Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motorral vezérelt roló 12V-ról
 
Témaindító: carp07, idő: Dec 27, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) carp07 hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
hali
lenne egy olyan kérésem h egy motorba szeretnék olyat építeni h a lámpa amikor le van kapcsolva lapok takarják le amikor pedig felkapcsolom a lámpát akkor ezek a lapok vízszintesen állnak h a lámpa fénye kijusson és ez egy motor vezérelje valahogy elősze is köszi az ötleteket
és fonots lenne ha az egész kapcsolás 12V-ról működne

csatoltam képet h milyen lenne az elképzelésem

lámpa.jpg
    
(#) phc válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
üdv
fogsz egy elektromágnest ami tartja a rolókat amíg a lámpa világít és mikor elenged egy rugó visszaránt

hátrány a fogyasztása, előny az egyszerűsége
(#) carp07 válasza phc hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
és körübelül mennyi lenne az a fogyasztás??
és nem biztos h fel tudom rakni anélkül h ne zavarja a lámpa fényét
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hello!
Nem érteni mi a gond.
Mert a címben azt írod, hogy motoros. Így feltételezhető, hogy a működtető mechanikai áttétel már meg van. ehhez kell két végállás kapcsoló. Ha a lámpára teszel egy relét, akkor az irányváltásra felhasználható (megfordítja a motoron a polaritást). Ha elérte a végállását, akkor az megbontja az áramkört.
Ha nem lehet a lámpára kötni, akkor egy "alkonyat kapcsolóval kell vezérelni a relét.
( De ezt inkább zsalunak szokták emlegetni. Régi filmeken láthatsz ilyent hajókon. Ezzel kommunikáltak.)
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
valami kapcsolási rajz kérhetnék??
(#) llaci56 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Pontosíts! Motorral lehet működtetni (valamit), és a motort lehet vezérelni (valamivel), - de motorral vezérelni?!
A roló egy folyamatos takarást biztosító valami (pl. vászonroló). Amit a képen mutatsz az vagy redőny, vagy zsalu.
Milyen motor van az említett redőnyben? Az általam ismert redőnymotorok csőmotorok, és mindenféle elektronika létezik hozzá.
(#) carp07 válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
a pontatlanságokért elnézés még kezdő vagyok a motorral egy zsalut lehet működtetni és a motort pedig egy vezérlővel vezérelni
a motor típusát még én sem tudom mivel ez egy lámpa előtt lesz ami egy motorban egy fényszóró
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hello!
Ez pld. egy csirkeól ajtaját működtette volna. Ha a fény megjelenik reggel, akkor azonnal kinyitja az ajtót, ha besötétedik, akkor a beállított 16perc késleltetéssel csukja be. (persze ez neked nem valószínű, hogy kell)
A relétől jobbra eső rész vezérli a motort. Az Nvk és Zvk a két végállás kapcsoló, a Bvk csak egy biztonsági kapcsoló. (Nálad ez szükségtelen.)
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
ez már közeledik az elképzelésnek azt el tudnád magyarázni h holvan a fényérzékeló része mer ugye az nekem nem kéne
és valami bővebb megyarázat van hozzá??
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hello!
Látom nem értetted. így kivágtam ami nem kell. A relé két lábát rákötöd az izzóra, a másik felét a 12V-ra.. és már működik is. (persze ha ezt akarod..)
üdv! proli007
(#) baloghzoli1 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Szia,nem akarok beleböff,de miért nem a lámpát kapcsolgatod?Azok a pálcák ha vizszintesen van a zsalu akkor is "fogják" a fényt viszont ha nincs a lámpa elött akkor nem takar
(#) carp07 válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
a lámpával együtt akarom kapcsolni
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
proli007
esetleg egy nyáktervet tudnál készíteni
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hello!
Nagyon szívesen, csak értelme nincs. Nyákot akkor lehet valamihez készíteni, ha ismert a mérete. Nem is lehet tudni milyen relét fogsz alkalmazni. Az ábrán, csak ötletszerűen lett kiválasztva egy típus. De minden esetre, DPDT típusú kell, azaz két váltó érintkezővel rendelkező..

A motorod egyáltalán 12V-os? ÉS van már mechanika hozzá?

De ez a kapcsolás, olyan egyszerű, hogy nincs is értelme nyákot készíteni hozzá. Szinte mindent a relére kell kötni. Ha megnézed a rajzot, akkor láthatod, hogy egyetlen átkötés van két relé láb között. Hát ez lenne a nyák?
Ha olyan relét választasz, amin forr-fülek vannak, akkor nem szükséges nyák hozzá. Mert ha nyákos a relé, akkor csak sorkapcsolat kell a nyákra tenni. Így viszont a relére lehet forrasztani a vezetékeket.
De ha ragaszkodsz hozzá, elkészítem..
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
hát azt nagyon megköszönném de rá ér később nem muszály ma
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 27, 2009 / 4
 
Hello!
Rendben elkészítem, de azért a kérdésekre is válaszolhatnál néha. És ha lehet, nagy betűket is használd..
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hali
Megfogadom a tanácsodat és köszönöm szépen
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hello!
Most már nem "ma" van..
- A nyákot úgy kell elkészíteni, hogy a ráírt szöveg olvasható legyen
- A kivezetéseknél tehetsz sorkapcsokat, vagy közvetlen vezetékeket.
üdv! prolio007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali
Nagyon szépen köszönöm a nyákrajzot és minden segítséget.Köszönettel:carp07
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hello!
Nagyon szívesen! De ha kész a zsalu, tegyél már fel képeket, had mulassunk mi is!
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali
Mégegy utolsó kérdés a zvk és nvk az mindegy h milyen kapcsoló és a háromszögek ugye az érzékelők??

Ha kész lesz akkor szívesen rakok fel képeket
(#) proli007 válasza carp07 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Hello!
Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy a végállás kapcsolók, a zsalu középhelyzetében zárva vannak. Tehát mikor végállásba ér, akkor nyit a kapcsoló és megszakítja a motor áramát. (pld egy mikrokapcsolónál a C és NC érintkezőt kell bekötni.
Amikor próbálod, középre kell állítani a zslut, és ha elindult valamerre, megnyomni azt a végállást, amerre tart a zsalu. Ha nem áll meg a motor, akkor meg kell fordítani a motor két vezetékét, és újra kipróbálni.

Igen a háromszögek, a relé érintkezői. Ahová jelenleg hozzáér a mozgó érintkező, az van zárva. Ha a relé behúz, akkor ez megszakad, és a másik háromszöghöz fog a mozgóérintkező hozzá érni.
üdv! proli007
(#) carp07 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Hali
Köszi a választ a képek valószínű h olyan tavasz körül lesznek merrt csak addigrasikerül minden mást beszerezni hozzá
(#) robbbb hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Ikeában vásárolt fényzárós roló motorizálását tervezem.
Mivel ilyen téren eléggé kevés tapasztalatom van, ezért szívesen fogadnék minden építő jellegű tanácsot, vagy akár konkrét megvalósítási ötleteket is.
Mivel 220V nincs a közelbe, ezért elemes, 12V-os motorral szerelt és távirányítóval vezérelt megoldás lenne a célom.
Főleg az érdekel, hogy milyen motor lenne a legcélszerűbb és hogy a motor szabályozására/vezérlésére milyen áramkörök szükségesek?
Köszi előre is a segítséget!

Üdv!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem