Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 274
(#) TAdamm hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Sziasztok

Egy kis segitseg kellene nekem. Szeretnek egy olyan mutatot csinalni az erositomre, ami azt mutatja, hogy mekkora a bemeno jel feszultsege. Egyszeru voltmerovel, van egy olyan otletem, hogy parhuzamosan kotok a bemenettel egy 1:1 atteteles trafot egy egyeniranyitot (v diodas egyeniranyitast) es pufferelest, de nem tudom, h ezzel rovidre zarom-e a rendszert... mi a velemenyetek? Es ha nem jo, akkor hogyan tudom megvalositani?
(#) TAdamm válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
inkabb trafo nelkul..
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
neked audió millivolt mérő kell..

szerintem, mert én úgy gondolom h hangfrekit azzal mérnek..

http://www.sound.au.com/project16.htm

üdv
(#) Tetye hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
Sziasztok!
megcsináltam ezt a kapcsit de valami nem stimmel vele, és nem jövök ré hogy mi lehet az.... a jelenség: majdnem rövidzár a tápon. és nincs kimenet (0V, 0A)
ha rá teszek 2db 220R ellenállatot a betápra melegszik mint disznó,de ha a "-" tápot szedem le akkor elkezd halkan a hangszoro "recsegni" nem szol tisztán iszonyat torz...ha vissza teszem a másik tápfeszt is akkor totál lehall.... diodák tranyok tuti jók a 2 ic-t pedig most vettem bele.....mi lehet a gond?
ha gerjedne nem venne fel ekkora delejt nem?
(#) MaSTeRFoXX válasza Tetye hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
Erről a kapcsolásról nem sok jót hallottam.... Állítólag nagy a torzitása. Ugye nem ST gyártmányú a BD249C ? Mert akkor az meg valószínűleg hamisítvány, mivel nem is gyárt az ST ilyen típusú tranzisztorokat Az egyik topicban volt szó róla.
De googleban keresve is találsz róla egy magyar fórumot
(#) Tetye válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
nem nem st, nem tudom hirtelen mi mert most nincs előttem.. de ha csak a tranyók kapnak tápfeszt akkor jó nem veszfel sokat... amikor a bázisukat rá kötöm az ic-k 3-5 lábára akkor lexikle..... de mitől?!....
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
bocsi elcsesztem a rajot csak most látom... az a gnd amit oda irtam a fekete pont mellé az nem is az...
ez a jo kapcsi
(#) TAdamm hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
mar nem azert, de nem forditva vannak a tranzisztorok? marmint.. en nem ertek a tranzisztorokhoz, viszont ha megnezel egy tda-s tranzosztoros erositot akkor a rajzon felso asszem pnp tranzisztornak a nyilas laba... nem tom melyik... szoval a rajzon a nyillal jelolt laba az a tapfeszbol mutat a bazisra. Nezd meg a tda adatlapjan a tranzisztoros kapcsolast. Most lehet, hulyeseget mondtam es total nem ez van, mert ha eddig nem montda mas, akkor nem valoszinu, h ez hiba... (NEM AJANLOTTAM KAPCSOLAST, meg veletlenul sem..) hallgass meg mast is!

tdatranyo.JPG
    
(#) Norberto válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
Igen, szerintem is elképzelhető ez a hiba...

Tehát Tetye! A pozitív tápra kapcsolódó két tranzisztor kollektor-emitter lábát cseréld fel!

Egyébként én személy szerint nem ellenállást tennék a bemenetre (főleg meg nem 220 ohmos értékűt), hanem egy áramkorlátozós táegységgel próbálnám elindítani a végfokot. Közben persze lehetne mérni az esetleges gerjedést oszcilloszkóppal...

Azt meg végképp nem szabad csinálni, amit te műveltél. Ha egy áramkör szimmetrikus tápot igényel, akkor nem szabad azzal szórakozni/próbálkozni, hogy az egyik ágat (pl. a pozitívat) leveszed az áramkörről!
(#) Tetye válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
hali!
nos C-E jól vannk kötve a panelon csak ezt a rajzot a tinával csináltam és lehet hogy ott csuszott el valami vagy én néztem el de a bd 249-250 nek a láb kiosztása ugyan az ugy tudom 1-B 2-C 3-E 1esen vannak a tda-k, 2esen a kimenet, 3on a tápfesz!
de a táp túláram miatt le tilt és nem jövök rá hol a gáz..
(#) szabi83 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 11, 2007 /
 
Idézet:
„1esen vannak a tda-k, 2esen a kimenet, 3on a tápfesz!”

Idézet:
„nem jövök rá hol a gáz..”


a gáz ottvan:
c (kollektor) ide kell a táp
ezek után szerintem az e (emitter) a kimenet..

üdv
(#) Tetye válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 12, 2007 /
 
igen köszi erre ma rájöttem hosszas szenvedés után engem igazábol az zavart meg hogy a hobbyelektronika által kiadott nyákon is rosszul volt ez kötve, mert a BD-k 2es kozépső C lábán vannak a kimenetek...vajd dobok rólla egy képet mert igy nekem is hihetetlen volt hogy ezzel már jó ideje szenvedek...
csak amikor probáltam lehalt az egyik tda-m met 4-5ös láb egy óncsepp által rövidre záródott.... bár most az összes félvezető gyanus.... de majd 7 végén kimérem és kicserélem a tranyokat diodákat hakell, de a 2ic-t az tuti...
(#) Tetye hozzászólása Jan 13, 2007 /
 
hali
ujra itt...
nagy gondom van kérlek segitsetek a bd249 és 250 nek a 3 lába ugyan úgy van kiosztva ugye a 1-es B vezérlés a 2-es a C a tápfesz és a 3-as az E a kimenetük amit összeköthetek egy teljesítmény erölködőben ugye jól mondom vagy a 249 nek és a 250-nek is a collektorán van a táp?
(#) Norberto válasza Tetye hozzászólására (») Jan 13, 2007 /
 
Nézd már meg legalább EGYSZER azt a kapcsolást, amit TAdamm belinkelt pár hozzászólással előbb...

Ha figyelmesen nézed, mondom, FIGYELMESEN, akkor rájössz, hogy hova kell kötni a táppontokat. Akkor az előző hozzászólásodban tulajdonképpen mire is jöttél rá?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nem. Az semmire nem jó! Minek ide kapcsiüzemű??
http://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_24v_100.html
Inkább ezt. És olcsóbb is. 24VAC-val egyenírányítva 35VDC lesz. ezzel 22Watt 4Ohmon a TDA 2030.
22*2=45Watt erre számolva veszteséget a 100Watt elég.

Jah amúgy rosz a linked
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
ennek az ic-nek nem csak 18w kell?nem lessz baja 35V-al?
(#) TAdamm válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
De lesz!! A lenyeg az, hogy MAXIMUM 22 Volt tapot bir el az ic, de hasznalj max 20 V-ot, a legjobb a 18 V !!!!!DC!!!!!!!!.. NAMOST! a lenyeg az, hogy a TRAFO es az egyeniranyitott fesz kozt a kulonbseg, hogy amit mersz a trafo szekunderen azt szorozni kell gyok2-vel, tehat a 20 volt (DC!!!!), amivel taplalod az ict, az mar szorozva van, tehat visszaszamolsz es a vegeredmeny az lesz, hogy a TRAFODNAK 14 voltot (AC!!!) kell produkalnia a szekunderein igy, hogy > +20; 0(GND igy is hivjak);-20 (a +,- csak a 0-hoz viszonyitas), merthogy az, amit a muszereddel mersz a trafon az az effektiv feszultseg, de neked a csucsfesz kell es az a 20V.. mindegy, majd vki elmagyarazza, de a forumon van fent anyag, hasznald a keresot. Itt egyaltalan nem a feszultseg ketszerezodik.. de nem is az aramerosseg, hanem a felvett teljeseitmeny, ami azt jelenti, hogy van neked ket csatornad, jobb es bal, ugye mind a ketto egy-egy mondjuk 20 wattot emeszto tda2030 v tda2030A es az 2X20w azaz 40W ezert kell nagyobb TELJESITMENYT elbiro tapforras.

(Azt a 35 voltot meg ne akard rakapcsolni, mert pattogni fog az ic es nagyon fustoni es lesz egy rakat sziliciummorzsalekod....)
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nézd meg az adatlapját. http://www.datasheet4u.com/html/T/D/A/TDA2030A_STMicroelectronics.pdf.html

35VDC hez tartozik 22Watt 4 Ohmon. 8 ohmon a fele.
Kissebb feszel kisseb a teljesítménye.
Ez a hasznos teljesítménye. Szerinted miért kell hűteni?
Mert van neki hatásfoka. Amivel elfüt kb ugyan annyit

TAdam : úgy látszik neked is el kell magyarázni hogy a TDA 2030A-nak max 44V tápfeszt adhat az ember.
Ez simpla tápra vonatkozik. Szimetrikus tápon a fele. Vagyis +-22V a max. De az a kapcsi amit akar csinálni szimpla táphoz van.

Emberek olvasni olvasni. Elsőnek az adatlapot mielőtt hülyeséget mondtok.
(#) TAdamm válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
aaaa, mindegy, vegyuk ugy, h nem is szoltam!!! :eek2:
(#) isamisa válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nos mondjuk én is rosszúl írtam mert. 24VAC-ból nem 35VDC lesz csak 32.
Akkor meg 26VAC-s trafót vállasz
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
köszönöm a válaszokat és a felvilágosításokat...mostmár naggyábol kapizsgálom.azt nem tudod a hq-nál milyen gyorsan jön meg a rendelés?neked milyen trafódvan/volt az erősítődbe?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Nekem kicsi volt. 65Wattos ( nem is bírta vele). De azóta már szét is szedtem. CSak a dobozát használom másra. Abba megy a VF3.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
és azt sokkal bonyolultabb(és kölcségesebb)megépíteni???mert ahogy néztem nem olyan "sok" alkatrész kell hozzá.
szerintem nekem is az lessz a következő projectem...
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Eggyáltalán nem bonyolúltabb megépíteni. 600Ft-ból kijön a panel. A TDA2030-sem sokkal olcsóbb. A trafó meg ugyan annyi.
A TDA 2030-at is el lehet rontani. Mindd a ketőnél ügyelni kell a helyes főldkialakításra. Meg a tápra.

Ha ugy akarod csinálni hogy a TDA2030 után csinálod a VF3-at akkor olyan trafót vállasz ami jó mindkettőhöz.
mondjuk 100-120Watt 2x12V vagy 2x12V

És akkor a TDA2030-náll a szimetrikus táposat épísd meg. És ha meguntad jó lesz a trafó a vf3-hoz is.

A VF3-lehaggya ezt az IC-t meszze.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
csak 2x12/100W-osat találtam.van még egy ami 24V/120W-os.de 1x24V nem jó ,csak a 2x12v?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 14, 2007 /
 
Jó az 1x24V is. De csak a TDA-hoz. Mert a VF3 hoz magas a fesz.
A 2x12V-osat meg sorosan kötve 24V-ot fog adni.
És a VF3-hoz szimetrikus táp kell. (bár lehet csinálni feszkétszerezővel +- feszt. de az nem az igazi.)

Ha venni akarsz trafót akkor néz ár a toroid trafó vásárlása topicot. Mert van olyan gyár ahol ólcsóbban meg lehet venni a trafó, kipostázzák. És olyan feszültséget kérhetsz szekunderfesznek amilyet csak akarsz.
(#) qssty hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
ma megvettem az alkatrészeket és itthon néztem meg a diódát és nem 1N4001-eset adott hanem 1n4005-öset...ez baj?meg azt mondta hogy 100w-os toroid trafó olyan 6-7 ezer körül van... a hq videónál mennyi a posta költség???
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
jah meg az baj hogyha a 0,1mikrós helyett csak 0,47 mikrósat tudott adni?meg a 100 nanos csak kerámia volt szerintem az is jó.Vagy nem?
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Hi
Bizony baj....
Az a baj hogy belinkeltem egy oldalt ahonnan elérhetsz szinte minden alkatrész adatlapját...http://www.datasheet4u.com/html/1/N/4/1N4005_FairchildSemiconductor...f.html

CSak be kellett volna írni, és kiadta volna hogy egy családba tartoznak. 1A-ert bírnak csak a feszültségtűrésük más. Az 1n4001 csak 50V-os az 1n4007 meg már 1000V-os...
Szóval még jobban jártál...

Én nem tudom te hol vásárolsz, de általában a kis boltok nagy haszonkulcsal dogoznak és érdemesebb összegyűjteni az alkatrész szükségletet és rendelni.

Mi felénk is annyira taksálják a trafót. Bolond lennék azt venni. Ha újjat akarnák akkor vagy a Hq videótol vennék, vagy csináltatnék.

Használtan meg a piacon bármikor tudok venni 500Ft-ért 200Wattosat( csak a fesz nem mindig pászol)

Ha új trafót akarsz venni. Mégpedig olyat amilyet ajánlottam ( 100-120Watt 2x12 vagy 2x14v) A HQ-videótol akkor jobban jártál volna ha eggybe rendelted volna meg a cuccot.

Héj hát ezt olyan nehéz meglátni ???http://www.hqvideo.hu/csomagdij.html
Bal oldalt a főmenű alatt szolgáltatások címszóval....
+Áfa-t add hozzá (És így is a legjobb árban van, főleg futárral)
Következő: »»   35 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem