Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   193 / 1164
(#) ufi válasza liderces hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Ez egy mosogatógép de igazad van!
A tipusa: Whirlpool ADP 4510
(#) ufi válasza ufi hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Nincs véletlen valakinek Triak ACS108 - as alkatrésze elfekvőben?
(#) Saggitarius válasza liderces hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Igen, hasznos lenne a gep tipusa, de valoszinusitem, hogy Whirlpool, mivel Flextronics gyartmany. A hianyzo alkatresz pedig triak kell hogy legyen, mivel az a legegyszerubb halozati kapcsolo eszkoz.
(#) ufi válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Whirlpool ADP 4510 de már írtam.
(#) liderces válasza ufi hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
oks kösz az infót enyémet megnéztem de teljesen más panel van enyémben. üdv
(#) kiskiru hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
üdv
elég lama vagyok elektronikába de lenne egy rettentő fontos dolog amibe segithetnétek
van egy masszázsszékem"rohadt drága"
és véletlen nem a saját adapterét dugtam rá hanem egy saitek kormányét,aqmi9 azt erednényezte hogy fél perc használat után a távirányitójába elfüstölt egy kondenzátor vagyis inkább lerobbant ami meg leütött a helyéről egy kis ellenállást
amit tudni szeretnék hogy milyen féle az ellenállás vagyis hogy hány wattos mert azt nem tudom hogy deritem ki a kondi 220 uf 16v a kis kondi a szinkód alapján 1k-s 1% tűréshatárral

kép:
http://img191.imageshack.us/i/66490645.jpg/Kép: Hivatkozás[/URL]
millió hálám annak aki tud segiteni
valamint az se lenne rossz ha valami hozzáértő szentes környékéről visszaforrásztaná a dolgokat
nem mintha nem tudnád de ezaa szék nagyon drága volt igy nem szeretem kokányolni
(#) Saggitarius válasza kiskiru hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
A kondid valoban 220 mikro /16V, az ellenalas pedig 1.1k 1% 0.6W (szokasos femreteg), azthiszem magyarhonban anno amit a Remix gyartott az 1W-os volt es IGY nezett ki.
Remelhetoleg csak ez a ket passziv alkatresz szallt el.
(#) kiskiru hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
huh köszi

akkor most mindegy hogy 0,6w-osat rakok bele vagy 1w-osat?

más szerintem nem szált el benne nem egy bonyolult a táv jól átnézegettem sima kanócos táv pár kondival ellenállásal meg mikrokapcsoloval ennyi ,más remélem nem ment el benne,. végüli is csak a kondit lőtte ki csak pont előtte volt a ellenállás és kiutőtte a helyéről
(#) proli007 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hello!
Idézet:
„ACS108 lesz neked oda jó, de ez nem egy sima triak!!! Ez egy olyan cucc amivel egyen áram segítségével tudunk kapcsolni 230V váltakozó áramot.


Csak a tisztánlátás kedvéért... Nem akarlak kiábrándítani benneteket, de Triac, pont egy olyan áramkör, ami egyenárammal gyújtható. Sőt akár egy, akár négy síknegyedben is... Utána kellene nézni. :yes:
üdv! proli007
(#) Saggitarius válasza kiskiru hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
minimum 0.6W, de ha magasabb terhelhetosegu az sem baj, csak beferjen.

(Azthiszem a lanyom baratjanak a nagyapja is birtokol egy ilyent, lattam a nyaron, hat nem semmi az ara. Sajna nem tudom megkukkolni, mivel Magyarorszagon van, kb 2700km-re tolem)
(#) Saggitarius válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
...hat igen, amikor csak fel ismeretekkel rendelkeznek, es igy szeretnenek javitani.
(#) kiskiru hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
kossz a gyors választ
holnap rohanok is meg id veszem a kondit meg az ellent agy is ezust vasárnap
amugy majdnem mindenemet én szervizelek legyen az bármi csak előtte mindig kérdezősködök fényképezgetek meg levelezek ,de a végén minidg összejön
éljen a net

mégegyszer kösz kár lett volna a börfotelért mivel mivel 6 számjegyű,és ráadásul ajándék volt
(#) ufi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szerinted akkor az ACS108 nekem nem lessz jó?
(#) ufi válasza ufi hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Valaki tudja,hogy miből lehet ACS108-at kiszedni?
(#) proli007 válasza ufi hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Hello!
Nem azt állítottam, hogy nem lesz jó, csak az állítással nem értettem egyet. Ha a feszültsége és a terhelő árama megfelelő, miért ne lenne jó a szivattyúhoz?
Amúgy még nem volt a kezemben ilyen eszköz, de úgy látom, hogy induktív védelem is be van integrálva a triac-ba. Tehát nem kell hozzá külső védelem, ahogy az adatlap első oldalán is írja.
De ezek TO92-es tokban vannak, a nyákon, pedig TO220-nak van ott helye. (ha jól látom)
üdv! proli007
(#) emmzolee hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Hello

Én meg azt szeretném megkérdezni,. hogy láttatok-e olyan SMD ellenállást, ami világoskék szinű? Az milyen fajta? felépítés, anyag? Miért jó?

Köszi.
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
A kék színű ellenállás: biztosíték-ellenállás. Bővebben: Link
(#) sucuka hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Találtam egy panelt, ami nagy valószínűséggel egy mikrohullámú sütő vezérlőpanelja lehetett.
Volt rajta egy Vákuumcsöves fluoreszcens kijelző, a típusa: FIP4C13A és NEC gyártmány, mindössze ennyit tudtam kideríteni belőle.
A másik alkatrész ami ugyanezen a panelen van, egy TEXAS gyártmányú 40 lábú IC, valószínűleg mikrovezérlő lehet, vagy hasonló, a típusa TMS137ONLP.
Aki ezekről tudna bővebb infót, vagy datasheet-et azt megköszönném. Sajna nem nagyon találtam infót róluk, csak pár fizetős oldalon.

Köszi.
(#) Lacika válasza sucuka hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
(#) sucuka válasza Lacika hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Köszi!
Próbáltam a guglival, de csak ezt írtam be: TMS137 a 0-át O-nak néztem, én balga...
(#) kadarist válasza sucuka hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!

Csak annyit tennék hozzá, hogy ez a mikrovezérlő maszkprogramozott, úgyhogy ebben a formában csak mikrosütő vezérlésre használható. Bővebben: Link
(#) sucuka válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Igen, erre én is gondoltam már, de ha én pl időzítésre és kapcsolásra használom, hiszen ezt csinálta valaha a mikróban is, akkor tökéletes... pl egy nyák-levilágítóhoz
(#) kadarist válasza sucuka hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Így van!
(#) Pulyka hozzászólása Dec 16, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy mini rókaadó kapcsolási rajzom a bss-ről(ha itt a HE-n is van,azt is örömmel megépítem )

Egy kis gond merült fel az alkatrészek beszerzésével/megvásárlásával kapcsolatban(vagyis,hogy hogy kell kérni)
Van benne egy tekercs,amiről csak azt tudom,hogy 100 milihenris.
A lomexnél,és a Hestore-n is láttam,hogy a tekercseknek 2(vagy több,nem tudom) jellemzőjük van.
Egyik ugye az induktivitás,és amiben kérném a segítségeteket az a másik jellemző.
Pl 100uH,0.1234A
A vessző utáni adat,azt azt jelentheti,hogy az én 100 uH-s tekercsemet mekkora árammal terhelhetem?
Mert ugye az A,az az amper,áramerősség.
De még nem halottam,hogy tekercsnél ezt is meg kellene adni.

Köszi előre is

rókaadó.gif
    
(#) válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia!

Az nem milli-, hanem mikrohenry a te esetedben (mH vs. uH). A második adat pedig valóban az áramterhelhetőséget jelenti.
(#) Pulyka válasza hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia

Bocsánat kevertem a 2 dolgot,Köszönöm,hogy szóltál,és a választ is

Szép Estét
(#) nagy hoho válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Nekem is van kék SMD ellenállásom,az értékét négy számjegy határozza meg.Nagyon precíz pontos alkatrész.
(#) válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia!

Nincs mit, örülök hogy tudtam segíteni!
(#) ufi válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Tisztelt zoz11!
köszönöm a segítséged!
Vettem egy acs108-as Triac-ot,beletettem a panelba,és müködik!
Már csak egy dolog van ami aggaszt!
Miért megy folyamatosan a szivattyú?
(#) gino36 válasza Pulyka hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
szia miez a rokaado?
Következő: »»   193 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem