Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
A mellekletben szereplo megoldasra gondoltam, amikor a kimeno megtekeresere gondoltam.
egy kis gugli es tada... LINK
Megjöttek a csöveim, akit esetleg érdekelne a füleserősítő, amit feltettem, ahhoz is van pluszba néhány! (lásd: hirdetések)
Wrong answer.
A kimenotrafo impedanciailleszto, az erositest a csovek vegzik.
Kösz! Lehet elkelt volna a típus után valami más is, mert csak simán beírva valami autókról hozott be dolgokat a gugli.
A kedvedert leszimulaltam amit tettem, lasd kep. Nem nagy durranas "EF9" es "datasheet" amire kivancsi az ember.
Mondjuk en sosem magyar guglit hasznalok
Kivancsisagbol megneztem magyar guglival
lasd a fotot 5 azaz ot talalat!
Jó de nem ugyanazt írtad a keresőbe, írd a nem magyarba azt hogy "EF9 adatlap" az sem fog többet találni. Vagy fordítva, a magyarba azt hogy EF9 datasheet. Szerintem nem a google-val van a baj, hanem az emberrel aki használja.
Nem mindenki tud angolul, es nincs gyakorlata az internetes keresesben.
Kedvedert beirtam google.hu-ba az ef9 datasheet-et. Erdekes, nekem ott is elso helyen all a nyero oldal, lasd a mellekelt kepet.
Én csak sima EF9-el próbálkoztam. Ha csak annyit írok be, akkor sehol sincs adatlap.
Erre irtam az #590526 hozzaszolasomban, hogy valoszinuleg nincs gyakorlatod a netes keresesben.
Imikém! Milyen meghajtásod volt legutóbb a PL500PP-ben? Tudnál rajzot adni nekem?
Idézet: „Visszamentem a topikban egy évet és nézelődtem. Egy páran eltüntek azóta:” Azért lélekben itt vagyunk! :wave:
Sziasztok.van eggy kimenőm aminek 3 bemenete van.A középleágazás és a 3 dik átvan hidalva eggy 4.7 nanos kondival kell-e ez a kondi rajta és mit kell bekötnöm az elsőt és a harmadikat?
Szevasztok.Tegnap keresgéltem egy kicsit a régi elektronikai könyvek közöt es találtam egy 50W-os lámpás erösitő rajzot.Én sajnos nem értek a lámpás erösitökhöz,de szeretném megtanulni hogy hogy is működnek,és szeretnék öszerakni is egyet idövel,mert tudtomal a csöves erösitők szolnak a legszeben,márcsak ezért is.Most a Doz-al szemezgetek egy ideje,mert az is gyonyorűen szól,és azt is szeretném megépiteni szépen dobozba.Ara volnék a legkiváncsib hogy mék szól a legszeben,de szerintem ugy is a lámpás nyerne :yes: .Felteszem a kapcsolást az erösitőröl,és ha valakinek tetszik akor meg is épitheti,vagy ha tud egy kis beszámolót tartani hogy mire kel figyelni az ijen erősitöknél a legjoban,esetleg én is nekiugorhatnák,csak az a baj hogy fogalmam sincs hogy honan lehet ijen csöveket beszerezni,mi a lábkiosztásuk,és a kimeneti trafóját hogy kel megtekerni ugy hogy az erösitő szépen szóljon vele,ez érdekelne a legjoban.Köszönöm elöre is türelmeteket,ugyanis kezdö vagyok ezen a téren.
Ja és ha valaki nem ért valamit a (képekröl,leirásokról),szivesen leforditom,hiszen Románul van.
Sziasztok
Bizinyonyára van itt tapasztalt csőszaki, aki választ tud adni a kérdésemre. ez a következő: Rádiós keverőcsővel pl ECH81, lehetne-e kisfrekvenciás jeleket keverni? Hangfrekvenciára gondolok. Analóg visszhangosítóhoz szeretnék építeni egy olyen fokozatot, amely az erdeti jelhez keveri hozzá a "visszhangot". Tapasztalatlan vagyok még ezen a téren. Igazából csak triódákkal, meg pentódákkal voltam még kapcsolatban eddig... :o) Jó-e heptóda ilyen célokra? Mik lennének a hátrányai, illetve előnyei? Véleményem szerint a hangja bizonyosan más lenne, hiszen a csöben adódna össze a jel, nem pedig a panelon... Előre is köszönöm a válaszokat
Sziasztok!
tud-e valaki erről a kondiról mondani valamit? gitárelőfokba már beépítettem néhányat, meg vagyok elégedve vele.
Amint lattam, nem vagy egyedul ezzel. A felvetesed nyoman elkezdtem korulnezni a neten. Egy masik forumon, mar meg is talaltam, miert nem ajanlott: a tul sok racs a heptodaban sok zajt termelBővebben: Link
MElyikrol? (talan lemaradt a kepmelleklet?)
De hülye vagyok!
Köszönöm. Egyébként pentódával nem lehet ilyen módon keverni?
Üdv!
Csak pontosításképp. Az audio technikában használt keverés szó két jel összeadását jelenti, mg az RF technikában a keverés (ECH) szorzást jelent
Ennél jobb cikkek voltak a 69-es Rádiótechnika évkönyvben, ott vannak trafótervek is. Manapság felesleges megépíteni az összes bemeneti fokozatot, elég egy vonalszintű bemenet, nem kell a lemezjátszóhoz való 10mV-os, meg a mikrofonhoz való, ha úgyis pl. cd lejátszóról lesz hajtva.
Ha érdekelnek ezek a cikkek, fel tudom tölteni, ha tekertél már trafót és van hozzá anyagod meg felszerelésed, abból meg lehet csinálni.
Vagy kettőstrióda közös anódellenállással, és a két külön rácson vezérelve a két jellel?
Várjunk egy percet! a több rácsos keverőcső nem úgy "kever", ahogy Te szeretnéd ! hangfrekvenciát bitang egyzserűen lehet keverni : egy földelt katódos, vagy katódkövető fokozat rácsár külön külön soros ellenállásokkal vezeted a jelet, egyzserű mint a satu. perzs elehet egy egy potméteren keresztül is, de a csúszkák, és a rács közé kellenek soros ellenállások, különben az egyik nullára tekert poti kisöntöli a többit. Ha csak két jelet szeretnéál keverni, akkor egy kettőstriodával felépített differenciálerősítő két rácsára vezeted a jelet, és valamelyik anódjáról "leszeded" a kevert jelet
(na már leírták előttem, nem figyeltem) |
Bejelentkezés
Hirdetés |