Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   154 / 1273
(#) Laca13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia!

Ezek szerint te tusz nekem segíteni, hogy hol is kellene keresnem azt a szinvégfok tranzisztort.
(#) sprofan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Az Q401 jól gondolom ugye? (Bár hülye kérdés mert egyértelműen látszik a panelon ) Szóval igen, állandóan ott van a fesz.
(#) Toccska válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
és arra mit szólsz h mindig bekapcsol?
(#) kadarist válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 / 1
 
A képcsőpanelen kell lenni tranzisztoroknak. A nagyobbak a végerősítők, a kisebbek a meghajtók. Nem néztem utána a konkrét típusnak, de esélyes, hogy IC-s megoldás van benne.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Akkor gyerünk tovább. Jó a tranzisztor amit kivettél? Ki tudod mérni műszerrel?
(#) benji13 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Én arra gyanakszom hogy ez nem az eredeti nagyfesz tekercse!!Pedig álitolag ez gyári!!
(#) Bonanza02 válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ha nyomsz egy 1-es vagy egy 8-as csatornát,akkor Tv-k 90%-a bekapcsol. Ez így van gyárilag.
(#) sprofan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Igen jó, de ha nem lenne jó akkor nem is lenne kép, jól gonolom? Mert nálam van, csak egy fél percig villog a kép (kb 1-et 2mp-enként).
(#) Laca13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ha jól memorizáltam, akkor tranzisztorokak láttam csak a képcsőpanelon, ic-t nem. (sajnos a készülék nem helyben van )
(#) Bonanza02 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 / 1
 
Van műúszered amivel ki tudod mérni?

De hagyjuk. Van forrasztópákád? (hülye kérdés,gondolom van)
A képcső nyakán lévő panelen van 3 db nagyobb fekete kocka, azok a 3 szín RGB végfok tranzisztorai.
Kezdetnek meg kellene cserélned 2-őt. Cseréljenek helyet a panelben.Nézzük a változást.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Oké,akkor nem olvastam rendesen.
Szóval 1-2 sec van kép. Milyen kép van? Rendes kép vagy esetleg vízszintes vonal?

Tök úgy érzem magam,mintha orvos lennék és a pácienst kérdezném,hogy mi baja van.Fel kell állítanom a diagnozist. Dr.Csobi
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Laca,
Bocsi, de egyik a B legyen, vagyis a kék. (mert neked az nincs ha jól tudom)
(#) Laca13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Van műszerem, talán ki is tudom mérni. Persze hogy van pákám, és ez jó ötlet, hiszen ha ettől kezdve másik szine megy el, akkor megvan a tettes. Ha odajutok akkor ezt mindenféleképpen megcsinálom. Azért lenne jó ha valakinek lenne rajza, vagy infója a tranzisztorról, mert akkor tudnám hogy mit vigyek, vagy mit szerezzek be.
(#) Bonanza02 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 / 1
 
A színvégfok tranzisztoroknál pont ez az amit nem biztos hogy ki tudsz mérni. Mert becsaphat. A gyakorlatban a PE7058-akat párban kell cserélgetni amikor rohad a szín az öreg Vidinél vagy Orionnál.

Cseréld meg,zárjuk ki ezt a hiba lehetőséget.
(#) sprofan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Rendesen van kép, fényerő, színek, hang oké. A villogás közben is van hang de azon kívül semmi oda nem illő hang vagy fény, bekapcsoláskor (mindegy hogy stand by állapotból vagy főkapcsolóval) kb. fél percig 2 másodpercenként villan 1-et. Aztán abbamarad, néha villan még egyet-kettőt ha világos kép van a TV-ben (ezért gondoltam én tápra, mert ugye a világos fehér képhez kell a legtöbb energia és a kiszáradt elkó(k) miatt ezt már nem nagyon tudja)
(#) kadarist válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Olvasd le a tranzisztorról a típusát. Ennyi.
(#) Laca13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Köszi, csak így két utam lesz, és nem is közelre, mert a készülék nincs itt.
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Fűt a képcső? Tápok meg vannak a képcsőpanelen? 12V,200V?
(#) Laca13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ööö, igen, azt honnan tudom hogy melyik a B? A képcső melyik lábával van kapcsolatban?
(#) benji13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nincs standbi álapot nincshalvány fény Már be sem lehet kapcsolni!!Ha megnyomom a povergombot a tvén,halvány kattanás halatcik de semmi lehet képcsöveslenne?
(#) kadarist válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ez gáz! Nagyon nem stimmel valami. Dr.Csobié a beteg
(#) Bonanza02 válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ha szerencséd van,akkor a képcsőpanelre piros-zöld-kék vezeték köteg megy,ebből le tudod követni a kéket. A képcsőpanelen is lehet hogy az alkatrészoldalon fel van tüntetve R vagy G vagy B.
(#) kadarist válasza Laca13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Fórumon tévészerelést tanítani nem egyszerű...
(#) Toccska válasza Toccska hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
na most már mennem kell köszi mindent csá
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Aha! Akkor lehet hogy valóban csak a nagy kondi kiszáradt. 220 mikor/450V, valahol a batáp részben találod.Vezetékkel rá kellene forrasztani pluszban egy hasonló kapacitású, 450V-os kondit.
(#) Laca13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ok. Köszi. A panelre sajnos egyszinü szalagkábelekkel vittek mindent. Reménykedem benne, hogy a panelen találok valamit, de legfeljebb hármas csere lesz a dologból.
(#) Bonanza02 válasza benji13 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hát ez nagyon gáz.
A TV 20:35 perckor meghalt.
(#) Laca13 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hát nem, de mindenki öröme ha sikeres.
Köszi.
(#) Laca13 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Neked is köszönöm, ha sikerül a javitás beszámolok.
Üdv
(#) sprofan válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Oké, eseteleg még valami kondi amit érdemes lenne cserélni? Bár a primer táp oldalon csak ez az egy elkó van.
Következő: »»   154 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem