Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   200 / 729
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Még lenne egy kérdésem! Melyiket érdemesebb megvásárolni?
-1 db Pioneer TS-W308D2
-1 db Massive Audio PW 12

Pioneer

Massive Audio 12
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Az íróasztalom kétoldalt laminált, mérve 18,2mm-es.

bl 002.jpg
    
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Az új szabvány szerint, már 19mm, sajna.
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Laci! Régen is 19-es volt, csak akkor is (mindig mínuszba) 18-ig eltértek. Ez ugyanaz hogy napjainkban ha megmérsz egy 2mm-esnek árult vas zártszelvényt, akkor az mind 1,8, vagy az alatti.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nem kötekedésként, de van külön 19mm-es bútorlap is (ez nem a gyártási szórás). MFC bútorlap
Ja igen, a tolómérőm már muzeális darab lassan.

P1010016.JPG
    
(#) ptesza válasza Action2K hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Ebből az a tanulság, hogy érdemes rámérni az anyagra ,mielőtt dobozt terveznénk belőle.

18mm : 69,73L
20mm : 67,9L


1.8L különbség , és ez már számíthat. :yes:
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Melyiket érdemesebb megvásárolni?

-1 db Pioneer TS-W308D2
-1 db Massive Audio PW 12
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Kérem valaki segítsen kiválasztani ,mert nem tudom hogy melyiket vegyem meg!! :wow3:
(#) jozsi0001 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Hello! A pájora szavazok!
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
És még azt akarom kérdezni,hogy 250W 4 ohmos erősítőm van! De melyik pioneert vegyem meg a 2 ohmosat vagy a 4 ohmosat? 400W a pioneer!
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 3, 2009 / 1
 
Mindkettő jó.

Habár én az MA-ra szavaznék.
- Ha jól értelmeztem USA gyártmány , a Pajo könnyen lehet Kinai.
-érzékenyebb
-A pajot, csak zártba ajánlják, míg az MA- ra láttam utalást reflexes kivitelben. (mélyebbre megy).
- A pajo nem biztos ,hogy dupla tekercses. Az MA-ból köthetsz 2 ohm, és 8 ohm , vagy ha kicsit bátrabb vagy akkor 2 végfok 4 ohm-ra ,de azonos fázisban. Mondjuk erről még nem hallottam ,csak egy ötlet.
- a 15 mm lineáris kitérés meg eléggé biztató.
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Köszönöm a segítségedet!! Jövőhetem rendelem meg,csak még nem tudtam eldönteni hogy melyiket.
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Idézet:
„vagy ha kicsit bátrabb vagy akkor 2 végfok 4 Ω-ra ,de azonos fázisban. Mondjuk erről még nem hallottam ,csak egy ötlet.”

Nekem egyik ismerősöm használt így duplatekercses hangszórót autóban. Négy csatornás végfok volt, két-két csatorna hídba, egyikről az egyik tekercs, másikról a másik. És hosszú időn át jól működött neki.
(#) Maymax hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Sziasztok. Arra gondoltam hogy szeretném kibővíteni a hangtechnikámat. Az én elképzelésem az volt hogy építek egy mély, mélyközép hangfalat. Mivel még teljesen amatőr vagyok ebben a témában ezért szeretnék tőletek segítséget kérni. Az első kérdésem az lenne hogy milyen hangváltóra lenne szükségem ehhez a hangfalhoz? Lenne benne egy 80W 4Ohm mély és 100W 6Ohm mélyközép hangszóró.
(#) szucsip hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Hello!

Azt szeretném megtudni, hogy ha egy autós mélynyomót szobába teszek, akkor annak milyen következményei lesznek a hang visszaadásában. ( 12" negyedrendű bandpass ládáról van szó)
(#) szergey válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nem mindig jó, ha azonos magasságúak az impedanciamaximumok.
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Sziasztok. Valaki megmondaná hogy, a képen hol találom azt hogy beépítési méret? Gondolom itt írják le a hangszóróról beépítési méretét. És még annyit ha megvan akkor az hány cm? A választ előre is nagyon szépen köszönöm!!

pw-12.JPG
    
(#) Zupp87 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 7, 2009 / 1
 
Mounting Hole Diameter. Az inch-et pedig úgy tudod átszámolni centibe, hogy megszorzod 2,54-gyel. Késő van, idáig dolgoztam.. nincs kedvem már számolgatni..
(#) subwoofer220 válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Rendben megértem. Nagyon szépen köszönöm!!
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Végülis melyik hsz-t veszed?
(#) rephlex hozzászólása Nov 7, 2009 /
 
Sziasztok. Szerintetek ez a hangszóró mennyire lenne jó 80 literes reflex dobozban? Bővebben: Link Gyártó szerint 70-150 literig reflex dobozba jó, de winisd szerint zártba kéne rakni.
(#) szergey válasza rephlex hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
B-reflex, de a 70 liter már elég, talán sok is neki. Viszont olcsóbban is találsz olyan hangszórót, ami kb. ugyanerre képes.
(#) rephlex válasza szergey hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
80 litert azért írtam, mert ilyen dobozom van most zártba, ha31-el. Mit ajánlasz esetleg helyette? Sal, mnc kizárva, h2000nél meg nem láttam olyat ami ekkora dobozba jó bass-reflexben, és szeretném ha legalább 30 centis lenne, így nem kéne új lapot vágni, hanem beraknám a másik helyére. Köszi a választ
(#) szergey válasza rephlex hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
A mostani HA31-ek csak 64-83 literes b-reflex dobozban működnek jól pl. A zárt nem jó nekik. Honan jött ez a doboz?
(#) rephlex válasza szergey hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Ezt kb 2 éve építettem, akkor azt olvastam hogy a ha31nek 80 literes zárt ok. Azért akarok b-reflex dobozt mert arra számítok hogy jobban szól a mostani zártnál, ez sem rossz csak kevés amit produkál.
(#) djjingoo hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Na, azon gondolkozok ,hogy szeretnék építeni 2db mélyládát és 2db topot....

mélynek tölcsérest szeretnék.....1850 Horn és Superscooper Horn között gondolkozok....18" PRO szériás RH Sound-al

Szerintetek melyik lenne a jo... akinek van ebböl tapasztalata irjon....
(#) djjingoo hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
bulira lessz...
(#) szergey válasza rephlex hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Persze, így kb. 60Hz alatt nem szól. Az új adatlap már 3 éves, azóta tudható, hogy a zárt doboz ezeknek a hangszórónak nem jó.
(#) rephlex válasza szergey hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Értem. Egy új HA31-el mekkora reflex csövet rakjak be, és mennyit, milyen hosszúsággal? Eddig a winisdvel és bassbox pro programmal néztem, de irreálisan hosszúnak számolja.. Vagy próbáljam meg előtte a mostani hangszórót reflex dobozban? Esetleg milyen hangszóró lenne még jó ilyen 80 literes dobozba?
(#) Andreas89 válasza szergey hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
" az új adatlap már 3 éves" miaz a h2000-nél gondolnak egyet aztán új adatlapot adnak egy hangszórónak, mert hirtelen jobb lett vagy más lett vicces....
Következő: »»   200 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem