Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   339 / 1385
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
EEEz igen!
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Tényleg jó a panel néha a gyári sem jobb.
Ha beforrasztottad dobj róla képet.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
A következő lépés az elektokémiai ónozás.
Azon gondolkodtam, hogy lehet venni grafit spayt ami ugye vezet. ha azzal befújom a nyák mindkét oldalát különös tekintettel a lukakra és utána hátha megcsinálja a lyukgalvánt.
(#) hapro válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Húúú bameg. Ez nem túl nagy méretű?
Elegek lettek volna jóval vékonyabb vezetősávok is nem?
Ilyennek neki sem állnék. Ügyes vagy.
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Beszéltem Bruzsa Mihállyal, aki az említett cég ügyvezetője. Azt mondta, hogy ő nem foglalkozik konkrétan az értékesítéssel, de a 0,8-as fúrót megnézte nekem, és az 35Ft darabonként+ÁFA, és a minimálisan rendelhető egység 10db.
Ha Te ettől eltérő módon tudtál vásárolni, akkor az csak azért lehetett, mert valamelyik munkatárs hibázott a szerszámáruházban. Ez szerintem még így is nagyon kedvező ár, és persze igazolja az én alapfeltevésemet.
(#) gulasoft válasza hapro hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ha fotózol tök mindegy mekkorának állsz neki. Ezt még minden fotósnak meg kell tudni csinálni, csak a jó maszk a lényeg.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hajrá! Az is okos dolog. Főleg, ha nem lesz túl drága.
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Te aztán jó alapos ember vagy, gratulálok hozzá! Köszönöm az infót. Viszont a webáruházban vásároltam, és a végösszeg mint említettem a 330db fúróra 1300Ft körüli összeg volt, és még mondtam is magamban, hogy ez jó, mert így postával együtt sem lesz több 2500Ft-nál a vége.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Az ónlapok már megvannak, megvan az ónszulfid (vagy szolfát) is (na az húzós volt 12000Ft, és azóta is ott rohad) Szerencsére nem kell belőle sok, viszont levegőn elbomlik, be kell majd zárni a lötyit ha kész a cucc.
(#) roland0327 hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Hello Mindenkinek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok? Most akarok venni egy lézernyomtatót mert eddig mindig mennem kellett valahova, hogy tudjak nyomtatni Azt akarom tőletek kérdezni, hogy milyen ajánlotok? De olyat szeretnék aminek a töltése olcsón jönne és nem kellene csippelni.
Saját tapasztalatok is érdekelnének, hogy miért ezt és mér azt... Egyszer akarok csak nyomtatót venni ezért valami normálisat és nagyon olcsót akarok venni! 7-8000 ezer környékén gondolkozom ettől többet sajnos nem fogok tudni többet külteni rá

Köszi a segítő hsz-okat!
(#) Electricboy hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Üdv!
Valaki tudna nekem küldeni egy olyan teszt csíkot amivel a levilágítási időt lehet megszabni?
Előre is köszönöm!
(#) emmzolee válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Szerintem nem sokunknak van tapasztalata több nyomtatóval, ezért mindenki többnyire a saját nyomtatójáról tud vélekedni.
Én régebben tintasugarast használtam fotózáshoz, de az körülményes volt, mert a fóliára kétszer kellett rányomtatni a mintát, hogy ne világítsa át a levilágító. Nagyon pontos volt! Dehát drága volt a patron, és mindíg beszáradt.

Annak mennie kellett.
Helyette vettem egy Samsung ML-1640 -es lézert.
Nem rossz. Vasaltam is vele, és fotóztam is. Az érdekes, hogy mind a két technikával a minimál vezetősáv szélesség 0,2mm volt, és a vezetősávok közt 0.2m-es hézagot kellett hagyni, hogy tökéletes munkát tudjak csinálni.
A fotózásnál, ha nagyon pontosan betartom a levilágítási időt, akkor elég 1 réteg a maszkból, ezt akkor reszkírozom, ha smd panelt csinálok, mert nem akarom elszúrni, hogy a két maszk egymásra illesztésekor bibi legyen, és oda legyen minden. Amúgy meg inkább jobb a békesség alapon inkább 2 rétegben maszkolok.
Vasalás. 135g-os műnyomóval gond nélkül vasalok. Amikor leoldom a műnyomót, akkor nem kell erősen megdörzsölni a nyákot kefével, mert le lehet sikálni a tonert annira, hogy megmarja egy kicsit a marató a felületet. Ez még az elején volt így, míg ki nem tapasztaltam, hogy csak addig kell sikálni, amíg a papír le nem jön, és nem számít, ha száradás után a felvitt toner festék nem fekete, hanem szürke. Úgy viszont tökéletes lesz.

Ennyit tudok a nálam lévő állapotokról. Remélem más is megírja mit tud a nyomtatója.

Itt egy link a vasalásomról,
http://tap200w.dbcup.fotoalbum.hu/

Ez pedig fotózással készült.

És ez pedig SMD vasalással.

Sajna nem szoktam mindent fotózni, hogy meg tudjam mutatni.
(#) emmzolee válasza Electricboy hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Itt van egy. 0,1es vonalaktók kezdve 1.2mm ig.

Ha nem eléggé jó a felbontás, akkor megoldjuk máshogy. De szerintem tesztre jó ez is.


123456.GIF
    
(#) roland0327 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 

Köszi !

Suliban én is ilyennel nyomtattam, és tényleg jó! De erre most nincs pénzem úgyhogy keresnem kell még egy olcsó és jó nyomtatót. Esetleg márkákban milyet ajánlotok? Hátha van olyan aki már többet is kipróbált...
(#) hapro válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Nekem itthon HP1018 lézer nyomtató van, tökéletes mindenre. Jóval több volt mint 7-8.000Ft, talán 2 éve vettem vagy lehet, hogy 3 és akkor volt akciósan 21.000Ft féltöltetes tonerrel.
Azóta a gyári tonert kihasználtam, és töltettem is egyszer, és azt a töltöttet használom már 1 éve, de vettem két hónapja egy gyári tonert is mellé, mert töltöttetl nem lehet jól vasalni. Lyukacsos lesz a maratás után, hiába néz ki jónak a rávasalt festék.
A munkahelyemen, amikor már elegem volt az itthoni töltött tonerből, és még nem volt meg a másik gyári, akkor ott próbáltam nyomtatni. 3 féle lézernyomtatóval. 95gr-os műnyomót használok, és egyik nyomtatónak sem tetszett!
Egyik az egy hatalmas szines jó drága OKI, abban elcsúszott a papír, nem tudta továbbítani, pedig az nagyon szép nyomatot készített rá ahol készített.
A másik kettő meg két Samsung volt, mindkettő valami ML típus, de az egyik vadi új, a másik meg olyan 3-4 éves.
Egyik sem tudta kezelni a papírt. Ezek be sem tudták húzni. Állítgatásokra nem reagált semmit, őszintén nem is tudom van-e értelme software-esen állítani bármit is a papírról...
Mindemellett Samsungot már több helyen láttam használni nyákhoz, és mindenki meg volt elégedve vele.

7-8.000Ft-ért a paramétereidnek megfelelőt nem fogsz kapni, ami tartós, jó lesz később is, unverzális, hét nyelven beszél, és még olcsó is legyen a toner hozzá.

A HP1018-hoz a gyári toner 14-18.000Ft.
Vaterán lehet olcsóbban is lehet szerezni.

Talán próbálj úgy vásárolni, hogy elviszed a kipróbálásra, a műnyomót, arra nyotattatsz egyet, haza viszed rávasalod, és akkor mondod ki az áment.
Egyáltalán viszi-e a papírt?
Milyen lesz a nyomat?
És milyen lesz a vasalás után?
Lejön-e a kapargatástól a festék a nyákról?
Maratást hogy bírja a festéke?
Ennyi pénzből kizárólag használtba kapsz lézert, de valami ősdarabot abból is.
A tanácsom, inkább várj, és gyűjtögess.
(#) roland0327 válasza hapro hozzászólására (») Dec 29, 2009 / 1
 
jövőhéten lesz több pénzem de nem akartam többet költeni rá! De még elgondolkodok rajta!
(#) wolverine14 hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
hello vasalásos módszerrel mekkora a legkissebb vezetősáv,aminek még nem mar alá a vasklorid?
(#) emmzolee válasza wolverine14 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nálam 0.2mm
(#) Norberto válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Itt van ez a típus is: Bővebben: Link

Ennyi pénzért egész jó ajánlat, pláne, hogy vadi új.

Gyári toner hozzá kb. 14000 Ft.

Nekem egyébként ugyanilyenem van itthon és jó minőségű lenyomatot lehet készíteni vele.
(#) patexati válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szia! Én egy ILYEN nyomtatót vettem használtan a nyákgyártáshoz és mondhatom tökéletes is! Vettem bele egy utángyártott tonert is a vaterán azzal nyomtatok 2500 ft volt!ILYEN nyák készül vele!
(#) gulasoft válasza patexati hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
nekem egy 5l-em van használhatatlan!
Ha van egy nyomda a közeledben kérdezd meg mennyiért világítanak le filmet.
Minden nyomda filmet világít, és abból készül a nyomólemez. (mármint a nagyobbak nem a sufni meg a lakótelep aljában működő álnyomdák)
Amit egyszer linkeltem ott 360Ft egy a4-es. Ha csak ezért vennél nyomtatót, akkor nem éri meg. egyszer egyszer 360Ft-ot könnyebben kiad az ember mint egyszerre 7000-et és közben még gyűjtögethetsz. Amit nyomdában csinálnak az örök darab, és annál jobb minőséget nem fogsz találni. Láttad a nyákjaimat, azok ilyen fóliával készülnek.
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Pausz, pauszpapír:
Campona papír írószer:
A/4:20ft
A/3:40ft
A/2:70ft
Azt hiszem
(#) Electricboy válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Először is köszönöm!
DE nem tudom hogy nyomtassam kicsinyítve, vagy hogy ,mert ha így hagyom akkor nagyon nagy, minél kevesebb nyákot akarok elpazarolni!
(#) bujan válasza Electricboy hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Én mellékelek egy tesztcsíkot, remélem jó lesz. A letakarásos, majd lehúzásos módszerrel 4 különböző megvilágítási időt is kipróbálhatsz. Eredeti mérete 131x25 mm. Egy kis leesett panelcsík is jó hozzá.
Remélem segítettem.
(#) wolverine14 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
köszönöm szépen
(#) Electricboy válasza bujan hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm! Ez már jó lesz
(#) gulasoft hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Na tegnap éjjel 3-ra kész lettem ezekkel.
Nem tudom mitől mutatja a scanner szürkének, mikor szép ezüstös a felület, de most ezen nem akadok ki.
A nagy rendelésre készült, a kicsi a már smd szűrőkondiknak kialakított helyekkel kiegészített pic24fj128ga008-as feltét boardja. Itt sajnos választanom kellett az utolsó kis pöttyök lemaródása és a számok megmaradása között, és Én inkább a számokat választottam. Sajnos a 41-es lábnál sérült lehetett a fólia, vagy csak nem tapadt fel jól egy kis piszok miatt, és azt majdnem megette, de még éppen nem szakadt. Azért a számok egész jól megmaradtak és tekintve a méretüket (az egész panel 5*5cm a legszélétől) ez nagyon jó eredmény. Jó nagy felbontást nyomtam, kicsit várni kell mire betölti a képet, vagy inkább mentsétek le és utána nézzétek meg.
Most megy rá a lötstopp.
a két panel
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hello

Nekem nem megy ez a link. :no:
(#) lidi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Nagyon szépek a kontúrok, de miért kellett így összekarcolni szegény nyákot. Finomabb papírt használj szerintem.
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Fémdörzsi és 2000-es csiszoló (ennél nincs finomabb), és iszonyat szennyezett volt a nyák. Egyébként annyira nem karcos, csak borzasztóan meg fel van nagyítva.
Következő: »»   339 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem