Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus dobókocka
 
Témaindító: Szabadember, idő: Máj 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) googa hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
Olyan dobókockát kellene csinálni, ami tényleg kocka alkú de...
Szóval minden oldalán lehetne egy ledmatrix, vagy 7szegmenses kijelző, esetleg minden oldala egy-egy LCD-ből lenne. A közepében pedig egy giroszkóp, vagy hasonló eszköz, ami érzékelné a mozgást, megállást és egy mikrovezérlő segítségével meghatározna egy random számot, amit minden oldalára kiírna. Aztán ha újra koppana a földön, akor újra randomolna és így tovább...

Csak ötlet, de jó
(#) totti91 válasza googa hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
szerintem ezt lehetetlen megépíteni..gondolj csak bele hogy veszel 6db lcd kijelzőt..jobbik esetben ez már 6000Ft plusz még jópár dolgot ami még 1000Ft saccra ezeket építsd össze fajjinul nahh és most dobálózz vele..hát nem tudom ki az a aki 7000Ftot csak úgy dobálgatna
(#) pet válasza googa hozzászólására (») Aug 10, 2008 /
 
Én sem hiszem, hogy az LCD-ket túl praktikus dobálni.
Ha lehetne ilyet építeni, azt a mérete miatt két kézzel kéne eldobni
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy ha a 220-as ellenállások elé berakok 4db tranzisztort (a melléklet alapján), attól az még működni fog???

Ez azért kell, mert én 5 oldalast szeretnék csinálni.

Válaszotokat köszi!!!
(#) kiskacsa2009 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
OOOPPPSS!
A melléklet lemaradt!!

kocka.png
    
(#) libertitas hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Vettem a HEStore-on "dobókockát" KIT-ben, aminek saját kapcsolási rajza van, s mint utóbb kiderült szimmetrikus tápfesz kell rá (+5, -5). 2 IC van benne (7400, 7490).
Itt a link a kockához készen: Bővebben: Link
A kérdésem az, hogy hogyan tudom ezt működtetni elemről, vagy 0 +5V-os tápról, mert az IC-k gondolom szimmetrikus tápfeszt igényelnek?
Vagy hogyan tudok szimmetrikus tápfeszt előállítani egyszerűen?
Ha szükséges, tudok küldeni kapcsolási rajzot, csak scannelnem kell.
(#) libertitas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Rendben, köszi! Én sem akartam elhinni, hogy szimm. táp kell hozzá, viszont a papírján elírták az értéket. Jelölése jó, értéke -5V helyett 0V.
(#) libertitas hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Elemet szeretnék hozzá rakni, hogy hordozható legyen, ne csak fix tápról működjön.
Ha 4×1,5V-os (sorban) gombelemmel működtetem tönkremennek az IC-k vagy a LED-ek?
Mennyi áram mehet át 5V-os tápfesz esetén egy ilyen kapcsoláson, mert az eredő ellenállását nem tudom, hogyan tudom lemérni.
Én arra gondoltam megoldásként, hogy 4×1,5V-ot sorba kötöm, akkor kapok 6V-ot ugye és a "kocka" tápbemenete és a külső gombelemek közé teszek be egy akkora terhelést, hogy 5V vagy kicsivel kisebb feszültség essen a kocka kapcsolásának két tápcsatlakozására.
(#) libertitas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Az a gondom, hogy már NYÁKra van forrasztva s gyakorlatilag készen van, csak dobozba kell tennem, így nem tudom már átszerelni, csak + terheléssel és a tápfeszekkel tudok játszani. Így milyen lehetőségeim lennének?
Az én megoldásom nem kivitelezhető, amit feljebb írtam ?
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Sziasztok!!!
Kéne csinálni egy dobókockát 7 db 25W-os izzóval...
Talán holnap nekiállok...
(#) libertitas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Rendben, köszi! Sokat segítettél!
(#) Harmathr hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Sziasztok.

Nekem olyan dobókocka kellene ami egy 7 szegmenses kijelzőn is megjeleniti számmal a kocka értékét a 7 led mellett.

Tudna valaki segiteni ebben?

Esetleg tudna valaki adni kapcsolási rajzot, programkodot ehhez a megoldáshoz?

Fonsot lenne.

Előre is köszönöm a segitséget.
(#) kiskacsa2009 válasza Harmathr hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Hát ez sokban függ attól, hogy milyen kijelződ van (közös anódú, vagy katódú)
Ha ezt megmondod, akkor összedobok neked egy rajzot...
(#) Harmathr hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Köszi.

Mindegy mienre mert még nem vettem meg mert nem mertem

Igy olyannal lesz csinalva amiennel tud valaki segitséget adni.

Előre is köszönöm.
(#) viktorka0011 válasza Harmathr hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Szia én egy ilyet építettem!
1-6ig, 2-12-ig lehet dobni és szegmens kijelzővel.16f628a-val
(#) Harmathr hozzászólása Dec 15, 2009 /
 
Köszi. nagyon tuti
(#) Alkotó hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Szeretném valakitől megkapni a HEStore-ban, KIT-ként árult dobókocka rajzát. (7400, 7490 IC van benne).
Karácsonyra kellene, ezért most kissé sürgető a dolog.
Előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Ha ez a rajz nem publikus, akkor bármi más is szóba jöhet, de nem szeretnék sem PIC-en alapuló rajzot, sem olyat ami számjegyekkel operál. A klasszikus 7 led-es megoldást keresem.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Köszönöm!
Ez is szóba jöhet. Csak annyi gond van vele, hogy el kell mennem ilyen IC-kért, mert csak 555-öm van itthon (meg a másik két említett típus 7400-7490, de az a rajz valahogy nagyon titkos).
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Már így is segítettél, ne fájjon a fejed e miatt. Megveszem azt a pár, filléres IC-t, és összerakom (ahogy lenni szokott, valamelyik CMOS biztos hiánycikk lesz)
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Terveztem egy panelt a felrakott rajzdohoz. Össze is raktam, de nem működik. Sem jól, sem rosszul. 19mA-t vesz fel 9V-ról, de ezen kívül semmi sem történik vele.
Természetesen ne abból induljunk ki, hogy biztosan elhibáztam valamit, de azért ne is zárjuk ennek lehetőségét.
Te már kipróbáltad ezt a kapcsolást? Van ebből működő példány?

DSCF9014.JPG
    
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Járatlan vagyok a CMOS IC-k világában, de szinte biztos vagyok abban, hogy a rajzon hibásan van megadva a 4075 tápfeszültsége. Szerintem a 14-es láb a pozitív, és a 7-es a nulla, éppen fordítva mint a rajzon van. Ha igazam van, nem csoda hogy nem működik.
(#) Harmathr hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Köbzoli áltat ajánlott séma helyesen van megoldva.
Csupán annyi a trükk, hogy a kockád csak akkor pörög ha lenyomva tartod a nyomógombot.

Ha leszimuláltatod láthatod, hogy igy elég lassan pörög. Az 555IC előtti két ellenállás és a kondi változtatásával segithetsz ezen a gondon.

Én 5V táprol üzemeltettem és szepen működött.

Remélem tudtam segiteni.
(#) Alkotó válasza Harmathr hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Ha jól értelek, akkor nekem címezve írtál, és azt mondod, hogy a köbzoli által feltett kapcsolás működik, márha az IC 3 tápfeszültségét jó helyre kötjük, nem úgy mint a rajzon van.
Én is megcseréltem a tápfeszt, azzal már nincs gond. Az IC-ket újra cseréltem, hátha lepukkant valamelyik, és mivel közelít az ünnep, nem akartam vacakolni velük.
A működés nálam abban áll, hogyha a "pörgető" kapcsoló nyitott, akkor minden led, összevissza villog (ez nekem tetszik, mintha töprengene mi legyen). Mikor zárom a kapcsolót, akkor a villogás leáll, de nem egy "számra" áll be, hanem minden led folyamatosan ég.
Ez nem megfelelő működés.
Ötlet? Miért így megy?
(#) Alkotó hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Továbbra szeretném megkapni a HEStore dobókockáinkak kapcsolási rajzait. Ha valakinek megvan, és nem ütközik valamilyen akadályba, akkor küldje el nekem, vagy ide tegye fel. Előre is köszönöm!
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Szia
Szerintem valami zavart szed össze a 4017 bemenete azért ugrál nyitott kapcsolónál. Zártnál meg azért megy az össze mert túl gyorsan pörög.
Húzd le testre a 4017 14-es lábát 1k-val. (A tápegységből is szedhet össze zavart, ha nem teleppel próbálod. Sehol sincs a táplábakon hidegítő 100nF)

Azért van egyszerűbb is. Ki lehet "diódázni" a logikát.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
...és a favorit:
Bővebben: Link4
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Kipróbálom, köszönöm a tippet.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Na még egy:
Bővebben: Link
és mégegy:
Bővebben: Link2
Most már tényleg abbahagyom.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
A Cd4060-al felépülő rajzot már kipróbáltad (erre mondtad, hogy favorit)?
Az tetszene nekem is.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Nem, még egyiket sem próbáltam ki. Szegeld össze próbaképpen breadboardon.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem