Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)
Lapozás: OK   10 / 27
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!

Ha digitális oszcilloszkópot szeretnél készíteni, ahhoz jó a mágneses eltérítésű ks-cső. Azért jó, mert ott az eltérítésre nem az időalapot és a vizsgálandó jelet vezetjük rá, hanem egy fix frekvenciájú soreltérítő-, és egy szintén állandó frekijű és amplitúdójú függőleges eltérítőfeszültséget(áramot) kapcsolunk rá. Egy A/D konverter kimenő adatfolyamát vezetjük rá egy scaler-áramkörre, ami vezérli az elektronsugár kioltását. Ahol nincs kikapcsolva az elektronsugár, ott világít a fénypor, ahol ki van kapcsolva, ott sötétség van. Gondolj csak bele, egy CRT-s monitor felbontásváltásnál változtatja kép méretéteit is, amit gyakran utána kell állítani kézzel(mágneses eltérítés), mivel változik az eltérítőáram frekvenciája. Milyen műszer az, ahol kalibrálni kell azt a vizsgált jel frekvenciájának változásakor? Analóg módszert alkalmazva és mágneses eltérítést felhasználva látványcuccot készíthetsz, de komoly műszert nem, pláne nem szélessávút.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Zoli bácsi, én csak érdeklődtem, mit lehetne kihozni a modulból, nem akartam én vitát, szítani.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Bocs, hogy beleszóltam...
(#) Doncso hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
No, urak, ezt mondjátok meg milyen műszer, én hiába nézegettem, nem jöttem rá mi ez. Van ötletetek?
Üdv
(#) Doncso hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
itt az előzőekben tárgyalt képcső és vezérlője. Ez jó lehet valamire?
Üdv.
(#) moltam válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Pl zöld TV
(#) Doncso válasza moltam hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Például. A másik műszerre nincs ötleted? A macskadobáláson kívül?
(#) Mírr-Múrr válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia! Ez egy régi háború utáni extereul-burrel mérő hitelesítő bőrönd. üdv.MM
(#) Doncso válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Ühümm, értem, és az mire jó?
Üdv.
(#) Mírr-Múrr válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia Doncsó! Én sem tudom de nagyon tudományosnak hangzik, nem? (Hi-hi) Üdv: bocs a viccért MM
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Macskát dobálni?
(#) Doncso hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Óóó, urak, több komolyságot ha kérhetem .
Jó lenne kideriteni mi ez, még mielőtt szétbontom, utánna már mérgelődhetek .
(#) Mírr-Múrr válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Ne bontsd szét bartelezzük el. Pénzt nem adok érte de én is tele vagyok ilyen sz....gokkal. Beteszem a mauzóleumba mint a múlt ismeretlen üzenete.
A jövő héten megyek be a főfaluba Érdről, kicsit kerülök "halomra" és viszem amit megbeszélünk, ha te is táncba vihető vagy? MM
(#) Doncso válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hát, egy ilyet már szétbontottam, abban jó trafó, csövek voltak, többit majd bontogatom, ha ezt a kettőt kivehetem belőle, akkor elboltolhatjuk.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Úr Isten! Te szét bontottál már egy ilyet? Két ilyennel készítettek arany rögöket egy titkos recept alapján a II. Világháborúban Hitler titkos emberei egy titkos laborban. Már csak a receptet kell megtalálni valahol a neten és vissza építeni a másikat eredeti formájába...
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Neem, az nem ez, utána néztem, ez a fluxus kondenzátor biharmonikus ultra fotex denotulátor hitelesítésére szolgáló capanionizátor. Iletve ezzel meg lehet sklejbolni a plopplit. és plézetszerrel habzungolni a grizbáj fölt.
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Már dolgozok a műszereden, kiküldtem Németországba képeket hétfőn jön a válasz addig ne tegyél kárt benne.
És egy kép: jó lesz valamire!
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Óóóó, köszönöm uram, hála istennek, még nem nyúltam hozzá idő szűkében, de akkor addig nem is teszem. Köszi hogy foglalkozol vele.
Üdv. D.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Sejtettem, hogy valahol elhibázom. Csak kíváncsi voltam ki az aki figyel
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szívesen. Engem is érdekel.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Ezt a sárga vonalat ki tudja elolvasni? Vagy nem tartozik ránk?
(#) pucuka válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Úgy látszik nem nekünk (nem annyira fiatalok) szánta, fehér alapon sárga SMD betűk . . .
(#) nagy hoho válasza pucuka hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
SMD betű, ez nagyon találó. Én szemüveg + nagyítóval próbáltam és nem láttam. Ebben a korban már nehezen viseli az ember a kudarcokat! Amúgy is rossz napom volt, nem evett a hal.
(#) mark.budai válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
[OFF]Nyomjátok meg a CTRL billentyűt, meg az egér görgőjét tekerjétek, de csak finomul, és akkor tudjátok változtatni, hogy milyen méretű legyen az oldal. Egész rá tudtok közelíteni, ettől ugye nagy lesz a betű, amit már nyugodtan el tudtok olvasni. Én sem tudom így rendesen elolvasni, ilyenkor közelítek rá.
(#) nagy hoho válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Köbzolinak is. Ezt imádom a HE-ben, hogy rengeteg okos ember van jelen és mindig tanulhatok valamit.Köszönöm.Különben kár volt felnagyítani.
Zoli nekem nincs STRL gombom vagy ezt sem találom mint reggel a sluszkulcsot.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Én süllőre horgászom, azt nem kell etetni.
(#) nagy hoho hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Doncsónak:A fordítást nem szakemberek készítették.
Fentről kezdve 1-es gomb: mérés tartomány,2-es hitelesítés, 3-as erősítés,4-es áthidalás, 5 kapcsoló- kereszt kötés, 6-os összeg-durva ,finom.7 fázis.
Érződik a nem szakszerű fordítás.
Ha tudod, hogy hol és mire használták akkor mire vagy kíváncsi még? Végül is tudod mi ez a műszer.
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Nem, sajnos nem tudom mi ez, és hogy mire használták, csak annyit, hogy egy mivel foglalkozó laborból származik.
Köszi a fordítást.
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Még ne add fel mert a barátomék szóltak két Német elektrómérnök ismerősüknek akik akik idősebb emberek és hátha van rálátásuk a dologra. Még egy kis türelem.
(#) Lacika válasza Doncso hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szerintem ez egy pilótanavigáló műszer vakrepüléshez. A mérő mutatta a pilótának, hogy merre forduljon hogy hazataláljon. Ha a mutató a nullán állt, akkor irányba volt.
Amit én láttam egy múzeumban, nagyjából hasonlóan nézett ki.
Ha tényleg az, akkor szét ne szedd, nagyon jó ára van gyűjtők körében.
Következő: »»   10 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem