Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   11 / 122
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
neked milyen trafód van? van ráírva pár adat? vagy te tekerted? amugy bocs akkor de helyettem nyugodtan matekozhatsz ha akarsz
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
ha te mondod akkor legyen a matek!!! Én ugy csináltam hogy kibeleltem egy PC hangxóró erősítőjét és egy adaptert 220/9v-osat a szekunder kivezetésre tettem az erősítőt és a primer ment a váltókapcsolóra röviden ennyi. Most beleltem ki én is egy hasonló tekercset mint aminek a képét feltöltötted. Jah azért döntötem a PC-s erősítő mellett mert az erősítőmet jobban odacsavartam akkor lekapcsolta a kimeneteket így amikor az 1:1es trafót tettem az erősítőre akkor 3ig tudtam csavarni. Annak a megoldásnak ami nekem van csak egy hátránya van buli eőtt össze kell hangolni a lejáccóval. Nekem a keverőhöz van kötve és ha a mélyet középre csavarom már nem villan csak ha az erősítőn leveszem a hangerőt... Jah és igen az erősítő kimenetére tehetsz hangváltót is és akkor még szabályosabban fog villogni nem olyan szétszórtan nekem mélyre van állítva...
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
anyám mennyi új info van egy ratyi hangszóróm csak nincs itthol de majd abból akkor kiszedem én a trafót. kb ennyit vágok igy elolvasva a hozzászólásodból (már nem azért mer nem érthető hanem mer nem tom mit jelentenek ) pl mi az h 3 ig tudtam csavarni? jah és mit?! hangváltót meg még nem láttam se egészbe se rajzon de még olvasni se olvastam róla.... szóval nem kicsik a gondok..

mer anélkül nagyon odavissza öszevissza villan?
(#) Georgee hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
az a 3ig tudtam csavarni az erősítő potiján lenne a SKÁLÁZÁS és nekem egy buli ott kezdődik h 8-ason van a poti és ilyenkor jó a hangzás amikor remeg a ház. A lényeg hogy a hangváltó a hangxóróra leszür egy tartományt és azt adja rá de sztem kérdezz meg erről vki profibbat mert a fogalmazásom = a nullával. A lényeg h azon a kapcsrajzon nincs rajta mert az egy kezdetleges rajz... először én is igy csináltam de itt az volt a baj h a strobi mind a mély ütemekre mind a magasra villant azért tettem be egy mély hangváltót hogy csak a mélyre villanjon és a magasat kiszűrje. Jah és a PC hangxórónak kell az erősítője is azaz két trafóra lessz szükséged. Ha hétvégén megyek a "klubba" akkor csinálok róla pár képet h lásd hogy hogy is van... Jah és bármi van nyugodtan kérdezz
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
egy dolog miatt megnyugodtam... ez pedig az hogy nem csak én gyűlölöm a nyelvtant meg a helyesen írást és a hasonlókat. (már ahogy leveszem a dolgokat)
egyenlőre elég lesz ez az alap is had villogjon az anyag már ha villogni fog...
csinálj pár képet a klubbról is ha már ott jársz kiváncsi vagyok én arra KLÁBBra!
de egyre jobbakat tucc mondani... MILYEN KÉT TRAFÓ? eddig örültem mer csak egy kell erre dikk kettő :wink:
egyik trafó a hangszóró erősítője oké... a másik meg az 1:1 es?
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2007 /
 
bocsi a sok nah szóval ezért jah...
(amugy a klábbot kiváncsiságból kérdem hogy mi van ott nem pedig leszólásból csak most hogy visszaolvastam ugy is lehet érteni...)
(#) Georgee hozzászólása Jan 9, 2007 /
 
az egyik trafó adja a tápot az erősítőnek a másik a leválasztó jah a clubb nem vmi nagy szám csak egy páran szoktunk összejönni szombati bulira de az viszont kemény amit művelünk. Azért mondom h kettő kell.... Szal összefoglalva az egyik ellátja az erősítőt táppal a másik leválasztja a jelet de nekem a leválasztó (1:1 helyett egy 230v/9vos van fordítva bekötve) Elolvastam a klubbos dolgot semmi probléma lényegében nem az enyém csak bérelve van és csak a zene az ami az én részem az egészből...
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
no beszerváltam a kis hangfalnak a cuccosát! megmutatom igaz okosabb senki nem lesz tőle.
akkor kell még nekem is egy 230/9 es trafó és összerakhatom talán?!(vagy 1:1 el lehet ki kéne próbálni...) tényleg amugy a 230/9 es trafóból akármilyne jöhet nem? mind1 hogy hány V*Aes! (ha jól tom ebbe mérik vagy frekit is hallottam...)
mer igy se olcsó semmiképp egy trafó de akkor mán a legolcsóbb kéne.

DSCF1541.JPG
    
(#) mefi01 hozzászólása Jan 10, 2007 /
 
mivel lehetne kisütni 1 kondenzátort mindig?

mert 1 strobin gondolkozom hogy 1 relés strobit csinálok de ahhoz kell 1 kondi és azt ki is kell sütni.
mivel lehetne?
(#) THT válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
mefi:

Kérdeznék én is: hány éves vagy?

Következő: Miért akarsz relét tenni egy strobiba?

Harmadik: miért akarsz kondit kisütögetni, és ennek mi köze van a relés strobihoz?
(#) Georgee válasza mefi01 hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
Sztem eccerűbb ha a kondit egy tirisztorral sütöd ki mármint a tirisztor anódja és a gate lába közé tenni egy glimmet és 1 nem kattod 2 nem kopik mint a relé de ha elgondolkozol azon a relén nem kis amper fog szaladgálni tehát az is elképzelhető h az érintkezők összeégnek és akkor annyi az egésznek. De sztem ha visszább lapozol vagy ha kell csatolok linket strobiról épp azt csináltam meg és most segítek egy két embernek (előnye ennek a tirisztoros strobinak hogy ritmusra is lehet villogtatni)
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
Nah sztem jó lehet... benne van egy trafó ami biztosítja a tápot az erősítőnek. OK Következő lépésben vágd le a hangxórót és kösd rá egy másik trafóra (sztem ne az 1:1es legyen mert nekem ezzel nem működött) egy 230v/9v-os trafó a szekunder (9voltos) kimenetre forraszd rá a hangxóró vezetékét a primer kimenet meg a váltókapcsolóba illetve a strobiba
(#) spkkill hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Hello mindenkinek!

Hogyan lehetne 8db ledet jó gyorsan villogtatni?
Egyszerű tranyós kapcsolásra gondoltam


:gun: :wilting:

:violent: :lama:
(#) Skip válasza spkkill hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
esetleg egy 555 ös ic vel?!
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Nah Skip!!! az igért kép nem marad el de a klubbról már nem sikerült a miérteket ne kérdezd (sok teli üveg) ezeket még sikerült...
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
no vettem egy trafót! nem tudom mi a szitu vele. de vhogy rossz sejtésem van! megmutatom ha tudjátok mondjátok meg jó-e légyszi... aztán minyá kipróbálom. de vhogy nem tom! olyan érdekesnek láccik a szerkentyű nem értem értelmét hogy hogyan működik de ha ez igy jó lesz akkor örülök ha nem akkor Travolta által mutatott Strobit lehet megpróbálom bár aztán kituggya! áhh
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Ilyenek a számcsógépek tpjában vannak én egy eccerű trafót használtam az primerje 230 a szekunderje 12v és 2 kimenetű.... Ezt nem tom h jó e hozzá
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
jah az becsapós a sok láb de csak 4 láb az igazi! a közöttük lévő csak tartó pöckök!
szal akkor jónak kell lennie! most forrasztom össze majd minyá írok hogy mizu vele!
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
Ha gyors vagy akkor még most megkapom az üzit ha nem akkor csak este 9 után tudok irni...
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
És IGEN IGEN IGEN IGEN! Assszem JÓ! nem nagyon mindig! meg nem szeret minden zenét de van ahol megy rá igaz nagyon ritán... JÁÁÁJ DE ÖRÜLÖK NAGYON SOKAT KÖSZÖNÖK:d de még sok van! az első kérdés hogy hogy lehetne azt hogy többször? meg hangváltó vagy mi a szösz kéne elé? és az milyen hangra? mély hangokra igaZ?! fúú most nagyon örülök köszönöm
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
no nálam is az a szituhogy ha halk a zene csak akkor villog. ez mér van? és mit lehet csinálni ellene?
azon gondolkodom hogy ugye a gépembe 5.1 es hangkártya van és hozzá 5.1 es hangfal.. na és annak 3 dugója van! egy zöld az a közép egy fekete (sztem ez a mély) és van egy narancssárga ez nem tom mi!
no most ha mondjuk a feketét ott a hangkártyánál ketté veszem akkor csak a mélyre villanna?? fuu de jó
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1771.html itt van az én strobim tesztje... szal nekem is ezt csinálja h hol villan hol nem én a keverőpulthoz állítottam... Ezért is tettem bele hangváltót, hogy csak a mélyre villanjon és a keverőn az EQ val és ami a strobihoz van erősítővel azzal szoktam jáccadozni hogy villanjon.... szal én buli közben szoktam még állítgatni h villanjon de főleg a TECHNO és a TRANCE-t szereti... itt folyamatos a villogás...
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
nos próbálgattam! és viszonylag jól villog csak egyedül a hangerővel van baja! ha feltekerem a kis erősítőnek a hengerejjét mondjuk 35% fölé akkor már egyet sem villan az alat szépen nyomja ütemre a kicsike. ezt nem lehet vmivel kiküszöbölni? vmi más menetszámú trafó... vagy akármi?!
(#) Georgee válasza Skip hozzászólására (») Jan 23, 2007 /
 
huhh jó kérdés... én is itt akadtam el többek között ezért tettem külön erősítőt a strobihoz h a végfokot ne befolyásolja... a keverőn a REC OUT kimenetet használom a strobihoz... Szal nem tom de ha ugy csinálod h van egy végerősítőd is akkor egy elosztót teszel a kimenetre beállítod a strobi erősítőjét a lejáccón hagysz egy fix hangerőt és így működnie kell
(#) Skip válasza Georgee hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
hát igen ezt az egy megoldást látom én sajnos... bár még próbálkozok talán az 1:1 estrafóval! vagy vmi másikkal vagy nem tom pár dolgot kipórbálok és beszámolok az eredményekről! NAgyon köszi!
(#) Travolta válasza Skip hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Hát gyerekek tényleg nem értem mit görcsöltök itt mindenféle kókler megoldásokkal!Az egész strobit ki lehet hozni kb.3000ft-ból, úgy, hogy villog zenére, mikivel vagy vonal szintről és egy normális aluláteresztő szűrő hajtja, tud auto módot és manuál módot.De ti tudjátok.

Azért sok sikert!
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Nem kell parázni ilyenek miatt nekem 2000-ből jött ki az eszközök fele a fiókban volt... amugy sztem meg jó kis időtöltés ilyenekkel szórakozni....
(#) Skip válasza Travolta hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
hát tény. de most elkezdtem ezt a rajzot ehhez vettem dolgokat azt most nem akarom őket eldobni/félre rakni!
aztán meg most már a hang is megyeget! de viszont amit te mutattál azon a hangvezérlés megintt hibádzik nem? vagy lehet én emléxem rosszul. Amugy teljesen igazad van.
ha ezzel a félével eljutok vmeddig akkor neki állok annak amit te mutattál! mer már kiváncsi vagyok nagoyn rá!
köszi
(#) Travolta válasza Georgee hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Tulképpen nem az összegen van a hangsuly, hanem azon, hogy nem egy hozzávaló kapcsolás csináltok meg, hanem mindenféle erősítőket meg trafókat buheráltok össze.És csodálkoztok, hogy nem úgy működik, ahogy kell.De gondolom ebben van az építő szellem!
(#) Georgee válasza Travolta hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Van aki szeret ujjat csinálni nekem ez az 5let abból jött h amikor az erősítőre tettem a trafót akkor az erölködő amikor 2re csavartam akkor már blokkolt... és a buliba elég cink hogy halk a zene ezért jött az 5let h egy külön erősítő kell neki...
Következő: »»   11 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem