Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - USB - PC projekt
 
Témaindító: JohnyBravo, idő: Szept 26, 2006
Lapozás: OK   20 / 55
(#) lidi válasza icserny hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Elkezdtem kigyomlálni. Az is fura nekem hogy egy header filet több helyről is be akarnak tölteni, meg headerek külön hozzáadva forrásfileként, mikor incudolva is benne van... hát nem egy kezdőknek szóló mintapélda pédája
Mert ezzel hogy nagyon univerzális. és mindenre jó, csak arra nem hogy megértse az ember.

Ha végeztem a gyomlálással, megpróbálom átrakni hi-tech alá.

Még jó hogy ami miatt belekezdem az usb be (xpressnet packet analyzer) azt most meg tudom csinálni olyan piccel, amiben van két uart. Így ez most ha nem megy, nem is olyan nagy baj egyelőre.
(#) icserny válasza lidi hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Idézet:
„Az is fura nekem hogy egy header filet több helyről is be akarnak tölteni”

Ez C-ben elég általános szokás...
Ezért vannak a
  1. #ifndef CDC_H
  2. #define CDC_H
  3.    ...
  4.    blabla
  5. #endif

típus feltételek, hogy végeredményben csak egyszer legyenek becsatolva.
Idézet:
„meg headerek külön hozzáadva forrásfileként”

Azokat érdemes becsatolni, amelyeket esetleg módosítasz. Így az MPLAB tudni fogja, hogy mikor, mit kell újrafordítani, amikor a Project/Make menüpontra böksz.
Idézet:
„hát nem egy kezdőknek szóló mintapélda”
Hát persze, hogy nem!

Idézet:
„Így ez most ha nem megy”

Miért is ne menne? Neked gyakorlatilag csak a demóprogram könyvtárában levő hardware konfiguráció és a main.c állománnyal kell foglalkoznod. Az utóbbiban is csak néhány függvényt kell megbabrálni (meg az interrupt kiszolgálást, ha kell).
(#) mrfencer hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Üdv!

Szeretnék kicsit ismerkedni a PIC->USB->PIC kommunikációval. Tudtok nekem mondani valami gyakroló kapcs rajzot illetve valami kezdetlegesebb példa progit asm-ben? Vagy inkább PIC c-ben gondolkozzak?
Előre is köszi!
(#) watt válasza mrfencer hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Csak C-ben találsz példát, azt is C18 gyári fordítóra(illetve C30, C32). Több cikket is találhatsz, ha keresgélsz itt az oldalon!
(#) lidi válasza icserny hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 

Egyik pic se egyszerű eset, egyik az USB miatt, a másik meg tqfp64 tokozás sűrű lábai miatt. Készül az átalakító most épp. De valamelyik megoldás csak működni fog.
(#) icserny válasza mrfencer hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Idézet:
„PIC->USB->PIC”

Remélem, hogy ebből az egyik PC akart lenni!
Gyakorló áramkört a honlapomon is találsz.
Szoftvert a a gyártó honlapjáról tudsz letölteni (a Microchip Application Libraries csomagot kell letölteni).
Barátkozz meg a C18 fordítóval! Assembly nyelven is találsz elvétve USB kapcsolatot kezelő programot, de a föntebb megadott linken található C programcsomag a hivatalosan támogatott.
(#) potyo válasza mrfencer hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
USB-hez lehet asm-ben gondolkodni, de az már tényleg csak mazochistáknak való. Inkább a C kellene. Itt van ez a téma, olvasd végig, szerintem nem te vagy az első, aki ezzel akarna foglalkozni. Meg itt egy linkgyüjtemény: Link
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Hú ezt a kétoldali PIC-et én észre sem vettem! Reméljük csak elírás, mert ha nem, akkor jó pár mondatot feleslegesen írtunk le, mert csak annyit kellett volna írni, hogy: ilyen nincs és nem is lesz egy darabig!
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Dehogynincs. Van olyan PIC, ami tud host lenni. Azt össze lehet házasítani egy olyannal, ami device-ként működik. Persze értelme nem sok van, mert van ettől egyszerűbb kapcsolatra is lehetőség.
(#) mrfencer válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Köszi a sok és gyors választ.
Igen PIC->USB->PC akart lenni
Na ezekre 7végén rávetem magam! Akkor marad a PIC c, csak már ezer éve nem foglalkoztam cével, kicsit kijöttem a gyakrolatból.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Melyik az? Én nem hallottam még erről.
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Itt keresd az OTG vagy Embedded host jelzéseket.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Ja hogy a 32-esekről van szó! Azt hittem a 18F-ek között is létezik ilyen. Vagy nem voltam elég figyelmes? Csak a 32-eseknél láttam host-ot...
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Van a 16 bitesek között is. Ahogy mész végig a listán, az első, ahol szerepel OTG, az 24F.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Mi a különbség az OTG és a host/OTG között? (azt hittem, csak a host jelzésű tud host-ot)
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Nagyon nem mélyedtem bele én sem, de úgy tűnik, hogy az Embedded host az csak host-ként tud működni, míg az OTG a helyzettől függően tud host és device is lenni (persze egyidőben csak az egyik). Tehát mintha az OTG hardveresen mindkét módot tudná, az Embedded host pedig csak a host oldalit.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Értem, köszi az infókat!
Azért érdekes lenne egy Pendrive-ot használni PIC-el. Esetleg egy USB-s mobillal is lehetne kommunikálni.
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Idézet:
„Azért érdekes lenne egy Pendrive-ot használni PIC-el.”
Amit említettem az ENC28J60-as témában (nemtudom, azt követed-e) "TCPIP MDD Demo App" demót, abban van olyan, hogy pendrive-ról is tudná a weboldalt olvasni.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Nem követtem, rákeresek, köszi!
(#) watt hozzászólása Jan 11, 2010 /
 
Régebben beszélgettünk, hogy a CDC fw 1Mbájt/sec-el tud dolgozni, mert 1024-esek lehetnek a csomagjai. Én értettem félre valamit, vagy csak a gyári CDC fw képes csak 64 bájtnyit fogadni? A HID is ennyit tud, de ezt tudtam.
(#) icserny válasza watt hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Full speed eszközöknél tudtommal csak isochronous módban lehet 1023 bájtos csomagokat küldeni. Interrup Transfer és Bulk Transfer esetén csak Hi speed eszközöknél lehet 1024 ill.512 bájtos csomagméret. Full speednél max. 64 bájt lehet.

Mostmár csak az a kérdés, hogy a CDC az milyen átviteli módban megy...

Bővebben: Link
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Sok helyen sokfélét írnak, már úgy meg vagyok zavarodva, mint Ádám apánk anyák napján...
Van itt egy érdekes előadás az USB-ről (a Masters 2007-ről), amit érdemes megnézni.

Eszerint HID: max. 64 kB/s, CDC max. 80 kB/s (ez bulk módot használ), s a custom mód (mhcpusb.sys, vagy libusb) tud ~ 1mB/s körüli sebességet.

Itt pedig egy érdekes topik található. Megjegyzem, nemminden állítását tudom igazolni a fenti előadás alapján...

Valahol azt írják, hogy a virtuális soros port Windows-os meghajtó szoftvere 1 mbit/s-nál limitál. Tehát hiáb tudna a CDC többet, a Windows akkor is megfogná.

(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, körülnézek!
(#) watt hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Stefan!
Van egy függvény, amit ellenőriz a CDC firmware, és ha teljesül, csak akkor fut rá a felhasználói rutinokra. Tehát ha ez nem teljesül, akkor az USB-s kapcsolat még nem állt fel.

  1. while(True)
  2.     {
  3.         if(!(usb_device_state < CONFIGURED_STATE)||(UCONbits.SUSPND==1))
  4.         {
  5.                 User_Process(); // saját processzek..
  6.             }//End if
  7.         USART_Controll();    
  8.     }//end while

Ezt megpróbálhatod, hogy megfelel-e minden feltételednek.
(Ezt a rutint ne keresd pont így, ezt már én alakítottam ilyenné.)
(#) poznamokus hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Midi implementációval pic18 alatt foglalkozott esetleg valaki itten?
(#) watt válasza poznamokus hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ez nem ebbe a topicba tartozó kérdés...
(#) potyo válasza watt hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ha USB-s midi cuccra gondolt, akkor végülis idevaló.

poznamokus: nézz szét a microchip fórumán, mintha láttam volna, hogy ilyesmikről volt szó, de sosem olvastam bele a témákba.
(#) benjami válasza poznamokus hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
A Nuts&Volts újság 2005/08-as számában volt egy midi-USB átalakító PIC-2550-el. A programja forrással együtt: itt.
Itt meg legfelül egy USB-s midi controller PIC4550-el.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Ja értem, akkor elnézést!
(#) Böki válasza cassis hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Üdv. Cassis!

Az első 2 link mögött már nincs tartalom sajnos.
Esetleg nem tudod, hogy hol lehetne még azokat elérni, vagy hol találok hasonló olvasmányt.

Nekem a 4. és az 5. kifejezetten tetszett. Nem túl részletes, de érthető.

Köszönöm:
István
Következő: »»   20 / 55
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem