Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   16 / 62
(#) ptesza válasza lapose hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
M -es de mielőtt beépítettem ,megmértem ha jól emlékszem 1-2 % eltérés volt csak.

Hát igen hálózati impulzus szűrésre, valamint ahol a nagy megbízhatóság ,és a tűzbiztonság szükséges.. A legtöbb zavart brummot stb , a hálózatból gyűjti be Na mindegy ezt is kipróbálta legalább valaki.

(#) ptesza válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszi, akkor biztosan nem fogom kicserélni. Legközelebb MKT kondikkal fogok építeni. Vagy legalábbis körülnézek a vaterán ,meg néhány másik bolhán is , bekondizok.
(#) ptesza válasza vendelkiraly hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nem kell spórolnom ,mert van keresetem , nem vagyok már túl fiatal se , csak tényleg sokallom a végső árat.

Ha elkészül ,van egy másik erősítő is amit szétkapok abból B8-at készítek , és meghallhatom a különbséget. Most csak egy DUAL erősítöm van , de szerintem nagyon jó hangja van. Ha ezt túlszárnyalja akkor már megérte a fáradozást.

Az is tranzisztoros ha jól emlékszem BDW -s a vége.

Belenéznél újra? Neked mekkora biztik kerültek bele?
(#) vendelkiraly válasza ptesza hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nálam 4A-es biztosíték van betéve. De ha 8 Ohm-os a hangszóród, elég bele 2A-es lomha is.
(#) lapose válasza ptesza hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Nincs semmi gond az MKP-s kondikkal, csak az X1-2, Y1-2 -es kondenzátorokat kimondottan hálózati zavarszűrésre tervezték, szerintem annak a többletköltségét is kifizetted.
(#) Directors hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Jól számoltam ki azt,hogy mekkora biztosíték kell a tápágba?

I=(43V/1.4)/(2×4ohm)

(I=3.8A szóval 4A jó lesz)
A tápom puffer után 43V és 4 ohm-os hangfalak lesznek rajta.
(#) ptesza válasza vendelkiraly hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Már a huzalozásnál tartanék ,de lenne pár kérdésem.

1. Az eredeti huzalozási rajzot használom. A bemenetnél az ajánlás szerint el kell szigetelni a a csatlakozókat. Nem emlékszem pontosan kinél ,de én úgy láttam a testelés nem volt ráforrasztva az RCA-ra. Talán épp a földhurok volt a téma ,egy topikban. Működhetik ez így?

2.Hangerőszabályzás lesz beépítve ,de az eredeti huzalozási rajzban nem szerepel ilyen .

Van valami ajánlás ezzel kapcsolatban?


100K-s sztereó potit akarok beépíteni, mivel az eredeti erősítőben ez volt.
Amit lehet azt szeretnék felhasználni.



2A biztik lesznek akkor benne , amúgy is 8 ohm a hangsugárzóim , és késöbb sem szándékozok 4 ohm hangdobozt építeni.
(#) vendelkiraly válasza ptesza hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A huzalozás az egy kényes téma. Ha KD mester huzalozási rajzát követve is jó lesz, bár lehet, hogy nem a legjobb, de tuti működni fog, (nálam a deszkamodell volt úgy huzalozva)
Ha jól tudom nálad sincs dual-mono, így a huzalozásnál az ennek megfelelő ábrát vedd alapul, összhangban a leírással. (gondolom a panelod is a sima változathoz készűlt). Földhurkod mindenképp lesz, de ha mindent úgy kötsz, ahogy KD mester huzalozási rajzán van, akkor működni fog. A bemeneti RCA csatlakozók természetesen ne érintkezzenek a fémházzal. Az RCA GND-k közösítve vannak.
A 100k poti jó lesz, bár nem a legjobb, KD-mester a leírásában ehhez kapcsolódóan is írt valamit, ami számomra nem egyértelmű. ..."Viszont egy pufferfokozat kell , ha 10Kohm-nál magasabb ellenállású potmétert kötünk a bemenetre."

Jelenleg nálam is 100k-s poti van bekötve, de majd lehet kísérletezek mással.


[quote][/quote]
(#) zoly15 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Korábban szó volt hogy milyen hűtőbordát alkalmazzak Bővebben: Link
Mostanra már a dobozt készítgetem..
Kb 10 percel ezelőtt drót korongoztam le az elő és hátlapot..
Kicseréltem egy új lemezre mert a régin furatok voltak..
Jelenleg így néz ki..
Így, valaki tud mondani valamit hogy elég lesz-e a hűtés?
Én tervezek rá ventilátoros hővédelmet is..
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) vendelkiraly válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szerintem bőven elég lesz!
Az én bordáim túl nagyok, az egyik is elég lett volna. Akárhogy is próbáltam "meghajtani" az erősítőt, csak kicsit lettek langyosak. Szerintem fölösleges lesz a ventilátor, így hogy dobozon kívűl lesznek a bordák, szerintem ne aggódj a melegedés miatt. Elhangzott itt már olyan véleményis is, hogy bemelegedve, sokkal jobb lett a B5 hangja. (ahhoz, hogy az én B5-öm bemelegedjen fűtőszálat kéne beépítenem )
Szépen alakul a dobozod, látom dual-monó lesz, szerencsés döntés
(#) zoly15 válasza vendelkiraly hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
A bordák dobozon kívül lesznek, direkt így gondoltam el.. Akkor a hűtés lehet hogy felesleges lesz..
Igen, Dual mono.. Így sikerült a tápom..
De ha már itt tartunk, miért jobb a Dual mono?
Ha én megépítem, a kettő GND-jét össze kell kötnöm nem?
Hiszen ha a jelet ráadom akkor a GND ott lesz összekötve..
Előre is köszönöm a választ!

Üdv!
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
De CSAK a bemenetüknél lesz összekötve a két oldal, sehol máshol. Ez a lényeg.
(#) vendelkiraly válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Idézet:
„De ha már itt tartunk, miért jobb a Dual mono”

A kérdés jó. Erről akár napokat lehetne beszélni. Nem biztos, hogy jobb, és az sem biztos, hogy meghallanád a különbséget, de célszerű, és praktikus megoldás. És kielégíti azt az igényt, hogy teljesen el legyen választva a két csatorna. Ahogy Alkotó is írja, csak a bemenetüknél lesz összekötve a kettő.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Köszönöm!
Tehát akkor csak a bemeneti GND-t kell összekötni..
Értettem!
(#) saraha hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok.
Előre is bocs a lustaságomért amiért nem olvastam el a topic-ot,pedig biztosan megtalálnám a kérdésemre a választ.
Tehát olvastam,hogy a szerzője szerint audiophile.
A leírásában láttam pár szkópos képet de sajnos azok nekem nem mondanak semmit.
Esetleg tud valaki mondani róla pár szót,torzítások,hangzás,ilyenek.
Mert vagy ez a B5 vagy
ez lesz megépítve.
Az utóbbit hallottam szólni az gyönyörű.
Szóval nem tudom melyik legyen.
(#) vendelkiraly válasza saraha hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Nos mivel ez egy B5 topik, ezért én a B5-öt javaslom neked, de Rod Elliott erősítőit is érdemes megépíteni. Ha sok pénzem és időm lenne, én megépíteném az utóbbit is, így össze tudnám hasonlítani a két erősítőt.
Annyit tudok mondani, hogy a B5 kicsit kényes a hangszórókra, de egy jó párosítással szinte "verhetetlen" a kategóriájában. Na jó ez egy szubjektív dolog, szerintem nem érdemes hasonlítgatni, úgy is az fog tetszeni, amit megépítesz, és jónak találsz. Mindekettőt nyugodt szívvel ajánlom.
(#) saraha válasza vendelkiraly hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Köszönöm.
Mivel ezt úgy hiszem jobban ismerik itt,több infót is kaphatok ha elakadtam úgyhogy megpróbálkozok vele.
Majd egyszer lehet nekiállok a Rod Elliot-osnak is.
(#) Cubijones hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Tisztelt nagyérdemu!!!Inmár a 8adik b5-alkotós erositott fejeztem be nagy megelégedésemre.De most szeretnék ebbol a kapcsolásból tobbet kihozni,hangositás céljából.Az erositot 2x63V-tal hajtanám és 8 Ohmal terhelném.Ehhez kérem a segitségeteket!!!Mit kell a kapcsolási rajzon megválltoztatni,kicserélni és milyen tranzisztorokat?Nem kell,h.hangzásilag egyenértéku legyen az eredeti kapcsolással,lehetoleg olcsón megússzam de azért jól is szóljon .....
Elore is koszonom!
(#) ptesza válasza Cubijones hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
8 ? :eek2:

KD mester 50 V -nál húzta meg a határt.

Erre kíváncsi leszek én is, mondjuk én is most építek , de ez 36 Voltról fog menni.

Dobozolást ,hogyan szoktad megoldani?
(#) Cubijones válasza ptesza hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Osszesen 8 modul: 2x1(ez egy dobozban,ebben a dobozban elotte egy STK462-es végfog csicsergett ami 2x33V-ra ment.Ezt még a faterom készitette az alja 10mm préselt furészpor.A tobbi része pedig 1mm vastag aluminiumbol keszult. És ami ezután jott az a 6x1drb egy dobozban ami aktivan hajtja meg a 2x3utas hangfalamat...persze elotte van egy aktiv hangválltó is...Készultek fotók is róla de csak telefonnal,de ha van rá érdeklodés akkor elkuldhetem.
(#) Cubijones hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
...elflejtettem,ez már zinkelt vas dobozos,a takaroja meg egy régi videomagno fedele......
(#) vendelkiraly válasza Cubijones hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A legnagyobb gond a TIP tranzisztorokkal van, ezek csak max. 100V-ot (+-50) bírnak ki. A zénerelőfeszítőket is ki lehet cserélni, meg a 12k ellenállásokat is nagyobbra lehet cserélni. Azonban ekkora feszültségnél valószínűsítem, hogy másba is bele kéne nyúlni. Ekkora feszültséghez miért nem választasz egy másik erősítőt? Ha egyszer a hangminőség nem annyira fontos, találsz más olyan erősítőt, amihez jó a +-63V.
Én nem javaslom neked.
Ettől függetlenül elképzelhető, hogy működőképessé lehetne tenni +-63V-ról is. A nálamnál okosabbak ezt majd eldöntik.
(#) saraha válasza Cubijones hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Vagy próbáld ki hídba kötni.
Igaz akkor nagyobb terhelést kell ráakasztanod..
(#) lamalas válasza Cubijones hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Udv,

En sem ajanlom a B5-ot hangositas celjara. Egyreszt a +-63V sok lesz neki (Vendelkiraly leirta miert), masreszt nincs benne rovidzarvedelem. Egy hangositasra keszitett vegfokot tobbfele vedelemmel szoktak (es celszeru) ellatni. Valassz masik kapcsolast.
(#) lapose válasza lamalas hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Szia!

Szerintem is.
(#) Cirboja hozzászólása Nov 18, 2009 / 1
 
Üdv!
Végre bedobozoltam a B5-ömet.Egy DVD játékos dobozába került.Két 2x24v 120W trafó,4x4700µF ,60mA nyugalmi áram.Ez lett belőle:
Deszkán kész a B8 is,az nem duál monó,de a fészke ugyanilyen lesz egyszer.
(#) vendelkiraly válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Szép Munka Gratulálok!

Egy észrevétel a huzalozásná, ami egyébként tetszik.
A hangszórók GND-je (kék kábelek), azok ha jól látom az erősítőpanelekről mennek. Talán jobb lenne, ha a táppanelről menne, hiszen elvileg ott vannak a "helyi" csillagpontok.
Hangra hogy tetszik? Mennyi munka és anyagi áldozat volt ezt így összehozni?
(#) Alkotó válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ügyes munka. Nekem külön mániám, hogy már a panelok tervezésekor igyekszem kitalálni, hogy majdan miként lesz huzalozva, így lehet elérni hogy ne kelljen sok kábel. Ez az utánépítés is egy jó példa erre.
Remélem te sem fogsz csalódni az "Alkotós" nyáktervekben (ha jól látom azt használtad).
(#) lamalas válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Udv,

Ugyes, szep munka! Csak igy tovabb
(#) ptesza válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nekem is nagyon tetszik. Különösen kívül nagyon gyári. Az enyém majd még 1-2 hét mire teljesen kész lesz , és akkor talán merek feltenni ide is képeket .

1 kérdésem lenne , igaz ez nagyon off. Az előlapon látom ,hogy van egy led ,aminek az alsó gretz-ről lopod az áramot. Te pontosan hogy is oldottad meg?

Következő: »»   16 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem