Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   340 / 1385
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
a linken mondj egy letöltést, rakd le valahova, és ott meg fogod tudni nyitni.
(#) gydanee válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Hali!
Milyen böngészőt használsz? Nekem a firefox nem akarja megnyitni, de az internet expoler minden gond nélkül.
(#) emmzolee válasza gydanee hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Én is Feirefoxot, meg Operát használok.
(#) emmzolee válasza gydanee hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Az Opera simán meg nyitja.

Micsoda sz... lett ez a Firefox is. Azóta haragszok rá, amióta leszedtem a 3.6 verziót, és sokkal lassabb, mint a régi, és le is fagy néha.
(#) Ricsi89 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Nekem a 3.0-ás FF megnyitja a linket. Nekem tökéletesen megfelel, nem frissítem.
(#) emmzolee válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Hát ja! Rájöttem én is, hogy kár volt frissíteni.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
nekem is ff 3.6 van, de linken mondok egy mentést, az lerakja a jpg-t és azt megnyitom acdsee-vel. Kicsit nagy lett a kép 12mega
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ez szép lett, és tényleg nagy felbontás!
A Google CHROME is simán megnyítja, és nem reklám de minden böngészőt ver.
(#) lidi válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Szép is jó is, a google, csak kicsit túl sok infót zsebel be ahonnan csak tud. Használom a keresőjét, annál tényleg nincs jobb, de ne naplózza már hogy mit böngészek. google analytics, tracking cookies, google hirdetések, egyebek, nem kell hogy még a böngésző is.
(#) Rakloo válasza lidi hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Én nemrég váltottam FF 3.6-ról Safarira,mert gyorsabb,de nagyon elcsámcsog a képen.Mindjárt ki is próbálom a Chrome-ot.

Na,míg megírtam a hsz-t addig betöltötte,csak a Safari mindig egyben tölti a képeket.
(#) kábé hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok.
Utángyártott lézertonerrel vagy utántöltővel mekkora esély van jó nyákot vasalni?
(#) emmzolee válasza kábé hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Hát a szerencsén műlik. Sajna ki kell próbálni, hogy meg tudd. Ha eredetit teszel bele, akkor minden ok.
(#) kábé válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Gondolkodom, hogy vennék valami használtat, de így ez akkor nagyon lutri. Eredeti toner áráért új nyomatót lehet venni.
(#) Norberto hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Hallottatok a legújabb NYÁK-alaplemez gyártási technológiáról?

Az előbb mutatták a Spektrum TV-n.

Tiszta őrület, amit láttam!

Csirketollból készítették az alaplemezt! Egy csirketollat lecsupaszítottak, tehát azt a középső vastag részét eltávolították, maradtak azok a vékony, apró, sűrű kis tollvégecskék. Nagyon vékonyak és üregesek, ez adta az alapötletet a kitalálóinak, illetve, hogy iszonyat mennyiségű kidobott csirketoll válik a mindennapok áldozatává.

Összedarabolják még kisebb részekre, és végül valamilyen természetes alapú műgyantával erősítik meg a szerkezetét. Így kinézetre valami hasonlót kapnak eredményül, mintha igazi FR4-es alaplemez lenne... de mégsem az.
(#) gulasoft válasza Norberto hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Nem láttam de elég munkaigényesnek hangzik.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
felraktam a lötstoppot, és itt ott barna lett a beégetés után. Lehet hogy nem volt tökéletes az illesztés?

saját036.jpg
    
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Hát ennek lehet, hogy annyi.

Az jutott az eszembe, hogy így nem derülhet ki az, hogy fölhólyagosodik a vezetősávok között, mert nem vonsz be vezetősávot. Gondolok itt arra, hogy a vezetősávok között a mélyedésekben nem sikerül esetleg rendesen laminálni, és amikor előhívod, vagy beégeted, akkor leválik egy-két folt. Tudod miről beszélek?
Olyan panelt próbáltál már Lötstoppolni ahol csak a padok nem lettek bevonva, de a vezetősávok igen?
(#) Zsika válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok. Egy korábbi hsz-ben linkeltem egy képet ott csak a padok maradtak szabadon. Azon a próbán van példa arra is hogy vezető sávok között lejön a lötfólia ha nincs rendesen laminálva, vagy koszos a felület. A képen látható nyákot én 150 fokon égettem kb. 30 pecig, de csináltam egyet nemrég 180 fokon is és annak sem lett baja, igaz az nem volt csak 20 percet bent.
(#) c27 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha elkészült a nyák akkor mivel kell bevonni a felületét, hogy ne oxidálódjon?
Van még egy másik kérdésem. Nyákfúrásnál eddig fogászati fúrót akartam használni (volt itthon 2), de úgy néz ki, hogy nagyon gyorsan elkopik és kopottan meg le tudja tépni a forrszemet sajnos. A 0.8-as fúró túl nagy nekem ezért egy 0.5 fúrót akarok venni. A kérdésem az, hogy mire kell odafigyelni ha ezt a fúrót használom ill. mekkora fordulat szükséges hozzá, hogy ne törjön? Arra gondoltam, hogy csinálok egy nyákfúrót találtam itthon egy 24V 60W 4000-es fordulatú motort. 1:1 áttétel elegendő vagy menjek fölé?
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem jön az le. Levakarni sem lehet. Csiszolni lehet, ha lenne egy sima felületű csiszolóm akkor a kiemelkedő vezetékeket meg lehetne csiszolni. Kipróbáltam az smd forrfüleket, megfogta az ón, csak kb 180 fokok volt bent a panel, mert sütit is sütöttünk egyben, lehet hogy ettől barnult meg itt ott.
(#) JZoli válasza c27 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A sima fúrónak elég biztosan a 4000-es fordulat, sőt kicsit sok is, de a fogászati fúrónak 10000 feletti fordulat kell. én is azt használok, de minél nagyobb a fordulata annál tovább jó az "éle".
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
ÁÁÁ ez a süti mellé nagyon jó!
Ha tényleg süti mellé raktad persze hogy megbarnul, a süteményből a víz és egyébb sütéshez szügséges párolgó anyagok a panelon landoltak, valószínű.
Süti nélkül nem lesz olyan elszineződés, de nem lesz süti se
(#) c27 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én a fogászati fúrót légköszörűbe fogtam be. Ott megvolt a 10000 biztosan, de a 2. nyák után szinte teljesen lekopott és már csak égetett. Egyébként 0.7 körüli volt, de nekem az vastag a forrszemet ha nagyon pici volt letépte. De már nincs több ilyen pici ezért veszek sima fúrót kicsit pontosabban is lehet fúrni álvánnyal így kézbe meg fárasztó is.
Akkor sima fúrónak 3000-3500 jó? Szénkefés a motor annyit tudok csinálni, hogy kevesebbet kap. 24V-os szóval megpróbálhatom 18V-tal is.
Egyébként szerintem az is volt a fogászati fúró baja, hogy nem kapott hűtést és "elégett", mert simára kopott az egész, vízzel kellett volna hűteni, de az meg már macerás lett volna.
(#) gulasoft válasza J-O-E hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
a süti alatt volt, jó lesz az, kicsit finoman megkapargattam egy késsel a végeket és csillogós lett, a lötstopp meg nem sérült tőle.
(#) mrex válasza c27 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Csak egy tanácsot szeretnék adni. Én 18000 fordulattal fúrok mert a fúrógépem ennyivel pörög. Az alábbi technikával élezem meg a fúrót.
Mivel a hagyományos fúróélezés itt nem jöhet szóba ezért a befogott fúrót ujjal megtámasztom és egy fenőkő(Finom kaszakő) lapján szögbe döntve fenem kb 3-4 húzás és újra éles. az elkopott élet 4-5 húzással teljesen el lehet tüntetni. Még egy tipp. a panelfúrógépböl ki kell dobni az eredeti kapcsolót nekem billenőkapcsoló volt és egy zárókontaktos nyomógombbal kiváltani ekkor ugyanis nem kell állandóan átbillenteni a kapcsolót. Az a fárasztó igazán. alátétként én egy darab bútorlapot vagy lamináltparketta darabot szoktam tenni mert ha a levegőbe ugrik a fúrószerszám hegye akkor könnyen oldalraszitál és eltörik. Próbáltam egyébként csiszolópapíron de az kiszakad, élezéskor Ja és sima szénacél fúrót használok.
Üdv Mrex
(#) c27 válasza mrex hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Értem kösz az infót. Igaz nekem házilag készített nyákfúróm lesz és akkor a motorra teszem a tokmányt. (Egyébként csak megjegyzésként a sima akkus csavarhúzók tokmánya 0.3mm-t is képes megfogni legalább is gyárilag az van ráírva. Nekem egy kis darab 0.4 tekercset jól meg tudott szorítani.) Akkor maradok a 4000-es fordulatnál és veszek 2 db sima 0.5mm fúrót. Azon is gondolkodtam, hogy ha valaki meg tudná nekem köszörülni akkor leköszörültetnék a hosszából és akkor nem törne el könnyen.
/A motorról még annyit, hogy elvileg 4000-et fordul percenként, de 12V-tal kipróbálva saccolva 2500-3000 körül lehetett mert már süvítő hangja volt, pedig 24V-os a motor és 60W. Lehet a 4000-et terhelve értik?/ (Az sem világos teljesen, hogy ha 24V-os és 4.16A van ráírva akkor miért csak 60W ??? Nah mindegy.)

Egy kérdés még te a sima 0.5 fúrót használod? Mármint ami teljes hosszában 0.5mm átmérőjű? Mert vannak olyanok is amelyeknek a szára vastagabb, de azt mondták nekem hogy azok nagyon drágák és nagyon könnyen törnek. Neked meddig jár be egy fúró (milyen gyakran törik)?
(#) emmzolee hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
hello

Lenne egy kérdésem.

Bedobok egy képet, itt a fórumon találtam. Nem is az a lényeg, hanem amikor a Sprint Layout programban alul bekapcsolom, hogy a nem használt panelrészek legyenek egy egbe függő Ground.

Azt már elfelejtettem, hogy kell forrpontokat kijelölni, és azokat is betenni a Ground alá.

Nem t om érthető voltam-e? A képen jobban látszik mit akarok megoldani.

Pedig csináltam már ilyet, de elfelejtettem.

Köszi
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
ÚÚÚÚ

Felejtsétek el. Beugrott!

Épp mikor elküldtem
(#) gulasoft válasza c27 hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Valóban a vastagított szárúak tényleg drágák, de úgy viszik a panelt mint a vajat, 0 sorjával fúrják egy sima oszlopos fúróval a 2 oldalas panelt. Ebből kifolyólag kevésbé is kopnak, a kés sem kopik miközben vajat szeletelsz vele, ellenben ha keményfát nyeszetelsz vele nagy nehézségek árán, akkor el fog kopni. Sok surlódás=több kopás. Írtatok itt a filléres fúrókról, akinek van kedve ilyenekkel vacakolni és 2-3 panelonként kidobálni az tegye. Én is azt tettem mióta megvettem ezeket eszem ágába sem jutna még egyszer gagyi sz***t venni. Ég és föld! Persze nem 4 panelt fúrtam vele, de egyszer tört el a 08-as, mert olyan könnyen viszi a panelt, hogy még kifelé húztam a fúrót mikor elkezdtem oldalra húzni a panelt a következő lukhoz. Mintha vajba nyomkodnál villát. Meg kell szokni, hogy nem kell nyomni. Nekem 1-es 0.8-as és 0.5-ös van mindegyiknek a szára 3-4mm körül lehet. Nagyon állat!
Itt egy link:
0.8-as fúró

Disztingválj, légy szíves! Ha indulatos vagy, azt ne itt vezesd le!
Frankye
(#) mrex válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Igen persze ez sokkal jobb mert tiszta keményfém az egész.
Következő: »»   340 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem