Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   79 / 308
(#) Action2K válasza KTobi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
De ez csak a 60° miatt egyezik a Wv 55°-ához képest. Nem illene az M betűt odatenni. Megtévesztő.
(#) KTobi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Igaz. Tudom. Elég ritka, a Wv menet, ezzel az erővel jelölhetnék, hogy jobbmenetes
(#) Action2K válasza KTobi hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A jobbmenetes jelölés igaz lenne rá, de a Metrikus nem igaz rá. Ennyi erővel lehetne M25*5-ös is, ami csak abban egyezne, hogy 60°-os. Le lehet gyártani, ha van rá igény, de nem szabványos.
(#) Alkotó válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ne hallgass senkire M10x1 ügyben. Nekem hidd el! van olyan. Az "M" semmi mást nem jelent, csak hogy metrikus, azaz 60°-os, és abból pedig 1mm az emelkedés. (A többieket az zavarja meg, hogyha nincs külön emelkedés megadva, akkor a szabvány valóban rendel a szabványos átmérőkhöz egy-egy alapemelkedést, Sőt minden ilyen átrmérőhöz megadja az összes szabványosan támogatott egyéb emelkedést is, és bizony ebbe totálisan benne van az M10x1.
Keresztszánnak nagyon kicsi ez az emelkedés, sokszor el átkoznád magad, ha ilyenre tervezed. A keresztszánnak elég jól kell tudni haladni. Gyári gépeken is általában 3-5 mm az átmérőfogyás egyetlen fordulatra. Tehát ennek fele körül van a jó menetemelkedés. Kisebb gépeken, kisebb, nagyobbakon nagyobb általában.
Újra mondom, 150W nem elég. Magát az orsót sem fogja rendesen megforgatni, és akkor még hol van a forgácsoló erő.
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem kevered véletlenül a kereszt szánt a hossz szánnal? Mert igaz, ha szemben állsz az esztergával akkor a hossz szánt látod keresztben.
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Igazad van, a számokban, de ne mond hogy sosem akartad bárcsak gyorsabban menne a keresztszán, azon a gyári gépen.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Még véletlenül sem keverem. Egészen jól ismerem a szerszámgépeket. Konkrétan terveztem is már esztergagépet (és sok másmilyen megmunkáló gépet is).
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Én is annó a SzIM-ben, és azért egy mm-re vettük, hogy a tárcsán 100-as osztással az 1:100-ados pontossággal lehessen dolgozni.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A számításod stimmel, de az eszterga távolról sem az 1 századok világa. Lehet vele ügyeskedni, de 0,01mm már köszörülési kategória. Az eszterga felépítése, a szánok megvezetése, no és maga a funkciója inkább a tizedek világa mint a századoké. Persze vannak nagyon speciális, egyedi gépek, de az átlag a tizedeké.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hirtelen nem találtam M10x1-es fúrót (amit találtam, azon nem jól olvasható a felirat, ezért egy másik finommenetűt lefotóztam nektek. Ez talán többet ér, mint a könyvekből kimásolt táblázatok (mert először ezzel akartam érvelni).
Ott a méret, ott az "M" betű, sőt még az MSZ jel is! Ezzel már nehéz lesz vitába szálni.
Csak kettőből bírtam lefényképezni, és ez se igazán éles, de lusta voltam most bevilágítgatni, meg állványokkal pepecselni, kézből levettem.

M16x1_5.jpg
    
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Idézet:
„Persze vannak nagyon speciális, egyedi gépek”
SzIM kísérleti műhely, projekt a MAHO cégnek.
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem is akarok vitázni. Te is kimondtad a varázsigét: finom menet.
Én is azzal kezdtem itt, hogy finom menet. Az már egy másik szabvány: ISO 724 (DIN 13)
Tudom, hogy szőrszálhasogató vagyok, de itt se keverjük a szabványokat, ugyan úgy, ahogy az elektronikában sem.
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Kiszállok a vitából.
Először vált válnak vetve mindenki elmondja miért nincs M10X1-es menet, csak 10x1-es van. Aztán mikor nyilvánvalóan kiderül az ellenkezője, akkor meg már mindenki valami másról beszél.
Eszterga sok féle létezik, és még több félét lehet tervezni. Akkor lesz jól használható, ha arra fogják használni, amire tervezve van, vagy jobb ha megfordítom, már eleve arra tervezik, amire használni fogják. (Értelem szerűen jó tervre gondolok)
(#) Alkotó válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Ezt el is hiszem, de próbáltad volna meg egy 150W-os, egyfázisú asszinkron motorral...
(#) bankimajki hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Visszatérnék az alapproblémámra, mert itt csak a szabványokról volt szó, de engem meg az érdekel hogy amikor megépítem jól működjön, és nem az hogy milyen szabványnak engedelmeskedik. Akkor melyik éri meg jobban? Ha fizetek pár ezer forintot és megcsináltatom a lapos vagy trapézmenetet (1mm-es menetemelkedéssel), vagy megveszem az M10-es menetfúrót és metszőt és magamnak készítem el. Arra lennék főleg kíváncsi hogy melyik kopik gyorsabban és melyiknek lehet nagyobb a lógása?
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Igazad van, az M jelöléssel, csak én már az elején sejtettem, hogy az alap szabványban nincs benne. Ezért kérdőjeleztem meg a létét. Aztán ahogy hevesedett a vita, úgy találtam rá a szabványokra. Hiába... ha valaki 10-15 éve kénytelen a szakmájától eltérő területen dolgozni, már romlik a memóriája, s kiesnek egyes dolgok.
Elnézést a szőrszálhasogatásomért.
(#) bankimajki válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszönöm, ez a hozzászólás minden felmerülő kérdésemre megadta a választ
(#) mex válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nekem is van egy kis esztergám, valamikor az NDK-ban készült. 80-as tokmánnyal szerelve.250W egyfázisú motor a hajtás.A motor eredetileg röpsúlyos inditókapcsolóval volt szerelve, ez működésképtelen volt, kiváltottam nyomógombbal. Hosszán 18x1, keresztszán 6x1 mm orsó. A keresztszán hasonló kivitelű mint a rajzodon, de a mozgó rész fecskefarok kimarása~4mm szélesebb az állórésznél, és egy köszörült 4mm vastag lécecske van a két csúszófelület közé illesztve. A mozgó részen található csavarok segitségével a lécet nekifesziti az állórésznek,és igy be lehet állitani a kottyanásmentes működést, amire nagy szükség is van, mert kis tömegű a keresztszán és erőteljesebb fogásnál, leszúrásnál berezonálna. Acél forgácsolásánál 20-25mm átmérőnél ilyen motorteljesitménnyel~600n/min fordulatnál 2mm fogásmélységgel lehet dolgozni, nem fullad le.
(#) levii hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Rendszeresen olvasom ezt a topicot de eddig még nem mutattam meg a saját műhelyem. Ez a műhely nem igazán elektronikai dolgok szerelésére van berendezve inkább barkácsolásra. Nem túl nagy az egész de azért van pár szerszám.A "kompresszor" saját gyártmány.
De beszéljenek helyettem a képek.

Üdv!
(#) levii válasza levii hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Még néhány kép.
(#) nagy hoho válasza levii hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Helló! Ez egy jól felszerelt lakatos műhely. Csak arra nem tudtam rájönni, hogy a satupadon van egy darab sín és ebbe csatlakozik egy gégecső, ez vajon mi célt szolgál?
(#) hapro válasza levii hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A kompresszort nem látom. A hűtőgép motorra gondolsz, mint kompresszor?
Vagy a porszívóval fújsz?
(#) levii válasza hapro hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Egyben válaszolnék a két kérdésre.
Az a gégecső a porszívó csöve, csak azért lett oda belenyomva hogy valahogy álljon, amúgy arra van hogy az asztalt tisztán lehessen tartani. Az asztal alatt a hegesztő mellett van egy piros porszívó.
A hűtőgép motor a kompresszor, hozzá van kötve a palackhoz ami egy régi CO2-vel oltó tűzoltókészülék palackja. Egy barátomtól kaptam hozzá a mérőórát és a csapokat.

Üdv!
(#) hapro válasza levii hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Viszont szép rend van.
(#) Action2K hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Ha már a lányom lekapta, akkor közkincsé teszem. Rendrakás folyamatban.
(#) Topi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Az a conrados fekete DCF óra aranyat ér. Az az egyik legjobb DCF-em. Egy sima minőségi tartóselemmel 1-1,5 évet minimum kihúz. És rendkívül jó érzékenységű a DCF vevője.

Ahhoz képest, hogy annó mikor én vettem (kb. 8 éve) sem volt nagyon drága...
(#) Action2K válasza Topi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Az ám! Én is vagy 15 éve vettem, ha nem több. Bár akkoriban a 3-4 ezer Forint nem volt oly kevés pénz érte.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Akkor megtalálok mindent.
(#) nagy hoho válasza Action2K hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Az ilyen műhelyt szeretem ennek élet szaga van. Látszik, hogy nap mint nap történik valami benne ezért soha sincs idő a rend rakásra.Barátom kedvenc mondása: itt aztán a sz@rtól a repülőig minden van!
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Laci ! nem vagy egyedül , néha néha nálam is szokott ilyen kaotikus állapot lenni
Következő: »»   79 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem