Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   3 / 42
(#) Norberto válasza ciw hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
Nem lenne egyszerűbb feltenni ide az oldalra, hogy mindenki szabadon hozzáférhessen?
(#) MPi-c válasza ciw hozzászólására (») Jan 10, 2007 /
 
:nemtudom:
Ha figyelmesen olvastad, akkor ezt nem láttad?
(#) af27 hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Üdvözletem.

Lenne egy kis problémám, amivel nem bírok.
A helyzet a következő: 3d-nél van alkatrész, ami nem jelenik meg.
Már letöltöttem azt a bizonyos 3X Mb-os fájlt. Hová kell annak a tartalmát másolni?
Én az Eagle\ulp\Eagle3D\img -be raktam, de még mindig nem jó.
Ha valaki fel tudna világosítani, hogy mi lehet a hiba, azt megköszönném.
Előre is THX!
Bye.
(#) Last_Scout válasza af27 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
nem tudsz előnézetet nézni róla, vagy a generált képen nem jelenik meg?
(#) af27 válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
egyes alkatrészek képe nem jelenik meg, azokat kivéve minden ok.
(#) Frankye válasza af27 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Az OK, hogy nem jelenik meg egyik-másik alkatrész képe, de hol?
Az előnézeti képben, vagy a kész pow fájlban?
(#) af27 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
egy-egy alkatrész nem jelenik meg

send_01.JPG
    
(#) Last_Scout válasza af27 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
vannak olyan alkatrészek, amiket alapértelmezésben nem társít, ilyenkor felkínál egy hosszú listát amiből ki lehet választani, hogy milyen képet szeretnél oda
(#) af27 válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Már közben megoldódott a probléma, de azért köszönöm a segítségeket.
Még egy kérdésem lenne:
Hogyan tudom megcsinálni azt, hogy EAGLE-ben csak egyrétegű legyen a nyák.
És hogyan lehet megcsinálni azt, hogy mondjuk valós méretben, csak adot leyert nyomtatok ki?

Thx!
(#) af27 hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Jah és bocsánat, hogy ezt a kérdést is itt teszem fel.
(#) Frankye válasza af27 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Egyrétegű:
Csak a "Bottom" layert (értelemszerűen nem SMD esetén, mert akkor a "Top" layert" engedélyezed.
Amikor pl. az Autoroute (gondolom, ennél van a gondod, mert másként Te magad adod meg a vezetősáv layer-t) gombra kattintasz, felad egy ablakot, abban a Top (Bottom) layer-t N/A-ra állítod.

Nyomtatás: Mielőtt nyomtatnál kikapcsolod azokat a layereket, amiket nem akarsz nyomtatni. Alapból 1:1 arányban nyomtat.

El van nézve! (De azért legközelebb tartsuk a témát!) :hehe:
(#) Last_Scout válasza Frankye hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Hát ha smd van akkor meg egyszerűen tükrözni kell, és top-ról áttkerül bottomra, csak annyi, hogy nem az alkatrészoldalon lesz az alkatrész...
(#) Last_Scout hozzászólása Feb 17, 2007 /
 
Üdv!!!

Láttam az egyik képen, hogy egy panelre egy másik panel volt rátéve alkatrészekkel, az érdekelne, hogy olyat tudok-e én is csinálni a saját magam álltal gyártott átalakító panelemmel? illetve az érdekelne, hogy hogy kell nekifogni, gondolom valahogy az abból készített pov-ray fjált lehetne használni, de hogy hogy azt nem tudom elképzelni...
(#) MPi-c válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Jól gondolod.
Tisztában kell lenni a POV-Ray-ben használt parancsokkal, utasításokkal, meg a többivel.
Aztán nézd meg az Eagle3D dokumentációjában, hogyan kell saját alkatrészt készíteni. (Itt írtam a linkeket)
A menet egyébként röviden:
1. Csináld meg az első panelt, amit a másikra akarsz rátenni! A 3D-vel a pov fájlt is.
2. Készíts egy új alkatrészt:
- a 3duserpack.dat-ba írj be egy új sort, ami így nézzen ki:

"név:0:1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:incnév(::"

A név az alkatrész neve, az incnév az alkatrészhez tartozó makró neve (ezt lejjebb megérted), mind a kettőt te találod ki.
- a povray könyvtárba csinálj egy user.inc fájl-t! Ez a POV-Ray-ben a New paranccsal a legegyszerűbb. (Nézd meg hogy néz ki a többi inc!)
- az user.inc-be készítsd el az alkatrészhez tartozó makrót, ami így néz ki:

#macro incnév(value)
union{
valami
}// ez az union vége
#end // ez a makró vége

3. Biztos megnézted már az első paneled pov fájl-ját. Ott az egyes szekciók meg vannak jelölve: Panel, Furat, Alkatrész stb. Innen a Panel-től majdnem a végéig emeled át az egészet a makróba! Hogy hol a vége? Az utolsó szekció a Pozíció nyomat. Ez egy "union{" utasítással (vagy függvénnyel) kezdődik. Ehhez az union-hoz tartozó záró "}"-et kell megkeresned, ott a vége, az még kell.
4. Az átemelt részt tedd a valami helyére!
Ha az uniont záró "}" elé beszúrsz egy "translate" utasítást, az alkatrész alaphelyzetén tudsz változtatni. (x,y,z "balkezes" koordinátarendszer tengelyei, az értékek pedig, mm-ben értendők, tehát pl.: translate<0,5.2,0> 5,2mm-re "felemeli" az alkatrészt az alapvonaltól)
5. Az inc fájlt mentsd el!
6. Az Eagle-ben is csinálj egy alkatrészt! Rajzolj neki egy szimbólumot a schematic-hoz és mondjuk egy akkora négyszöget a board-hoz, amekkora a "beültetendő" panel. Lényeg, hogy ez ismeretlen alkatrész legyen az Eagle3D-nek.
7. Készítsd el a "második" panelt!
8. Jöhet a 3D kép. Itt a név-vel jelölt alkatrészt hozzárendeled az ismeretlen alkatrészedhez.
9. A létrehozott pov fájlt megjelenítteted. (Ha valami nem jó az user.inc-ben keresd a hibát. A záró "#end"-ekel és "}"-kel lehet gond. ) Ha nem jó helyen jelenik meg az alkatrészpanel a pov fájl Alkatrész szekciójában keresd meg és a rotate, translate értékek változtatásával rakd helyre!
Azt hiszem kb. ennyi meg egy pár óra, amíg kialakul.
(#) Last_Scout válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
köhm..... meg kell mondjam egyszerűbb menetre számítottam, de eltántoríthatatlan vagyok majd meglátjuk mindenesetre ha sikerül akkor beteszem, mert nagyon büszke leszek rá
(#) IMi válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Hello!
CSak 1 ötlet: ha megrajzolunk 2 panelt (egyszere, de külön állóak),majd ebből csinálunk pov file-t. Utána nem lehetne ezt a file-t megszerkeszteni, a második panel helyzetét( x,y,z) átírni, így érvel el a megfelelő hatást?
Ha hülye ötlet, bocs!!
(#) Last_Scout válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Hát no lehet vele szívni....
köszönöm szépena segítséget!!!!

ja igen, még egykét dolgot kell rajta módosítani, de a lényeg megvan...

visszhang.jpg
    
(#) Last_Scout válasza IMi hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
szerintem szép túra lenne a pov fájlban áttírni a kordinátákat, mert szerintem abszolut kordináták vannak benne megadva minden egyes alkatrésznek, és akkor nem elég áttírni a panel kordinátáit, hanem mindennek át kell... de ha relatív, akkor működhet...
(#) MPi-c válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Végül is meg lehet azt úgy is csinálni, ahogy IMi mondja, az egészet beteszed egy union-ba és akkor nem kell minden alkatrészt külön rendezni, viszont az én megoldásomnak az az előnye, hogy az Eagel-ben egyszerűen a helyére tudod tenni, mint egy alkatrészt és nem kell kísérletezgetni forgatással és eltolással.
(#) MPi-c válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Ja, a képet nem is néztem!

Ezt a leírásom alapján csináltad? Ha igen, akkor ez gyorsan ment, minden elismerésem. Ha nem, akkor meg főleg...
(#) Frankye válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Gratula! Ahogy MPi-c kolléga az előbb írta volt:

Idézet:
„Ezt a leírás(om) alapján csináltad? Ha igen, akkor ez gyorsan ment, minden elismerésem. Ha nem, akkor meg főleg...”


Részemről szintén!
(#) MPi-c válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
A sorkapocs egy kicsit beszorult :eek2:
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
Télleg! Ha ez így lesz, érdekes móka lesz bekötni belé a vezetékeket...
(#) Last_Scout válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 17, 2007 /
 
abszolút a te segítséged alapján....
köszi szépen!!
hát most mit mondjak, gyorsan tanulok...
a sorkapocs meg nem ilyen lesz, hanem dugós, csak hirtelen ilyent tettem be... és most nem volt kedvem kibogarászni, hogy mit kell kitrölni...
meg kell még poti is a trimmer helyett, meg ahhoz valami 3d-s cucc
(#) MPi-c válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Gratulálok, tényleg gyorsan ment. Nekem egy egész napom annak idején ráment, de hát ilyen az úttörők élete.
Egyébként, ha már itt járunk: 4. pont Az úttörő, ahol tud segít.
és 5. pont Az úttörő jókedvvel dolgozik és önként szolgálja a közösséget.
(#) Last_Scout válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Hát én ebből az úttörő témából már kimaradtam, de nem olyan sokkal
Egyébként nekem magát a nyáktervezés részt kelett csak magamtól elsajátítani, akkoriban még nem voltak ilyen igényeim, meg iskolában ilyet nem anítanak, nem tudom miért nem, szerintem nagyon hasznos lenne, nekünk kézzel kelett nyákot tervezni, persze az is hasznos, de azért valami hatékonyabb módszer elsajátítása sem lenne rosz...
Még ebből hamajd kész lesz gerberfájlokat kell csinálnom, hogy lehessen gyártani, azt jólesz...
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Ezt, akárha Rád szabták volna, MPi-c!

Amúgy próbáltam a feljebb, Általad említett példa alapján a dupla 7szegmensest megalkotni, de valami nem sikerült... Ha lesz egy csöpp időd, leírnád (amolyan hülyegyereknek-szájbarágósan), hogy hogyan kell? Előre is hálás köszönet!
(#) MPi-c válasza Frankye hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
OK Frankye!
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Köszönet!
(#) Szamy hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
üdv Mindenkinek!
nincs valakinek to126-os (pl bd 139ilyen) tokja(3d-hez)? elég gáz,hogy ez hiányzik a készletből...
Következő: »»   3 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem