Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   210 / 728
(#) szergey válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Csak egészen másra jók. a lehelletvékony papírmembran pa-ra jo lehet, de mélytartományban nem sokat várhatsz tőle.
(#) szergey válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Úgy 35 literig le lehet menni, és akkor 60Hz. de kell kérni rá egy + mágnest, az +1dB és elviselhetőbb T-S.
egyébként mindig azt gondoltam, hogy túl draga ez a hangszóró...
(#) potenciameter hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Hello, autoba akarok építeni mélyládát, 2darab Kenwood tipusu hangszort vettem. . Mekkora ládát kellene építenem( hány literest), hogy komolyabb légnyomásra is képes legyen? Ha tudnátok mutatni rajzot a ládárol az nagyon jo lenne. link.
(#) Bassmester válasza szergey hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Köszi. Még van időm kiválasztani a megfelelő tipust. Először a Celestion BL-10-150 re gondoltam, de az 20.000 körül van és beszerezni sem egyszerű.
(#) honyike hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) szergey válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hát nem egyszerű. de most nem tudok semmit ajánlani azokon kívül, amit te is ismersz.
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Köszi. Addíg ugysem nyugszom ,míg pontosan meg nem értem.
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Addíg értem , hogy pontosan ott van a nyomásmaximum , ahol nekiütközik a fal-nak, ezért a sebesség nulla. De akkor hol is van a sebességmaximum? Nyílván középen . De akkor miért van az ,hogy mégis a falakra helyezzük a csillapító anyagot?
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
ahogy irtam, hullámhosszfüggő. rajzold fel, kezdd a félhullámúval, aztán a felharmonikusokkal folytasd. a sebességmaximum mindig két nyomásmaximumpont között pont középen van.
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Helló mindenkinek! lassan készülget a front hangfalam a szobámba, és kéne nekem hozzá valami jó kis kétutas hangváltó, de 4 Ohm-os, mivel régi tesla mélyközepek vannak benne. egyenlőre még csak a prototípus hangfalról tudok képet mutatni, de ugyanilyen lesz csak lekell szabja a lapokat az asztalos mondhattok véleményeket is, szívesen várom

P1030531.JPG
    
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Igen mostmár értem, de még lenne kérdésem:

Ha kiszámolok egy dobozt a 10. feharmónikusig, pontos kivitel esetében kizárt ,hogy állóhullám alakuljon ki. De mi van akkor ha belekerül a csillapító anyag, és az nem egyenletes? Oda az egész?
(#) Zupp87 válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Kenwood woofer details

Idézet:

Sealed box volume 35.4liter
Sealed Box Dimensions 380 x 375 x 360mm ( 21mm thick MDF)(WxHxD)
Vented box volume 42.5liter
Vented Box Dimensions 380 x 440 x 360mm ( 21mm thick MDF)(WxHxD)
Vented box port diameter/length Ř 76mm / 178mm”


Tehát zárt dobozból 35,4 litert ajánl a gyártó, reflex kivitelből pedig 42,5 litert, 76mm átmérőjű, 178mm hosszú reflexcsővel. Adatai alapján inkább a reflexdobozt ajánlanám hozzá, bár a +/-4mm-es Xmax egy autós nyomóhoz képest szerintem kicsit kicsi.
(Ezek szerint akkor nem volt alaptalan haveromnak tett azon kijelentésem, hogy mostani 17-esem autós nyomókat megszégyenítő kitérésre képes.. Xmax=+/-7mm, Xmech=+/-12mm )
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Na hamár így elővettük a dobozméretezést , lenne még egy idevágó ötletem , vagy kérdésem.

Előveszek ,egy hsz mért átviteli görbéjét , és olyan pontot keresek az átvitelben ami 3-5 dB magas púp. Megkeresem a púp középpontját ,mondjuk legyen ez 900 Hz. A doboz előlapjának a szélességét úgy méretezem ,hogy a baffle step , pont beleessen , ezzel korigálva az átvitelt. Ez esetben 380 mm lenne az előlapom szélessége.

Hogyan érdemes mérni a hszt, hogy a tényleges átvitelt kapjam baffle step által okozott gödör nélkül.
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Nem értem, hogy mi a kizárt...
a csillapítoanyag persze változtatja a frekvenciát, kb. mint egy tl-nél. csak ott a nyitott vég miatt negyedhullámmal indulunk.
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ezt most megint nem értem egészen. a bs jó esetben egy szintesés, és némi kiemelés középén. szabadtéren pl. teljes erővel jelentkezik, falhoz tolva pedig nem.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Készen biztos nem fogsz kapni hozzá, neked kell épiteni. de majd este megnézem a hangszórókat, hátha eszembe jut valami.
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Egyszerűen csak annyi ,hogy ahová a bs által okozott szintesés van , jó lenne ,ha a hangszóró kiemelne, és így lineáris lehetne.
(#) pusi1989 válasza szergey hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
kellenek az adatok a hangszóróról? vagy itt egy link ahova levannak írva...
http://www.repromania.net/tesla/tesla-basove-arn-5604/tesla-basove-...04.php kiváncsi vagyok mit mondasz rá...
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Gyors kérdés: lenne most eladóba 2 darab Orion HS-280, lefüstölt mélyközéppel. Mennyit érhet kábé? Árat nem mondtak egyelőre. Új hangszórót nem akarok belebarkácsolni, ha esetéegesen meg is veszem.. vagy megcsináltatom a mélyközepeket, vagy marad szobadísznek..
(#) válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia!

Vaterán van egy állítólag jó állapotú HS-280 -as pár, 15eFt-ért. Ez szerintem nem olyan vészes ár, lehet hogy ér is ennyit.
Ennek fényében már csak meg kell saccolni, hogy annál amit néztél, kábé mennyibe fájna a mélyközepek javítása, avagy azonos gyártmányú, de működőképesre való cseréje. Szerintem egy kb 8-9eFt reális ár lehet így a dobozpárért.
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Na üdv mindenkinek újra... találtam egy progit ami képes tervezni hangváltót. Itt egy kép az általam elképzelt hangváltóról... szerintetek a crossover frequency-t változtassam meg? alapon hagytam csak azért kérdem.
(#) Zupp87 válasza hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
A legjobb az lenne, ha találnék hozzá pöpec állapotú LB1031-es hangszórókat, viszont szerintem az többe kerülne a javításnál. Nem a jelenlegi hangfalaim kiváltására lenne a dolog, hanem úgy lenne, hogy a videoton EA-RT párossal, a Pio CT-506-os magnóval szeretnék összeállítani egy lakás szépeként is szolgáló tornyot, ami mellé mellesleg jól illenének a HS280-asok Jelenlegi hangfalaimhoz pedig egy kicsit komolyabb végfokot tervezek építeni (Conductor, vagy B5)
(#) bigbrother válasza hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Nem igen hiszem, hogy talál abba a dobozba való hangszórót, vagy ha talál is, akkor az is hibás, vagy elhasználódott, elöregedett stb. Csak a javítás az egyetlen értelmes megoldás ebben az esetben. Ez hangszóróként olyan 4k körül lehet talán... :yes:
(#) szergey válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ne már, most ehhez is uj váltót akarsz tervezni? a hs ugy ahogy van szemétrevaló. mélyközepem van hozzá sok még 60 darab körül. javítani is lehet 2200 ért, de megvenni egy komplett hs-t értelmetlen...
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Igen én is csinalok ilyeneket, csak nézd meg konkrétan milyen karakterű a bs hatás. akkor rájössz, miért irtam ezt.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
most nem tudom megnézni, csak mobilról nézem a fórumot, de majd éjjel.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Én nem tudok olyan programrol, ami váltót tervezne, szerintem ilyen nincs is. legfeljebb olyan van, ami helyetted számol, és/vagy modellezi a várható atvitelt. ami jelenleg a képen van, az viszont használhatatlan.
(#) ptesza válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Jó játék ,de semmire nem fogsz vele menni.
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Na ez az ! De csakis akkor ha a megfelelő szélességű előlap kerül rá. Mert különben a váltóban kellene korrigálni ,az meg dB veszteség lenne.

Sokkal jobb ha magam jövök rá ,mert ezt aztán nagyon nehezen tudtad volna rám beszélni.

Kifejezetten melyik hsz-re gondoltál?
(#) ptesza válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Inkább olvasgassad , subvoice blogját. Onnét sokat megtudhatsz a váltótervezésről.
Következő: »»   210 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem