Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   127 / 489
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!
A fotóelleállás lábait próbáld meg felcserélni. Ez elég gyakran megtréfálja az embert, mert tud "fordítva" is vezetni egy kicsit, ha nagyon megvilágítjuk.
Szia.
(#) robing16 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm, amit pont szétszedtem, az nem ilyen, azért is furcsáltam a dolgot! Ennek egy 8 lábú IC hajtja meg, megtaláltam a 2 Diódát, és az egyik tekercs pont rámegy a lábára, szóval akkor ebben benne van a FET-es végfok!

Még ma nézek másikat, hátha van ilyen régi!

Szia!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Szerintem csak leszabályozta magát 0 fényerőre...
- A távirányítóval próbáld meg a fényerő növelését, mérd a pic RC2 kimenetét, az erősítő bemenetét (R51 és R70 közös pontja) és a fel Drain-jét.
- Ha az R51 és R70 közös pontjára egy harmadik 100k- val +5V -ot adsz, akkor a fetnek ki kell egy kicsit nyitnia, az R53 -on kb 10 V-nak kell megjelennie.

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

A programban találtam hibát a fényerő állításánál, de csak este tudom javítani. Ha mérsz addig, a fet drain-jét és source-ját kösd össze.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia! Köszönöm! Most jöttem haza volt egy kis dolgom most testre húztam a fetet így megy! A 15 V miatt LM558 lesz bent nehogy ez legyen a hiba oka esetleg potyára dolgozz valamit nem az 5V-os rész táplálja hanem a 15V-os ahogy rajzoltad. Csak emlékeztetlek a félreértések elkerülése végett!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia! Mindjárt próbálom az új progit! Egy kérdés lenne elötte. Az rtc még mindig nincs bent a végére hagynám ,van köze a működéshez?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

RTC nélkül mindig alapállapotból indul, nem jegyez meg semmi beállítást. Ha majd beleteszed, akkor minden beállításra emlékezni fog, az idő akkor sem romlik el, ha át kell helyezned az órát (ki kell húzni a konnektorból). Néhány hónapig nem használtam a propelleremet, most bekapcsolva 8 percet tér el az idő rajta. A trimmer kondenzátorral lehet beállítani a pontos 1Hz-t az int kimeneten. A pontos méréshez egy periódusidő mérő kellene.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Hát ilyen műszerezettségem az nincs de majd finoman beállítom ha már a kész rotor üzemel. Fordítom próbálom! Alapból ugye kell leni rajt fénynek?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Max. fényerőnek kellene lennie mind nappali, mind az éjszakai beállításban.
Kétféle fényerő beállítás van: nappali és éjszakai. Négy lehetséges üzemmód: csak nappali, csak éjszakai, időzített (20:00 - 08:00 között éjszakai) és fényméréses (világosban nappali, sötétben éjszakai). A fénymérés határártéke 256 fokozatban állítható (középre áll be "alapból").

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia! Valami nincs rendben mert most is semmi Lehet a kapcsolás hibás a panelen? A két lábat felcseréltem a mosfeten más nem változott meg működik is mert lezár ha kiveszem a rövidzárt,valahol a műveleti erősítő körül lehet valami baj.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Mérd meg a feszültséget az RC2 lábon.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
4,7V van rajt!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

Azt hiszem megvan a hiba: Az RC2 leosztott feszültségének kellene az erősítő - bemenetére mennie, R68-R69 közös pontjának pedig a + bemenetre.
Remélem így már jó lesz...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Tehát a 2,3 lábakat kéne felcserélni? amúgy mindegy a panelnak mert ma kicseréltem a ledeket kétszer az egészben most kék van bent mert ez erős a zöldből nem lenne mit leszabályozni ha kész minden újra megcsinálom a módosított helyes nyákkal!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!
Igen... és 1000 bocsánat. A feszültség most a + lábon > mint a - lábon, az erősítő kiült a + tápra, a fet lezárt.
Ha megcseréljük: A - lábra kerül a 4.7V fele, az erősítő + bemenete még a földön van (R53), ekkor a kimenete a föld felé indul, a fet nyit, a feszültség az R53-on lekezd növekedni. Ha eléri a + bemenet feszültsége a - feszültségét, beáll az egyensúly.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Neked nem kell bocsánatot kérni! Sajna az a baj,hogy én sem néztem meg jobban kapcsolástechnikailag igaz nem is értek annyira hozzá mint te! Amúgy most megy teljes fényerővel már csak azt kellene megtalálnom hol tudom szabályozni! Köszönöm!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Kicsit parázslik ez normális?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia!

A keys.asm állományban van - lehet megadni - a parancsokat:
  1. BRIGHT_MD       EQU     0x28            ; A módot állító parancs
  2. BRIGHT_UP       EQU     0x24            ; A fényerő növelése
  3. BRIGHT_DN       EQU     0x20            ; A fényerő csökkentése


Ha átírod, újra le kell fordítani, beégetni,...

Ha a feszültséget és a fordulatszámot varázsolod a kijelzőre, a maradék helyen a belső változók jelennek meg:
o - Display Offset - a megjelenítés eltolása
s - ScrollSpeed - szövegmozgatási sebesség
p - PictNum - aktuális kép sorszáma
l - Language - a kiválasztott nyelv sorszáma
a - RemoteAddr - az óra RC5 címe
w - PixelWidth - egy képpont mérete tmr0 megszakítási egységben
f - flags - beállított kijelzés
g - flags3 - mutatók engedélyezettsége,
h - flags4 - óraosztás megjelenítési paraméterek,
i - RC5_flags - Ir állapot bitek, bináris üzemmód,
x - External light measurement - mért fénymennyiség
t - Light threshold value - fényesség határérték
c - Current Brightness - aktuális fényerő
m - Brightness controll mode - fényerő üzemmód
; 00 : Daytime setting always - mindig nappali
; 01 : 08 - 20 Daytime - nappali, 20 - 08 Night - éjszakai
; 02 : Night setting always - mindig éjszakai
; 03 : Light measure based - fényméréses
d - Brightness value for daytime - nappali fényerő
n - Brightness value for night - éjszakai fényerő

A belső változó kijelzését másodpercenként lépteti.
Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Lehet,hogy a távirányítóban nem jó program van mert végiglapoztam de semmi Holnap folytatom. Kicsit nehezen veszi a parancsokat de holnap egy másik ir szenzort rakok bele. Nem fordítottam újra gondolom vinni kéne valamelyik lapon így is. Szia!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Nem tudom mi lehet de a fényszabályzás az istenért nem jelenik meg pedig már átírtam a kiosztást olyan gombra cserélve mi biztos,hogy megy Ezt a távirányító progit használom 16G628A PIC van a szabályzóban de ennek szerintem nincs hozzá köze mert működik!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia Patexati!
Elsőre azt nézd meg, hogy a programban a távi címe egyezzen. (Keys.asm 4. sora). Alapban talán (0x1d).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Igen 0x1D. Az jó?
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Az a jó cím! Ott akkor már nem lehetne gond. Az is lehet, hogy valamelyik menüből lehet csak elérni ezeket a funkciókat, de erre igazán Hp41C tud válaszolni.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Köszi! Szia!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Több oka is lehet:
-Megy-e a távirányító bármelyik másik funkciója, ami nem a bázisnak szól (kijelzés, idő állítása)?
- Ha megy, akkor a parancskód nincs-e másik funkcióhoz is felhasználva (a fényerő állítás a felismerés végén van)?
- Az állítás elég finom, egyesével halad a 256 lehetőségen, ebből csak 250 látszik (az idő számítás miatt a PR2 249, így csak 250 fokozat jön létre), a diódák fényereje nem lineáris a feszültséggel. Alapból 240- ről indul, de a diódákon csak jelentős csökkentés után látható változás.
- A kapcsolási határ 128. Ez is egyesével állítható fe/le.
- Alaphelyzetben az állandó nappali fényerő használata van beállítva.

Segítségül egy olyan programot küldtem, aminél a fényméréses üzemmód az alap, a nappali fényerő 240, az éjszakai 112, a le/fel állítás négyesével megy, a kapcsolási határ maradt 128. A fotoellenállás megvilágításáva, letakarásával a két érték között kell váltson.

Mérd meg megvilágított és letakart esetben a fénymérés osztáspontjának feszültségét.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia! Simán le van fordítva a távirányító és a propeller is és nincs semmi módosítás most bent. Be tudom állítani az időt,dátumot,analóg,digitális,másodpercmutató,külső kör,forgatni jobbra balra ,demo, tehát szinte minden megy azon kívül!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Na az a helyzet,hogy most is teljes fényerővel megy! Ha lekötöm a motort és mérek akkor van változás de ez kevés a ledeknek! Amúgy parázslanak ha nem forog ez mitől lehet? És úgy,hogy parázslik van válozás ha letakarom a tranyót! 2K2 ellenállás húzza testre a pic lábát de szerintem ez lesz a sok mert ha kiveszem a fototanzisztort akkor ugyebár most le kéne esni a feszültségnek a feten Talán egy 1K-val megpróbálom!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem tudom meddig mehetek le de 700 ohm van most és még mindig erősen világít! 10v a fesz a fet kimenetén. A műveleti erősítő elött kéne az osztáson módosítani szerintem a parázslás is eredhet onnan
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
CMD_25 EQU 0x25
CMD_26 EQU 0x26
CMD_27 EQU 0x27
HUE_UP EQU 0x27

0x27 kétszer szerepel és beljebb van a sorban az egyiknél ez lehet hiba fordításkor?

keys.asm
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Mérd meg a RA2-n és az R53-on a feszültséget sötétben és megvilágítva!
Következő: »»   127 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem