Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   9 / 27
(#) B.I válasza (») Nov 17, 2009 /
 
Bocsánat de nem tudtam hogy azt kell használni.Köszönöm a segitséget .
(#) Frankye válasza B.I hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Köszönöm. Egyébként azért van, hogy használjuk.
(#) sufni-tunning válasza nemo hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Kedves Némó!
Ha LPT csatlakozó aljzatra vagy hasonlóra van szükséged csak szólj nekem.
Képet mellékelek.
(#) Doncso hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Na uraim, erre mondjon nekem valaki olyat, hogy mire lenne jó.
Bontottam egy katód sugár cső egységet, ami azt jelenti, hogy 12V ról megy, rajta van a tápja, meg minden ami kell a működéshez, bekapcsolom, működik, van a képcső hátulján a csatlakozó illetve egy nyák lap, ott van G1 , G2, G3, és eegy vertikális eltéritő szál, ide adtam generátor jelet, és reagált rá a képernyő, teli zöld lett. szóval betudtam annak hogy működik, na ezzel mit lehetne kezdeni?
Lehet butaságot mondok, de mi van, ha összevegyítem a miniscope-ommal, és egy extra nagy kijelzős miniscope-om lenne. Mi a vélemény, és hogy lehetne eltéríteni, mik azok a G pontok?
Előre is kösz minden ötletet.
Üdv.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ne mondd máá'.. Már van gyereked is, és nem tudod mi az a G-pont, főleg G-pontok!?
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Tudtam hogy valaki nem fogja tudni kihagyni ezt a g poént, csak nem tudtam hogy te leszel az.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszönöm simpi, de nekem olyasvalami kellene , hogy konkrétan ezt a modult hogyan lehetne vezérelni, a pont ugyan nincs középen, sőt alap állapotban sehol sincs, olyan kellene, hogy alap állapotban középen legyen a pont, és mondjuk pl 1-2 vezeték feszt kap akkor jobbra balra tér ki ha a 3-4 -es vezeték akkor fel le.
Ilyet lehet?
(#) moltam válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ha van vízszintes eltérítés akkor egy vízszintes csíknak kéne lennie... A linkelt könyvben benne van a katódsugárcső működési elve.TV
(#) Gafly válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ennyi információ alapján milyen jobb választ vártál?
Mondjuk a képcső nyakán lévő G1/G2/G3 az lehet szines egység esetén a három alapszin is...
A "vertikális eltéritő szálra rákötöttem a generátort és kizöldült" részére sem teljesen tudtam görcsöt kötni
Fénykép (elöl/hátul, stb.)? Ennyi infó alapján akár egy RGB-s monitor is lehet. Az viszont szinte biztos hogy a miniszkópot nem ezzel fogod maxiszkóppá alakitani...
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ok, igazad van, kevés volt az infó, a kizöldülés alatt azt értettem, hogy az ernyő teljes terjedelmében zölden világított, szinesnek nem szines, ugyanolyan, mint egy szkópcső, csak nagyobb.
A g 1,2,3 mint kiderült, rácsok lennének. Igazából, ez egy MOM color színmérőjének a kiértékelő ernyője, anno grafikonkat, görbéket jelenített meg. Mint egy szkóp. Nem is tudom mire lehetne használni igazából.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia, a tipusa szerintem meglesz, mert tungsram cső, ezt megnézem majd, de félek ez mágneses lesz, mert van rajta tekercs a nyakán. Nézegettem szkóp rajzokat, hát kell tudni hozzá, de szerintem megoldanám, igazából a modding alatt arra gondoltam,hogy a saját panelját használni az elektron nyalábhoz, és a miniscope-ot pedig ez eltérítéshez, ez nem olyan bonyolult. De szerintem ez mágneses lesz, azért nincs rajta még négy vezeték a H és V eltérítésnek.
A tipusát este megnézm.
Üdv és köszi.
(#) Doncso válasza moltam hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Értem. Köszönöm a könyvet.
Üdv.
(#) moltam válasza Doncso hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Itt egy oszcilloszkópos topic. Van benne kapcsrajz a vízszintes eltérítés megoldására. Én is épp most építem már van pont az ernyőn és csak az eltérítést kell megoldanom. TVSzkóp
(#) Doncso válasza moltam hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Hopp, köszönöm szépen, nem is tudtam hogy van ilyen topic, akkor ott folytathatnánk.
Nem offolok akkor itt.
Köszi. Üdv.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia, inkább Bővebben: Link
ilyesmi, tehát van tekercs a nyakán. De megnézem a tipusát.

Szerk, :
Üdv.

Itt megtaláltam a tipust, lent a második táblázatba szerepel, M17-111 a tipusa, igazából ez egy monitor cső, de szkópcsőként is emlitik. jó lehet valamire?

Linket kijavítottam. Frankye
(#) Gafly válasza Doncso hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Akkor ez egy monitor ahogyan sejtettem... Esetleg csinálhatsz belőle egy CRT monitort (monokróm, szemkímélő zöld színnel? ), de szkópot azt nem. Esetleg alfanumerikus display, vobulátor, CRT óra...
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Értem, akkor ez nem az én csövem. Semmi gond, legalább nem kezdek bele egy ujabb időrabló felesleges de érdekes projectbe
Inkább hasznosabb dolgot építek.
Köszi a válasz.
Üdv.
(#) Action2K válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Idézet:
„de szkópot azt nem.”
Mert? Bővebben: Link1 Link2
(#) Ricsi89 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Add nekem! Csinálok majd belőle fekete-zöld TV-t. Főleg, hogy minden meghajtása megvan. Eddig egy szkópcsőből akartam, de ahhoz még előbb a táprészt kellene megcsinálni és nem igazán van időm trafót tekerni, meg huzalom sincs.
(#) Doncso válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Hát ha adsz érte valami számodra felesleges holmit akkor odaadom, nem hiszem hogy én ebből valaha szkópot fogok csinálni, van kettő is, csak egy ötlet volt hogy lehetne moddingolni a miniscope-ot, de látom nem egyszerű, ha érdekel irj privit.
Egyébként, ha jól láttam van video bemenete is. Szerintem egy video jelet meg tudna jeleniteni, bár nem próbáltam.
Üdv.
(#) moltam válasza Gafly hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Miért ne lehetne belőle szkópot csinálni? Csak a vizszintes eltérítést és a képkioltást kell megoldani... A függ. tekercsre kell még egy erősitő és kész az oszcilloszkóp...
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!

Mágneses eltérítéssel csak erősen korlátozott képességű szkópot tudsz csinálni. Már csak az eltérítőtekercsek impedanciájának erős frekvenciafüggése miatt. A függőleges tekercs 50Hz körül jó, a vízszintes pedig 15kHz -en. A tévé eltérítőfrekijén működik jól ez a rendszer.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
De a monitorok 15kHz nél sokkal nagyobb vizszintes frekvencián működnek. Szerintem azokból érdemesebb szkópot épiteni.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
A frekvenciafüggés akkor is megmarad. Persze ha csak e látványosság a cél, akkor rendben van, de ha komoly műszert akarunk, akkor felejtős a tévé-monitorcső.
Vobblerszkópnak, karakterisztika-rajzolónak tökéletes. Szélessávú felhasználásra igazából alkalmatlanok.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Igazából ahogy mondod , ez ilyen karakterisztika rajzoló volt, egy szín mérőben.
(#) Lázár Péter hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Üdv. Egy lakástüzet félig meddig túlélt TV panellban (valószínűleg 5.0-ás hangal) ami már eléggé alkatrészhiányos, találtam 2db TDA7482 és 2db TDA7490 végfokokat. A Google-n csak 25W-ig találtam kapcsolásokat. Kérdésem az lenne lehet ezekből többet kihozni, vagy ekkora teljesítményre lehet csak használni őket. Ha nem lehet nagyobb erősítőt építeni belőle akkor nem foglalkozom velük, az biztos de sose tudni valaki egy egyszerű kapcsirajzal rendelkezik....
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Üdv!
Hát nem egészen.
Ebben is mágneses eltérítésű katódsugárcső van.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Na ja, de nem is analóg szkópról van szó Bővebben: Link
A Doncsó készlékéből rendes szópot készíteni már csak azért is problematikusnak tartom mert valószínűleg itt is a vízszintes eltétrítésből allítják elő a nagyfeszültséget és így az időalappal (és szinkronnal) nem nagzon lehet jatszani. Viszont ami eszembe jutott, hogy egész jópofa "látvány" szkópot lehetne belőle készíteni. Szerintem lenne ez is olyan jó effekt mint a spektrum analizátor. Gyakorlatilag nem is kellene mást csinalni, mint a hangfrekis jelet rátenni a függőleges eltéríttésre...
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
A digitális szkóp az olyan, mint egy kistévé. Legalább is a katódsugárcsövét illetően. Ne keverjük a szezont a fazonnal!
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Üdv!
Valószínűleg Te kevered a szezont a fazonnal, Az oszcilloszkóp, az oszcilloszkóp, magyarul, rezgésvizsgáló.
Ez lehet analóg, és digitális is. A megjelenítés is lehet analóg, és digitális is, de ettől még oszcilloszkóp. A mai legmodernebb oszcilloszkópokban ugyanolyan kijelzőt LCD, TFT stb használnak mint a számítógépekben, TV-k ben.
Ezért mondtam, hogy a Doncso csövével is lehet szkópot csinálni, nem egyszerű, de lehet, ahogyan TV -t is lehet nézni elektrosztatikus katódsugárcsővel.
Szóval, nem a kijelző típusa határozza meg, hogy szkóp, vagy nem szkóp. Egyébként az ilyen típusú kijelzőt is már nagyon régen használnak, nem csak TV -ben, és a képen látható példány is kb 30 éves.
Következő: »»   9 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem