Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 151
(#) Peti_85 hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Sziasztok!!!

Nyomonkövettem a fórumot elejétől a végéig... és azt kell hogy mondjam, hogy szeritem el sem lehet rontani... (még úgysem, ahogy én csináltam meg a képen)
Kipróbáltam egy 4,5 V-os elemről és simán ment!
Szerintem nagyonjóó!

Persze majd lesz nyák is hozzá, csak türelmetlen voltam, és ki akartam próbálni!



Jah éé csak lm3914 volt a boltba, de megy azzal is, a legegyzerűbb kapcsit építettem meg: 1 IC, 1 ellenállás, 1 trimmer és a LED-ek.

Hali

Peti.
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 29, 2006 /
 
Én is ilyen drótmodell áramköröket szoktam csinálni.
(#) Peti_85 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Na és akkor itt van Ő!

Hát az alját nem fényképeztem le, mert nagyon siettem vele, így csak itthon csinálgattam filccel (de hát azért marha nehéz egy 18 lábas IC-t felrajzolni a nyákra. )

Amúgy működik fajinul, azt talán látni is, csak nagyon nagy jel kell neki. Bedugtam a rádióba és csak akkor mutat szépen ha csutkára feltekerem (persze ott már inkább zizeg a hagszóró...)
Tehát nem elég ha csak az előfok elé teszem be! Kellene elé még egy előerősítő... Egy tranyós, vagy egy műveleti IC-s még nem tudom, de valamit mindenképpen teszek elé.

Amúgy az az egy árva ellenállás az mit csinálhat??? Mert én kicseréltem a felére, de nem igazán láttam semmi változást.

Jah és mondom simán ment zsebtelepről, bár a (stabil) 9 V neki a legjobb szerintem. 15 V-nál már melegedett egy picit így nem kockáztattam, hallván hogy milyen nagy a halálozási arány!

Peti.

Jah a trimmeren csak felül tudtam megoldani az összekötést...

LED_nyák.JPG
    
(#) TAdamm válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Egy kerdes.. hogy nehogy kikapjak.. probaltad mar bekalibralni? biztosan probaltad... a trimmerrel.. amihez szereled (en ezt olvastam), ahhoz ugy kell a trimmerrel beallitani, hogy a teljes vagy 90%-os hangeron a 0db-es ertek villogjon max. Javitsatok ki ha tevedtem. ill amig meg nem recseg.. mert ha recseg v torzit, akkor mar a nulla felett kell az erteknek lennie
(#) vicsys válasza TAdamm hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
(#) Peti_85 válasza TAdamm hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Persze persze "bekalibráltam". Teljesen lecsavartam a potit, hogy minimális legyen az ellenállása. Egyébként ha finoman növelem az ellenállását, akkor látványosan húnynak ki a sorra következő ledek.
Peti.
(#) dr_uhu válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Ha nem elég érzékeny, bele tehetsz egy műv. erősítőt. Pl.: NE5532-es ic-t. Tudsz nekem erről adni egy kapcsrajzot, amit megcsináltál?

(#) Peti_85 válasza dr_uhu hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Hát már vagy 20 helyen van ez a kapcsi rajz úgyhogy nem is teszem fel (spórolok a hellyel; üdv. a modiknak )

De a VU méter probléma témában az első kép amit "borvendég" rakott fel. Azt csináltam meg...
Én 500-ért vettem az IC-t.

MAúgy jaja.. most fogom megcsinálni hozzá az előfokot.

Hali

Peti.
(#) dr_uhu válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Azon gondolkodom hogy megcsinálom ezt a kivezérlésjelzőt és berakom elé az NE5532-es IC-t. így lehet nővelni az érzékegységen és szerintem nem is zavarhat bele a jelbe.
(#) Peti_85 válasza dr_uhu hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Persze, persze, meg hát a kivezérlésjelzónek mindegy hogy most a nagy recsegés, vagy éppen tiszta hangzást "hall". Az úgy is csak a zene "lendületét" mutatja..

Üdv
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Kész is!

Betettem elé egy 2 tranyós fejhallgató erősítőt! Így mehetnek egy tápról!
Azzal elértem a kívánt hatást!
(#) dr_uhu válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Most rendesen működik zenére is? Elég érzékeny?
(#) Peti_85 válasza dr_uhu hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
aham!
Bár az elején varázsolni kell vele egy picit.
Pl. a gépre rádugtam és a Winampban a hengerőt majdnem teljesen le kell tekerni a hangerőt, h szépen jelezzen, mert különben csak egyfolytában égnek a ledek, olyan "hangos" a zene....

üdv.
Peti.

(#) TAdamm válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
grat
(#) blokkmetal hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Sziasztok!
"HDD meter"-t készítek, de ez most lényegtelen a probléma szempontjából. Az IC LM3914-es. Két sor ledet akarok csinálni hogy ugyanazt mutassák egyszerre (csupán a látvány+design miatt). Ezt meg lehet csinálni 1db IC-vel? Mondjuk párhuzamosan kötni 10 ledet az eredeti 10-zel. Csak feltevés, míg nem véleményezitek nem merem kipróbálni.
Azért nem csinálom 2db IC-ből, mert mi van, ha nem egyszerre működnek. Az nem szép..
(#) Peti_85 válasza blokkmetal hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Szerintem simán működne... talán egy picivel többet fogyaszt!
Szerintem!!!

Peti.
(#) Georgee válasza blokkmetal hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Tartom az előző véleményt sztem is működne, de ha megnézed az IC adatlapját akkor ott vannak rajta a dolgok sztem az is h hogy tudod a két IC-t összehangolni... (ha vmit nem jól irtam akkor javítsátok ki!!!)
(#) abdul válasza blokkmetal hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Szia blokkmetal!

Ne párhuzmaosan kösd a LED-eket, hanem sorba, mert úgyis áramgenerátoros a meghajtás!

Párhuzamosnál félő, hogy nem lesz egyforma a fényerő a két LED-nél!

Sziasztok!
(#) blokkmetal válasza abdul hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Értem. Köszönöm a segítséget! Megnézem az adatlapját is.. !!THX!!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
Tetye kívánságára...

DSCN7353.JPG
    
(#) Darazsx hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
Hi!

Megcsináltam a vumeter kapcsolást az an6884 ic-vel, az adatlapja szerint, és a ledek folyamatosan világítanak, mi lehet a gond? Nm hiszem, hogy elrontottam valamit, mert csak 3-4 alkatrészből áll az egész. Lehet hogy az ic-t már halottan vettem?
(#) Frankye válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Az is elképzelhető. De az is lehet, hogy valahol zárlat van, nézd végig jó alaposan a NYÁK-ot, nincs-e ónáthúzás, vagy le nem mart rézréteg.
Esetleg fordított polaritás? Vagy túl nagy bemenő jelszint?
(#) szabi83 válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
adatlapban több is van, konkrétan melyiket csináltad meg??
(#) Darazsx válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Az utolsót. Rájöttem, hogy mi a hiba: kapcsoló üzemű tápról hajtottam és az nem tetszik neki. Rákötöttem egy simára és rögtön működött
(#) Peti_85 válasza Darazsx hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
én is csak egy sima 4.5 voltos elemről próbáltam ki és simán működött... persze egy picit gyengén világított, meg nem is olyan hosszú élettartamú, de nem kell neki húdenagy teljesítmény

(#) Benkutya hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Sziasztok, annyi lenne a problémám, hogy én 6 sávos vumetert szeretnék csinálni (sztereo mély, közép, magas)
Viszont nem szeretném a hangváltókat elhelyezni a dobozban és nem a végfok jelére kapcsolnámrá, hanem mondjuk a Preamp. után. Megoldaható ez? Meg valahogy azt is szeretném elkerülni, hogy amikor felhúzom a hangerőt, akkor ugyan olyan intenzitással villogjon a kis sorocska, mint kis hangerőn. Kösz
(#) Georgee hozzászólása Feb 8, 2007 /
 
Császtok!!!!

Most csináltam egy kivez jelzőt 5 LED es csatoltam a kapcsrajzot ha kell valakinek

kapcsrajz.JPG
    
(#) Müszi hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Nem tudna valaki adni lábkiosztást ehhez az ichez?
Mer én úgy találtam lábkiosztást, hogy bal oldalon van az 1es lábat jelölő pötty, de az én icmen jobb oldalon van.
akkor ezt hogy kell érteni????

Köszi: Müszi

anic.JPG
    
(#) Tomi20 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
Szerintem ne foglalkozz a pöttyel. Az írást vedd alapul. Mindíg ahonnan kezdődik a szöveg, arra van az 1-es láb.
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
Ez biztos??????
Következő: »»   8 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem