Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   8 / 27
(#) Georgee válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
2 LED-es villogó, amúgy kereső!
(#) rammeradrian válasza Georgee hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Esetleg rajz?
(#) rammeradrian válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Marha vicces Rengeteget röhögtem
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Ez jó volt. Én meg még kíváncsian nyitom a linket.
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Mert én nem, mi?
Amúgy esetleg pár tranzisztormezőt, vagy mátrixot kilehetne hozni belőlük.
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Olyan mint az a hogyishívják teszt, ki mit lát benne
(#) dr_uhu hozzászólása Nov 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy pár winchester mágnesem, az a "banán" alakú. A kérdésem: hogy tudnám őket leszedni a felfogató lemezről, a törés veszélye nélkül? Próbálkozott már valaki ilyesmivel?
(#) rammeradrian válasza Action2K hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
És az mire jó?
(#) pivi1 válasza dr_uhu hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Töbnyire csavarhúzóval,a "banán" alakú oldala és a felfogató
közötti feszítéssel.A mágnes egyben marad ,viszont a fémes bevonat lejön.
(#) dr_uhu válasza pivi1 hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Csavarhúzóval próbáltam már, de sajnos nem jött be. A mágnes elporladt a finom feszegetéstől is. Azt hiszem, finoman leköszörülöm róla a lemezt.
(#) Action2K válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Bővebben: Link Persze itt egy IC tokba vannak zárva. Ha nézel adatlapokat, akkor a belső felépítésüknél láthatod a sorba rendezett tranzisztorokat.
Mire jó? meghajtófokozatnak LED-hez, motorhoz...
(#) dizi hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Gondolom sokan vagyunk így ezzel,EZ MÉG VALAMIRE JÓ LESZ.
Én is így voltam ezzel a "megunt" régi mini gáz melegítővel kempingezni már nem járunk így hát csak porosodott a polcon.
Kb 6 éve bele kezdtem a piacozásba és mindig nagy probléma volt a téli didergés az autóban éjszakákon keresztül .
Az autó fűtése meg állóhelyzetben alapjáraton nem valami jó és nem gazdaságos.
Elhatároztam tervezek egy szörnyeteget ami a GÁZ ÜZEMŰ MOBIL HŐLÉG BEFÚJÓ nevet kapta egy amolyan álló fűtés.
Sajnos nagyon ocsmány de nagyon jól működik.
teljesítménye egy 2200 wattos elektromos hőlég fújóval vetekszik egy gáz palack 4órát bír melynek ára kb 250 Ft
12v 6,8wattos szg ventilátor dolgozik rajta egy fordulat szabályzó kapcsolóval ami szivar gy csatira van dugva.
(#) (Felhasználó 17788) válasza dizi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Kedves dizi! Az ötlet jó, még ha nem is világraszóló találmány. Ilyen szerkezetek már vannak. Ezzel nem leszólni akarom.
Az érdekelne, hogy a szerkezet lényegét adó, levegő/égéstermék hő átadása vagyis a gáz-gáz hőcserélő szerkezetét milyennek alakítottad ki, egyből hasra ütve sikerült vagy kísérleteztél vele? Esetleg valamilyen meglévőt másoltál le? A gazdaságosságot elsősorban ennek a hatásfoka fogja meghatározni. Számításokat végeztél? A ventilátor fordulatát szabályozod a kilépő hőmérséklet mérésével? Ha nem akkor javaslom, mert a hatásfokot nagyon tudnád javítani, ugye összefügg azzal, hogy minnél nagyobb a hőlépcső...stb Amúgy gratulálok! Üdv:
(#) dizi válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A poén az,hogy "hasra ütéssel "számoltam,azokból a dolgokból készült ami itthon a lomok között volt a ventilátor átmérője 11cm a fordulatát én egy potival állítom ami egy sima LM-317-t vezérel,az egész szerkezet 47cm magas és a lényeg az volt,hogy az autó szétfúrása nélkül lehessen alkalmazni mint ahogy a képen látható simán csak fel akasztom résnyire letekert szélvédőhöz.
Az a ciki,hogy hasonló szerkezetet még nem láttam sehol ami meg létezik az vagy elektromos AKKU GYILKOS vagy az autót kell szétforgácsolni,én abszolút nem értek a fűtés technikához csupán csak sikerült .
Igazán csak annak érték aki fázik.
(#) Ricsi89 válasza dizi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ötletes megoldás. De én egy nagy hűtőbordát fűtenék vele alulról. Egy jó sok bordával rendelkező hűtőbordának nagyobb lenne a hőátadási felülete és nagyobb hatásfokkal dolgozna, plusz az alumínium jobban vezeti a hőt is. A borda tetejét le lehetne zárni egy lemezzel is és akkor a bordáról meg elvezetni a hőt a ventilátorral. Szerintem így elég sok hő megy ki a kéményen is. nekem van egy nagy 7kW-os gázolajkályhám és ott is a kipufogón rengeteg hő megy kárba, pedig ott azért van elég nagy hőátadó felület.
(#) dizi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Minden kályhának van vesztesége.
A rajzon lévő kazánt teljesen körül veszi a meleg levegő a tetejét nem szabad teljesen lezárni mert az égés termék visszaáramlása eloltaná a gáz égőt,a kazán lég csatornája teljesen el van választva az égőtértől oda semmiféle módon nem juthat be az égés termék!
Viszont ami nem látszik,tettem bele hűtőbordát ez a kémény és a kazán között van elhelyezve csak a rajzra nem rajzoltam be.
A másik, a levegő áramlást nem szabad túl bonyolítani mert akkor xy%-ban vissza felé dolgozik a ventilátor.
(#) Ricsi89 válasza dizi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Lehet picit félreérthető voltam, mert siettem. Én úgy gondoltam, hogy a mostani hőcserélő helyett lenne egy hűtőborda, aminek a bordázott felületét felülről lezárnád és a lezárt bordázott részen fújnád keresztül a levegőt, mert így nagyobb felületen tudna felmelegedni a levegő. És a borda külső felét pedig fűtené ugyanúgy a gázégő, mint most az eredetit. A borda mellett meg mint most távozna az égéstermék felfelé, ahol kivezeted.
(#) dizi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Vágom amit mondasz de, hogy zárom le úgy hogy az égés termék ne kerüljön be a légcsatornába akkor az alcsit hegeszteni kellene azt meg ugye körülményes főleg nekem.
(#) dizi hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Íme a következő a házi szemét telepből összeállított igen hasznos "nagy"teljesítményű táv kapcsoló kimustrált AUTÓRIASZTÓBÓL a kis megszakító cseréjével és egy 2.5-es tápkábellel akár 5kw is kapcsolható de én csak 2000wattig használtam kerti szivattyúhoz de ezt a doboz tetejébe "barkácsolt keret antennával száz méterről kapcsolta.
Tudom ilyet is lehet kapni a multiban de ez nem megy tönkre esetleges zárlatnál na meg tényleg tudja száz métert normális antennával lehet többet is
(#) Ricsi89 válasza dizi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Én lehajlítanám a lemez két szélét és csavarral odacsavaroznám a borda oldalához. Vagy az is megoldás lehet, ha két ugyanolyan bordát fordítasz egymásra, mert duplázódik a felület és le is lesz zárva. És mivel az alu jól vezeti a hőt, még a felső is jól fel tudna melegedni. Pár éve szórakoztam olyannal, hogy két bordát összefordítottam, de mivel ennek kívül voltak a bordái, így belülről melegítettem, de akkor nem volt jó hőforrásom, így nem lett belőle semmi.
(#) dizi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Küldök egy PAINTOS képet oldal nézetből.

DSC01571.JPG
    
(#) moltam válasza dizi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Nem lett volna muszáj lefényképezni... Elmented jpeg ként és csatolod...
(#) (Felhasználó 17788) válasza (Felhasználó 17788) hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
dizinek!!!
A gázok nagyon rossz hővezetők tehát minél nagyobb felület kell a gazdaságos hőfelvételhez és a leadáshoz. Tehát egy gáz-gáz hőcserélő mindkét felülete elméletileg végtelen (minél nagyobb) legyen!!! Az égéstermék útja egy határon belül minél hosszabb legyen de a hőáramlást még ne akadályozza.
A másik fontos tényező a megnövelt (különböző terelőlemezekkel kialakított)turbolencia ami megnöveli a hőátadást. (érdes ragyás felületen mikro örvények milliói)
Harmadszor: Sokkal jobb hatásfokkal lehet egy felületről a meleget leszívni mint lefújni!!! Üdv:
(#) dizi válasza moltam hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Sajna eddig nem volt sz gépem és még csak most tanulom.
TUDOM CIKI!
De ezt láttam a legegyszerűbb meg oldásnak.
(#) moltam válasza dizi hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Csak azért mondtam mert úgy egyszerűbb. Amúgy jó a kályhád.
(#) B.I hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Szerintetek egy ilyen il4560d ic-t mire lehet használni?

eet.pdf
    
(#) Action2K válasza B.I hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Vonalerősítő, fejhallgató erősítő, analóg kivezmérő meghajtó...
Ha sok van belőle, küld el nekem, én majd hasznosítom.
(#) B.I hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Csak 1 van belőle. Azért kérdeztem mert nekem nagyon úgy nézett ki mint egy erősitő.Esetleg egy áramkört nem tudna valaki hozzá tervezni mert az adatlapján nincs.És max van 1 Watt?
(#) B.I hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
De azért egy fejhallgató erősitő kapcsolást lennél szives feltenni egy amatőr számára.
(#) Moderátor hozzászólása B.I hozzászólására (») Nov 16, 2009
 
Te pedig volnál szíves használni a Válasz gombot egy fórumtárs (moderátor) kérésére?
Következő: »»   8 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem