Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   152 / 1273
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

A hang is elmegy ilyenkor, vagy csak a fény villózik? Bele néztél? Púpos elkó?
(#) sprofan hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Csak a kép, és semmi más hang vagy fény nincs közbe, csak hol elmegy majd kb. 0.5mp múlva visszajön. Igen már bele lett nézve csak még nem lett csinálva semmi vele idő hiányában. Púpos elkó nincs benne sehol, ezt direkt jól megnéztem.
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Azt kellene megnézni, hogy változik-e a sortápfeszültség a villódzások alkalmával. Ha nem, akkor nem táphiba. Tekerd fel a G2 potit a sortrafón. Mit csinál ilyenkor?
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Ezt sajnos már csak holnap reggel tudom megtenni, de írni fogok.
(#) kadarist válasza sprofan hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Küldök doksit a gépről.
(#) Bonanza02 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
A BU508 bázisánál az a két zéner közül valamelyik nem zárlatos?
(#) Bálint Lajos hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Egy Videoton Ts 3354 tipusú televizióról van szó.Fökapcsolót benyomva a piros led világit.Mikor inditanám egyet ciccen a képcsö is bevillan és a nagyfesz pillanatra behúz majd kikapcsol és a led világit megint.MIT NÉZZEK MEG?kÖSZÖNÖ!
(#) Bonanza02 válasza Bálint Lajos hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Sajnos típusbetegség.90% hogy új sorkimenő kellene.
Nézd meg,hogy volt-e már ragsztva sziloplaszttal vagy hasonlóval.
Ha nem,akkor egy próbát megér. leírom majd.

Először ezt írtam,de kicsit morbid lett volna elsőre:
..azt hogy van-e pénzed új sorkimenőre.
(#) sfatzoltan hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok.van egy GRUNDIG T51-440 OIRT (CUC 4400)tipusu TV olyan gondja van,hogy nincs zöld szín.A képcsö jó,a TDA3505 ic-ét kicseréltem és még most sincs zöld. Egyébként tökéletesen működik csak a zöld ha tudna valaki segíteni megköszönném.
(#) Bonanza02 válasza sfatzoltan hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Akkor valszeg a képcső panelen lévő zöld ágyúhoz tartozó tranzisztor vagy forrasztási hibás, vagy elszállt. Azt ha meg tudnád tenni, hogy a főpanelből menő zöld és (mondjuk) piros vezetékét felcserélnéd,akkor kiderülne hogy ott van-e a gond.Ha megy a zöld,akkor mégiscsak a 3505 körül van a probléma. Ha nem megy a zöld,akkor a képcső panelen.

A képcsövet ugye úgy próbáltad,hogy a R-G ágyúkra menő kb, 1kOhm ellenállásokat kiforrasztottad és vezetékkel megcserélted? Ha úgy van zöld,akkor ok.
(#) sprofan válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!
Feljebb véve jobban villog, míg eredeti pontnál kicsit vissza véve szinte nem is csinálja.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
C420, 47nF - ki tudnád cserélni másikra próbából?
(#) Thomas601 hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek!
Van egy Sony KV-A2921K tv-m. Szobafestés miatt átkerült 1 napra egy másik szobába, visszahoztam, és azóta a képernyő közepén egy vékony csík jelenik meg.
Tuner jó és látom a vékony csíkban a mozgást, a csatorna számát, a hangerő skálát, csakhát az egész képernyő fél centibe sűrűsödik.
Egyébként jártam már így tv-vel, tökéletesen hoztam el, azért adták oda, mert a kapcsolóval voltak bajok. Hazahoztam bekapcsoltam, és ugyan ez a szindróma!
Csak egy 72-es Sony-nál kicsit nagyobb a fejem, mint egy ingyen tv-nél.
Szerintetek?
(#) jocoka hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Szia Bonanza02

Köszönöm a segítséget,életre kelt a tv-ém,kicseréltem a tranyót BU2508DF-re és a kondit amit írtál (0,68u)-ost +még ki kellet cserélnem egy 330nf-os kondit is,és igy müködik tökéletesen,örök hála mégegyszer köszönöm.
(#) sprofan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Nagy nehezen de találtam itthon nagyfeszre egyet. Kicseréltem de semmi változás.
(#) moltam válasza Thomas601 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szerintem a függőleges eltéritésnél lessz a hiba... Cseréld ki az elkókat azon a környéken hátha az a baja...
(#) Thomas601 hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Az a környék az melyik környék? TV-khez nem értek profi módon, az elkók cseréjével nem lenne problémám, de hogy melyik elkókat? Ha esetleg megteszed nekem, hogy megjelölöd azon a képen, amit előttem raktak fel egy sonyról (igencsak hajaz az enyémre), aztért hálás lennék!
(#) Thomas601 válasza moltam hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Kb. ezeket (meg ami esetleg még nem látszik)?
Más valami lehet szerinted?

picture-2.jpg
    
(#) CsemanAttila válasza kadarist hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Sony Kv-c21 11D A tipusa. Holnap neki állok kicserélni az elkókat. Addig is köszönöm a segítséget
(#) Bálint Lajos válasza Bonanza02 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Sikerült beindítani többszöri próbálkozásra ,és működik.Nem kondi baja lehet?Vagy a sorkimenő szórakozik?
(#) marciart hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
sziasztok van egy B&O tv ém és néha nem kapcsol be vissza lép stanby ba. Még is mi lehet a gond ? Nekem azt mondták hogy egy ellenálás nak a forrasztása van elszakadva.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ki kellene venned a sorvégtranzisztort és megmérned a kollektor kör tápfeszét.Fixen rajta marad-e,vagy csak 1 pillanatra megjelenik és utána eltűnik.
(#) Bonanza02 válasza Thomas601 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Jótanács: ha a panelt meg akarod fordítani,akkor előbb vedd le a képcső panelt a képcsőről. Szépen finoma mozgatgatva gyengéden húzd le.Jobb ha leveszed,mert én már láttam több olyan esetet,hogy így törte el képcső végét.

Amúgy szerintem ez csak egy kontakhiba lesz, egy rossz forrasztási pont. Előtte én ezt a tézist állítanám fel, utána ha nem találod a hibát,akkor tényleg kondik balról jobbra egyesével...
(#) Thomas601 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Köszönöm a tanácsot! Megfogadom
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ja és mindenképpen a függőleges eltérítő áramkör a ludas,nem a többi. Vagyis ott sok érdekes dolog van,(mert Sony).De megoldható,majd megnézem én is a képet a tv belsejéről.

Nekem volt egy hasonló gondom Sonyval, nekem is elment a függőleges eltérítés és csak egy 2-3mm vízszintes csík volt. Mozgattam a tv dobozát,mintha deformálni akarnám,és hipsz-hopsz előjött a kép.Marha nehéz volt,ezért nem tudtam azonnal elhozni hozzám megkeresni a hibát. Másnap elment megint és akkor a tulaj mozgatott rajta,visszajött a kép. Valami ellenállásra emlékszek,ami pár Wattos volt,nyilván azon kapta a tápot a függ. eltérítés, annak a lába volt elengedve.
(#) Thomas601 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
A kép nem ugyan az mint az én tv-m, de nagyon hasonlít! Azt honnan tudom egyébként, hogy hány watt-os az ellenállás?
(#) Thomas601 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Valaki tud nézni nekem egy kapcsolási rajzot hozzá? Nem találtam, csak a kis jvc-hez aminek ugyan ez a baja.
(#) benji13 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok Nekem van 1 LOEWE tvm! Volt benne cserélve a nagyfesz tekercs nemrég Most újlet beletéve,hang van,kép nincs Nembirok rájönni milehet vele Esetleg tudnátok segiteni???
(#) Bonanza02 válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Pl. nem kap seféfrácsot. Ez 1 a 100 lehetségesből....
Következő: »»   152 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem