Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   55 / 148
(#) zn4416 válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Legalább van valami olvasni való... :yes:
(#) Csaszu hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Nyitottam ide egy hangnyomás fórumot, hogy ne legyen senki lelkibeteg offolás miatt.
Bővebben: Link
(#) zn4416 hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Amivel még adós vagyok a táp rajza.
A kimeneti szűrés el van rajzolva ! ( Nem testre mennek a kondik, hanem a GND vezetékre, mivel teljesen földfüggetlen a végfok ).
(#) cimopata válasza zn4416 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
A nem használt műveleti bemeneteit nem szabad összekötni, jól el kell különíteni. (15-16)
Ha kimenő fojtót használsz akkor célszerű az elkót a fojtó után rakni és nem elé, mert ennek sajnos így nem sok értelme van.
(#) zn4416 válasza cimopata hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Teljesen jól működik, ezért nem különítettem el a bemenetet. A rajz nem tökéletes vannak benne pici hibák...
(#) emmzolee válasza Csaszu hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
(#) foxi63 válasza z.milan hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretnék az autómba egy erősítőt építeni egy 450W RMS teljesítményű és 60cm átmérőjű mélynyomónak. Ehhez az erősítőhöz kellene egy tápegység, ha lehet nyáktervel, mert sosem terveztem még saját magam, és olyan adatokkal, melyekben bennevan a tekercs menetszáma, illetve a rézdrót keresztmetszete, mert sajnos nemtudom, hogy hogyan kell kiszámolni.
Reméllem nem túl nagyok az elvárásaim, segítségeteket előlre is köszöm.

Boldog, gazdag és sikerekben szerencsés újévet kívánok minden kedves fórumozónak és családjának!
(#) banyaiakos válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Hali!
Az elvárásaid nem nagyok, csak a felkészültséged kevés egy ekkora táp megépítéséhez.(kérdéseidből ítélve gondolom) Neked kb egy 450W-os táp kellene. Itt már komoly áramok folynak. Rengeteg múlik a kivitelezésen. Ide nem elég egy kapcsolásirajz és egy NYÁKterv. El sem hinnéd milyen apróságokon múlanak dolgok ekkora tápnál. Amúgy ha visszaolvastál volna pár oldalt találtál volna kapcsirajzot és NYÁKteervet is
Nem leszólni vagy elkeseríteni akartalak csak rengeteg szívástól megkímélni.
BUÉK viszont
(#) emmzolee válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Hát én is azt mondom, hogy nehéz dió ez elsőre.
Olvasd el a fórumot, és nézz utána a dolgoknak, amik nem tiszták, és ha elakadtál, kérdezz itt valakitől.

Én is ezt csináltam, és most már nem gond egy tápot legyártani.

Sajna ebbe bele kell ásni magad egy kicsit.

Különben keress rá cimopata 450W -os tápjára itt ebben a topicban. Az eddig a legjobb konstrukció. Az ő tápjánál 6V 1 menet. Tehát ha kell nagyobb fesz, akkor úgy tudod följebb vinni.
(#) mhatalyak válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, akkor arra rá is keresek!
(#) emmzolee válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ha tudunk majd segítünk.
(#) Subwoofer válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Viszont a 60cm átmérőjű hangszóródról egy linket vagy képet mutathatnál
(#) Csaszu hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok
Valaki segítene a mellékelt rajzon a visszacsatolást átméretezni -+ 60 V-ra ?
A meghajtás másképp lesz, de gondolom nem befolyásol semmit.
Bővebben: Link
(#) mhatalyak válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Magnat aggressor 5000
(#) aflmor válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
MAGNAT-AGRESSOR-5000-20" (51cm)
(#) Csaszu hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
(#) aflmor válasza Csaszu hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Áááá, ilyen nincs is! (itthon nekem, sajna) :kalap:
(#) mhatalyak válasza aflmor hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
igazad van
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
gondoltam,hogy magnat-ék agresszora
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Szevasztok!
Azon agyaltam,hogy vannak nekem rossz invertereim amik fénykorukban 3kW-osak voltak... nos 2db 1.5kW-os panelból áll!
Nézzünk most csak 1panelt Gondoltam h csinálok belőlük autóhifis tápot. Mivel a primer PP toplogiával működik.. Egy panelon belül 4trafó van melyeknek a szekunderei sorba vannak kötve és egyenirányítás után így adnak 320V-ot Tehát egy darab kb 80V körül ad... Nos én arra gondoltam,hogy meghagyni a primer részt úgy ahogy van.. Szekundernél még olyan rafinériára gondoltam,hogy 2 mag szekundere párhuzamossan lenne kötve, 2-2 mag pedig sorba így elvileg akkor lenne +/- 80V os tápom 1.5kW mellett ... Szerintetek ez mennyire működőképes ötlet, mármint a soros és párhuzamos kapcsolás...
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Na valahogy így képzeltem... Esetleg ha ez így működik akkor gondolkodtam,hogy mind a 8magot felhasználom csak akkor úgy egyenirányítanék hogy kétutas egyenirányítással oldanám meg... azaz 4magból összehoznék egy középkivezetéses szekundert azt két diódával egyenrángatni (több diódával párhuzamossan a nagyobb áram miatt)
és akkor 4magból lesz 80V om meg a másik 4ből a másik 80V-om és utánna csinálnék belőle +/- tápot...

vázlat.JPG
    
(#) Kovidivi válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Arra figyelni kell, hogy ha van a két mag között pár mV-nyi feszültségkülönbség, az fűteni fog. Esetleg jobb lenne magonként egyenirányítani, és azt párhuzamosítani? Üdv!
(#) cimopata válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Csakis sorosan oldható meg.
Párhuzamosan egyáltalán, ahhoz komolyabb vezérlés kellene.
(#) Kovidivi válasza cimopata hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Csak ötlet volt :pirul:
(#) Subwoofer válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Abban igazad van,hogy Fűteni fog de hát ki izgat fűtsön az a pár mV... Ha meg magonként egyenirányítok akkor ugyan ott vagyok csak azzal a különbséggel hogy akkor az egyenirányító fog fűteni.. (sztem)
(#) Subwoofer válasza cimopata hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Cimó!
nem értem mi lenne a probléma a vezérléssel... Mert én úgy gondoltam,hogy lenne a vezérlés kb 32khz Hogy tl vagy sg még nem tudom.... Trafónként lenne 2-2 Fet mondjuk iRF3205... És a meghajtás mindegyik magot azonos fázisban hajtaná meg mert párhuzamossan lenne az összes.. tehát 4x2 Fet egy kimenetre összessen 16db...
persze gondolom ez csak akkor fog működni ha ugyan úgy van megtekerve az összes trafó, de bízom benne... (itt a tekercselés irányára gondolok)
(#) watt válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Kovidivi jól mondja, csak egyenkénti egyenirányítással oldható meg, nem fog fűteni semmi.
Ellenben a sima összekötésnél az a "pár mV" nagyon nagy zárlati áramokat képes hajtani.
(#) hugi00 válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Probald meg elcserelni egy nagyra.
(#) Subwoofer válasza watt hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Rendben akkor rosszul tudtam... akkor majd le lesz egyenirányítva magonként... végülis mind1...
Következő: »»   55 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem