Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   437 / 2501
(#) Bassmester válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Röhej
A tudatlan ember általában hiszékeny is és ezt a marketingesek kegyetlenül kihasználják.
(#) Spacemairne00 hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Hello.

Lehet hogy a kérdésem butácska de nem tudjuk eldönteni. Az lenne a felállás hogy van egy végfog van benne trafó, táp, és magág a végfogok és ez benne van egy 2U magas rack-ben. A kérdés az hogy kell-e bele elofog, mármint maga a rack-be is, vagy elég egy poti-val a vég fogok előtt szabályozzni hangerőt?
(#) kadarist válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Szia!
VégfoK, mint végfokozat.
(#) Spacemairne00 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Bocsi vannak gondjaim ezzel kapcsolatban.
(#) kadarist válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Semmi baj! Ezek a szakkifejezések...
(#) Bassmester válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Zápfog nincs benne?

Nos... akkor kell bele szintemelő, (előfok) ha nem vezérli ki a kívánt mértékig a jelforrás, vagy ha egy másik olyan végfokkal együtt használod, aminek érzékenyebb a bemenete. Pl kettő vagy több végfok és egy keverőpult. Ha PA jellegű az erősítő, akkor jó ha van benne egy kapcsolható szintillesztő fokozat. :yes:
(#) Spacemairne00 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nincs, de kábel dzsungel akad.

Azt el is felejtettem mondani hogy PA szérűsek lenne ez a vékfok és előtte egy keverő lesz, és akkor rakok bele valami elöfokot. Nincs valakinek valami egy szerű kapcsolása , elnézést én nézegetem de nem vagyok még olyan szinten hogy eldöntsem jó-e. Valami egyszerű ic-s egy hangerő szabályzóval.
(#) Bassmester válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Itt vannak előfok rajzok.
(#) ODU hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Hello! Szerintetek ha van egy 220/2*24V os tápom akkor egyenirányítás után elég egy 35V os kondi? (egyenirányítás utány 33,9V lesz, de egy másik erősítőbe a 16V os trafó(egyenirányítás után) szétlőtte pillanatokon belül a 16V os kondenzátort.
(#) nagy_david1 válasza ODU hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szerintem elég. De nemtudom miért csodálkozol, hogy elszállt a 16V-os kondi a 16V-os trafótól, mikor jól számolsz és egyértelmű volt a baj ott, a második esetbe
(#) DJ Szabcsa válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ha keverőt kötsz az erősítőre akkor felesleges az előfok. Egy használható keverőpult már elég szép jelet tud kipumpálni magából ahhoz, hogy meghajtson egy nagyobb erősítőt is...
(#) Dani0211 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok!

STK4141II mivel helyettesíthető? A sima STK4141V típus nem jó hozzá?

Üdv: Danee
(#) kadarist válasza Dani0211 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Szia!
Fele lehet őket cserélni. Különbség csak a torzításban van. Nézd meg a "Features" pontnál leírtakat:Bővebben: Link
(#) ODU válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
De a 16 V a trafóból egyeniráyítás után jött ki és úgy ment a kondenzátorra, nem tudom meg merjem-e kockáztatni a 35V-osat, mert drága dolog:S Ez az amit kinéztem magamnakKondenzátor
(#) Tomi20 válasza ODU hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Én a helyedben kicsit többet áldoznék rá, és vennék 2x10000u /50V kondit. Lehet hogy bírja egy darabig a 35V-os is, de mindenképpen csökken az élettartama. Én 48Vhoz raktam 50V-os kondikat, azok egy év után púposak lettek, meg melegedtek.
(#) Spacemairne00 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Link Ez jó lesz? Úgy tervezem hogy a Balanced potit le hagyom.

De ez ilyen PA szerűség lenne akkor se kell?
(#) ODU hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Értem, kösz a segítséget!
Minőségbe milyen kondikat tudtok ajánlani? (kis ellenállású kéne)
(#) szamóca válasza ODU hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
"De a 16 V a trafóból egyeniráyítás után jött ki és úgy ment a kondenzátorra"
Ami ugye 16Vx 1,41=22,56V.
Ezért durrant el, a 31%-os túlfesz. miatt.
Ha 24VDC-d van akkor ajánlott a 40V-os feszültségtűrésű kondi használata.
(#) Kovidivi válasza Spacemairne00 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ha ki tudod torzításig vezérelni a jelforrásoddal, akkro nem kell. Ha nem tudod, akkor kell. Ennyi.
(#) Dani0211 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Télleg!

Észrevettem hogy a kisebb a torzítása a V-szériának meg nagyobb tápfeszt bír !De jobb megkérdezni Meg a Featuresnél leírtak alapján minden világos

Köszi szépen a segítséget!
(#) peter1995 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Üdv.Azt szeretném kérdezni hogy van egy 100w-os erősítőm és ha rákötöm a 65wos mélyt akkor milyen príma de ha az 5 w-os 5.1-et kötöm rá az magasabb hangon torzít.Mitől lehet?nem bírja a hangszóró?Vagy érzékenyebb és jobban veszi az erősítő torzítását.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Sziasztok.

Van egy Unitra WSH-110 erősitőm. Már irtam ezzel kapcsolatban régebben, de válasz nem kaptam.

Ugynézki, hogy a kicsatoló kondik kezdenek kiszáradni benne. Arra gondoltam kicserélem őket, de nekem nincs itthon 3300µF-os csak 4700µF-os. Nagy hiba lenne erre cserélni őket? Befolyásolna valamit a hangjában?
(#) peter1995 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Bocs hogy sokat kérdezek de lenne még egy kérdésem más irányba.Valaki már épített ilyen?Mi a vélemény róla?
(#) Robi85 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
A kérdésed, maga a válasz is egyben.

Ha 100wattos az erősitőd és egy 5 Wattos hangszórót kötsz rá, akkor egyértelmü, hogy torzitani fog ha magasabb hangerőn hallgatod. Nem?
(#) peter1995 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Én is erre gondoltam csak meg akartam bizonyosodni valaki nálam okosabbtól is.
a kondiaidra meg csak annyit hogy szerintem cserél újra őket nem egy eget rengető összeg.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Csak nemjutok dülöre ezzel az erősitővel. Tüzetesen átvizsgáltam már. Találtam 3 ellenállást ami kicsit fekete volt. Azokat kicseréltem a kapcsi rajz szerinti értéküre. A ball fele igysem jó. Ha felhuzom a hangot akkor elkezd akadozni és recsegve szólni a zene. Ez lehet a kicsatoló kondi hibálya? Arra gondolok, hogy kezd kiszáradni és azért csinálja? A jobb oldala meg teljesen jó.
(#) Imi65 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Tegyél helyette próbakondit, akár egy 1000+2200 µF -est is párhuzamosan (az 3200 µF ). Akkor mindez kiderül.
(#) Robi85 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Az okés, de nincsen se 1000 se 2200µF kondim. Legalábbis 40 Voltos.

4700µF-al nemlenne jó??
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Jó lesz az is, csak az alsó határfrekit tolja le.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Okés. Köszönöm. Kiprobálom akkor.
Következő: »»   437 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem