Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   525 / 1681
(#) Attila86 hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Építettem íróasztalt.

DSCF2660.JPG
    
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Igényes munka! Gratula! (Pályát tévesztettél; neked asztalosnak kéne menned!)
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Neked meg órásnak!
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ez nagyon ütött, de van benne valami .Bocsi Vic
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Elkészült az intelli clockom. Már csak dobozolásra vár Év/ hónap (betűvel is kiírva)/ nap, (betűvel is kiírva), idő, és időzítés a hét minden napjára. .....Január 16, az nem vasárnap. Elnéztem a beállítást
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Elkészült még a Kódzáram is
(#) klemo86 válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szép-szép, de a spektrum-analizátor következik ezek után
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Ez tényleg jó volt!

Jdani!
Ha még ékezetes karaktereket használna... Így is szép munka, grat.
(#) jdani válasza vicsys hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Program nem tőlem függ, én nem értek hozzá Megoldható?
(#) demcar hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Üdv,mindenkinek!

Épitettem egy 4 digites kijelzőt és nem úgy megy ahogy mennie kell. Mivel ha bekapcsolom a kijelzőt akkor nem "0,00" mutat hanem egy bizonyos érték szaladgál rajta.
És ha a bemenetre teszek valamilyen értékű feszültséget akkor nem is reagál rá! De a kijelző panel és a vezérlő panel külön van tehát kábelokkal van átkötve az is közrejátszhat? Vagy a GND rész ebben az esetben a hibás? Mert ahogy mozgatom a vezérlő panelt úgy változik a kijelzőn az érték.
Csatoltam pár képet hogy, hogy is néz ki a dolog.

A segitségeket előre is köszönöm!
demcar
(#) san398 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szép munka. Lassan nekem is össze kelne raknom egy állványos fúrót. A weller átalakításánál milyen triakot használtál? Rajzot a bekötésről tegyél fel légy szíves. Köszi.
(#) Router válasza demcar hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A hosszú kábelezés biztosan nem használ neki valamint ha tudod akkor a forrasztások közül takarítsd ki a gyantát denaturált szesszel mert ez zavart okozhat.
(#) demcar válasza Router hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Értem akkor megpróbálom lerövidíteni a kábelok hosszát, és kipucolom az ic lábai közt.
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Üdv.!

A kijelzők vezetékei mindegy hogy milyen hosszúak. A hiba a nyák huzalozásában, árnyékolásában és a panelon maradó gyanta mennyiségében keresendő elsősorban.
De az a szép, amikor erre magadtól jössz rá! :yes:
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hát szerintem csak a gyanta lehet már csak a hibás mert a tervezett nyák jó mármint a huzalozás mert már egy jó párszor átnéztem a kapcsolás szerint, és mindent rendben találtam.
(#) demcar válasza demcar hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
És még egy kérdés, hogy az nemtudom jól csináltam-e hogy a DGND-t úgy oldottam meg hogy a táp közös pontjából (ami egy 7805 és egy 79L05) a GND-ből egy 0 ohm-os ellenálláson keresztül van a DGND.

Az úgy jó?
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A nyáktervezés az nem annyit jelent, hogy konzisztensnek kell lennie a kapcsolási rajznak a nyáktervvel. Egy nyák megtervezésekor A Tervező átlátja az áramkör működését, az alkatrészek, vezetékszakaszok elhelyezkedésének és huzalozási struktúrájának elektromos, elektromágneses, termikus stb hatásait az áramkör működésérnek szempontjából.
Az egyszerű összekötözgetem azt jól van nem elég. Azt csak rajzolásnak nevezik.
Ennél az áramkörnél amit most építeni szeretnél, sajnos a rajzolás már nem elég. Itt tervezni kell a nyákot.

De ez mind nem ide tartozik...
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A 0Ohm-os ellenállás jó, de nem mindegy hogy hova van kötve.
(#) andrew23 hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
sziasztok...eloszor is gratulalni szeretnek nektek mert nagyon ugyesek vagytok es foleg kreativak.. de van valami anire nem gondoltatok vagy en nem latam nem talaltam sehol 1 oLYan erosito rajzot vayg vegfok rajzot ameken pontos leiras legyen minden hozavalorol eleitol vegig pl a trafo mijen legyen az ic a kondi stb pontos adatokal....mivel szeretnek en is epiteni de nem ertem a rajzoknak csak kb a felet tudom ez az en hiban de jo lenne ha tennetek rajzokat kezdoknek is min en..... sokan orulnenek neki mivel atnezik a rajzokat amiket talalnak elmegy a kedvuk mert tul banyolultnak talaljak .....szerintem sokan orulnenek 1 rajznak amin minden le legyen irva mind ahogy emlitettem...nagyon megkoszonem es ha van iLYen valahol es nem latam elore is bocsanatot kerek......
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Akkor ez így ahogy van most nekem nem is fog működni rendesen az áramkör?
(#) Moderátor hozzászólása andrew23 hozzászólására (») Jan 17, 2010
 
Szia
Pucold ki a billentyűzeteden a shift gombokat, mert látom, hogy egyik sem érintkezik rendesen!

Az "LY" gombot viszont ne keresd, mert olyan nincs rajta, kénytelen vagy két gombnyomásból összerakni.
Frankye
(#) Mzolee válasza andrew23 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Idézet:
„kezdoknek is min en..... sokan orulnenek neki mivel atnezik a rajzokat amiket talalnak elmegy a kedvuk mert tul banyolultnak talaljak”


Mert egy kezdő nem szabad, hogy azzal kezdjen. Egyébként vannak ilyen leírások Bár szerintem te a helyesírásban is kezdő lehetsz.
(#) beeerka hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
üdv!

énis megmutatom miket csináltam eddíg.

első erősítőm egy tda2030ból készült, azóta már vagy 3 dobozban lakott, most egy bontott genius 5.1-es rendszer subwoofer-ében lakik, üresen szereztem, gondoltam jó kis aktív hangfal lehet belőle és nem sok helyet foglal.
tehát ami benne van, 2xtda2030, 2x30w philips közép, 2xvideoton magas. nem egy szépség, de működik.

második erősítő egy st496-090c-ből lett építve, sajnos már nincs kép, de ha találkozok a gazdájával, linkelek.
ezt egy kb. 30x20-as fadobozba építettem, melynek teteje plexi, belül fehér plüss van, középen "levegőben" két akai kivezérlésmérővel.

harmadik, ismerősom születésnapjára készült, előzőleg kapott tőlem egy mélyládát, (2x sbx2030 egy másnak fordítva, egy sal boxer 50w-os erősítővel) gondoltam ha már van mélyláda, kap egy "komolyabb" erősítőt.
ez is egy stk496-090c-ből lett építve, de ez kapott aktív hangszínszabályzót is és pofásabb dobozt is.

projektek vannak még, leltem pár végfokot, majd megépítem azokat is, és persze egy csöves erősítő is kilátásban van.
(#) Electricboy hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Üdv!
Múlt héten össze raktam egy kivezérlés jelzőt gondoltam megosztom veletek! Ha valakit esetleg érdekel akkor rakok fel videót is.

A nyáklap életem második nyákja


(Ui:a képek torzítanak mert szegény telefonomnak nagyító kell hogy tűrhető képet csináljon!)
(#) san398 válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hát Tamás én örültem volna ha így sikerül a második nyákom. Gratulálok! Csak így tovább.
(#) andrew23 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
koszi....valahogy nem erre a valaszra szamitottam!!!de ilyen emberek is kell legyenek mind te
(#) Electricboy válasza san398 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Köszönöm!
Igyekszem!
(#) jdani hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Előzőleg publikált kódzáramhoz, készítettem ma egy jó kis billentyűzetet Kell több kép?...
(#) lidi válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Inkább egy kis magyarázat kellene a képek mellé, hogy értsük mi hogyan miből készült ?
(#) huba válasza jdani hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szia. Nem fehér ez egy kicsit? Gondolok itt arra hogy hamar meglátszik rajta hogy melyik 4 gomb van sokat nyomkodva.
Következő: »»   525 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem