Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   771 / 2208
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 7, 2009
Csinálj C-R-C-R-C szűrésű tápot , ez a minimum ami kell és a feszültséged is csökkenni fog .
(#) Gery78 hozzászólása Nov 7, 2009
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni az EL84SE erősítő kapcsán amit építek, hogy szerintetek mitől gerjedhet? Hasonló topológiát építettem meg mint a rajzon van, az előerősítő részben egy picit más alkatrész értékekkel. Az 1k2 helyén 2,5k van, a 150 Ohm helyén 470ohm, és a visszacsatolás kb 2,2kohm. Viszont nincs kondi a visszacsatoláson, és katódhidegítő sincs benne. Az előfok ECC82-vel megy. A végfok részen a katódellenállás nem 150 Ohm, hanem 220 Ohm. Nagyjából ennyi a különbség, meg még annyi, hogy a két csatorna földje össze van kötve. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az ECC82 begerjed, ha túl nagy áramot engedek át rajta? A tápja 300V-os, és fojtóval is szűrt. Hova üssek, hogy megszűnjön a gerjedés? Kérlek segítsetek nekem egy kicsit.

Üdv Geri.
(#) sturbi válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 7, 2009
A visszacsatolást próbáltad már megfordítani ?
(#) sturbi válasza Longa György hozzászólására (») Nov 7, 2009
Itt egy szűkszavú adatlap róla.
ГМИ2Б
(#) Longa György hozzászólása Nov 7, 2009
Már igy hogy pontos adatot irtam a google-ba megtaláltam az adatokat.még képek is vannak.Nem fogom tudni használni,ha valakinek kell oda ajándékozom.
(#) mark.budai válasza Longa György hozzászólására (») Nov 7, 2009
Ajéndékozod?
90A anódáram? Ejjha! Csak a fűtése 437,5W!
(#) kadarist válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 7, 2009
Sziasztok!

Természetesen impulzusüzemű beállításban ekkora az anódáram. 2us impulzushosszal kell számolni.
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Nov 7, 2009
Szia!
Most jó ez így! MŰKÖDIK!
Mondtam én hogy meglehet ezt csinálni légszerelve? Hát nem hazudok én
Gyakorlatban jobban megy mint elméletben,TINA meg LAYOUT programmal,ahogy azt már te is tapasztalhattad! Köszönöm a segítséget,a tápját még megfogom csinálni,mert még egy kisit gerjed.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 7, 2009
CHZ kolléga,még annyira megkérhetlek,hogy küldd el a NYÁK-ot a sztereó változatból?
Előre is nagyon köszönöm,beleszerettem a csöves korrektorba!
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 7, 2009
A monoból csinálsz 2 darabot és máris sztereó !
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 7, 2009
Az túl nagy nyák! akkora nem kell.
Nekem úgy lenne a legjobb,mint a Te nyákodon. Egy nyákon a kettő,és még kisebb is mint az eredeti NYÁK.
(#) Gery78 válasza sturbi hozzászólására (») Nov 7, 2009
Köszi a választ!
Persze, de úgy is gerjedt. Az nem lehet baj, hogy a két kimenő szekundere össze van földelve? Mert akkor a két szekunder olyan mintha differenciálban működne nem? Az elméletileg összezavarhatja a visszacsatolást? Mi erről a véleményed?
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 7, 2009
Idézet:
„Az túl nagy nyák! akkora nem kell.”
Ezt a kérdést a mindenkori áramköri elemek határozzák meg vannak olyan kapcsolások amit egyszerűen nem lehet már kissebre tervezni ? Itt van egy bizonyos mennyiségű /számú / alkatrész mennyiség ami kell az áramkör működő képességéhez ! S mivel ez csöves áramkör még a konderzátorok méretein sem nagyon lehet spórolni . Próbálkozhatsz a nyák zsugorításával ? De ez azért szintén lehetséges további problémát okoz ! Gerjedés , brumm STB. Ha kissebb méretű csöves RIAA korrektort akarsz akkor vágj bele a 6F12P-korrektor építésébe , csövesből azért ettől kissebbet nehéz lessz találni ! Szintén ajánlom figyelmedbe a foto albumban látható képeket róla.
(#) ECL82 hozzászólása Nov 7, 2009
Sziasztok, ma megmertem a kondijaimat...a 100+100µF-os kondin 124 es 127 µF-okat mertem. Ez realis?
(#) Imi65 válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 7, 2009
Az elektrolitikus kondenzátorok tűrése általában elég nagy, elérheti a +50%-ot is. Ez teljesen elfogadott érték.
(#) ECL82 hozzászólása Nov 7, 2009
Ez jo minosegu ellenallas? Van belole par darab..

PB080363.JPG
    
(#) Robid hozzászólása Nov 7, 2009
Üdv! Az utóbbi napokban volt idöm kipróbálható állapotba hozni az erösitőm, és mint hanggenerátor (50-100Hz)tökéletesen funkcionál,elég komoly jelszinttel,ha zenét is szeretnék hallgatni, mit változtassak rajta?
(#) Action2K válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 7, 2009
2W-os, testes szénréteg, ha jól sejtem. Régi, de szerintem jó darab.
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 7, 2009
Én nem fogom szétbontani, hogy kimenő legyen, pedig így már van két ilyenem. Nagyon sok, jó kimeneti feszei vannak, 250W-os ha jól emlékszem. Mindenképp csövesekhez lesz "labortáp" belőlük.
(#) sturbi válasza Gery78 hozzászólására (») Nov 7, 2009
A szekunderek egyik felének testen kell lennie természetesen, mert ahhoz képest keletkezik a visszacsatolandó feszültség, az nem okoz gondot. Az viszont nem mindig mindegy, hogy hol van testre kötve az áramkörben, a korrekt kötés az, ha kettő vezetékkel van a visszacsatolás elvezetve a katódellenállásra (összesodrás nélkül), tehát az ellenállás testjére kötendő a kimenő testje. Ha a szekunderek másik végén véletlenül összekevered a két oldal vezetékeit, az már persze gondot okoz.
Mindenesetre nézd meg kikötött vissazcsatolással is, akkor megtudod van-e köze a gerjedéshez, visszacsatolás nélkül sem szabad gerjedni. Az erősítőket egyenként nézd és rövidre zárt bemenettel (csőfoglalatnál egy darab dróttal testrekötve a vezérlőrácsot). Alaposan nézd át, hogy nem csináltál-e valahova hurkot, ilyen legtöbbször testeléseknél szokott lenni (a két oldal egymáshoz kötése sem lehet hurkos). Az erősáramú test (végcsőé) nem mehet az előerősítő cső testjéről, csak fordítva (tehát a pufferről a végcső katódellenállásának testpontjára kell menni a vezetéknek, és onnan az előerősítő csőhöz).
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 7, 2009
Ez nem ugyan az a kapcsolás mint amit én építettem?
Nem tudom,olyan fura ez a riaa! egy OPA-s krrektor túlvezérli a magnót a MASTER potmétert felére állítva.
Ez a riaa feles MASTEREL a 10dB-t éri el. Ez volna a normális érték? Szerintem ennek jóval túl kéne vezérelni mint az OPA...
(#) rockersrac válasza sturbi hozzászólására (») Nov 7, 2009
adatlap 1 adatlap 2adatlap 3(ez ráadásul orosz ) Most nem volt kedvem tovább keresgélni,így az a gyanúm hogy a keresésem linkjét is megosztom veletek! kereső link Nem kötekedni akartam,csak kiváncsiságból nekifogtam keresgélni neten guglival
(#) sturbi válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 7, 2009
Jó minőségű orosz fémréteg ellenállás, ezüstözött lábakkal, nyugodtan használhatod.
(#) sturbi válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 7, 2009
Ez a második már használhatóbb, de nem nekem lellett.
(#) ferencferenc hozzászólása Nov 7, 2009
Jestét!
Van ilyen trafóvasam /valahová megpróbálom betenni a képet/ de nem tudom igazán, hogyan lehet...lehet-e, érdemes-e erre kimenőt méretezni?
Valami SU48B lehet böngészgetve a táblázatokat/méreteket ...3,9cm2 :eek2:
...vagy csak egy fojtóra elég?

fojtó.jpg
    
(#) Doncso válasza ferencferenc hozzászólására (») Nov 7, 2009
szia, ugyan ilyenjeim vannak, én összerakok kettőt kettőt, így lesz 7-8cm2 em, ez már egy kisebb PP-nek jó.
(#) ferencferenc válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2009
...de nekem csak ennyim van ...persze nem tudom, hogyan kell egyáltalán megtekerni egy ilyen...azt hiszem SU magot
(#) sturbi válasza Robid hozzászólására (») Nov 7, 2009
Az SRPP-nek növelni kellene az áramát 1 mA körülire először is, itt a vezérlőrácson 1,5-1,8 V kell (a 0,8 V szerintem elírás), ettől csökken a következő fokozat árama majd 2,5 mA körülre (az SRPP áramamát akkorára válaszd, hogy a következő fokozaton 2,5 mA follyon). A brummogás ettől valószínűleg nem fog különösebben változni, a kapcsolás jónak tűnik, szerelési probléma lehet. Míg munkapontba állítod az elejét nézegesd át a testeléseket, a 6C33C katódja (mármint a 1 ohm) úgy menjen a pufferre, hogy az előtte lévő testeken ne folyhasson ennek az árama még egy cm-es szakaszon sem. Kihúzott bemeneti csatlakozóval és letekert potival is van brumm ?
(#) sturbi válasza ferencferenc hozzászólására (») Nov 7, 2009
Érdemes rá kimenőt tekerni, SU vasból 3,9 cm2 magkeresztmetszet nem is olyan nagyon kicsi, valószínűleg elég egy EL84-es SE-hez, talán egy 82-es PP-hez is (ez most csak egy első gondolat, lehet hogy PP ügyben tévedek).
(#) ferencferenc válasza sturbi hozzászólására (») Nov 7, 2009
...ecl86 pp lett volna a perverz gondolatom, de még mindig nem tudom, hogy a tekercseket hogyan kell elhelyezni a két csévetesten!
Következő: »»   771 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem