Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   30 / 1681
(#) Darazsx válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
Kicsit igazítottam az A-osztályú erősítőmön, így kicsit pofásabb
(#) szabi83 válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 16, 2006 /
 
jah így pofásabb!

(#) tbence3 válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Nagyon jó lett. Gratula
(#) Müszi válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Nagyon király
(#) Istike88 válasza huhuu hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
köszi a segítséget... erre voltam naggyából kíváncsi...
beraknám azt a line inputot de a kocsi még garis és a magnó is beletartozik a gariba szal ha megbuherálom akkor úszik a gari...
még1szer kössz... amugy nem lehet hogy az a fej ami a magnó fejéhez illeszkedik az tulajdonképpen csak egy elektromágnes?

üdw
(#) huhuu válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
tulajdonkeppen a magno fej az egy pici elektromagnes ami illeszkedik a szalag pici mereteihez. ezert van, hogy ha jelet vezetsz a fejbe akkor az magneses jeleket ad melyeket a kazi szalagja megöriz. szerintem ha epiteni akarsz ilyet akkor probalj ki valami magnobol kiszedett fejet, hatha megy...nem tudom..
(#) Marco_HUN hozzászólása Dec 17, 2006 /
 
Srácok kész van egy kivezérlésjelző tudom hogy nektek ez nem nagy kunszt de amennyit én ezzel szoptam. azért megmutatom a videjót hátha vkit érdekel

süki.3gp
    
(#) Müszi válasza Marco_HUN hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Ezt mivel lehet lejátszani???

Real Player hibát ír ki...
(#) Prinner válasza Müszi hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Én Quicktime playerrel le tudtam játszani.
(#) szabi83 válasza Prinner hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
én is
(#) tbence3 válasza Marco_HUN hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Ezek ahangok
(#) tatubalint hozzászólása Dec 17, 2006 /
 
Hello van egy sal xb 8-as om (mélynyomó) és a kábelre rákötöttem párhuzamosan 30 db standard ledet. Tök jól villog a basszusra, de a hangfalaim elkeztek kicsit torzítani és a kilengésük kb. kétszer akkora lett. Kérdés: Ez mért van? és hogyan lehetne kiküszöbölni? toom hogy ez a ki mit épitett topk de nem találtam más topikot ezért kérdeztem itt TATU
(#) Prinner válasza tatubalint hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Azért kezdett el torzítani, mert a LED-ek levágták és egyenirányították a HF jel egyik félperiódusát. Köss be a ledekkel sorba egy-egy ellenállást (1-2k), vagy a bemenetre építs egy normális kivezérlésjelzőt sávszűrőkkel, UAA180-al.
(#) isamisa válasza tatubalint hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Tényleg nem találtad??
Ezt
(#) isamisa válasza Marco_HUN hozzászólására (») Dec 17, 2006 /
 
Anyám..... Ezt már csak a Golfos reklám übereli.
Grat hozzá!!

Darazsx : Így már pofássabb. Jó ötlet volt úgyrakni a bordákat, kérdés mennyire főnek meg ott bent? hova lettek a végfok panelek?

Isa
(#) Darazsx válasza isamisa hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
Kicsivel jobban melegítenek, de még belefér
Még nem volt időm rendesen tesztelni.

A képen jobb oldalt láthatóak a panelok.

IM000138.JPG
    
(#) szabi83 válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
te figy már miért spórolsz??...

...ha már A osztályú, nem kellene azokat a CAT5 -s kábel belett kidobni onnan az egészből??

az 0.5 mm es 1 A-t se bír.........


fontold meg ezt:yes: :yes:
(#) ndavid87 hozzászólása Dec 18, 2006 /
 
A napokban építettem egy fm rádiót tda7000-el.
Működik!
Szépen bejön rajta minden adó (van ami többször is)
Néha, ha babrálok vele, vagy közel van hozzá a mobil, elmászik a frekije (danubiuszról a kossuthra).
A Bss elektronikás kapcsolást építettem meg kis módosítással.

(bocs a gyenge képért!)

Kép014.jpg
    
(#) isamisa válasza Darazsx hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
Darazsx

Írtam a JLH topicba.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
Visszatérve még a jelgenerátoromra, ma bevittem gyakorlat órára, lemértem szkóppal.
Háát, háááát....

A négyszögjel úgy néz ki mint az elektró tankönyvben a valóságos négyszögjel, vagyis felfutáskor túllöveés egy kicsit, lefutáskor meg egy kis lecsengés....
Színusz/háromszög jelnél ennyire nem rossz a a helyzet, 4Vcsúcstól-csúcsig jelet tud kiadni magából vágás nélkül.
Kéne bele valami lábkompatibilis műveleti erősitő a TL072-vel, nem egy túl komoly minőségi cucc ez az IC

Összegezve: kísérezésre, félkész digitális szkópot éleszteni tökéletes
(#) szabi83 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
ne5532 jó lesz neked
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 18, 2006 /
 
Kösz, majd megnézem, előbb a szkópot akarom befejezni....
(#) Balázs válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Aha, értem, köszi a mérést. Hát ha csak az erősítő torzít, az nem katasztrófa. Héten megpróbálom beszerezni az XR2206-ost. Meg NE5532 van itthon, úgyhogy megpróbálom azzal építeni, és majd beszámolok.
(#) bbatka válasza Balázs hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
A 1996-os RT évkönyv 49 oldalán. Van egy Vobulator XR2206-al. 3 éve építettem , csak még azóta nem dobozoltam be. Éppen most teszem, mert szükségem lesz rá. Na szóval az a lényeg hogy a szerző tranzisztorokból összeállított végfokozatot használ. Ha nemtudtok hozzájutni akkor beszkenelem , csak az a baj kb. 20MB lesz.
(#) gtk válasza brejti hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Szia.
Reflex RX 500 -at egyszer en is meg akartam csinalni...most ujra kedvet kaptam

(#) Balázs válasza bbatka hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Értem, nagyon hálás lennék, ha megtalálnád a rajzot!
(#) Pavel válasza Balázs hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Sziasztok....

Sziasztok

Nemrég elkezdtem egy régi erősítőm átalakítását..... (mikrokontrolleres vezérlés meg izé... minden extra)...nos a vezérlő része már egy ideje elkészülta arról akkor raktam is fel képet....nos most pedig elkészült a bementváltó és hangerőszabályozó rész is

Üdv mindenkinek
(#) erobi82 hozzászólása Dec 19, 2006 /
 
Egyik barátom számára gyártottam néhány táppanelt max40V be, 3-40V ki. De 7V és 15V-ra használja.A kezdeti alkatrészhiány látható az első képen, majd a komplett a másodikon.
(#) gtk válasza Pavel hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Tetszik
(#) gtk válasza ndavid87 hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Klassz
Megosztanad a kapcsolasi rajzot?Megjott a kedvem radiozni
Következő: »»   30 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem