ha a 9V táp a diódáknak és a maradék feszültségnek nem lesz kevés. A tápfeszültségben lévő ellenállás, viszont felesleges. Inkább egy 47..100µF-os elkó kellene a tápra. üdv! prroli
Nyugodj meg, és nézd meg figyelmesen a pdf-et !
Mellesleg az összes DA-kezdetű közös anódos, és a DC kezdetűek a közös katódosak ennél a gyártónál ! A második oldalon van egy táblázat, hogy melyik milyen elrendezésű, színű, áramú stb. A tied közös anódos, zöld színű, 14 mm-es !
Helló.
Képet igaz nem tettem fel, bár pár oldallal ezelőtt emlegettem az adatlapot. Bővebben: Link Ezen ha jól láttam a hall kimenete kb. a tápfeszültség fele. A válaszod nekem nem egyértelmű. Én biztos nem tennék, de a rajzon 2 van.
Értem, hogy könnyebb lenne azzal vagy venni egy kész vezérlőt, de ha már van 2db ta7712P ic nem akarom őket kidobni és tökéletesen megvalósítható velük is az egész, csak idő és munkaigényes. Kis segítséggel lassan befejezem.
Üdv,
vettem egy 220/24 voltos 400VA-s trafót és épp üzemelném be. Kötöttem rá egy 25A-es Grätz hidat és a kimeneten 20V DC-t mértem. Én 24*1,41V-ra számítottam, nem feszültség esésre... Mitől lehet ez?
Jaaaa
Nem tettem rá semmit! A'la nátúr! Kondi nélkül nem is megyen??
Illene, mert ha jól gondolom, úgy már nem is csúcs egyenirányító! Rakj rá valami elektrolitot, de figyelj a polaritásra és a feszültség értékre!
Hello!
Őszintén szólva, nem csodálom, hogy "nem egyértelmű" számodra. Már javasolni szerettem volna, hogy kicsit el kellene mélyedned a tranzisztorok alapkapcsolásában, és a műveleti erősítők lelki világában. Akkor nem lenne olyan ködös a dolog. A Tinában viszont le szimulálhatod azon áramköri részeket, aminek működését nem érted. - Az IC-kben nem egészen azok az áramkörök csücsükéznek, amit az adatlapon látsz, azok feladata elsősorban az áramkör működésének megértése, tehát belül nem biztos hogy pont ilyen képet mutatna. Sőőt... - Az adatlapból kiemeltem azt a részt, ami ide vonatkozik. Itt látható, hogy a bement közösmódusú jeltartománya (CMRH) 2..4.5V. Tehát a differenciál komparátor bementi jeleinek ezen értékek között kell lenni. A 9. oldalon látható is, hogy a differenciál bemenetek "referencia feszültsége" 2,5V. Talán nem véletlenül. A tesztet is ehhez képest mutatja a rajz. - Ha ezeket a paramétereket figyelembe veszed és a Hall helyére egy Wheatstone hidat képzelsz, akkor megérted mire jó a két ellenállás. üdv! proli007
Üdv. mindenkinek!
Terepasztalra építenék valami olyasmi kapcsolást, ami az átjáró jelzőlámpáit vezérli (piros-piros, ill. fehér villogó), amikor közeledik, ill. távolodik a mozdony. Olyan módszerrel gondoltam, hogy egy 555-ös IC adja az órajelet egy 4017-es számlálónak, aminek az első kivezetése egy piros LED-re, és a fehérre van kötve, a másik kivezetése a másik piros LED-re. A két piros LED a mínuszt egy tranzisztoron keresztül kapja, aminek a bázisa egy másik 4017-essel van összekötve(az válastja ki, hogy a pirosak villogjanak vagy a fehér). A fehér LED egy külön tranzisztoron kapja a mínuszt, hasonlóan a pirosakhoz. A második 4017-es órajel lábára érkezne a jel, ha jön a mozdony, így választaná ki, hogy mi villogjon. Ez eddig készen van próbapanelen, csak az a gond, hogy valamiért néha önállóan átváltogat. Ezt hogy lehetne megoldani? Vagy az egészet hogy lehetne egyszerűbben? (Tudom, hogy mikrokontrollerrel könnyebb lenne, de azokhoz nem értek.)
Hello!
A piros-fehér 4017 bemenetét prellmentesíteni kell, legalább egy RC taggal. Akkor nem fog indokolatlanul átváltani. üdv! proli007
Mi adja pontosan a jelet a mozdonytól? Hogy néz ki a kapcsolásnak az a része?
Azt a részét még nem tudom biztosan, arra gondoltam, hogy a mozdonyra kéne egy mágnes, a sínhez meg valami tekercs-féle. Az eddigi kapcsolásról majd igyekszem csinálni egy kapcsrajzot, és felteszem, de majd máskor, mert mostanában nincs rá időm.
Mi az a prellmentesítés? És az RC tag?
itt csak arra akartam fényt deríteni, hogy Potyo javaslata mellett (ami kell) , hogy hogy van a kapcsoló? nincs esetleg az a helyzet abban az esetben amikor nincs a közelben vonat, hogy csak úgy lebeg az a láb?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |