Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   215 / 728
(#) szergey válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az a hangszóró kb. 3k fölött használható, az érzékenysége azért jóval magasabb a mélyközépnél, mert annak 86-87 körül van az 1W-on mért hangnyomása, ebből még lejön a bs. kompenzálás, szóval elég messze lesznek a szintek.
Nem létező hangszóróról nehéz beszélni, de valószínűleg zavaró lenne a diffúzor okozta anomália a felső oktávban..
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez a Sunyi épp nem jó, de nem a hat ohm miatt. Viszont van egy ezüstszínű Sony dóm, ami megfelelő lehetne, csak annál tényleg veszélyes a váltás.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nem lényeges, hogy 4 ohm legyen. Tökéletesen lehet illeszteni 8 ohmos magashangszórót a mélyközepedhez.
(#) szergey válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Amit mostanában megéri megvenni dóm magashszek közül, azok elsősorban a peerles XT25, DX25-ök http://www.audionl.hu/oscommerce/catalog/index.php?cPath=21_22[Link][/url], ha nincs más, akkor DT-99 monacor még szóbajöhet.

A jelenlegi piezós felálláshoz valami hasonló hangváltó lenne jó:
Mélyközép: 560uH x (10u + 3,3R)
Magas: 4,7u + 1,0-3,3R x 4,7R
(#) szergey válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ha jó a 634-es hangszóró, akkor az már önmagában is elég mélyről indul (szobától, doboztól, és kiemelésektől függően 35-40Hz), szóval nem kifejezetten egy sok.1-es rendszerhez való.
(#) ptesza válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ne is haragudjál, de ha nem értesz hozzá akkor ne ossz jótanácsot ,mert ez így eléggé nagy hülyeség amit leírtál.
(#) Zupp87 válasza szergey hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ha olyasmi mélyátvitele van, mint az enyémnek, akkor simán kivált egy mélyládát
Egyébként ahogy te is mondtad anno: .1-es rendszerbe szatellitnek bassreflex sub mellé könnyebben illeszthetők zárt dobozok. Mondjuk amit én írtam, a HA 10-esek, azok sem érzik magukat igazán jól zártban, 160 körüli EBP-jük van. Ahogy anno nézegettem, 2-3 literes zárt dobozban 100Hz fölött élnek csak.
Egyébként lehet keveset jártam moziba, de én minden téren (zene, film) a sztereó rendszerek mellett teszem le a voksom
(#) ptesza válasza bigbrother hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nagyon jó dolgokat írsz. Plusz még meg kellene oldani a távszabályzást is, hogy kényelmes legyen.

Tudsz valami bővebbet arról a dolby dekóderről?
(#) atiati78 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Maskor idezd mar be azt amiben tevedtem
hogy tanuljak a hibambol, koszi.
(#) atiati78 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Bocs hogy belinkelem de nem ertek ezen a nyelven
ez a viszont valasz a kerdesemre hogy honnet lehetne olyan domot beszerezni.

Toto je potvrzeni o precteni ke zprave, kterou jste poslali pro info@repromania.net.

Poznamka: Potvrzeni o prijeti znamena pouze to, ze se zprava zobrazila na pocitaci adresata. Neni ale zaruceno, ze adresat zpravu cetl a porozumel jejimu obsahu.
(#) lamalas válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Idézet:
„...idezd mar be azt amiben tevedtem hogy tanuljak a hibambol,...”


Megteszem ptesza helyett:

Idézet:
„En nem raknek 4 Ωos melykozep melle
6 Ωos domot.”

Nyugodtan lehet 6 v. akar 8 ohmos domot illeszteni 4ohmos mely-kozep hsz-hez es forditva is igaz (8ohmos mely-kozephez 4ohmos magasat). Csak megfelelo valtot kell kesziteni hozza.

Idézet:
„Charakteristická citlivost [dB]: 88
Mar meg is van hogy milyen hangnyomasu
domot kene hozzza keriteni hogy igazan
szep hangzasu legyen.”

A mely-kozep erzekenysegevel nem kell hogy megegyezzen a magas erzekenysege. Persze az mar nem feltetlen jo ha alacsonyabb a magas erzekenysege mint a mely-kozep hsz-e, de ha magasabb az sosem baj.

Idézet:
„Az az igazi ha Tesla melykozephez Tesla domot
tudnal igazitani.”

Az egyik hangszoro gyartoja szerintem nem kell hogy megegyezzen a masik hangszoro gyartojaval ... azaz nem kell TVM-et TVM-el, H2000-et H2000-el, Monacort Monacorral, stb. stb. parositani. Nem ettol lesz jo a hangzas.

Idézet:
„En a frekivaltot a dom gorbejehez illesztenem.
Pl. ha latom hogy 2000Hz alatt kezd zuhanni
akkor kb. 2500nal valtanek.”

A valtasi frekit szerintem nem csak az atviteli gorbe hatarozza meg. A hangszorok mas tulajdonsagait (pl. rezonanciak, torzitas) is erdemes figyelembe venni.

Szerk: a fenti idezeteket a teljesseg igenye nelkul szemezgettem a hozzaszolasaid kozul.
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Csak megfelelo valtot kell kesziteni hozza,
ezt en is tudtam, de biztos nem haragszotok meg ram
azert ha azt mondom hogy altalaban egyforma
ellanalsu szorokat szoktak rakni a falakba tulnyomo reszt.
"de ha magasabb az sosem baj."
Ezen picit igazitanek. Attol fugg hogy mennyivel
erosebb a piezo. Probaljatok ki a dobozt, a
a Monacor MPT-177 -es piezojaval, itt tobb lesz
a magas de ha jol ismerem ezt a piezot akkor
nem is kevessel, sot lehet hogy mar tul sok
is lesz.
Nem torveny hogy ugyanazon tipusu sugarzokbol kell
hangfalat epiteni, ez igaz nekunk is volt itthon egy nagyon jo kis falunk, egy nem tudom milyen
markaj 30cm sal Monacor 14cm es kozeppel
es MPT-016 Monacor magassal.
En nagyobb erteku oszlopfalaknal azonban azt
latom hogy ugyanazon tipusu hangszorokat hasznalnak.
En nem azt irtam hogy nem szabad 4 ohomos hangszorohoz 6 ohomos magasat tenni hanem ha visszaolvassatok mindossze annyit irtam hogy en nem tennnek bele 6 ohmosat ...
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A valtasi frekit szerintem nem csak az atviteli gorbe hatarozza meg. A hangszorok mas tulajdonsagait (pl. rezonanciak, torzitas) is erdemes figyelembe venni.

Ennyire en nem ertek a keresztvalto kivalasztasahoz
en mindossze csak azert irtam a gorbek alapjan
az en altalamnak szimpatikus 3000Hz et hogy
ne "kurja" el a falat egy helytelen pl 5000Hzes
valtassal ...
Biztosan igazad van hogy meg sok tenyezot figyelembe kell venni.
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Mar a Monacornak a MPT-016 is olyan eros volt
hogy amig a Monacor kozeppel hasznaltuk jo hangja volt. Aztan csinaltunk egy somogyis dobozt
beleraktuk es olyan magas nyomas volt
hogy 2 db 18cmes kozepet kellett berakni hogy
ertelmes hangja legyen.
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az egyik hangszoro gyartoja szerintem nem kell hogy megegyezzen a masik hangszoro gyartojaval ... azaz nem kell TVM-et TVM-el, H2000-et H2000-el, Monacort Monacorral, stb. stb. parositani. Nem ettol lesz jo a hangzas.

Nezd meg a Garryket Garry hangszorot hasznalnak
nezd meg a Monacor kesz falakat Monacor hangszorokat hasznalnak.
Nezd meg a JBL falakt JBL szorokat hasznalnak.
Nezd meg a Monitor Audio hangfalakat ok is
sajat membrannal dogoznak ...

(#) lamalas válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Bocs, de szerintem kisse el vagy tevedve. Egy ceg (legyen az kicsi manufaktura vagy nagy gyar) aki hangszorokat gyart nyilvan nem fog mas gyartmanyu hangszorot ajanlani sajat tervekhez vagy nem fog mas hangszorot hasznalni a sajat hangsugarzojaba

Viszont az ilyen jellegu forumokon altalaban sajat keszitesu hangsugarzokrol beszelgetunk, pusi1989 is sajat keszitesu hangsugarzojahoz keres domot. A TVM mely-kozep melle nem kell feltetlen TVM domot rakni ha van a TVMnel jobb minosegu dom is hasonlo aron
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A TVM mely-kozep melle nem kell feltetlen TVM domot rakni ha van a TVMnel jobb minosegu dom is hasonlo aron.
Ezzel teljes mertekben egyet ertek.
(#) atiati78 válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szerintem egy picit arnyaltabb a dolog.
Az evidens hogy hulyen nezne ki egy JBL doboz
amiben Monacor melynyomo van.
Az is evidens hogy a JBL a JBL hangszorokat arulja.
De en nekem van egy olyan megerzesem hogy ezeken az okokn kivul letezik egy olyasmi hogy mind a JBL mind a hozza hasonlo jo nevu szinte vegtelen lehetoseggekkel biro ceg egyszeruen "hisz" a sajat maga altal kifejlesztett hangszoroiban.
Olyasmire gongolok hogy a JBL-ek ugy gondoljak hogy az a legjobb hangszoro amit ok fejlesztettek ki, aztan ehez igazitjak a dobozaikat.
(#) atiati78 válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
En meg az arat is megengednem magamnak
fentebb ha valaki cserebe egy csiliningelo
hangu magasban szinte tokeletes domot
tudna ajanlani.Olyat amin a cintanyeroknak
a valodi dobszerkonal tapasztalhato cinje
van es nem olyan mint amikor mp3mat
hallgat az ember ...
(#) szergey válasza atiati78 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ma már Egyetlen oka van, a spórolás (a sajátmaguk által összetákolt, vagy összevásárolt cucc a legolcsóbb mindig), és újabban a kevésbé jol sikerült sorozatok könnyű eladása.
(#) szergey válasza lamalas hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Azért van kivétel, élő példa, amikor a "manufaktúra" nem tud magashangszórót gyártani, vagy amikor a hangszórógyár nem tud elég jó magasat produkálni.
ilyenkor vagy szélessávú gyártásba menekül az illető, vagy az ésszerűség mellett dönt, és használja a más által gyártott magashszt.
(#) szergey válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A tiédtől mélybbről indul.
A 100Hz egyébként jó még, akusztikus váltás is van a világon.
(#) Action2K válasza ptesza hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Bővebben: Link Ezen cikksorozatom hamarosan megjelenő, következő részében pont egy ilyen 8-10 ezer Forintos dekódert fogok bemutatni. De persze ezen cikk végén lévő is alkalmas már hozzá.
(#) potenciameter hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Köszönöm az infokat, sokat segítettetek. Mondjuk nem gondoltam h ilyen sokba jön ki egy 5.1 es rendszer.
Van egy Watson típusu gyari 5.1es rendszerem, de az nagyon gyönge(kb. 15watt) ESetleg nem tudnék felhasználni belölle, pár alkatrészt az erösítőhöz hogy olcsobban jöjjek ki?
(#) Action2K válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A Dolby dekódert, meg a szabályozókat. Igazából csak ki kell vezetni belőle a 6 csatornát, s rá a saját végfokot a saját hangfalakkal. 15-20 ezret spórolsz vele.
(#) aflmor válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Milyen
Idézet:
„Dolby dekódert”
? ...a Watson-ból? Ha volna benne...
(#) Action2K válasza aflmor hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Jaa. Honnan tudjam hogy van-e benne, ha nem írt pontos típust, csak azt, hogy 15W-os. Nomeg rendszer-ről ír. Azt hittem valamilyen ócsó csing-csung házimozi cuccos.
(#) potenciameter válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nem tudom, h van-e benne, de tényleg olcsó volt 15000ft. Azt nem tudom, h hol gyártották, valószínüleg Ki
Kínában, manapság minten sz..t ott gyártanak.
(#) Tomi20 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia

Olyat nem lehet venni, hogy csak 7.1 dekóder? Belemegy a sztereó jel, és lenne rajta 8 kimenet, ami mehet a végfokokra. Laptopom van, és jó lenne használni a házimozit, de sajna ebben nincs semmiféle dekóder, csak erősítő. Most mindenféle elosztókkal megy be a hang, hogy szóljon minden hangszóró.
(#) Action2K válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Van, de annak a feltétele az, hogy a laptopon legyen digitális hangkimenet. Olvasd el a cikkem, s utána az ott szerelő topikban folytassuk, mert ez itt már OFF.
Következő: »»   215 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem