Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   80 / 308
(#) tiggersoft válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Néha? Bárcsak néha lenne nálam ilyen, de sajnos ez az állandósult állapot...
Ezek ugyan tavalyi képek azóta átcuccoltam . Itt még látszik a cucc alatt az aztal...
(#) Action2K válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Látom, Te sem szeretsz csendben alkotni.
(#) tiggersoft válasza Action2K hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Tulajdonképpen nem a hangerő miatt van annyi csak megfogott a Videoton hangzás... Tudom sokan lenézik, de nekem akkor is ez tetszik és nem a herélt hangu SUNYI és társai...Ja és az alkotáshoz kellemes hangulat az igazi, ezt nyujtja nekem a "Videoton muzeum" ahogy sok ismerösöm és családtagom hivja.
(#) Doncso válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Nekem tetszik a vidi, mondjuk az tény , hogy nem mindegy mivel hallgatja az ember, én legutóbb VELE előtte pedig VELE hallgatam.
Őszintén szólva, bár hallottam már ezt azt, de hatalmas benyomást és élményt kaptam.
(#) tiggersoft válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Én is elgondolkodtam egy csöves épitésén, csak még nem tudom melyiket válasszam. A "bőség zavara"...
(#) Doncso válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Remélem ezt egy leendő csőbarát-tól hallottam
(#) tiggersoft válasza Doncso hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem leendö, hanem "egy meglévő csőbarát"...
Amióta gyerekkoromban hallottam egy csöves RFT rádóval összekötött bakelit lejátszót, rajta az Omega-tól a Gammapolist foglalkoztat a csöves épités.
(#) Ballage hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Halihó!

A legutóbbi szerzeményeimmel és építményeimmel most így fest a kis műhelyem/tanulósarkom/irodám/munkahelyem. Ez az állapot nem tipikus, a rumli most minimalizálva lett a kép kedvéért, bár ezt a fúró környezetéről talán nehéz elhinni...
(#) djgombi hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Hali!
Most vettem remélem beválik. Ennyi pénzért nem drága.
Bővebben: Link
(#) totti91 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Én is vettem ilyet és két problémám van vele:
1. A 00x50es precíziós csavarhúzóból kettő van benne aminek nem látom értelmét(bár lehet, hogy csak a csomagolásnál az enyémet elrontották )
2. A felfogató pont a tartó alján van ami nem hiszem, hogy túl előnyös, bár nincs akkora súlya, hogy kitépje a csavart a falból
Mindezektől eltekintve jó vásár volt
(#) djgombi válasza totti91 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Rosszat választottál. Nekem egy van mindből.
(#) elektrorudi válasza djgombi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
B...szus... 82,-/db ...
Én meg darabját veszem 1000-1500,- - ért !
Amikor hasonló árú szerszámot vettem (TESCO-ban), akkor a legelső használatnál elkente a csavar a csavarhúzómat !
(nem ilyen volt)

Legyen vele szerencséd, használd egészséggel ! :yes:
(#) djgombi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
A másik készletemet 2600 ér vettem abban csak 6 darab volt de jól bírja :yes:
(#) totti91 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Valójában ez sem lesz szerintem valami hosszú élettartamú mivel az első nem nagy terhelésnél kiderült hogy a csavarhúzó vége ami olyan mintha edzett lenne csak festett és már le is pattant róla a festék
(#) elektrorudi válasza totti91 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Hát.... ja.
Az okos ember tanul a saját hibájából.
A még okosabb... másokéból.

Most már egyel többen vagyunk, akik tudják :
bizonyos anyagokból, nem lehet várat építeni.
Pláne nem 82,- -ból.

Pedig még jószerencsét is kívántam hozzá... :no:
(#) djgombi válasza totti91 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Az a végén a mágnes festék. Ha lepattan az nem nagy baj. Csavarhúzót nem edzenek ezért készül króm-vanádiumból. Ez szerszámacél.
(#) Doncso válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Pedig nekem egész jó tapasztalataim vannak ezekkel a Lidl-s cuccokkal, szerintem jók, ár/érték arányt tekintve mindenképp, jó persze nem egy beta vagy ilyenek, de azért lehet találni, például a piros sárga 4db os fogó készlet az nálam nagyon bevállt, a csípóje mái napig szuper, a fúrókészlet is, nagyon jó, laposvasat mái napig töbszörösen átviszi, nemugy mint a fekete színű "fémfúrószárnak" mondott 100Ft os csomag.
Szerintem ésszerű használatra nem rosszak azok a csavarhúzók, én is szemezgettem vele, de már egymillió csavarhúzóm van, bát ebbe az tetszik, hogy egy szett és van tartója is.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Építettem egy új íróasztalt magamnak. Ezen minden pont úgy van ahogy szerettem volna; lemértem a műszereim méretét és hozzájuk terveztem az asztalt.

Az asztal bal felén forrasztgatok, a jobb oldalon pedig gépezek. A két labortáp közül a baloldali még nincs kész, ő a 2*50V10A-es tápom. Egyenlőre míg nem működik csak dísznek van ott. A jobboldali az első tápom amit építettem. Már eddig is elég ramaty állapotban volt, de most esett egy hatalmasat, le is tört sajnos egy kis darabot az asztallapból (első kép). Ezért nincsenek helyén a kijelzői sem...
Na ennek a tápnak a helyére fog jönni még egy ugyan olyan műszerdoboz mint a baloldali labortápé. És igen, az is labortáp lesz.
Úgy terveztem a polcokat, hogy a multiméter fölé még be fog férni egy precíziós árammérő (saját tervezés).

A laptop felett (ahol most úgy néz ki mintha egy polc lenne) két fiók lesz, csak még nem vágták le nekem hozzá a bútorlapokat.

Egyetlen baja az íróasztalnak (azon felül hogy a táp letört egy kis darabot belőle), hogy túl alacsony. De meg fogom emelni tíz centivel.

Tippeljetek hogy nagyjából mennyibe került ez nekem.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Már nem tudom szerkeszteni...
Nem az első, hanem a második képen látszik a letört darab.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Minden tisztelem a tiéd, és eszembe nem jutna bántani, de tapasztalatból mondom, hogy ilyen rendben nem lehet alkotni.
Az mindig együtt jár a felfordulással, csak annak mértéke eltérő a különböző embereknél.
A másik a minőség. Egy ilyen asztalra nem merném lecseppenteni az ónt, nem mernék fúrni rajta egy lyukat, félnék bármit is ragasztani, vagy csiszolni, mert mindkettő maradandó nyomkat tud hagyni, még azt is meggondolnám rá tegyek-e egy éppen javítandó valamit, nehogy megkarcolja a lába a felületet.
Ennek ellenére kívánom, hogy mielőbb legyen "beüzemelve".
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Én szeretem a rendet. De nem kell aggódni, úgy sem lesz sokáig.

Ezen az asztalon nem fogok fúrni, csiszolni, ragasztani stb. Csak forrasztani és méricskélni. Az ón miatt lehet hogy teszek rá valamit, de a fa 300 fokig hőálló és az a kis óncsepp egy pillanat alatt lehűl.
A lábak karcolása... na igen az már probléma! Teszek is rá valami gumiszerű dolgot (mondjuk egy ESD-s terítőt).
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Na hát ha nem tippeltek akkor lelövöm a poént: A két neonnal együtt (amiből még csak egyet szereltem fel) több mint 60000Ft-ba került az asztal.
Plusz még a lapostipli-maró gép amit meg kellett hozzá vennem. Tényleg, nem akarja valaki megvenni? Nekem már nem kell.
(#) SALáta válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Bizony meg fog látszani. De jól néz ki, csak én sajnálnám rá a drága anyagot, egy hasonló asztalt mondjuk egy pár jó RH rádióval elfogadnék.
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ez az asztal egy kiállításon látható? Nagyon szép! De osztom Alkotó véleményét. Bocs.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Én is szeretem a rendet, de már akkor is elégedett vagyok, ha legalább a panelterveken sikerül létrehoznom.
(Az a baj a műhelyekkel -nekem van egy nagy faipari kb.40m2, egy a pincében ami lakatos és elektronikai kb.24m2, és még a szoba egy részét is bitorolom-, hogy a munkatér mellett mindig nagy mennyiségű anyag rendszerezett raktározását is meg kell oldani, nem is beszélve a gépekről. Általában innen csírázik ki a felfordulás, sőt csírázás után sokszor szépen ki is fejlődik.)
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Én sokallom az árát, ennyiből nekem műhelyasztalom 125 üs satuval és egy új fiókos fal is ki jött volna, most vettünk egy tábla fa lemezt 10 es elég olcsó volt. A rádiós kollégám 250 forintért vett selejtezésen 20 fiókos műhelybútort, ebből négyet. És még meglepetés ajándékok is voltak az egyes fiókokban. A rend az egy olyan fogalom ami műhelyben csak elméleti szinten érvényesül. Mindig van valamelyik részen pici felfordulás.
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Attól függ milyen gép,bár már van 2db. De egy linket küldhetnél privátban róla, vagy képet.
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
A lamellózó gép mennyi lenne? Én sokkalom a bútor bekerülését mi volt a drága, a fa anyag?
(#) Attila86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Két bútorlap ívesen van vágva, ezért azok drágábbak voltak. Illetve szinte mindenhová a drágább ABS élvédőt tetettem. A négy fióksín sem volt olcsó (kettő billentyűzethez és kettő a fiókokhoz). Na és sok az anyag. A 60k-ban már azok a bútorlapok is benne vannak amik a még nem beépített fiókokhoz kellenek.

Írtam privátot!
(#) elektrorudi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Gratulálok! Szép munka.
Szerintem nem volt drága.
Ez egy szobabútor. Úgy is néz ki.

Pár éve egy komplett konyhabútort csináltam 150ezerből. Az kimart díszítésű ajtókat megvettem, a pozdorja lapokat és az munkalapot leszabattam.
A zsanér fészkeket már én martam bele, valamint összeszereltem az egészet. A 150-ben benne volt még egy 15ezres, olcsó oszlopfúró is, ami kellett hozzá.
Előtte az asszonnyal felmértük a helyzetet és gyakorlatilag ugyan ezt, 300e -ért kaptuk volna meg készen, vagy csináltatva.

Tehát érdemes bútort barkácsolni a műhelybe, mert olyan szinten felelhet meg saját igényeidnek, ahogy egy kész bútor sosem fog.
Következő: »»   80 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem