Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   29 / 52
(#) Rober_4 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Bocsánat, nincs memóriám, nem tudok megjegyezni ennyi számot, sajnos. Hívhatnák R2-D2-nek vagy C3PO-nek is azt talán könnyebb lenne megjegyezni, vagy lehetne valamilyen gyűjtőneve, de ezt HD44780-nak hívják. Vagy ha ezt megjegyzem, akkor valami fontosat biztos, hogy elfelejtek, így megy már 35-fölött. Elnézést.
(#) zenetom válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Ugyan... azért felőlem volt hülyeség hogy HD LCD színes LCD-re gondoltam
Viszont én írtam egy LCDSmartie-hoz hasonló programot Delphi7-ben, ami az inpout32.dll-t használja.
(Eddig) ezeket tudja megjeleníteni:
winamp zene címe
winampban a zene lejátszási idő / teljes hossz
idő (óra, perc, másodperc)
dátum
névnap
tetszőleges beírt szöveg
fizikai memória kihasználtság
teljes fizikai memória mérete
szabad fizikai memória mérete
C meghajtón szabad hely
winampban a lejátszási csúszkát (pl ------+-----------------)

Persze ha hosszú a szöveg akkor scrolloza oda-vissza, továbbá lehet minimalizálni, és akkor nem foglalja el a tálcán a sok helyet
Nagyjábból bugmentes, inkább esztétikai "hibái" vannak a programnak. De szerintem nagyon klassz lett
(#) Rober_4 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Tényleg nagyon szép lett a progi!

Én meg szokás szerint, mint mindig, szintetizátor gyártáson töröm a fejem

Régen, volt egy Dx7-es szintetizátorom, s mivel nagyon hiányzik megszereztem az fm7 nevezetű programot, ami nagyon jó! A főbb paramétereket akár midi utasításokkall is lehet vezérelni. Ehhez akarok egy kijelzőt+egy olyan progit aminek a szintim bank sellect illetve inc value, dec value, meg valamelyik kontroller, pedál stb... midivezérlőivel mozgok a menüjében és állítom a paramétereket. A kész paramétert pedig ha tárolom kiküldöm a megfelelő midi utasítással az fm7-nek. Magyarul mint egy szintiagy úgy működne az egész, és monitor sem kell hozzá. (sajnos pc az igen)

A midi rész nem lesz nehéz, arra van egy nagyon jó unitom, viszont az lcd vezérlés miatt halogattam az egészet. Most viszont már ott tartok, hogy szépen kiírok 4 db 20karakteres stringet (4*20 a kijelzőm). Beteszem karakterenként egy tömbbe, és ord-dal átalakítom decimális ascii kóddá, majd ezt az inpout32 példaprogival kiadom a nyomtatóportról a kijelzőnek.

És már alig várom, hogy nosztalgiázzam egy kicsit, s élvezzem a dx7 filinget
(#) zenetom válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Köszi
Ha valahol elakadsz szólj, majd megpróbálok segíteni :yes:
(#) krisszmix hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Sziasztok ! Nagyon sokat olvastam erről a LCD kijelző PC-ről, külföldi honlapokon is, találkoztam USB és LAN kapcsolat kivitelezésével, de engem az érdekelne, hogy egyszerre több darabot üzemeltetni egy gépről, és mindegyiken egyedileg lehessen szerkeszteni a szöveget, ráadásul valami olyan kellemesen használható szoftverrel, mint az LCD Smartie, sehol nem találtam ezzel foglalkozó linket, vagy fórumot. Ebben tudnátok segíteni, hogy hol-merre keressek, vagy egyáltalán mit ? Valami link, vagy kiinduló forrásnak nagyon tudnék örülni ! Előre is köszönöm !
(#) pipi válasza krisszmix hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
szerintem működhet pl a smartie-val is pl egyik printerporton, másik usb-n, smartie kétszer indítva a különböző konfiggal
(#) krisszmix válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Lehet, én ilyen tízen-húszon darabszámra gondoltam, ehhez valami hálózati, LAN beállításos HUB-lehetne a megoldás, vagy valami USB-HUB, de a probléma a programmal lenne, aminek le kéne kezelnie az összes kijelzőt, külön-külön...
(#) pipi válasza krisszmix hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
hát ez eléggé egyedi fejlesztés lesz az usb szerintem felejtős, a távolság eléggé rövid amit az usb bír, szóval hálózat irányába indulnék, de ez egyedi fejlesztés lesz...
(#) zenetom válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
LAN-on keresztül LCD-t vezérelni?
Óóó ez eddig nem jutott eszembe.
Ez világos. Meg is nézem az UTP (port?) felépítését, s ha ki lehet rá küldeni egy bájtot nyert ügyünk van!
(#) pipi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
a microchip tcp/ip demojában volt webszerver (pic-en),
weboldalról lehetett birizgálni a kijelzőt
(#) zenetom válasza pipi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nekem olyan primitív ötlet jutott eszembe hogy lehet-e kiküldeni 1 byte-ot UTP-n (8 vezeték van benne nem? bocsi, ebbe nem vagyok otthon...) csak olyan progi kéne ami ezt tudja kezelni. LPT-re megírtam már egy komplettet, de az más...
szerk.: nehezebb a dolog mint gondoltam mert LPT-n használok 1 control bitet is...
(#) ekkold hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Arra gondoltam, hogy minden PC-ben van floppy vezérlő, viszont a floppy már a legtöbb gépből kimarad. Nem lehetne a floppy vezérlőt felhasználni az LCD vezérléséhez? Mennyire lenne nehéz a floppy vezérlőt programozni?
(#) pici válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Zenetom
8 vezeték között mindig van GND is
Hiába van 8 vezetéked, ha az UTP vezérlés felépítése erre alkalmatlan. (nem tudod vezérelni a 8 vezetéket különkülön)
És mivel az UTP lényege, hogy nagyobb távolságokra képes a jelet elvinni, mert olyan a kialakítása, erre ha sima adatbuszként használnád, nem jutnál túl messzire.
És ugye az UTP előnye a protokoll... a címezhető egységek lennének.

Ekkold
A floppy vezérlésnek nincs előnye.
Simán mehetne LPTről is vagy USB-ről.
Azért mert az LPT 8 bites + vezérlés, nem csak 1 egység párhuzamos vezérlésre alkalmas.
Csinálhatsz I2C vezérlést és akkor akár 64 egységet is vezérelhetnél 3 szál dróton + táp, ha kell.
De mehet párhuzamos vezérléssel, parancs/adat... vannak ott + bitek (C/D).
USB vezérlés sem nehéz, 1 db chip és kész.
De ezek max 2-3 méterig biztossak, sok LCD esetén is.
RS232/485-ön is lehet több LCD felfűzni, ez már hosszabb is lehet.

Én inkább a RF vezérlés felé mennék, hatótáv 30 méter, és könnyen bővithető.
A sebessége(lassúsága) 19200b/s körüli, és nem is drága.
Egyszerű esetben 1 adó kell a PC-hez és minden LCD-hez 1 vevő, amik meg vannak címezve, akár jumperral.
A PCn beállítod a címzést és mehet az adat.
Persze érdemes már az LCD vezérlésbe karakterkészletet, ikonokat előre feltölteni a gyorsabb működés érdekében.
Persze ez filmnézésre nem alkalmas.
(#) zenetom válasza pici hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Igen, aztán kezdett derengeni hogy nem úgy van az UTP ahogy én azt gondoltam, sebaj, marad az LPT
Viszont szeretnék már áttérni a soros programozásra, természetesen nem rögtön USB-vel, hanem mezei sorosportot... Nem tudsz elindulásnak valami linket, cikket?
(#) pici válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Én nem szöszölnék az RS232-vel...
Menj rá nyugodtan az USB-Serialra, mert
1, RS232 elavult
2, USB-n van táp 5V (FTDI chipen meg 3.3V stab is)
3, sokkal gyorsabb kommunikációra képes az USB
4, pl FT232-vel semmi dolgod nincs, nem kell más, mint az FT232RL, 1 usb csati és egy másik csati a mikrokontrollereknek (hüvelysor), ezt panelra rakod (estleg állapotLEDeket is) és már működök is mint egy plusz COM portos RS232.
Közvetlen rádughatsz kontrollereket, GPS/GSM modulokat...
SZTM
(#) zenetom válasza pici hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Csak előtte még az alapokat el kéne sajátítani... Speciel soros kommunikációról semmit se tudok, csak néhány fogalmat.
(#) pici válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Mivel akarod kezelni és hogyan?
PC-PC
PC-uC
uC-uC
uC-modul
...
PC nél DELPHIben tudok segíteni
uC-ben meg PIC vagy AVR
modulok szabványossak
Nem kell mást tenned, mint inicializálni a portot, megadni a baudrate-t és a többi default beállítást (stopbit,adatbit,...)
És már küldheted vagy fogadhatod a byte-okat.
Elöször csak direktbe, majd mehet a megszakításos oda-visznya.
(#) Stadi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Ehhez mit szólsz?
(#) zenetom válasza pici hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Végülis jó a kérdés, még nemtudom milyen célhardvert kéne vezérelni...

Stadi: ez szörnyűű, nekem kell egy ilyen, még a HEX fájl is ott van.
(#) zenetom válasza Stadi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Most nézem a kapcsit, ez félbájtokat (nible) küld a kijelzőnek, de előtte át kell állítani félbájtos módba a kijelzőt nem? Vagy ez csak olyan kijelzőkre jó, ami alapból 4 bites interface-val rendelkezik? (Mint az enyém...)
(#) Stadi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Én nem építettem meg. De a leírásból logikusan következtetve bármilyen HD44780 kompatibilis kijelzővel működik.
(#) zenetom válasza Stadi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Idézet:
„Én nem építettem meg.”

És nem akarod?
Feltétlenül ez lesz a 3. PIC-es projectem! Első a PICkit2, második az PICkit2 tesztelő...
(#) pici válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Az elején színes kijelzőket akartatok, nem?
Ha nem akarsz kicsiben kezdeni, akkor tudok jobbat.
240x64-es karakteres és grafikus LCD
LPT portról is vezérelhető, 40x8 karakteres vagy 240x64-es grafikusként is használható.
(#) zenetom válasza pici hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Mire ide eljutok...
Közbe egy kis turpisság DIY-LCD-backlight
(#) pici válasza zenetom hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Nem a poject volt a lényeg, hanem az LCD
(#) Rober_4 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Közben átítram egy oscilloscope programot, és kivezérlésmérővé vált! Printer portra kapcsolt Lcd-t vezérel 8 bites módban. A legnehezebb a dizájn összehozása volt, fel is adtam

Tehát: Ha a hangkártyád bemenetére kapcsolsz egy jelforrást, annak jelét láthatod az lcd-n. Jó lenne még egy peak meter, meg ha háttérben futna, no meg ha sztereó lenne, de egyenlőre nekem ennyi elég.
Csatolom!

(AszemDelphi7benírtam, illetve lehet benne hiba is, de az én gépemen jól megy stb.)

lcd meter.rar
    
(#) zenetom válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Jól hangzik, holnap szemügyre veszem a forráskódot
(#) Rober_4 válasza zenetom hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Közben tökéletesítettem:
Bővebben: Link
(#) Csuki hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Engem is érdekel ez a dolog, de nem tudom, milyen kijelzőt vegyek... Ez jó? GRAFIKUS LCD MODUL 122X32 PIXEL Vagy ez? LCD MODUL 40X2
(#) Rober_4 válasza Csuki hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Attól függ mire kell

Ha csak szövegeket akarsz kiírni akkor karakteres is jó, hiszen azzal könnyű szöveget kiírnod, a megfelelő kurzormozgatással, ill karakterkód kiadásával.


Szerintem itt is szétnézhetsz:
Karakteres Lcd
Következő: »»   29 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem