Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Különbség egy gitár- és más erősítők között
Lapozás: OK   1 / 2
(#) punkkazy hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Helló! Szeretném végre megtudni, hogy mi a külömbség egy gitár és egy "sima" erősítő között. Kaptam egy olyan fülest, hogy ha egy elektromos gitárt számítógéppel torzítok, és a számítógépre sima erősítőt kötök, a hagszórók elszállnak. Ez igaz? ÉS fordítva? Ha van valakinek egy egyszerűbb gitárerősítő kapcsolása kérem küldje el!
(#) dpeti válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
"Külömbség" -> Különbség
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
(#) bbatka válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Talán nem annyira szélessávú. Vagy inkább másképp fogalmazva lehessen kiemelni a középtartományt kb. 500Hz-4khz. Egyébként a gitár egy audio célokra készült erősítőn nagyon vacakul szól. Esetleg egy speciális illesztő erősítőt vagy mint nálam egy hangszínszabályzós multieffectet kell rákötni és úgy azon keresztül csatlakoztatni az audio erősítőhőz. Ráadásul az érzékenysége sem alkalmas az audio erősítőnek arra , hogy közvetlenül rádugd a gitárt. A gitár túl kicsi feszültségű jelet szolgáltat.
(#) lgyk válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
"Kaptam egy olyan fülest, hogy ha egy elektromos gitárt számítógéppel torzítok, és a számítógépre sima erősítőt kötök, a hagszórók elszállnak"

Ez nem az erősítőtől függ. Gitárhoz speciális gitárhangszórók kellenek, amik bírják a négyszög- és trapézjeleket. Erősebb felfüggesztésük van. Ha HiFi rendszeren akarod hallgatni a gitárt, akkor ne használd túl nagy hangerővel, mert valóban kiszakadhat a membrán.

Egyébként hangzásbeli különbségek vannak. Én egy TDA7294-es erősítőt szándékozok megépíteni girárerősítőnek, MNC négyutas hangszóróval, az biztos, hogy egyedi hangzása lesz!

Mini erőlködő, elég gyenge hanggal
Csöves rendszer
Egy erőlködő
Google találatok
(#) Mate78 válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ami a végerősítőt illeti,abban lényegi különbség nincsen.Viszont a gitárerősítőkhöz un. gitárhangszórót használnak,aminek jellegzetessége,hogy a középtartományt kiemeli,terhelhetősége is az élőzenéhez,hangosításhoz van méretezve,mint általában a hangosításra használt hangszóróké.

(#) punkkazy válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Ez mind mind ok, csak kéne nekem egy (lehetőleg IC-s), nem nagy teljesítményű kapcsolás. Köszi az infókért!
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Én egszer javítottam csöveset az 100 hz alatt nem vitt át semmit. Olyat meg hallottam hogy a visszacsatolásban van valai hangszínszabályzó R-C
tag. A marhallnak meg a Fender-nek ugyanaz volt a kapcsolása csak a visszacsatoló tag volt benne más.
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 / 1
 
Egy tévhitet el kell ,hogy oszlassak mégpedig gitárhangszóró. Én 25 éve javitok különféle zenekari és egyéb tipusú erősitőt, de ilyen megfogalmazással még nem találkoztam. Hangszóró alapvetően két tipusba soroljuk KEDVES FÓRUMTÁRSAK: az első lágyfelfüggesztéses (a membránszél anyagától függöen gumi, impregnált vászon vagy a legsz.. a habfelfüggesztéses) illetve a kemény felfüggesztéses. Előbbi kategóriát csak az un. általam mélységesen lenézett HI-FI technika használja több kevesebb sikerrel. Utóbbi már vegyes használatú hiszen mind a két oldalon előfordul. A ZENEKARI HANGSZÓRÓK egy két kivételtől eltekintve mind kemény felfüggesztésüek mert csak ezek képesek elviselni a túlvezérelt erősitő igénybevételét. Ez magyarul azt jelenti, hogy a hangszóróra ráirt teljesitmény adat valóban igaz. Sőt némelyiket még impulzusban tul is lehet terhelni. Pl. Gauss 400/600VA. Itt viszont felhivnám a szives figyelmet a VA nem egyezik meg a Wattal hiszen az előző érték látszólagos mig utóbbi pedig wattos teljesitmény. A zenekari erősitők két dologban térnek el alapvetően az audio végfokoktól: a tápegységüket a teljes teljesitmény leadására méretezik,hogy akár túlvezérléses üzemmódban se fogyjon el a tápfesz. sajnos ezt a minden féle agyonfavorizált tranzisztoros FET-es vég sem tudja korrekten teljesiteni. Ennek az az eredménye, hogy a hang fullad és még a torzitott gitárhang is elviselhetetlenül szól. Ennek az igazolására a legyszerűbb ha bedugott füllel "meghallgatjuk" az erősitőnket. Érdekes dolgokat lehet hallani. A másik pedig a félvezetős erősitők kimenetén tisztelet a kivételnek de akkora egyenszint lengések vannak mint ide Irak. Én zenéltem elég sokat de most is azt vallom: amlyik erősitő nem csöves az egy rakás sz.. A csögépeknek a kimenőtranszformátor által átvitt villany erősen függ a kivezérléstől. Overload hatására a vasmag GÖMBÖLYITI a fesz alakját mivel telitődik. Ez okozza azt a sokak által igen kellemesen kemény hangzást. A kimenetén nem jelenik meg egyenszint ami az amugy is agyonhajtott hangszórót nem veszi igénybe még pluszba. Egy dolog ami még nagyon fontos ez a hütés. Nekem évekig egy saját tervezésű átépitett APX 100 gépem volt . Egy lagziba a tetejéről leégett a festék. Ennyi. Viszont nem egy két NAPON hagyott tranyos végfokot kellet javitani túlmelegedés miatt elszállt félvezetők miatt. Utolsó de elhanyagolható szempont a zenekari és audio végfokok között a sávszélesség plusz a hangszinszabályozók. Az előbbieknél mind a mély mind mind a magas tartomány le van szűkitve, kivéve a basszuserősitőket. A hangszinszabályok nem 20 40 hz-nél illetve 16Khz-nél müködndek. Ez oka annak ,hogy audioval való gitárjáték röfög és sziszeg. Mint ahogy sajnos egy pár éve már zenekari alapoknál is elterjedt már akár a TIZ sávos szürők. Mit lehet pl. egy gitárnál emelni csak 10Khz-nél?Zajt. Ezt a torzitó pedig minden külön kérés nélkül is termel. A Klippes Laney-nél még elég volt a mély magas közép és presence. Ennek dacára úgy szólt és még szól is mint az ágyú. Még egy jelentős különbség van ez pedig az ellencsatolás . A hangszererősitőknél ennek a mértéke kicsi söt némelyiknél szinte jelképes. Következésképpen emiatt az erősitő már kis hangerőnél is torzit majd ezt emelve nem fog egy pillanat alatt az egekbe menni mint a HI-FI nél. Igy az embernek az az érzése ,hogy tisztán szól pedig ellenkezőjéröl csak a torzitásmérés tudna nyilatkozni. Itt hivnám fel a szives figyelmet: ha valaki IC-s véget akar épiteni gitárerősitő céljára tegye de garantálom nem sok öröme lesz benne. Nem véleletlen ,hogy a MARSHALL a végtranzisztorokat FÁZISFORDITÓ TRAFÓ-val hajtja meg , sehol más területen nem alkalmazzák a profik a teljesitmény ÍC-t egy két általam noname-nek titulált cég kivételével.
(#) Sebi válasza tungsram hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Csatlakozom. Korrekt összefoglalásnak látom - hasonló időtartamú tapasztalataim alapján.
(#) sixtek hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Marpedig a Marshall is hasznal IC-t vegfokban. Barmilyen meglepo, TDA729X-et. (Igaz, nalam a Marshall is a "noname" kategoriaba van sorolva a gagyi minosege miatt).
Ugy latszik, nem javitottal meg eleg mai cuccot.
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Én az igazi erősitőkről irtam nem a mai kor szemetéről! Tehát hál istennek hozzám ezek a sz.. nem jutottak el de ne is jussanak. Az én korosztályombeli gépek pedig némelyik túl van a NEGYVEN ÉVEN is kellő karbantartással még mindig tökéletesn üzemelnek. Erről ennyi meg egyébként is nem kötelező mindent ismerni. Egyébként is én megszállottan csőpárti vagyok tehát ha választhatok inkább egy EL34-es bass Selmer 65-ből ami másnak semmit nem mond ,mint a mai kor agyondicsért ellenben semmit netudó sz...ra.Mellesleg a mai napig is gyártanak csöves erősitőket zenekari célra de ezek már nem az igaziak. Nekem egy basszus Selmer 50-em volt 10 évig HIBA nélkül.Egy adat : a hangszórója 15ohm 60w Selection átmérője 465mm.
(#) sixtek hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
OK, ertem.

Egyebkent en ugy emlekszem, a Selmer50-es az Celestion szoroval volt szerelve. "Selection"-rol meg nem is hallottam, pedig a Selmer az markas anyagokkal dolgozott.
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Bocsi de gépelés közben megzavartak telefonon, igy toltam el a dolgot. köszönö m a kiigazitást mivel igazad van.
(#) Danix hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Egy kis kiegészítés az előzőekhez:
Alapvető különbség még az is, h egy gitárerősítőnek, sokkal jobban a tényleges teljesítmány folyamatos leadására kell méretezni. Nem lehet a zenei teljesítménnyel számolni. A torzított gitár-szólóknál folyamatos kHz körüli nagy kitöltési tényezőjű hang érkezik, ami miatt a tápot és a hűtést sokkal naggyobbra kell méretezni, mint egy hifi erősítőnél.

Punkkazy, kérdésére válaszolva:
Ugyanilyen alapon el tom képzelni, h a szinusz kitöltési tényezőjére és a maximális terhelés 2Hz-es ismétlődésére (basszus) tervezett erősítő hangszoró párosnál a gyengébbik lánccszem megadja magát. Ami könnyen elképzelhetően a hangszoró lesz.
A frekvenciaátvitelre pedig tényleg nincsenek olyan komoly követelmények, mintha egy komplett zenei műsort szeretnénk átvinni.

Ha építenél:
Tegyél nagyobb trafót, nagyobb pufferkondikkal, komolyabb hűtést. Gondold meg az IC-s meghajtást a nagy hőellenállásra tekintettel (esetleg számoldd ki négyszögjeles meghajtásra). Számolj arra h a 100W-osnak mondott IC hamar feladja a harcot ha te megpróbálsz télleg ekkora teljesítményt kipréselni belőle.
(#) isamisa válasza tungsram hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Hi


"a membránszél anyagától függöen gumi, impregnált vászon vagy a legsz.. a habfelfüggesztéses) illetve a kemény felfüggesztéses. Előbbi kategóriát csak az un. általam mélységesen lenézett HI-FI technika használja több kevesebb sikerrel"

Hi-fi
Tehát te igényesebb vagy mint a HI-FI-nek mondott szabvány kínál. Elmondható rólad hogy inkább audiófil vagy?
Mert ugyebár van HI-FI, Zenekari hangosítás , Meg az audiófil
Én megmondom öszíntén nem sok olyan normális hi-end hangszórót láttam még ami ne gumi széllel készült volna.

A hozzászólásodbol az derült ki számomra hogy Te otthon is zenekari erősítővel meg zenekari hangfalakkal hallgatod a zenét. (gondolom elkel a 200-300Watt a lakásba... heeh hee )

Elhiszem hogy sok mindent láttál és hallottál, (ezért mindenképpen tanulságosnak veszem, és elfogadom amit írtál) de van élet a zenekari erőssítés-en kívül is.
Sokan nem tehetik meg hogy élő koncerteket hallgassanak (én meg nem sok normális magyar zenekart ismerek akinek a koncertjére érdemes lenne elautókáznom)

De csak azért nem fognak otthon teljesítmény erőssítőt hallgatni bazinagy hangfalakkal...


De összeségében ez a gitár erősítőről szól. Tehát amit írtál teljesen igaz. Tranyósból próbáljon a kedves topicnyitó csinálni. Úgy hogy nem spórolja ki belőlle a tápot.
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Danix válaszát még egy ponton megtámogatnám. Én Személyesen igen rossz véleménnyel vagyok a félvezetőkről főleg a teljesitmény IC-ről. Az oka egyszerű: elég megnézni a belső kapcsolási rajzukat és már vége a dalnak. Minden az élre van téve. Nem véletlen,hogy már HI-FI erősitőknél is ami rendesebb a végtranzisztor hajtását 2 v 3 fokozatu meghajtás végzi el. Ennek hatására a belső meghajtási tartalék még teljes kivezérlésnél sem fog leülni. Itt már nem lehet alkamazni a kissebb kategóriájú kaszniknál alkalmazott csizma vagy feszültségutánhuzó kapcsolást. Még egy adalék: legtöbb csip végtranzisztora 2n3055 vagy ehhez hasonló. Imax=10A! Nem tudom mikor de egy jópár éve kellett cserélnem 60-as gépben végtranyot mert a hütés hiánya miatt elpukizott. Darlington volt a szerencsétlen de Imax=30A
(#) Mate78 válasza tungsram hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Gratulálok a hozzászólásodhoz,(#61235)nagyon tanulságos volt.
(#) jampi hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Hát, én is egy régi harcos vagyok a szakmában, és szintén csöves párti. Én is zenéltem valamikor selmer treble&bass 100 w , 4db El34 [most is van egy ilyenem , a hangfalban 4 db celection 12 " hanszóró volt, ésiszonyat brutal, jól szólt. manapság ,is hobbiból építgetek csöves erősitőket ,de, kostolgatom a ic -seket , pedálokat is
Itt volna egy egyszerű ic-és erősítő master-gain-treble-middle-bass, ez egy eredeti marschall kapcsolás, 14-watt. Gyakorláshoz bőven elég , de nem mindegy, hogy milyen hangszóróval akarod használni!
Csak kimondottan gitárhoz való a jó!

8010.pdf
    
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
isamisa-nak szeretnék itt egy pár gondolatot leirni bár azt hiszem mások is elgondolkozhatnak rajta. kérdésedre hány wattos cájg rendel nálam: hihetetelen de egy darab őskövület fejhalgatóm van csak. Én már kinőttem a zajongásból. Ha valami érdekel akkor azt megpróbálom esetleg élőben megnézni.A HI-FI illetőleg van egy kis tapasztalatom noha engem soha nem érdekelt igzán:köszönhető annak,hogy zenéltem is. 15 éve felkeresett egy itt a környezetemben most helyi rádiónál dolgozó hangmérnök barátom.Kérésében előadta,hogy most vásároltak egy studiómonitort ami azelött a MAGYAR RÁDIÓNÁL szolgált . Tipusra nem emlékszem csak annyi hogy Ny-német volt. Teljesen fel kellet újitani. Érdekességképpen: 2*15w-os és 0db bemenete volt természetesen sztereóban. Az erősitők a ládák aljában rendeltek. Az erősitőkben mind a fázisforditást mind a kimeneti impedancia illesztését transzformátorral oldották meg. Fogodzkodj meg de tranyós volt. Végtranyó:2n3055. A ládában kb 2 mély 8 közép 8 középmagas és 4 spec magas énekelt. Adalék:futásidőkorrigált hangváltó tolta a sugárzóknak a powert. Csak ennek egynek külön kapcs. rajza volt.Eszméletlen jól szólt a 16 csatornás Fosstex magnórol. Jöttek egy felvételt csinálni hozzájuk. Elkészült le lett keverve és elvitték a kész anyagot pestre kazettára való kiadás céljából. Kis idővel később jöttek a parasztok azzal a jelszóval. hogy sz.. az egész és elővettek börönd nagyságú 2kazettás sz.. és nézzék meg hogy hogy szól ez. Nem fogja senki elhinni de ennek a gagyinak a 2 hangszórójára kellet ujra lekeverni. Milyen HI-FI-ről beszélünk itt? Én sokat láttam ott emberkéket akinek fingja nem volt egészhez de ugatni az mind qrvára tudott. Olyan hulladékokat hallottam még neves előadóktól is, hogy az már sok. Ott tanultam neg mi az a 60db jel-zaj viszony.Most ugye mindenki fikázná de már akkor is ismerték a zajzár fogalmát. Zaj volt nincs. Ma ugyanez a helyzet csak most már semmilyen hangszerhez nem kell érteni csak ehhez a szemét számitógéphez.Midi billentyü programm és mehet a az automatamosógép zene a stuc stuc.A célom az volt ezzel ,hogy kicsit megmutassam azt az oldalt amiről nem szivesen beszélnek az emberek. Ott voltak különféle valóban csúcskategóriájú berendezések amik első hallásra nem durrantották be az ember agyát. Egy baj volt velük: a parasztoknak nem kellet mert egy 2000márkás monitorerősitő nem az otthoni sokol rádió minőségét tolta. A HI-FI már 20 30 éve is inkább a bunkók sznobizmusát mutatta és nem az ahhoz értőkét.Mérésekkel igazolták a barátaim: az emberek főleg mélyben 5-6% tornyitást nem vesznek észre!Tehát ha én kimondottan utálom ezt a technikát talán nem véletlen. Van egy nagyon jó haverom sokáig hivatásos zenész volt. Neki már 20 éve mindenféle tüskéken álló több 100000Ft-os csucs dolgai voltak. Most egy gagyi 5plusz1-es van nála. nem pénzhiány miatt. Ennyi történet.
(#) lgyk válasza tungsram hozzászólására (») Jan 22, 2007 /
 
Üdv!

Kissé elkanyarodtunk a témától. Tudom, hogy a csöves karakterisztika a csúcs, meg nem lehet ICvel olyan jót (sem) kihozni, mint MOSFET-tel, de a számítógép hangkártyájánál lényegesen jobb hangminőséget hoz létre egy "gagyi" HiFi erősítő is.

Megépíteni, karbantartani sokkal könnyebb egy félvezetős végfokot, mint egy csöveset (jó hűtés és a max értékek alatt maradva egy félvezető a csövekkel ellentétben majdnem örökéletű).

Persze stúdió, meg hangosítás... Ahhoz, hogy az ember odáig eljusson, kell mani meg elszántság. Egy szobagitáros hiába veszi meg a fullcsöves cuccokat, ha nincs hol érvényesüljön a hangzás. Én a magam részéről először építek a gitárnak egy full hifi cuccot, utána (ha lesz kedvem/energiám újat építeni) jöhet egy MOSFET-es, becsületes hangszórókkal, és majd azután jöhet egy csöves. De valószínűbb, hogy nem jutok el a csövesig, mert a multieffektekben van erősítőszimuláció, és olyan karakterisztikát raknak bele a DSPbe, amilyet csak akarnak. Nem lesz olyan, mint az eredeti, de ez a minőségmánia... Jazzhez talán. Máshoz nem igazán.

A topicindító eredeti kérdése a HiFi és a gitárerősítő közötti különbség volt. A Hsz-ában van utalás a számítógéppel torzításra (effektelésre). Aki hallott már számítógéppel torzított gitárt, az tudja, hogy jelen esetben semmi értelme csövekről (de még nagyon hifiről sem) beszélni.
(#) tungsram hozzászólása Jan 22, 2007 /
 
Az emlitett barátommal én a mai napig még munkakapcsolatban is vagyok. Tökéletesen ismerem a számitógépes általad emlitett kevergetést kavargatást. Megjegyezném ez tényleg a szobai zenészek eszköze. Ha egy 100W-os gépet a társasházban meglöketsz ahhoz már a rendörség adja a kiséretet.
(#) Moderátor hozzászólása tungsram hozzászólására (») Jan 23, 2007
 
Idézet:
„Midi billentyü programm és mehet a az automatamosógép zene a stuc stuc”


Lehet, hogy nagyon értelmes, amiket írtál, de az említett típusú mondatokat itt nem nagyon szeretjük látni az oldalon...az értelmes monológokat annál inkább!

...magyarul: neked teljesen totálisan 0, azaz nulla közöd van ahhoz, hogy ki-milyen zenét szeret, milyen technikával hallgatja és milyen hangerőn (max, ha a szomszédod, és épp pihenni szeretnél...).
(#) karpi válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 23, 2007 / 1
 
szia

egu "igazi" gitarerosito 100-5000Hz kozott mukodik , ki kell birja a huzamos maximalis eron valo bomboltetest , ugyanugy a hangszoro is .A hangszoro strapabiro , az emlitett savban mukodo, es az erosito nevleges teljesitmenyenek a duplajara kell meretezni.

Szoval 100W erosito ..legalabb 200 W hangszoro .

a "szimpadi " hangszorok nagy tulterhelest is kibirnak huzamossan.

A PC , multimedia cucc ,meg a Home Theatre 5+1 , 7+1 cuccok csak olyan hazi csicsergok melyek "kb hi-fi" fele nivon kepzelik magukat .Pluszban a rairt teljesitmeny tiszta hanta legtobszor .

a problema a kiegessel ...leirtam a " 4x100 W-oserosito..." topik-ban...es itt is olvastam mas kolegaktol .

szinusz /zenei teljesitmeny es a szinusz /negyszog kivezerlesrol .torzitott gitar stb...leirtak ..

Csoves erosito" kellemes" torzitassal felmegy majdnem dupla erore .

Ugyanehez tranzisztoros eseteben ket erosito kell es ket hangszoro meg egy hangformalo proceszor.

Ha halkan jatszol a PC cuccon nem erolteted nem lessz semmi baja , esetleg nem szol ugy ahogy szeretned.
(#) patexati hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
A csöves azért szól sokkal szebben mert torzít! "csőhangja van" Én a hifit szeretem de ebben is a csöves a legjobb!Egy a probléma vele,hogy egy 2x100W-os Technics végfok 400e-be kerül ami nem emberi ár szerintem!
(#) punkkazy hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Hi! Azt talán el felejtettem említeni, hogy nem vagyok valami tapasztalt az elektronikában. Habár 1 éve szerettem meg ezt a "hobbit" (még 16 éves vagyok!). Nemrég építettem egy TDA2030A-s erősítőt. A kérdés:szerintetek ez kellő nhangszórókkal, házi gyakorolgatásra elég lesz? Noha vidéken lakom, mégsem szeretném az ősöket kizavarni a házból. Még nincs elektro-gitárom, de már tanulok. Építseg addigra egy új erősítőt, vagy megfelel, hangsúlyozom, otthoni gyakorolgatásra a TDA2030A-s?????
(#) tungsram hozzászólása Jan 23, 2007 /
 
Tökéletesen megfelel hiszen te nem falat akarsz bontani hanam gyakorolni . Gyakorló erősitőt pl. a Marshall-nál láttam . 9v-os elemmel vagy hálózati táppal is megy. A teljesitménye nem hiszem,hogy van egy watt is de ez elég. Hangszórót pedig próbálj meg szerezni valami REGENT-ből. Ezek 30cm-es 12VA-es szélessávú sugárzók. Az impedanciájuk viszont 6 vagy 12 ohm. Ez legfeljebb csak a kimenő teljesitményt határolja be. Néha lehet szerezni 4 ohmost is de ez ritka.Addig is jó bütykölést.
(#) Stefan válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Nem lenne rossz a TDA2030 csak az a baj vele hogy végfok(ha rákötöd a gitárt maximum recsegést fogsz hallani). Kell találni hozzá egy jó előfokot ami felerősíti a jelet. Olvass bele a Gitár erösítő témába. Az elején én is IC kell próbálkoztam aztán végül megépítettem egy tranzisztoros végfokot hozzá való előfokkal ami nekem tökéletesen megfelel. Kicsit (relativ) drágán jött ki, kb 20e, de van rendesen hangja, tiszta is, és elmondhatom hogy én csináltam. Most ezt használom egy Zoom505II multieffekttel, általában minimumra csavart hangerőn
(#) Peti_85 válasza punkkazy hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Szia!

Szerintem is megfelel neked a TDA, de szerintem nem is szükséges neked előfok, ha úgyis még csak gyakorolsz...

Énis ezzel keztdtem a gitározást!!!

Az előfokkal hangosabb lesz, csak az a baj, hogy ha már maxra , vagy kicsit a max felé tekered, akkor már a TDA eltorzítja, de ki lehet bírni.

peti.


Ja!!! Stefán
Melyik az az erősítő??? A 60 Wattos asszimetrikus? vagy melyik?
(#) punkkazy hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Köszönöm mindenki segítségét. Most már van magabiztosságom a témában. Remélem beválik a TDA2030A a gitárhoz. Mégegyszer: KÖSZÖNÖM!!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem