Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   817 / 2208
(#) kocos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 7, 2009
Én El34 PP-hez 70 V AC tekercset tekertem és Z-diodás stabilizátorral 60 V stabil feszt osztottam le pedig csak 30-40 V -ra votl szükség ! nem árt sosem fejebb menni ! abból mindig lehet elvnni, de hozzáadni nem...
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 7, 2009
én már láttam akkor , ez a Pathos ihlette kicsike
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Remélem majd egyszer meghallgathatok egy olyat is. Most volt itt nálam Doncso, meghallgattuk a 6P14P PP-t. Ezek után rákapcsol majd a PCL86 PP-re. Meghallotta mekkora különbség ez az EL84 SE-hez képest.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Dec 7, 2009
Most értem haza Janikám. Hát őszintén szólva ma két csodát is átéltem, első körbe a Piccolo ujbóli meghallgatása, hát ő még mindig a régi, nem tudom nálam a falakkal vagy mással lehet a gond, de a Piccolonak szebb a hangja, ez ma kiderült számomra, no de a PP, az döbbenet, sokkat erőteljesebb, keményebb, de mégis lágy a hangja, egyszerre selymes és erőteljes, Janikám, köszönöm.
Az SM74-es magért meg egyenesen isten vagy. Mostmár megvan minden csak tekerni kell, hát mit ne mondjak, lesz mit, de megéri, mert amit ma hallottam, az kell nekem.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 7, 2009
Kíváncsian várjuk az új erősítődet. Az építés fázisairól remélem lesznek majd képek.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Ez a 6E5P cső kapható pl börzén, illetve menniybe kerül? Én is kipróbálnék lehet vele egy SE-t nekem elég 1-2 W a szobába, bár nem vagyok egy SE rajongó valamiért nekem a PP dögösebb, SE-t gitárhoz szeretem, szépen ki lehet hajtani szobahangerőn
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Dec 7, 2009
Persze, megosztom mindenképpen, de ezuttal összeszedettebb belsőre törekszem, jó az első SE elment spagettinek , de ez már komolyabb külsőt és belsőt is kap.
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Idézet:
„a PP dögösebb”


Na, ez az, nem találtam a megfelelő szót rá.
(#) ticseboy hozzászólása Dec 7, 2009
Sziasztok. Ismeri vki ezeket a csöveket, és meg tudnátok mondani hogy lehet e velük kezdeni valamit?
A nagyokon látszik a tipusa a kicsiken meg 6x1n, 6x1n-e (az "x" az egy ciril zs ha jól tudom csak nincs a billentyüzetemen) meg 6x2n ebez tényleg x
(#) Doncso válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
A kicsik, 6zs1p, illetve 6zs2p, gugli.
Üdv
(#) ticseboy válasza Doncso hozzászólására (») Dec 7, 2009
gugli??? az mi
(#) zoly15 válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
:google: ő rá gondolt.
(#) ticseboy válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 7, 2009
hehe köszi
(#) s.sanyi hozzászólása Dec 7, 2009
Sziasztok van eggy lehet buta kérdésem,ha az ecc83-nál az 1.2.3.láb van bekötve kell e a 4 es és 5 ös lábon fűteni vagy elég a 4 es és 9 es lábon füteni?
(#) mark.budai válasza s.sanyi hozzászólására (») Dec 7, 2009
a 4, 9-es lábra adj 6,3V-ot, és ha azon a felén viágt, amelyik felén van az 1, 2, 3 -as láb, akkor elég ott, ha nem azon, akkor meg az 5, 9-es lábon kell fűteni. Ennél a csőnél, ha a 4,5-ös lábra kötöd a fűtőfeszt, akkor 12,6V kell neki, de ha a 4-esre, vagy 5-ösre, meg a 9-esre, akkor 6,3V kell neki.
(#) djhans válasza s.sanyi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Elég csak a használt csőfélnek alágyújtani 4-9-es láb
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
A legnagyobb az 6P6sz a 6V6 megfelelője. végerősítő sugártetroda, 12 W anóddiszzipációval.
A ZS jelölés a szovjet csöveknél pentodát jelent, de ha X, az H és dioda
(#) s.sanyi válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 7, 2009
Köszi szépen a válaszotokért.Mindig jobban tetszik ez a fórum.Nagyon segitőkészek vagytok még ijen újdonsült amatőrök iránt is mint én vagyok.Remélem eggyszer kész lessz az én első erősitőm is ,segitségetekkel már jó úton járok.
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
Naná, hogy lehet. A 6Ж1П, a 6Ж2П és ha jól látom (nem látszik a felirat a jobb szélsőn), 6Ж4Л príma előerősítő pentódák, némi leleménnyel helyetesíteni lehet bármelyikkel az EF 86-ot is, alacsony tápfesszel is elketyegnek amúgy. A 6П6С végpentóda, EL 84 kaliber.
Van cirill betűd csak kirakod a karaktertáblát a tálcára, és mikor ilyet akarsz használni, egyszerűen onnan beilleszted.
(#) ticseboy válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Köszönöm. Közben kezdek kiigazodni a csöveken
http://www.elektroncso.hu/cikkek/jelolesek.php
Ez lehet segit másoknak is.
(#) ticseboy hozzászólása Dec 7, 2009
Van egy két db, elöbb utóbb kezdek velük valamit, ha a mostani projektemet sikerül ugy befejeznem hogy élményekben gazdagon hallgatom.

PC071149.JPG
    
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Dec 7, 2009
Ez a 6E5P cső kapható pl börzén, illetve menniybe kerül? Én is kipróbálnék lehet vele egy SE-t nekem elég 1-2 W a szobába, bár nem vagyok egy SE rajongó valamiért nekem a PP dögösebb, SE-t gitárhoz szeretem, szépen ki lehet hajtani szobahangerőn
(#) Bubyking válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
Gugli = google
Ott megtalálod, hogy mire jók ezek a csövek
(#) kocos válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 7, 2009
Ha ilyen sok 6P6Sz-ed van, akkor boldog ember lehetsz ! Iszonyat jó cső, még akér 400 V anódfesszel is elketyeg, a 6L6 család "kisöccse" PP-ben két cső 15-17 W-ot lead, de sokkal jobb hangú, mint az El84 ! Se-ben 3 W, így is szépen muzsikál. Illezstő ellenállást tekintve pedig szinte ugyanaz, mint az El84 de mivel sugártetroda, így szebb hangú
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
ez nem tudom hogy került ide mégegyzser
(#) rhesus23 hozzászólása Dec 7, 2009
Mi a véleményetek erről a kondenzátorról? Orosz olajpapír. Csatolónak gondoltam 220 nano-s kivitelben.

K40Y-9.jpg
    
(#) ferencferenc hozzászólása Dec 7, 2009
Hali!
Az ECL86PP-hez szinte minden összetevő fellelhető a fórumon kivéve a hálózati trafó. Aki már épített ilyet elmondaná milyen tarfót illik/kell tenni a tápjához?
(#) ticseboy válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Akkor ha eljön az idelye, lesz biztos kérdésem hozzátok.
(#) sturbi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 7, 2009
-Hát igen, az ECL/PCL 86 PP nem hazudtolja meg magát, nagyon fel kell kötni a gatyamadzagot, hogy EL 84-el el lehessen érni azt a fátyolmentes csillogást, ami az ECL/PCL 86-nál szinte természetes. Maga a "PP döbbenet" szerintem csak attól van, hogy az SE még nem eléggé sikeres projekt nálad, ami főleg abból ered, hogy a nekivaló kimenőtrafó szinte mindig valami elspórolást tartalmaz, ha ez nincs akkor nagyon az ember szívéhez tud nőni az SE, jobban mint a PP ereje. Vannak persze olyan zenék amik igénylik, hogy az embernek ne csak a füle hallja ami szól, ott az SE nemigen állja meg a helyét. Sajnos a PCL/ECL csövek SE-ben is PP-ben is érzékenyek a hangsugárzóra, de ha az illeszkedik hozzá, az élmény nem marad el.
Az SM 74 ideális vas egy PCL PP-nek, nagyon jó hangot lehet vele elérni, úgyhogy a leglényegesebb dolog már megvan.
(#) Müszi válasza kocos hozzászólására (») Dec 7, 2009
Kócos kolléga, az új 6E5P 400Ft a börzén

üdv
Következő: »»   817 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem