Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   836 / 2208
(#) laci016 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2009
Van más végcsövem is az El 6 on kivül,de ugy döntöttem hogy ebből az izmos csőböl építek
(#) MrBrown válasza tungsram hozzászólására (») Dec 21, 2009
Szia tungsram,
komolyan érdekelne a véleményed a
Idézet:
„rohadt kosaras foglalat”
-ról! Csak eszétikailag húzod így le vagy van szakmai oka is a hozzászólásodnak? A máshol negatívumként emlegetett beszerezhetetlenség nem indok, mert a nagy börzéken elég olcsón lehet szerezni jó állapotú bontottakat illetve szerintem elfogatható áron újat is.
Azért érdekel komolyan a véleményed, mert egyrészt nekem nagyon tetszik a kosaras foglalat, de még ennél is fontosabb, hogy a következő erősítőmbe öt darab ilyen rohadt-at fogok beleerőszakolni.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 21, 2009
Az normális ha az ECL-em gyári trafóján a fűtőtekercsen valami okból terheletlen állapotban 5,9-6V van váltóban,ha beteszem a két csövet,akkor pedig lecsökken 5,5-5,6V Váltóra! A kondikon 295V egyen fesz mérhető!
(#) Doncso válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 21, 2009
Szia, lenne még PCL86 csöved? Sajnos ma megmértem őket fűtőáram tekintetében, és 270 től 310mA ig terjed a szórása a 4 darabnak, jó lenne 4 közelit találni.
Üdv.
(#) rockersrac válasza Doncso hozzászólására (») Dec 21, 2009
Egy talán még akad,de az nem tungi hanem valami más gyártmány!
(#) Doncso válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 21, 2009
Hát az sajnos nem jó hír. Az a baj, nem egyformák, így lesz bajom vele. De talán lehet vele valamit kezdeni.
Üdv.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 21, 2009
Ez nem egy nagy probléma. Inkább előfesz/anódáram-ra kéne nagyjából összeválogatni őket.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 21, 2009
Az E280F-nek is van orosz megfelelője, 6zs11p-e (25-30 mA/V), de a 6zs43p-e (30-35 mA/V) sem rossz helyette. Keményen hosszú élettartamúak amúgy.
(#) lpcollector válasza 6C4C hozzászólására (») Dec 22, 2009
Köszönöm a kimerítő választ.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
Köszönöm, tudtam, hogy az orosz csövek tekintetében a Te tudásodra bizton számíthatunk
A 6Э6П-E-t nem fülelted meg már véletlenül. (Hosszabb élettartamot igér mint a 6Э5П és most talán ilyenből is tudnék szerezni a fejhallgató erősítőhöz.)
(#) 6C4C válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 22, 2009
A túl alacsony fűtőfesz rövid idő alatt végez a csövekkel.

...Én megmérném egy másik műszerrel is azt az alacsony fűtőfeszültséget... Annál is inkább, mivel a szóbanforgó trafó valószínűleg még 220V-os primerrel készült...

Egy vagy két anódtekercs van a trafón?
(#) rockersrac válasza 6C4C hozzászólására (») Dec 22, 2009
Egy anódtekercs van rajta,és ha az anódtekercset teszem primernek,akkor még lejjebb esik 1-2 voltal a fűtőfeszem! Megmérném más műszerrel is ha lehet,de sajnos nincs másik műszerem,meg egyébként kb egy hónapos a műszer,és alig volt még használva!
(#) sturbi válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 22, 2009
Egyenirányítsd egy diódával a terhelt fűtőfeszt (párhuzamosan a fűtéssel), tegyél rá egy pufert (terhelés ne legyen rajt), és mérd meg egyenben mennyi, aztán számold vissza abból is (ha megvan a fűtőfeszed 6,2 V, akkor (6,2*1,4)-0,7 V=8 V közvetlen környezetében lesz (ha feltételezzük, hogy egyenben jól mér a műszered akkor ennyi lesz, némelyik műszer roppant pontatlanul méri a kisebb váltófeszeket).
(#) Action2K válasza (») Dec 22, 2009
Viszont, ha DC-ben is arányosan alacsonyabb, akkor ténylegesen ez a trafó gyengébb. DE! DC-ben már megvan a megfelelő fesz, talán még több is, amit már könnyebb csökkenteni. Na bumm, lesz DC fűtésed.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 22, 2009
6E6P-vel nincs tapasztalatom, adatai szerint azt tudja mint a 6E5P, de a "rossz nyelvek szerint" nincs olyan szép hangja. Ha nagyon tartósat és nagyon jót akarsz, és beszerezhető, akkor a 6ZS43P-E -t javaslom, a két anódját párhuzamosan kötve 6,2 W az anóddisszipációja (ehhez triódában még hozzájön 1,35 W a segédrácsról, az összesen 7,5 W), nagyobb a meredeksége, mint a 6E5P-nek és 10000 üzemórás (meg kicsi a szórás a példányok között).
(#) sturbi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 22, 2009
Egyenáramú fűtéssel nem lesz jó ha a trafó gyengébb, kár is ezen agyalni, semmilyen trükkel nem lehet nagyobb teljesítményt kivenni, mint a befektetett teljesítmény.
(#) Action2K válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
A gyengeséget nem a szó szerinti Wattra gondoltam. Rosszul fogalmaztam. Úgy értem ha a váltófesz alapból kisebb akkor DC-ben lehet még jó. Persze a trafó teljesítményhatárain belül. Az fura, hogy már terheletlenül is kicsi az AC feszültség. De meglátjuk, hogy mit fog mérni DC-ben, hogy a műszer pontatlan, vagy a trafó bibis.
(#) rockersrac válasza Action2K hozzászólására (») Dec 22, 2009
Na bumm! leg kevésbé zavar hogy egyen lesz irányítva a fűtőfeszem! Mennyi puffert rakjak rá?
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 22, 2009
Kaphatsz 6P15P-t, de - szerintem - inkább a PCL PP kimenőjével kéne járatni. Ahhoz illeszkedik jobban, szerintem.
(#) CIROKL válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 22, 2009
Idézet:
„Kaphatsz 6P15P-t,”
Janinak ! Van nekem is ebből , de most már a tiéd ! Ha jól emlékszem 2-4 darab vacsi uj van
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
Köszönöm. Sajnos 6ZS43P-E nem került a látókörömbe, de nyitva fogom tartani a szememet.
Ezek szerint a 6E6P "megfülelése" rám vár...
A kimenők már elkészültek a füles erősítőhöz, de a kísérletezés valószínüleg januárra marad.
A 6C33C SE is csak deszkán muzsikál, mert a dobozoló garázsműhelynek nem kedvez az időjárás
Te meddig jutottál vele?
(#) sturbi válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 22, 2009
50000 (ötvenezer) µF-ot. :yes:
(#) Action2K válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
De csak ha egyutasan irányítja, mert kétutasan akkor 2*50000 (ötvenezer) µF-ot.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 22, 2009
Kb. egy hónapja nagy lendülettel szétszedtem az előző változatot (már bánom kicsit) és ugyancsak nagy lendülettel nekilendültem az újnak, aztán egyszercsak (még az elején) elfogyott a kedv... most várom, hogy megjöjjön újra..
.. A dolog azzal kezdődött (kedv elmúlás), hogy van egy dupla deprez műszerem (szembe mutatnak) , amit nem sokkal előtte több heti keresgéléssel előtaláltam. Miután kisütöttem, hogy mégis csak egy hálótrafót fogok használni, gondoltam berakom ezt az erősítőbe katódáram kijelzése céljából (hely szabadult fel). Naívan azt gondoltam, hogy amit az ember gyeremeke már megtalált, az megvan....de tévedtem... és most keresgélek..
A projekt azóta így áll, fejtetőn az egyik asztalon.
(#) sturbi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 22, 2009
Most azt hiszed, hogy vicceltem.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
Nálam szépen muzsikál és fűt is rendesen, csak a dobozolással nem haladok, pedig lassal leég a pozdorjáról a fólia a foglalat körül... (Mondhatni, a körmömre ég a munka )
Az sem jobb, ha megvan a műszer, és mutatja az aktuális katódáramot, engem ez mindig arra sarkal, hogy állítgassam. Mennyivel egyszerübb volt az autómata előfesz, ott egyszer méréskor belőttem a katódellenállással, aztán mivel soha sem láttam, nem zavart, ha elmászkált. Felénk főleg este csak 222V marad a 230V-ból így az üresjárási áram attól függ, legutóbb mikor piszkáltam...
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 22, 2009
-Hát igen, a fix rácselőfesz legfőbb bűne, hogy nemigen igyekszik stabilizálni az anódáramot, de ha úgyis deszkán vagy még, átlagáramhoz automatikusan szabályozott rácselőfesz nem megoldhatatlan ám... :hide:
(#) Gery78 válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 22, 2009
Sziasztok!

Ipcollector, és Sturbi mesterek!

Látom van neked is, és Sturbinak is 6C33C erősítőtök. Én is hasonlót szeretnék építeni. Komplikált lenne ehhez kimenőt építeni? Milyen csővel lehetne egyenirányítani az anódfeszt a nagy áram miatt? Ha lehet a félvezetőt szeretném mellőzni. Van valami ötletetek erre? Egyébként milyen építési tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Üdv: Geri
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 22, 2009
Elárulnád, hogyan gondolod? Magamtól nem hiszem, hogy kitalálnám...
(#) lpcollector válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 22, 2009
Kettönk közül csak Sturbi lehet mester magam csak ismerkedek a csöves technológiával.
A tápnál megalkudtam a félvezetőkkel, több szempontból is így volt praktikusabb...
A kimenő SM102B vasra készült, de kicsit módosítanom kellett az eredeti terven ami CHZ mester és Mayky segítségével született.
Amivel sikerült megbírkóznom felraktam ide
Ja és nem nagy I, hanem kis l lpcollector...
Következő: »»   836 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem