Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD-ROM-ból, MP3 lejátszó
 
Témaindító: damatic, idő: Júl 19, 2005
Lapozás: OK   4 / 5
(#) mcganyer hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Hali!
Szeretnék építeni egy MP3 lejátszót ami háttértárként egy pendrive-ot használ. Lehetőleg könnyen beszerezhető és viszonylag olcsó(kiv.: a pendrive) alkatrészekből szeretném megépítenii lyen nyalánkságok kihagyásával mint kijelző.
Ha valaki tud valami jó rajzot vagy linket azt írja meg!
Előre is köszönöm!
(Elnézést kérek ha már ilyen topic létezik!)
(#) Balu válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Asszem már van ilyen topic. DE. szerintem mire beszerzed a cuccokat hozzá drágább és ROSSZabb lesz mint egy gyári mpakárhány lejátszó. Mert. szerintem kell egy mp3 dekoder ic, egy ic ami kezeli a lejátszást, még vmi cucc ami a pendrive (?)fat32(?) rendszeréről leszedi az adatot, plussz némi erősítés... szerintem nem éri meg..

euronics;metro;mediamarkt: 5000-15000 ft értelmes mp3 lejátszó...



Idézet:
„Lehetőleg könnyen beszerezhető és viszonylag olcsó(kiv.: a pendrive) alkatrészekből szeretném megépítenii”
na olcsó és könnyen beszerezhető biztos nem lesz.
nem szeretném elvenni a kedved, de csak nyűglődeni fogsz.. :yes:
(#) tbence3 válasza mcganyer hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Helló!
Ezt találtam a keresőbe az mp3 szóra!:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/index.php?sf=mp3&h=c
Lehet, hogy használni kellene a keresőt!
(#) mcganyer hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Bocsi! Igazatok van! Azért köszi!
(#) Master_of_the_web hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Helló!
Lenne egy érdekes kérdésem. Egy mp3-at cd-ről lejátszani tudó rádióból kiszedett mp3 dekóder ic -t fel lehetne használni efféle célokra?


Gondolom nem, de azért érdekelne más véleménye is.
Még az is király lenne, ha dvd-ről tudna lejátszani mp3-akat. De hát biztos az is bonyolult lenne...
(#) Slope válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
milyen dekóder van abban az autorádióban?

ha megmondanád még válaszolni is tudnék
(#) Slope válasza Balu hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Idézet:
„na olcsó és könnyen beszerezhető biztos nem lesz.
Ezt megcáfolom... de nem adok tippeket

Azt is megcáfolom, hogy rosszabb lesz... ez egyedül csak rajtad múlik. Pl volt itt valamiféle vita, hogy jobban szól-e a home made erősítő, mint egy gyári... ez is csak attól függ, hogy hogyan és mit építesz meg, és persze attól, hogy épp melyik gyári készülékhez hasonlítod (gondolok itt pl az árfekvésre).
Ha meg a gyári dolgoknál tartunk, ott az iPod... nos a hangminőségére simán ráver néhány, filléres kommersz lejátszó (csak ugyebár azokon nincs márkás embléma).

Egyébként én már úgy elsülyedtem a témában, hogy kimászni sem tudok belőle. Talán egyszer elkészül
(#) pisti89 hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Sziazstok!
tud valaki nekem egy olyan kérdésben segíteni, hogy hogyan lehetne egy pendrive-hoz egy olyan kapcsolást csinálni amibe ha bedugom a rajta tárolt mp3 fórmátumú fájlokat le tudja játszani.
Aki tud tegyen már fel az oldalra egy párat.
előre is kössz
(#) Master_of_the_web válasza Slope hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Helló

Ez egyébként nem autórádió hanem egy hordozható hifi, de az a lényegen nem változtat egy CDP-360 típusú MP3 dekóder panel van benne, az ic típusát nem tudtam leolvasni, mer nagyon halvány volt a felirat, a másik meg le volt ragasztva. Neten nem sok mindent találtam a panelről.

üdv

100_4254.jpg
    
(#) Master_of_the_web hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Egyik ic-t mégis csak le tudtam olvasni. Ennek típusa: TC94A58FAG Mellékeltem az adatlapját. Szerintem nem ez az mp3 dekóder ic, ez csak a cd lejátszáshoz van. Bitos vagyok benne, hogy a másik ic az amit nem tudtam leolvasni(majd nagyítóval is megpróbálom holnap)
(#) Slope válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
igen ez csak a CD logikai egysége... nem a dekóder.
(#) pisti89 hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
Sziasztok ez a CD,DVD lejátszós vagy vinyós változat engem is érdekelne.
(#) mspike válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Hello,
sajna elég bonyás megcsinálni a pendriveos dolgot, mert az egy USB "slave" eszköz és neked egy "master" kéne hozzá, mint pl. a számítógépek USB vezérlése... és ezt még nem igazán tudják a mikrovezérlők... nagyrészt az USB-s mikrovezérlők is "slave-ek" ez a SLAVE/MAster jelölés csak az én koholmányom, de remélem érthető...
(#) pbalazs válasza mspike hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Ez így igaz.

Az ARM9 tudja a master USB-t.
(#) Korben hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Tisztelt fórumban résztvevők!

Végig olvastam az adott fórum témát,melyben önök nyilatkoztak, és nem látom kezdeményezését annak, hogy a netten megtalált házi mp3 lejátszókból valamelyiket vagy esetleg saját tervezésű mp3 lejátszót publikáljunk.Szerintem nagyon sok lelkes amatőr lenne aki az "építés öröme" jelszóval építene egyett magának.Ezen úton szeretnék keresni programozót aki Pic microvezérlő témában járatos hogy együtt készíthessünk egy mp3lejátszót amelyett
itt publikálhatnánk. A hardwer megtervezését, elkészítését válalnám.

hardwer szerintem :
Pic Controller
EDT LCD
VS1001
Kezelne továbbá CF illetve MMC és SD felületett.

Maradok Tisztelettel Korben

(#) Slope válasza Korben hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Végre egy kezdeményező személy! Ezt már szeretem!
Na, ha végeztem ezzel a nyavajás vizsgaidőszakkal, elkezdem megvalósítani én is az eddigi terveimet.
Dekódernek én STA015-öt használom, MAX5556 külső DAC-al.
(#) damatic válasza Korben hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Kedves Korben!

Én is csatlakozom az örvendezők körébe.

Ha végig olvasta a témát, akkor ugye néhány dolog biztosan feltűnt:
A címben az IDE nem azt jelenti, hogy ide, de gyorsan ám, hanem azt, hogy IDE csatolófelületről olvasson, de látom, hogy sok embernek másra van igénye, ezt tiszteletben tartva mondom azt, hogy legyen univerzális, vagy ha nem lehet egyszerre, akkor legyen PIC programfüggő (több verzió).

Bár nekem az építés öröméről már le kellett, hogy mondjak időhiány miatt, de örülök annak is, hogy témaindító bejegyzésem sokak fantáziáját megmozgatta.
Sok sikert!
(#) Master_of_the_web válasza Slope hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Helló!

Még régebben írtam hogy van egy mp3-as rádióm, amiből fel szeretném használni az mp3 dekóder áramkört, csak nem tudtam leoolvasni az ic típusát, illetve nem mindegyiket.

Na akkor itt írnám az mp3 dekódolásért felelős chip típusát: TC94A34FG

(a címkés chip az mp3 dekóder)

Adatlapot nem találtam hozzá eddig sajnos, de talán van aki ismeri...

Tehát akkor lehetséges ezt felhasználni mp3 lejátszó készítéshez?

üdv

100_4254.jpg
    
(#) Slope hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
Jelentem jó úton járok, de még csak most jön a FAT :eek2:

A HDD kezelését úgy tűnik sikerült megoldanom (AVR-el), bár a szektorok olvasása/írása nem tudom, hogy működik-e. Találomra kiadott szektor, cilinder és fej értékekre jön vissza adat az már biztos, ész nélkül meg inkább nem firkálom (írom) össze-vissza
Az azonosítást két áldozatul esett vinyón kipróbáltam, mindkettőnél tökéletesen működik. Jelenleg a HDD típusának, a cilinderek, fejek, szektorok számának, és az ezen adatokból számított maximális lemezméret MB-ban történő kijelzése megoldott egy KS0108-as LCD-n. (Tudom egyszerűbb lenne egy terminál ablakban fejlesztgetni, de lusta voltam összedobni (meg venni is) egy RS232<->USB átalakítót, a notin meg nincs 232)

Működnek továbbá az energiagazdálkodási parancsok (standby, sleep, idle, spinup, spindown).

A FAT kezelés meg egyelőre nagyon félkész, inkább csak valami kezdemény. Párhuzamosan haladok a doksikkal, és a talált "mások által írt" kódokkal.

Ha van fejlemény majd jövök...
A CDROM-os topik után talán ezt is sikerül kisajátítanom

ui.: tudom a CDROM-al épített CDTEXT-es CD lejátszómhoz igértem cikket, de lehet összemosom a kettőt.
(#) Slope hozzászólása Aug 24, 2007 / 4
 
Végre a FAT32 is működik, habár kisebb nagyobb gondok még vannak. (pl.: a WD Caviar-al nem megy, csak a Seagate vinyóval - misztikus )

Ma sikerült alkönyvtárat is megnyitnom a HDD-n (ezekszerint a visszakapott kezdő klaszter értékek jók).
Most az attribútum szerinti könyvtár és fájl rendezésen dolgozok.

Hétfőn veszek VS1011-et, az most óccsó a lo*exben. Addig meg majd egy text fájlt nyitogatok

Üdv All!
(#) damatic válasza Slope hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Csak felét sejtem, amit írsz, biztos klassz az a klaszter de grat!

Egyébként meg "Nem kell mindig kaviár"...
(#) Slope hozzászólása Aug 26, 2007 / 4
 
Találós kérdés: egy üres fájl miért a 0. klaszteren van?

Ezt megnyitva a vinyó elmegy duzzogni, és kiakasztja a foglalt táblát. (Le kell tiltani ezeket...)

Amúgy meg a könyvtárrendszer az LCD-re majdnem kész. A fájlok és mappák külön kis ikonokkal különböztethetőek meg (bitképrajzolgatós kedvem volt ), a listában egy kis kurzor segít navigálni és mappákat nyitogatni. Egyenlőre a fájlok le vannak tiltva, csak az almappák megnyitását engedélyeztem attribútum alapján. Ettől függetlenül egy TEXT fájlt gond nélkül megnyitottam, de a fájlokat úgy is külön kell majd kezelni...
Az almappák első könyvtára a gyökérre mutat (..), így könnyen vissza lehet lépni akárcsak egy total commanderben.

Szóval most nagyokat pislogok, de a közel egy hónap meló meghozta gyümölcsét.
Majd ha kész az oldalak közti lapozás (mivel egyszerre egymás alatt csak 7 fájl vagy mappa lehet), teszek fel néhány képet.

Üdv All!
(#) Stadi válasza Slope hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Idézet:
„Az almappák első könyvtára a gyökérre mutat (..)”


A ".." a szülő könyvtár. Néha azért aludj is. Amúgy meg:
(#) Slope válasza Stadi hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Najó tényleg aludnom kéne időnként... pedig kétszer elolvastam küldés előtt
(#) Thomas10100 válasza Slope hozzászólására (») Aug 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Találtam egy jó kis oldalt, Bővebben: Link

Ki kell választani hogy mi milyen legyen.

És én találtam még egy jó ATmega128-as VS1001-el.
Bővebben: Link

Válasszátok ki felül az mp3 playert.

De sajna decoder IC-m nincs, valakinek elfekvőben nincs egy? VS1001-es kéne.

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Megvan a megoldás.

Lomexnél lehet kapni VS1011-et 1000Ft-ért! És kompatibilis a VS1001-el.


(#) levy_k válasza Thomas10100 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
HeStore-ban is kapni, azért jobb mint a lo*ex mert nincs csomagbontási díj és minimális rendelés, valamint a futárszolgálat 2x olcsóbb a hestoreban.
(#) damatic válasza Slope hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Szia!

Jó sokat aludtál! Lassan ezt a témát is lezárhatom megoldás nélkül, mert a gyári, egyre nagyobb háttértárúra növekvő flash lejátszók egyre elérhetőbb árba kerülnek...
(#) damatic válasza damatic hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Kérném a tisztelt moderátorokat, segítsenek ennek a témának megtalálni a megfelelő helyét!

Indoklás:
Bár sok értékes hozzászólás érkezett, egyértelmű, konkrét megoldás nem született. Mindemellett az egyre csökkenő készáruk ára egyre alacsonyabb, lassan tehát okafogyottá válik a megoldás keresése. Ez abból is látható, hogy az érdeklődés nagyon alábbhagyott. Ezért megköszönve a sok segítő hozzászólást azt javaslom, hogy a témát helyezzék át beszélgetés kategóriába, hátha valakit még érdekel a téma és hasznos információkhoz jut az írásokat átolvasva.

Köszönöm!
(#) Shoo hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Hali!
Arra gondoltam, hogy autóba kellene csinálni egy mp3 lejátszót. Mostanában kb csak a rádió miatt és olyan cd-vel használjuk, ami mp3as. Ezért arra gondoltam, hogy kéne csinálni egy mp3 lejátszót, ami memóriakártyáról vagy kis vinyóról szedi az anyagot és mellette rádiót is lehet vele hallgatni. Természetesen az adathordozóhoz könnyen hozzá kéne férni, hogy frissíthessük számaink és esetleg egy kisebb erősítő is helyet kaphatna benne. Van valakinek ötlete, hogy hol találhatok jó kapcsolást, amiből ki lehet indulni?
Előre is köszi!
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem