Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 274
(#) hangyaszsun válasza Norberto hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Üdv!
Rendkívül egyszerű méretezésként általánosságban amperenként 1000 mikro megfelel, pontos méretezés sok egyépb adatot igényel.
(#) hangyaszsun válasza Norberto hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Üdv!
Helyes. viszont célszerű figyelembe venni az IC max. tápfeszültségét, amit +-os hálózati feszültségnél is jobb alulmúlni.
(#) hangyaszsun válasza isamisa hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Üdv!
Sok. Ki v. Bekapcsolnak egy nagyobb motort a környéken, és az IC elszállhat.
(#) hangyaszsun válasza Szabiiiii hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
1N4002-től 1N4007-ig bármi.
(#) hangyaszsun válasza pintad hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Üdv!
Jó sejtések vannak arrafelé, tudtommal +-18V a max tápfesz, bár láttam már adatlapot, ami szerint ez nem egyértelmű. Volt már ebből vita, de én a TDA 2040-et ajánlanám, újabb fejlesztés, kicsit jobb adatok, egyébként minden ua. Természetesen nem kötelező.
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
és most akkor a kerámia kondi az baj???vagy vegyek másmilyet?
(#) TAdamm hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
RRemek... hulye voltam es meggondolatlan, mindegy, 14 voltos helyett 20 voltos toroid trafot rendeltem meg egy kb 8 nappal ezelott... ugyh sztem mar leadtak a rendelest... az egyeniranyitott fesz az 28 volt lesz... hat, ha mar igy van, legyen, de akkor tud vki feszultsegszabalyzot mondani 28 v 30 voltosat, ami nekem 20 voltot ad, de 40 v 50 wattot bir???? bena vok.. ennyi...........
(#) sangp hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Szerintem toroidot a Toroid-Vill Bt-től érdemes rendelni. Nagyon sok helyen érdeklődtem, nyomoztam és ez bizonyult a legolcsóbbnak. Rendeltem is tőlük és olcsó húsnak nem lett híg a leve.

A pontos elérhetőségért keressetek a hozzászólások között, mert egy másik topicban szó volt róla.

Üdv:
S
(#) Norberto válasza hangyaszsun hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
hangyaszsun!

Nem tűnt fel véletlenül, hogy 2006. januári hozzászólásokra írtál választ?

Kicsit már egy évvel túlléptünk ezeken a témákon...

TAdamm!

Szerintem abszolut nem érdemes ilyennel görcsölnöd...sok lesz a veszteséged, ui. nem találsz semerre olyan konvertert, ami minimum 3-4 amperos terhelés mellett 28 V DC-t 20 V-tá alakít különösebb veszteségek nélkül.

Előbb kellett volna gondolkodni, ha az nem megy, megkérdezni vkit itt a fórumon, és máris nincs elbaltázva a dolog...

Így viszont azt ajánlom, keress inkább egy másik végfokIC-t, ami képes 28 V DC-ről járni!
(#) isamisa válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
TAdamm és azt mihez akartad tenni??
Mert a TDA2030-hoz jó. Hánywattos?

Toroid Vill Bt.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_9953.html?highlight=1#9953
(#) sangp válasza isamisa hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Köszönöm Isa, pont erre a hozzászólásra gondoltam a Toroid Vill Bt-vel kapcsolatban!

Csak lusta voltam belinkelni...



(#) Tetye válasza Norberto hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
na szal. ha megnézitek ezt a kapcsolást, láthatátok Urbán féle 40wattos kiscsomagjában is, de még mindig nem értek valamit a BD249-250-es darlington párt hogy kössem be hogy jó is legyen mert ha a C a 2eslába a tápfesz akkor sem jó de ha a 3asra kötöm ahogy a raj is mutatja akkor sem müxik.... sezrintetek hogy kéne kötni? ja utánna néztem már sok helyen és mind két verzioban láttam használni őket... ha valaki tud valami infót azt megköszönném.....

ez.JPG
    
(#) Stefan válasza TAdamm hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Nemértem mért baj a 28V egyenirányítva amikor a TDA2030 max +-18V ot azaz 36 ot bír ki, de akár vehetsz TDA2030A jelzésű IC-t +-22V (44V) feszültséghatárral.
Üdv
(#) Stefan válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
a tranyók bázisa és emittere között 2,2R es ellenállás????
(#) Tetye válasza Stefan hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
bázis emitter ellenállás??? tuti hogy 2R2 már megnéztem nem e megnyút és az a baj, de akkor nem C-re kéne táplálni? valaki azt mondta ...... de amugy probáltam mindent.
(#) isamisa válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
nem halltak már meg a tranyóid???
(#) Ice hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Üdv!

Szóval keresgéltem itthon találtam egy tranyót amire ez van rávésve : 110-240/117V U2= 2X10.5 V
Elgondolásom szerint akkor ez egy 117 wattos tranyó ami kétszer 10.5 voltot ad le? sorba kötve ez 21 V megfelelő táp lenne ez egy TDA 2030A-nak?
(#) isamisa válasza Ice hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
hi
Hát ebből nem derül ki hogy milyen a primer feszültsége. ( hogy töb feszről is lehet táplálni vagy mi.. mert akkor valahogy úgy lenne hogy 110V-220V, vagy 120V-240V de nállunk 230V-os a hálózat... szal kicsit furcsa szerzet lehet.)
A /117V Voltot jelent. Ha W lene akkor lenne 117Watt.

De csak hogy tisztába tegyük a dolgokat. Ez Transzformátor, rövidítve TRAFÓ

he he a Tranyó az pedig Tranzisztor


(#) Ice hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Hali!

Sorry igazad van réginek tényleg régi cucc akkor ezek szerint majd ha talán egy áramerősséget mérek rajta kiderül mennyit bír el a Trafó
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
ami a te kapcsolásirajzodba van ott az r6 milyen értékű?
és a c3 kondi az 4,7 ľ vagy 47 ľ???
fontos lenne...
csak 5 ig van bolt és még ma neki akarok állni
(#) Norberto válasza qssty hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
C3 = 4,7 mikrofarád

R6 = 1 ohm, 5W
(#) qssty válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
köcci
(#) qssty válasza qssty hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
isa!
te hol vettél 150 n-os elko kondit?nekem sima kerámiát adtak és azt mondták hogy a legkissebb az elko-bol 0,47 mikros. vagy abbol nem kell elko?
(#) hangyaszsun válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Üdv!
Annyira nem figyeltem, hogy mikori írások, én mindíg szoktam örülni a hozzzászólásoknak. Nem tudom, mivel foglalkozol, de kicsit tudáshiányos dolgok is felmerültek, itt nem rád gondolok, csak néhány érdekes dolog szemet szúrt. Dolgoztam iskolában is, ott is kicsit csodálkoztam, hogy egy egyszerű tranzisztoros erősítőnek nem tudják a nyugalmi áramát beállítani, egy ellenállást kellett kicserélni, de feltételezhetően jól ismerték az áramkör működését. Ilyen tudással hogy fog vki mondjuk szerszámgépet javítani? Vagy egyéb hasonló sok ezer alkatrészből álló egyéb berendezést, járművet? Én egyébként építettem TDA2030-cal erősítőt, de tizen x éve, azóta már rég le is cseréltem azt a készüléket.
(#) Norberto válasza hangyaszsun hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Biztos úgy van, erre úgy általában nem tudok mit mondani

Egy dolog viszont nekem is szemet szúrt:

Idézet:
„ott IS kicsit csodálkoztam, hogy egy egyszerű tranzisztoros erősítőnek nem tudják a nyugalmi áramát beállítani”


Azt nem értem, hogy várod el bárkitől is ezt az oldalon? Mikor az ide járók min. 70%-a életében nem járt még elektronikai suliba...és nem számolt még elméletben egyetlen áramkört sem végig...

Ezek után már nincs kérdés...

Ez a hobbielektronika.hu, nem a profielektonika.hu
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Szia.
Ha az énáltalam belinkelt rajzot nézted: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_8971.html?highlight=1#8971

Akkor az R6 1Ohm De én csak sima 0,6Wattosat tettem oda. Ide szerintem nem kell 5W

A kondi pedig ahogy Norbertó is írta 4,7uF

Nos ha megfigyeled a rajzokat akkor látni hogy a kondiknál jelölik melyik elkó és melyik nem.
Az én rajzomon csak egy + jellel van jelölve a polaritása. Azok az elkók.
De amúgy a helyes jelölés az lenne hogy a + oldalt vastag vonallal jelöljék.

A 150nF-os kondi így nem elkó.
Nos az ilyen kondikból lehet kapni kerámiát és MKT kondit.
A keráia az okker színű kerek alaku kondi.
Az MKT1 pedig egy sárga színű tégla. Ez műanyag dielektrikummal van töltve és nem annyira hőmérséklet érzékeny mint a kerámia.

http://www.hqvideo.hu/pr?srch=100nF&ls=20&sm=2

Ha feltétlen nem írják hogy kerámia kell a kapcsiba akkor én inkább az MKT1 kondit használom. 63V-osokat.
A másik kedvencem az MKS-4-es Wima kondik. Ezek szerintem elég jó hangot tudnak produkálni a rendszerben...Bár ebböl egy 4,7µF-os 300Ft körül van.

Isa
(#) qssty válasza isamisa hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
köszi a válaszodat de már megvettem és az MTK1 esből vettem.amit belinkeltél az 5. oldal környékén ott van a nyákrajz...azt szeretném megtudni hgy az most az eredetinek a tükörképe vagy ezt kell tükröznöm hogyha ezt vaslni akarom?szerintem az a tükrözött mert amit mutattál fényképet ott az 1000 mikrós kondi pont a másik irányba néz...vagy tévedek?
(#) Norberto válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Szerintem 100%, hogy tükörkép van beszkennelve az oldalra.
(#) qssty válasza Norberto hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
én is ezt gondolom csak megvárom isát hogy mit mond mert ma el akarom kezdeni...
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Hi
Igen az tükörkép. ( szal mintha a nyákot alulról néznéd)A vasaláshoz úgy kell kináznie a nyáknak mint a beültetésin látszik.
Én ugy emlékszem valamikor megcsináltam Sprint layoutban jól a nyákot. Aszem be is rakta ide...

Az 1000µF-os helyett én 2200uf-osat tettem, Kicsitt jobb lett a basszus.
Következő: »»   36 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem