Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 148
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Gyönyörű hangja van! Ezt a Linear biztos hogy nem közelíti meg!
(#) Bessel Attila válasza Bessel Attila hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Most komolyan. 15 éves ez a kapcsolás, azóta több barátom is megépítette, azután vettek MC hangszedőt és elkezdődött a nagy mc erősítő futam nálunk. Mindegyiknek, mondom mindegyiknek volt valami sajáthangja, amit hozzátett a HFM1-hez. Erre itt van ez a kapcsolás egy (1!!) db alkatrészt hozzátéve előállt az mc erősítő, ami nem változtatja meg a hangot. Ezt miért nem publikálta idáig senki?
(#) bgsf hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Most komolyan! Nem mindegy hogy MC vagy MM?
Nem az a lényeg hogy jól szóljon?
Csináljon mindenki a saját rendszeréhez egy jó korrektort! Nem kell lefikázni a másikat.... Csak egy jó korrektort kell építeni, ami a meglévő hangrendszerhez passzol... Ennyi.... És nem több!
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nekem is tetszik, azt hiszem megtaláltam amit kerestem.
De azért a HFM1-et még meghallgatom élőben.És miután meghallgattam megkapod ajándékba.
Te mit csinálsz fent hajnali egy-kor?Nem tudsz aludni?
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Idézet:
„megtaláltam amit kerestem”
Már az elején gondoltam ! Azért a azt a sok sok melót a végeredmény az kárpótolja , végülis kapsz egy szuper RIAA korrektort ! Az elektron tube nálad is megtette a hatását ! Akárki akármit is mond még eddig a csöves RIAA korektorom a favorit . Nálam ! Ezzel nem azt mondom hogy ettől még nem létezik jobb és jobb ! Hisz kinek ez kinek az !
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Én is gondoltam, hogy a csöves RIAA tetszeni fog Moszkvainak, főleg ha csöves erősítőt köt rá. Akkor megmutatja a bakelitlemez, mit tud. Szerintem én is meg fogok építeni egy csöves RIAA-t, de szerintem a 6F12P-vel. Lehet, hogy az egyenirányítás is csöves lesz, ezen még gondolkozom. És akkor rákötöm az EL84-es erősítőmre, a héten kész lett deszkában, a hangja nagyon tetszik.
Én is kipróbálom majd az L1028-as kapcsolást, összehasonlítani a csövessel, de gondolom, melyik fog jobban teljesíteni!
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Mindkettőnek megvan a maga előnye.
Nem is akarok rábeszélni senkit egyikre se.
Aki keres, az meg fogja találni a neki legmegfelelőbbet.
A lehetőségek tárháza nagy.
Ez csak egy lehetőség a sok közül.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Idézet:
„Nem is akarok rábeszélni senkit egyikre se.”
Ezzel én is így lennék mindenki keresgessen magának megfelelő RIAA - korrektor ami a saját igényét kielégíti !
(#) highand válasza Bessel Attila hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Nem rajtam múlt az biztos. A kapcsolás megjelent a magazinban és én a következő héten jeleztem, hogy van ez az átépítés. Csakhát a Pethestől sok függött ott akkoriban és vele nagyon rossz volt a viszonyom. Nagyon hiú ember volt, én meg hát nagyon hüle voltam, mert nem tudtam ezen átlépni. A nagyon kézenfekvő megodásokat sokan nem szeretik a szakmából, még ma sem. Hogy egy hasonlattal éljek, ha a legolcsóbb autó egyben a legjobb is, akkor ehhez a címhez nem fűződik nagy áldozatvállalás semmilyen téren, anyagilag sem. Eredménye az, hogy sem az autófejlesztői státusznak nem lesz rangja, sem a fejlesztők főnökének lenni nem lesz rang. Lásd a suzuki swift történetét, aminek eredményeképpen minden második ember ezt a típust tartja a legutólsónak és közben eszükbe sem jut, hogy a "píkpájk-on" szinte mindig suzuki nyer és az sem, hogy a Hayabusa is suzuki....Bocs az off-ért
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
Igen,sajnos nem igazán. Ébren tratanak a rosszabbnál rosszabb korrektorok!
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Megkapom ajándékba?
Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Én úgy látom, hogy megérdemelsz egy HFM1-et.
De előbb meghallgatom, ha nem bánod?
(#) DuMatyi válasza bgsf hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Kedves kolléga! Mennyire nem mindegy! Moving Coil, azaz mozgó tekercs. Az a parányi tekercs bizony sokkalta jobban követi a barázdák mozgását, kisebb a tömege (ezáltal a tehetetlensége). Cserébe a μV-os jelszinttel kell megküzdeni, de a technika mai állása szerint nem lehetetlen (Aki a csöveket szereti, ma már be lehet szerezni nuvisztorokat (elfekvő készletből, börzén) , azokkal is lehet kis zajú fejerősítőt építeni. Aki nem, az beszerezhet szuper-azonos duál tranzisztorokat, vagy olyan műveleti erősítőket, melyeknek a zaja kisebb egy 400 ohmos fémréteg ellenállásnál. Cserébe a Shure cég 15 kHz-es alapharmonikust tartalmazó jelet is fel tudott vágni, majd utána le tudott játszani a saját hangszedőjén. Nyilvánvaló, hogy a lemezen egyébként rajta maradó 12 kHz-es barázdák ezek után nem jelentenek gondot ennek a hangszedőtípusnak (a többi lemorzsolódik, akármilyen kis tűnyomással játsszuk le) . A MM hangszedő böszme nagy és tehetetlen mágnese (a tekercshez képest viszonítva, nem a Tesla VK 4302-höz ) nem képes normálisan követni a hangfrekvenciás sáv felső végét.
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!
mondom,szerintem tetszeni fog! Ez a korrektor nem véletlenül maradt fenn úgy,mint egy legenda!
Matthewet kérdeztem,hogy elfogadjam-e,Ő erre ezt válaszolta: Ha adnak fogadd el,ha rúgnak szaladj el.
Nem rúgsz,úgyhogy nem szaladok!
(#) scooby_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Idézet:
„Cserébe a μV-os jelszinttel kell megküzdeni”
Ezek szerint az én lemezjátszómban nem igazi MC hangszedő van,avval a 2,2mV-os kimenő feszültséggel. Ahogy ezt már CHZ kolléga is említette,ilyet csak a Pioneer gyártott. nekem nem jött be,persze lehet hogy kopott a hangszedő,kitudja mennyit használta az előttem lévő gazdája. Lassan ki is fogom cserélni az EGÉSZ FEJET,mert hangszedőt már nem lehet hozzá kapni itt Magyarországon.
(#) lpcollector válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Úgynevezett magas kimenetű MC-t más is gyártott ill. gyárt ma is, pl. az Ortofon X..-MC és Turbo .. MC fantázia névvel.
Annyira nem olcsó, de már valamit megmutat az MC hangszedők erényeiből. Bár ennyi pénzért biztosan lehet találni jó hangú MM-et is, rock zenére az sem rossz.
(#) highand válasza Bessel Attila hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Csatolom a Tina szimulációt azoknak, akik egy kicsit elemezgetni szeretnék.

HFM1MC.CIR
    
(#) scooby_ válasza lpcollector hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!
Ha olyan drága,én még 1x nem veszek bele MC-angszedőt! Sehogy sem jött be a hangja!
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Moszkvai talált még egy doksit egy High End előerősítővel,kérdésem(sünk) az volna,működik-e,jobb-e mint a HFM-1,és hogy milyen a hangja?
(#) highand válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Egy kicsit a jóslás kategóriájába esne, ha erre a kérdésre egy konkrét választ adnék.

Azért pár dolgot pusztán a topológiából megkockáztatok. A kapcsolás egy már ismertnek nevezhető, diszkrét elemekből felépülő műveleti erősítőre épül. Személyesen én nem szeretem azt, ha RIAA korrektor invertáló feszültség visszacsatolással kezdődik, mert mindenképpen kompromisszumot igényel a zaj és a lezáró impedancia vonatkozásában. Ugyanis illenék a bemeneti impedanciának min 47kOhm-nak lennie, de akkor eléggé zajos lesz a kütyü, ha soros 47kOhmot használunk. MC-nek eleve nem lesz jó, a FET-ek nem erre vannak kitalálva. Konkrét értékek nélkül a RIAA görbe követését sem lehet kiszámolni, a rajzokon ez nem látszik, a beültetést pedig nem bogarásznám. Maga a kapcsolás egy tisztán végigvezetett feszültségcsatolás hatalmas határfrekvencia-erősítés szorzattal. Kristálytiszta, de jéghideg hangja lehet, amit azért az invertáló kialakítás puhít feltehetőleg valamelyest.

Egyetlen dolog nem világos nekem ezekkel a diszkrét OPA kapcsolásokkal, hogy ezek mitől hasznosabbak, mint pl egy OPA 132, LT 1028, stb? Pusztán a nagyobb munkaponti áramok nem indokolják a használatot.
(#) scooby_ válasza highand hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!
Igazán nagyon köszönöm a választ!
Én viszont még valószínűleg kipróbálom az LT1028-as korrektort is,csak hogy én is építsek valamit,amit ajánlottatok. Ha már az IC ingyen volt...
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Tiszteletben tarva véleményed , nem értek egyet .
Ezt a kapcsolást ismerem gyakorlatban is , feltételezéseid nem helytállóak .
Félvezetősben nagyon jó hangú korrektor , sajnos kissé sok alkatrészt tartalmaz , kezdőknek nem ajánlom .
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Én is tiszteletben tartom a te véleményed, azért is mert te hallottad szólni, én pedig nem.
(#) kocos hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
HFM-1 RIAA korrektor kissé slendrián módon összehányva, fiók oldalából, meg CD-meghajtó házából .. Még nem szól, most "reszelek" majd hozzá tápot. saját hazsnálatra készült, azért olyan, amilyen ...
(#) scooby_ válasza kocos hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia!
Mi a bajod vele? Szerintem nagyon jól néz ki! :yes:
(#) highand válasza kocos hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
HFM1-nek néz ki.
(#) kocos válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
a homályos fotó ápol és eltakar Azért köszi . Hát össze lett csapva, a fa le sem lett lakkozva, csak pác, a nikkelezett rézlemezt jobban fel kellett volna polírozni, a fűrészelés meg olyan, mint az ökörhugyozás ... Kíváncsi leszek, hogy szól a tegnap vett indiai nyomású Abbey Road lemezzel
(#) kocos válasza highand hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ja, az !
(#) scooby_ válasza kocos hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ide jöhet a zene is,meghallgatjuk!
Legyen akár milyen a kinézete,csak jól szóljon,nem az a lényeg?
Egyébként jól látom,hogy a 2x(+)32V-os ágat összekötötted? Én majd a tápon hagynék neki 2 forrpontot.
(#) scooby_ válasza highand hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia!
Első szava!
Idézet:
„HFM-1 RIAA korrektor kissé slendrián módon összehányva”
!
Következő: »»   33 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem