Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   824 / 2208
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 13, 2009
Ez a kimenő terv az egy se vagyis együtemű kimenő terve ! A mellékelt kapcsolás pedig pp , ellenütemű kapcsolás ami ráádásul UL !
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2009
Mondtam hogy nem vagyok szakértő! Van egy tuti rajzom egy kimenöről csak azt elég bonyolult megtekertetni, de az lesz a megoldás. Ezt nem tudom mellékelni mert egy könyvből lett kimásolva de biztos jó mert a kapcsolásnak el84 végcsövei vannak. De ha tud valaki felrakni annak örülnék.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 13, 2009
Idézet:
„Van egy tuti rajzom egy kimenöről csak azt elég bonyolult megtekertetni,”
Ja ami azt illeti a legegyszerűbb kimenőt is bonyolult megtekerni , de nem vészesen némi odafigyeléssel semmi gond . Ha te magad még nem csináltál ilyet akkor csak körültekintően fogj hozzá .
Idézet:
„mert egy könyvből lett kimásolva de biztos jó mert a kapcsolásnak el84 végcsövei”
Ez eggyáltalán nem biztos hogy jó is neked ? Esetlegesen csak akkor ha ennek a belinkelt kapcsolásnak a terve .
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2009
nem a végcsövekhez és a bejövö "feszhez", és a hangszóróhoz méretezik öket?
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2009
Vagy még van mit tanulnom?
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 13, 2009
Idézet:
„nem a végcsövekhez és a bejövö "feszhez", és a hangszóróhoz méretezik öket?”
Ettől azért sokkal bonyolultabb ez ! A kimenő trafó méretezéséhez sok adatot tudni illik . Megpróbálom elsorolni /lehet még énsem tudom ? kapcsolás tehnika , ez lehet elég sokféle ,az anódfesz, mekkora alsó freki, áttétel , milyen kimeneti impedencia, a vasmag kereszt metszete, a csévetest méretei, teljesítmény. Ha kihagytam valamit a cselélyke tudásommal akkor remélem kiegészítenek majd a tőlem is jobban hozzáértő fórumtársak .
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2009
oké. Köszönöm, most már tisztább a helyzet.
(#) Mate78 válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Szerintem szebb hangú cső az ECL/PCL86 mint az EL84, igaz ECL/PCL-t PP-ben még nem hallottam, csak SE-ben.

Én pont most dolgozom azon amit leírtál,ha megvárod amíg készen lesz az enyém,meghallgathatod.Már csak hetek kérdése.



üdv
(#) s.sanyi hozzászólása Dec 13, 2009
Sziasztok hozzájuttam eggy philips EF83 csőhöz mire lehetne alkalmazni?
(#) Doncso válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Hello.
Én hallottam már EL84 SE kontra PCL86 SE-t hát a PCL magasan verte, pedig abban TV kimenők voltak, majd egy 6P14P PP-t (EL84 PP) az meg mindkettőt verte. Most készülök egy PCL86 PP-re, nagyon kíváncsi leszek rá, ha Jani barátom is beleegyezik, összevethetnék az EL84 PP-jével. Én amiket eddig hallottam, nálam az ő PP-je az űber.
(#) Imi65 válasza s.sanyi hozzászólására (») Dec 13, 2009
Az jó kis előfokcső, a segédrácsát alacsony feszre kell belőni, kb 50V-ra.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 13, 2009
Pedig csak 8W-ot ad le, mert kicsi a tápfesz. Már nem tekerek rá a trafóra, mert ez is elég nekem. Naná hogy beleegyezem Kíváncsian várom. Tényleg hogy állsz vele? A tekercselő alkatrészére vársz gondolom. Lehet, hogy holnap már elkészül. Ahogy megvan egyből szólok.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Szia Imikém! Végre téged is lehet látni
(#) Mate78 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 13, 2009
Ha SE-ben ennyire más hangja, PP-ben is az lesz.
Pontosítanék,hallottam már PCL86PP-t (Cirok Laci munkája) csak nem nálam,a megszokott rendszeren, ezért nincs összehasonlítási alapom.
Laci PP-je mindenesetre a fülemnek nagyon tetsző hanzást produkált.

üdv
(#) Mate78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2009
Biztos elfogyott a bútorlap amit össze kellett fűrészelni
(#) s.sanyi válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Ha volna eggy rajz az az jó lenne ,gyűjtöm amihez van csövem. Külömben épülőben az ECC83 és EL 84 erősitőm egyenlőre mono blokk.Még hiányzik eggy pár kondi meg eggy pár ellenállás de majd csak jövő héten tudom beszerezni őket.Ha sikerül teszek fel képet róla.Nagyon izgulok mert ez lessz az első.
(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Hát én nem mernék ekkora különbséget tenni a 2 cső között, nekem van mindkettővel erősítőm, szinte azonos kimenővel.
Most vagy nagyon szar kimenőt tekertem, hozzá vagy nagyon jót, vagy bot fülem van mert mind a kettő nagyon jól zenél.

(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Dec 13, 2009
Idézet:
„vagy nagyon szar kimenőt tekertem, hozzá vagy nagyon jót, vagy bot fülem van”
Á ne izgazsd magad ezen ahány gép annyi hangzás , két egyformát nem igen találsz . Írod hogy mindkét géped nagyon jól zenél ! De azt nem akarom elhinni hogy nem fedezel föl köztük különbséget ? Meg aztán szerintem is a PCL86-os cső az mindenféle kapcsolásban szebben szól mint azEL84. Meg még csak azt mondanám hogy nekem is van EL84 se EL84pp ,PCL86se,PCL86pp , a két pp nálam is gyakorlatilag egyforma kimenővel van . Biztan merem állitani hogy a PCL az megveri az EL-t Ja és még szerintem az sem mindeggy melyik kapcsolás ? Viszont erre csak akor mernék konkrét választ adni ha megépítenék egy másik PCL86 pp - ét is ami gyökeresen más kapcsolástechnikára épül!
(#) mayky válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 13, 2009
Igen ez persze ízlés kérdése, meg hangdoboz függő is.

Persze van különbség a kettő között, de szerintem nem veri a PCL86 a 6p14p-t.
De be kell valljam ha vaktesztben szólna a 2 erősítő ugyanakkora hangerővel, lehet, hogy mellétrafálnék.

Bár igaz az utóbbit szeretném eladni, de azért mert ez az attraktívabb, de mivel van még vagy 30 db 6p14p, lesz ismétlés csak más külsővel. hát azután meg a pcl86 lesz vásár fia
A szerzett pénz meg visszafordítom a rendszerbe.
(#) 6C4C válasza s.sanyi hozzászólására (») Dec 13, 2009
Az EF83 változó meredekségű cső. Annakidején magnókban az ALC-t oldották meg vele.

(#) kocos hozzászólása Dec 13, 2009
[OFF]OFF : tegnap hallottam egy Tannoy (made in Hungary - meg is lepődtem hangsugárzó párt - olyan perludium méret - egy NAD 3xxx félvezetős erősítővel egy home studioban, mint monitor ( .... khm , khm .. ), ami egy Orion SE260, és HS 500 "szettet" váltott le. Dícsérték nagyon , de szerintem az előző variáció jobban szólt, igaz a Tannoyoknak hatalmas mélyük volt, még a HS-500-asokhoz képest is ! DE, még az Orion/HS sem szólt olyan jól , mint a PCL SE + Vintage Phillips dobozok, habár az alsó frekihatárt , és hangerőt egyértelműen az Orionok vitték, de az összkép, a csövesnek kedvezett. Bár az összehasonlítás nem volt korrekt, mert az egyik itt a másik ott, de a hangforrás kb ugyanaz az mp3 "daráló" / nyers wav felvétel, kb egy kaliberú DAC-kal
[OFF]
ON
(#) kocos hozzászólása Dec 13, 2009
ismét OFF ! Valakinek tapasztalata ezekkel a Tannoyokkal - pl Barna Neked, ha jól tudom van, még értetlenkedtem is, hogy mi ez a múltkor ? Ja, ha már olvasod : Dobj már légyszíves egy privit, hogy jövő hét elején hogy dolgozol, most tényleg ráérek kimenni a krájbébiért, meg amúgyis "ki kell mennem" a városba Szóval vissza a Tannoyokhoz : Nem, gugli NEM a barátom, természetesen rákeresek, de itteni megbízható információk érdekelnek, kinek mi a a tapasztalata. Szóval, ha kilöki pl. a terminál fórumon nekem egy "idegen" felhasználó "audiofíl"-nak mondott értékelését, azt nem tudom hova tenni, ellenben Rátok jobban hallgatok ! Úgy gondolom ez nem topikidegen kérdés, még az "off"ba belefér, mert elvégre a csöves erősítőket is kell hallgatni valamin. Szóval kéretik nem áthelyezni a hozzászólást
Off, én beszéltem

ON
(#) kocos válasza mayky hozzászólására (») Dec 13, 2009
A PCL 86 szór, mint az állat ! Még jobban, mint az EL, szóval egy "dugdosás" sem lehet haszontalan ..
(#) kocos hozzászólása Dec 13, 2009
Amúgy kész nagy részben a 6P14 stereo PP hálózatija, hát jól elszámoltam ! Még jó , hogy afűtéseket nem tekertem rá !
2x300 V helyett 2x250 AC. Ez elég lehet két Ez80-nal egyenirányítva, kb max 250mA áramfelvétel mellett a szűrőtagok után 300 V DC-re? kalkulációim szerint igen, félvezetővel pláne, de nem tudom hogy viselkedik az EZ81 ilyen nagy terhelésnél. még csak Ez80, és 5C4Sz egyenirányítókkal dolgoztam.
A kimenők csévéjén is megszáradt a műgyanta, kis "smirglizés", és lehet tekerni meg még 4 db fojtó, és kész a "trafó" szett, mire megyek haza Kevibe otthon lesz a nyers fakáva, a 4 mm-es alulemez már rég levágva sasszinak, lehet, hogy csöves erősítőt hoz a jézuska ( aztán meg viszi gazdája )

KÉRÉS : Égető szükségem lenne egy fröccsöntött Sm85/b csévetsetre, új, vagy használt, az mindegy, csak ép legyen. Sajnos fizetni nem tudok, csak cserélni. Az ajánlatokat előre is KÖSZÖNÖM !
(#) CIROKL válasza kocos hozzászólására (») Dec 13, 2009
Idézet:
„PCL 86 szór, mint az állat”
Hát igen ezt még elfelejtetem , amikor beüzemeltem anno a PCL86pp -ét akkor KB30-40 darab csőből válogattam ki azt a 4 darabot amire fülem rábólintott .
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 13, 2009
Szia Jánoskám! Csak ritkán vagyok gépnél. De azért néha előfordulok.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 13, 2009
Aztán csak úgy darabolod a bútorlapot tüzelőnek, vagy lesz belőle valami ? (nem meleg )
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 13, 2009
[OFF]Sajnos még van bőven, de az már nem sürgős, nem ázik. Meg most a gázt égetjük, hátha Putyin bácsi megint elzárja a csapot januárban.
(#) Gery78 válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 14, 2009
Szia Máté!

Na, látom nem csak engem foglalkoztat ez a kérdés... Hát ha bejön ez az ötlet, akkor jobb erősítőnk lesz mint az AE211, mert a 782/A-ban csöves az egyenirányítás!
Ugyanazt a kapcsolást fogod megépíteni mint az AE211-ben van? Az ECL-nek a triódáját is felhasználod, vagy marad az ECC83-as meghajtás? Egyébként mi a különbség a PCL86, és az ECL86 között? Esetleg nem tudod mennyibe kerül egy ECL86-os cső akár a börzén, akár mástól akinek van?
Hát ha tényleg szebb lesz a hangja, akkor én is átalakítom a 782/A-t AE211-re. :yes: Azt hiszem addig nem nyúlok az enyémhez amíg el nem készülsz vele, mert akkor csinálhatunk egy olyan tesztet, hogy 782/A vs. 211 kapcsolás. A kimenő, és a hálózati ugyanaz, csak a slagkészlet lesz más! Egyébként még egy olyanon is gondolkodom, hogyha tényleg jobb lesz ECL-lel az erősítő akkor egybeépítem egy szép fa dobozba sztereó kialakításban. Hasonló dobozba szeretném, mint amiket CHZ mester szokott alkotni. Még azt nem tudom, hogy 1db 782/A hálózati trafó elbírná-e a sztereo kialakítást az ECL86-tal, vagy mindenképp át kéne tekerni?
Nagyon várom a fejleményeket, ha akarod szívesen segítek az építésben. Kérlek mindenképp értesíts!

Üdv: Geri.
(#) mark.budai válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 14, 2009
Máté (ahogy én tudom) CHZ rajzát építi. Én az ECC-t kivenném, és bekötném helyette a PCL86 triódáját. A PCL86 és az ECL86 fűtésben különböznek csak (ECL - 6.3V, PCL - 14.4V).
A hálózati trafót meg kéne nézni, milyen áramot bír..
Következő: »»   824 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem