Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramtermelés (háztartási célú kiserőmű)
Lapozás: OK   6 / 23
(#) fpali53 válasza erbe hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
(#) pudding1 válasza fpali53 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nem rossz az ár, elgondolkodtató........Szélgenerátor ügyben a visszatápláláshoz mennyire voltak macerásak az előírások? Kellett az oszlopnak építési engedély? Milyen hosszúak voltak az eredeti lapátok?
(#) fpali53 válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Az engedélyeztetés nem volt macerás, csak lassú. Nem oszlopon volt, hanem egy emeletes ház lapostetején. A helyi önkormányzat nekem 6m-t engedett építési engedély nélkül. A lapát átmérője 3,8m volt, de meg vannak mintának.
(#) Atis57 válasza fpali53 hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Szia!
mivel rögzitetted az állványt?
(#) fpali53 válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 26, 2009 /
 
Időközben a szélgenerátort eladtam. A következőképpen rögzítettem az állványt:
Volt egy 2"-os cső betéve a tető közepén a koszorúba, még az építéskor (1980) TV antenna árbóc céljára, kb 80cm-re állt ki. Erre ráhúztam egy traktor hátsó külső gumit, ami 120cm-es, és erre egy első gumit, ami kb 70cm-es. Ezt telebetonoztam, ami lett kb 2-3 mázsa. Erre lett ráültetve a torony. A három kikötést levittem a talajszintig, mert nem bíztam a tető sarkában, nem ilyen terhelésre lett kivitelezve.
Azt hiszem, hogy válaszoltam a kérdésedre.
Van egy SMA WD3300-as inverterem, majdnem új eladó.
(#) Kari01 válasza fpali53 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia Fpali !nem te reklámozod véletlenül a Wb3300asod a neten?Találtam egy hirdetést, miszerint csak 50kWh-t termelt a 2kW os géped, és hogy Borsodban nem fúj olyan sok szél. Mivel szakmabeli vagyok érdekelne, milyen szélgenerátor volt a tiéd.A hirdetésed nem elérhető, illetve lehet csak én vagyok balga,hogy nem találom. Kíáncsi lennék milyen típusú géped volt?Tapasztalatból mondom, hogy a turbinák nem egyszer megviccelik az embert: pl: a régi fd sorozatnál a kínaiak gyártottak 120 és 240 V Ac kimenetelű gépet, volt, hogy Bencéhez is 120 V.os 2kwos gépet küldtek, de külsőre ugyanúgy nézett ki, ugyanolyan 3.2-es , vagy 3,8m es lapáttal jött, mint a 2kW os(annak adták el, csak az 1kw os volt max csúcssebességen).Na ettől aztán várhatta az ember, mikor termel vele rendesen az a wb3300as, aminek a nevezzük így:minimum nyitó feszültsége (amin el kezdi beterhelni a generátort,azaz felterhelni a hálózatra)200V ra lehet legkisebb értékre leállítani.Nekem ezt ez az Abwind-es telepítő cég embere magyarázta el,akiknél ezt is kapni: Gondolj bele:amikor a turbina kezd beindulni, akkor van egy un. "holtpont" egy "üzemi sebesség" amit el kell érnie a turbinának. Ez gépenként rotornagyságonként változó, az Sma szerint 3-5m/s közötti szélerősség esetén éri el. Ha a holtpont / 3-5m/s előtt leterheljük ~ekkor kb. x=változó a turbina feszültsége, akkor a leterheléssel visszalassítja a lapátok forgását, és ha nincs elég lendülete a széltől(mert az fúj erősen), akkor nem lesz akkora tehetetlensége/lendülete, hogy felterhelje a hálózatra, mert amint elkezd az inverter akár percekig szinkronizálni(beterheli a gépből jövő áramot a hálózatra) attól visszaesik a feszültség-ugyanugy,mint napelemek esetén (üresjárati fesz/rövidzárási fesz esete)Wb3300as. Nem lehet, hogy ez a volt nálad is baj?Én nem kicsit szívtam meg már ezzel, egy gép árát majdnem elbuktam akkoriban, még jó, hogy Bence után maradtak "szakik",akik értenek hozzá.lásd itt.: elérhetőségA megoldás az volt, hogy kisebb nytó feszültségű inverterre cserltettem az enyémet.(olcsóbb volt, mint a nagy turbinát kicserélni). Fenti emberkét ajánlom mindenkinek, elég korrekt manus. Nos, Fpali?
(#) Kari01 válasza bandras hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia Bandras! ilyen MPPT napelemes töltőket is lehet a "kedvenc boltomban " kapni, itt:MPPT napelemestöltő_És tényleg sokkal nagyobb teljesítményt tudsz kihozni belőle, ráadásul az emberke jó árban adja a dogait...Nekem amorf napelekhez adott ilyet, de a monokristályosoknál is kipróbáltam, ott is sokkal nagyobb feszkók jöttek le kb ugyanakkora fényviszonyok esetén, mint az olcsóbb, egyszerűbb psr töltők esetén.Szerintem bőven megéri a nyert teljesítmény azt az 5-6000ft os különbözetet.
(#) fpali53 válasza Kari01 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia tökéletesen értem a felvetésedet, ez egy 230V-os generátor volt, tudta, a prospektus szerinti teljesítményt, láttam a generátortól 2,8kW-ot is, amit a hálózatra termelt. De amikor hetekig csak szellő van, akkor nincs termelés sem. Valóvan 240V-os volt, mert újra is kellett tekercseltetni, mert a kínai csak belehányta a tekercseket, annyira, hogy a forgórészbe beleért, és szétszaggata, Tehát biztos 240V-os volt. Eladtam, és meggondoltam, hogy az invertert nem adom el, mert át akarok térni napelemre, és ahhoz szoftvercserével jó az ainverter. Köszi a segítséget, de villamosipari szakember vagyok. Ha követed a idokep. hu oldalon a széltérképet, és megnézed Mezőhegyest, ami Békés megyében van, láthatod, hogy milyen kevés a szél errefelé. Pali
(#) Kari01 válasza fpali53 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Fpali!

Meg tudnád nekem pontosan mondani, melyik típusú géped volt? Mi is szívtunk már a kínai dolgokkal, azóta akármi érkezik csapágyazással, és átvizsgálással kezdődik a termék átvizsgálása. Milyen magas volt a tornyod?van fényképed róla?megoszthatnád velünk.
Elhiszem, hogy nincs sok szél felétek, a toronymagasság és a környezeti domborzat viszont tapasztalatom szerint alapvetően döntő tényező! Volt,hogy a 12m-es oszlop alacsonynak bizonyult, kapott még egy 3m-es tagot, és 15m-en már 1,5X többet termelt a gép, és többször sikerült elérni az üzemi sebességet, így többet tudott felkapcsolni az inverter a hálózatra.
Az időképeseket azért nem szeretem, mert ha elolvasod az ott használt eszközök leírását, akkor rájössz, hogy a időjárásmerőjük 10mp-es mintavétel alapján számolt átlagértékek elég nagy pontatlanságot eredményez. Bár úgy látom a te mérőd ws 3600 Fpali mérője , de ez a legpontosabb. Az adatok szerint tényleg nincs nagy szél nálad. Egyébként meg én is villanyszerelő vagyok, és lelkes hívő, dehát, amikor nincs szél, akkor nincs, hiába. Olyankor tényleg kiszámíthatóbb a napelem. Ha kell, tudok jó áron hozni neked bármilyen típusú, méretű napelemet, kérlek írj privátba! Kari

ws2350.pdf
    
(#) Kari01 válasza Kari01 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ja, és amit még elfelejtettem: amiért nem renitens az idoképes szélmerés:nincs ott az automaták mellet , hogy a kihelyezett szélmérő milyen magasságban, milyen környezeteben stb mér. Sok ilyet láttam panellakás, meg földszinti irodák ablakából kilógatva. Na az aztán Sz**rt se ér.A legdurvább: láttam olyan céget neten, (magyar) akik ilyennel mérnek szolgáltatás szerűen szélerősséget háztetőn. Szerinted az mennyire renitens? Bár biztos jó üzlet, 1 mérésből visszajön az ára .
(#) fpali53 válasza Kari01 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Nem látom semmi értelmét a szélgenerátornak nálam, egy magas fákkal övezett liget mellet, de a napelem az érdekel. légyszíves keress meg az e-mail címemen
(#) Ződfülű válasza pudding1 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Pudding1!

Mivel érintett vagyok a témában idézek egy levelet:
"
Megkeresésére válaszolva az alábbi tájékoztatást adom:

A tervezett 2 kW névleges teljesítményű hálózatra tápláló szélgenerátoros rendszerének építése Hatóságunknál ( MKEH- http://www.mkeh.gov.hu/ ) nem engedélyköteles tevékenység.
A 2007. évi LXXXVI. villamos energiáról szóló törvény 116. § (3) pontja szerint nem kell a Hatóság 115. §-ban meghatározott engedélyét kérni:
"a) az 50 kVA-nál nem nagyobb névleges teljesítőképességű kiserőmű építéséhez,
b) a 0,5 MW-nál nem nagyobb névleges teljesítőképességű kiserőmű építéséhez, ha az nem csatlakozik villamosműhöz”.

Felhívom a figyelmet, hogy a 382/2007. (XII. 23.) számú villamosenergia-ipari építésügyi hatósági engedélyezési eljárásokról szól Kormányrendelet 7. §-a értelmében az építésügyi hatósági engedélyhez nem kötött villamosenergia-ipari építmény, építési tevékenység építőipari kivitelezése akkor folytatható, ha

a) az építésügyi jogszabályok, ideértve a helyi építési szabályzatot és a szabályozási tervet is,
b) az országos településrendezési és építési követelmények,
c) más hatóság (védőterületi, biztonsági, közegészségügyi, tűzvédelmi, környezetvédelmi, kulturális örökségvédelmi, természetvédelmi, munkavédelmi stb.) előírásait megtartják "

Hozzáteszem:
A szélgenerátorok tartóoszlopát 6m felett szükséges engedélyeztetni a fenti törvényeknek megfelelően.
Ennek menete általában:
1, szomszédoktól írásos engedély kérése.

2.,Talajmechanikai vizsgálat (kb. max. 10.000-25.000Ft)melyik szaki mennyit kér...

3. Statikai-építési terv készítése a talaj mechanikai vizsgálat alapján-- kb. 10.000-30.000Ft,-tól amennyit épp elkérnek érte--- ( hogy a kiválasztott gép súlyából, rotorátmérőjéből, rotor befogó felületéből számított szélterheléseket milyen minőségű, milyen adatokkal rendelkező tartótorony bírja el.) ---> ez alapján gyártási terv készítése a szélgenerátor tartóoszlopának, ami alapján lehet legyártatni a cső/rácsos/beton/egyéb tartóoszlopokat.

4.Project dokumentáció beadása fenti tervekkel a helyi építésügyi szakhatóságnál "Egyedi építési engedélyes eljárásban" ( vagy ehhez hasonló címszó alatt --xxFT Változó illetékkel.

Ennyire részletes dokumentációval engedni szokták, kivéve, ha a helyi építési rendelet kifejezetten tiltja a " városképbe nem illő" 6m-nél magasabb szélturbina, vagy egyéb tartóoszlop felépítését.
Ilyen esetben a
HELYI JEGYZŐ, és/vagy POLGÁRMESTER adhat egyéni elbírálás és természetesen a fenti dokumentumok alapján építési/fennmaradási engedélyt.

Általában a gond akkor van, ha:
-szomszédok kekeckednek, nem engedik
-illetékes köztisztviselők -tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára- nem merik aláírni az engedélyt, mert az már felelősség utána, inkább továbbpasszolja más "illetékes szervnek" pl: vízügy, környezeti stb..akik utána visszapasszolják(újabb 30-60nap után a feladónak az ügyet, mert ők sem értenek hozzá, csak melegszenek közpénzen, és felveszik a fizut hó végén... Na az ilyenek miatt nem terjednek az oszlopok.

Tisztelet a kivételnek, és "itt is" köszönetet mondok a kisebbségben lévő intézőknek, akik szívvel, ésszel átlátják a polgárok igényét, és hivatalos dokumentumok alapján mertek mérlegelni és dönteni.

További infokkal, tapasztalatokkal állok szívesen bárki szolgálatára:www.abwind.hu
(#) Ződfülű válasza fpali53 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia Fpali

akár napelemet, akár szélgenerátort, vagy csak ezen eszközökhöz tartozó kiegészítőket szeretnétek vásárolni ajánlom magam: árak
Hobbielektronikásoknak kedvezménnyel ! Saját, többéves tapasztalattal állok mindenki rendelkezésére.

Üdv.:Geri
(#) Ződfülű válasza Kari01 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Látom Karikám, osztod az észt!
Csak bölcsen! Így nem írom alá a gyakorlati naplód
(#) pudding1 válasza Ződfülű hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Üdv Ződfülű!

Visszatáplálás esetén ha pl többet termelek mint amennyit fogyasztok akkor is felszámításra kerülnek az EON lopkodó tarifái? (pl:Elosztói forgalmi díj,Átviteli-rendszerirányítási díj,Elosztói veszteség díj ,Menetrend kiegyensúlyozási díj, stb) Csak mert ha innen nézem a dolgot akkor cirka 2x annyit kell termelnem mint fogyasztanom ahhoz hogy nullszaldós legyek. Kaptam egy kis fejtegetést e-mail-ben, érdemes végigolvasni: "ez nem normális ország és nem működik tisztességes állam.

Vegyünk akkor egy villanyszámlát.



Nézzük meg miből áll össze a számla végösszegét jelentő, fizetendő 6.758.-Ft díj:
24h áramdíj tömb I. 2009.02.12.-2009.03.22. 110 kWh 20,38 Ft/kWh 2.242.-Ft
24h áramdíj tömb II. 2009.02.12.-2009.03.22. 45 kWh 21,68 Ft/kWh 976.-Ft
Összesen: 3.218.-Ft.
Idáig rendben is lennénk, hiszen a fentiek szerint a 40 napos időszakra 155 kWh fogyasztás után 20,38 és 21,68 Ft-os egységáron (az már rejtély, hogy
miért a két különböző egységár, de még belefér) 3.218.-Ft áramdíj fizetendő. De ezzel nincsen vége, mert a számla folytatódik, úgy, mint

Szénipari szerkezetátalakítási támogatás 31.-
Kedvezményes árú villamosenergiai támogatás 19.-
Összesen: 50.-
Átviteli-rendszerirányítási díj 89.-
Rendszerszintű szolgáltatás díj 66.-
Elosztói forgalmi díj 1.341.-
Elosztói veszteség díj 648.-
Menetrend kiegyensúlyozási díj 78.-
Összesen: 2.222.-
Még nincs vége, de egy villanyszámlában ez a "Menetrend kiegyensúlyozási díj", figyelemreméltó kreativitásra vall, ezért érdemes egy kicsit megpihenni.
Továbbá:
Elosztói alapdíj 150.-
Összesen: 2.372.-
Na már most, ha az áramdíjhoz (3.218.-) hozzáadjuk ezt a többit (2.372.-)
akkor 5.590.-Ft jön ki, amihez még a 20 % ÁFA jön hozzá + 50.-Ft AHK (ez is rejtély, hogy micsoda) és máris megkapjuk a villanyszámla 6.758.-Ft végösszegét. Ha valaki meg tudja mondani, hogy az áramdíjon túl megjelölt őrületek, amik összesen 2.372.-Ft-ot tesznek ki, miért kerülnek Lajos bácsi és Ilonka néni villanyszámlájába felszámításra, az akkor azt is mondja meg, hogy ezek az ilyen-olyan díjak miért éppen annyi összegűek és miért nem alacsonyabbak, vagy magasabbak. Valamint mikor, ki állapította meg pl. a "menetrend kiegyensúlyozási díj" 0,5000 HUF/kWh egységárát és ennek mi a fene köze van az én villanyszámlámhoz.
Ha mégegyszer megnézzük a számlát, akkor láthatjuk, hogy a tényleges áram fogyasztás után 3.218.-Ft-ot kellene fizetni, de ezt feltornázták a TELJESEN ELLENŐRIZHETETLEN plusz költségekkel 6.758.-Ft-ra. "
(#) KTobi válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
És akkor még nincs rajta a TV használati díj.
(#) fpali53 válasza Ződfülű hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Én pillanatnyilag nem vásárolni, hanem eladni szeretnék egy SMA 3300-as invertert. 50kWh van benne. Pali
(#) fpali53 válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szeretnék hozzászólni, pudding1 és Zöldfülű hozzászólásához.
Az áramszolgáltató azt mondja ki, hogy a visszatermelésnek, és a a fogyasztásnak azonos helyen kell lenni. Akkor miért számolja fel a hálózathasználati díjakat, mert ha szakmai szempontból átgondoljuk, akkor nem a szomszéd város, hanem inkább a szomszéd fogja felhasználni, ha visszatermelek (természetesen a teljes tarifával számolja neki). Akkor miért nem engedélyezi, hogy a szélgenerátorom, vagy a napelemem, ezt most ebben a szempontban teljesen mindegy, egy saját tulajdonban lévő és, széljárta, vagy napsütötte tanyán legyen, ahol nem zavar senkit. Nos ekkor már jogosan felszámolhatná a hálózathasználati díjakat, amit örömmel kifizetnék. Mindenkinek jó lenne.
(#) szsrobert válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ha senki nem fizeti be a villanyszámlát, vagy bezár a bazár, vagy adják reális áron az áramot a hasraütökköltségekésazokáfái nélkül.
Amíg lószar van, addig veréb is van.
Ameddig lesz kit lehúzni, meg is teszik.
(#) szsrobert válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az már meg sem említem, hogy a villanyóra által mért 100W-ból 85W jön ki egyenáramként egyszerű graetz-hidas egyenirányítás után.
(#) pudding1 válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
ez az óra téma már nekem is piszkálta az agyam, mert ha pl sziget üzemben látom el a házat vagy a hálózatról akkor a kettő között jelentős eltérés mutatkozik. (jó, tudom az én mérőm nem olyan pontos, de az max 1-2% eltérést tenne reálissá, nem 10-et,15-öt.....)
(#) szsrobert válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
És még van képük rendszerhasználati díjat követelni...
(#) balogh hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Fűtési szezonban dugattyús gőzgépre gondoltam. Meleg is van, meg áram is.
Tudna valaki kazánról, dugattyús gőzgépről leírást valahol?
(#) dcsabi válasza balogh hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Keress német oldalakon,
(dampfmotor)
No-ban a kilencvenes években még mentek gőzmotoros erőművek, hatásfokuk 30% körül volt.
Egy két hengeres gőzmotornak kb 20bár gőznyomás kell amit csőkazánban simán előállíthatsz.
Vastagfalú acélcső a kazánba, megfelelő tápvíz utánadagolással, és nyomásszabályozással.
Két külőnböző átmérőjű dugattyú jár egy főtengelyen, a 20 bár a kisebb dugatyút nagy erővel mozgatja, a 10 bár-ra expandált gőz a másik nagyobb átmérőjű dugattyút ua. erővel mozgatja...
250mm körüli dugattyúkkal már 250kw villamos teljesítmény is kivehető...
(#) balogh válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Nagyon köszönöm az infót!
(#) balogh válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Annyi lényeges adatot írtál ebben a pár sorban, hogy csak néztem.
Szerintem, nagyon otthon lehetsz a dologban.
(#) dcsabi válasza balogh hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
A gőzgépek évszázadokon keresztül oldották meg az emberek és gyárak energiaigényeit...
Ha akkora tételben gyártanák mint a személyautó motorokat az ára nem érné el a 2-300 eurot egy háztartásban is használható néhány Kw-os példány...
valójában bármilyen hulladákkal (energiahordozóval)
lehet a kazánját fűteni. Ha egyre több ember helyileg igy kapcsoltan oldaná meg az energiaellátását, jóval olcsóbb lenne és nem kellene feleslegesen szállítani 100km-ekre
azt a rengeteg fát, (Pécs, Ajka...) és a keletkező hőenergia nagy része kárba vész, a fuvarozással meg tönkreteszik az utakat és a levegőt...
Ezzel is az olajlobbi jár jól. Így nem sokértelme van a "megújulónak"
(#) balogh válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Egyetértek az általad leírtakkal.

A gőzgép a háztartásban a hatalomnak nem érdeke. Ellenkezőleg!
A fizetésének felét-egyharmadát fizesse ki energiáért. Ez nekik a céljuk.
A butaság, viszont szinten van tartva, de nem ám középiskolás fokon!
Itt a fórumban is olvashatóak hivatalosan terjesztett butaságok.

Az ősszel tanúja voltam egy érdekes esetnek.
A falu szélén csak az út egyik oldala volt beépítve a másik oldalon, meg egy erdősáv volt. A beépített oldalon a házuk előtt az utcán összegereblyézte egy idős házaspár a faleveleket és kasban áthordták a túloldalra az erdősávba és ott szétterítették.
Arra jött két „agyonfőiskolázott” fiatal és minősíthetetlen hangnemben támadtak a két idős emberre, hogy szennyezik a környezetet. (Faleveleket vittek az erdősávba) hát itt tartunk.
Az ügynek pszichológiailag voltam kénytelen végét vetni. Mert úgy láttam, hogy itt a józanész nem segít.
Kilátásba helyeztem a két „kulturlénynek” két-két sallert.
Kicsit elkanyarodtam.

Szóval. Páran, csorgatják a nyálukat a Stirling motorért. Gazdaságosan, soha és senki nem fogja megépíteni. Attól, ábrándozni még lehet róla.
A dugattyús gőzgépben lenne fantázia szerintem. A bajom, hogy annak ellenére nem találok a neten használható anyagot, hogy évszázadokig használták.
Ezért is örültem meg annak a pár számnak annyira.
Legalább, egy működő modell szintjéig szeretnék eljutni. Aztán, majd látom.
Lenne valami elképzelésed a henger átmérő, hossz arányáról?
Esetleg, milyen tömítéseket lehetne használni a dugattyú szárához? (Nem tudom a nevét). Egy más szerkezeten grafitos azbeszt fonatot láttam. De hol tudnék beszerezni azbesztet? Mikor rákkeltő (ha valaki nyalogatja). De ki az a marha, aki nyalogatni akarja?
Az sem biztos, hogy ide jó lenne.
(#) Ződfülű válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Szia Pudding!

Abszolult jogos a kérdés, és amint azt már említettem is, a visszatáplálásnál ugyanúgy elkérik az alapdíjakat, és a sok lehúzós kis rejtett költségeket, mondván, hogy "használod a rendszert".
Sőt, még azt is aláíratják a termelőkkel, hogy ármakimaradás esetén, mivel ilyenkor nem termelhetsz ( mert leold az inverter ) ők nem tartoznak neked semmiféle kártérítéssel a termelés kimaradásáért.

Hiába, ez még mindig nem a német színvonal, ez magyarország, de legalább már ezt elértük, hogy lehet visszatáplálni.
Bízom benne, hogy idővel ezen feltételek jobbak lesznek, bár a kilátások elég gyengék, a mai politikai helyzetet nézve.

Németországban pl.-ul komoly harcot folytatott a német kormány annak idején az E-on és más szolgáltatok ellen, hogy igenis dupla áron vegyék vissza a zöld áramot, mint amennyiért a fogyasztóknak eladják az áramot.

Én abból a szempontból preferálom ezt a termelést, mert a hatásfoka sokkal jobb, mint az akkumálotoros rendszeré, egy fajta elméletben, ebben a szemszögből nézve nincs veszteség a termelői oldalon, ha a hálózat befogadja. Viszont akkor mit ér az egész megújulós áramtermelés, ha nem vagy Önálló? Merthogy ez lenne a cél.

Visszatérve a kérdésre, a villanyszámla sok rejtett humbuk, " himi-humi" költséget tartalmaz, amit egyszer valakik, valamikor, okosak, politikusok és lobbisták keresztül vittek az agyonkorupált parlamentünknek nevezett színházunkban, anélkül, hogy tudtunk volna.
Gyakorlatilag ránk, fogyasztókra terhelik a hálózati villamos áram szállítás veszteségeit is, valamint az átláthatatlan adókkal teli tűzdelik a számlát, vagyis ránk hárítják az őrájuk kirótt adónemeket is.
Ebből tartják fenn az apparátusukat, és erre megy rá a lobbi. Ez ugyanolyan, mint amikor a t***@es bankok az adósra terhelik a valutaárfolyam változásokat, veszteségeket, ami nekik is fájna...

Mehet az ember a fogyasztó védelemhez, le se tojják...

De sajna mégis le kell nyelni, mert megszavazták, átvitték, becsempézték, ott van a listán, tételesen.
Aki tesz ellene, és elér eredményt, annak kezet csókolok.

Ennyi a véleményem, mélyebben ne menjünk bele, így se sikerült még egy állami megbízást kapni, ( az elmúlt 8 év alatt ), és már így is túl sokat politizálok, hobbielektronikás, és egyben telepítő- kereskedő létemre. Lehet csak túlságosan komolyan veszem a magyar józan paraszti eszemet, és ezért válaszolok ennyire őszintén, dehát ez van a kérdésed válaszának hátterében. Szerintem-
(#) pudding1 válasza Ződfülű hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Köszi a választ, akkor jó sejtettem hogy a 0-ás számlához igencsak túltermelésben kell lenni. Még egy kérdés, hátha már találkoztál vele: Ha pl lekapcsol a hálózat és vele az inverterem is (vagy csak szimplán lehúzom róla a kimenő kábelt) rá lehet venni valahogy a sunnyboy invertereket hogy dolgozzanak? pl. rákapcsolni az egész házat direktben? (vagy esetleg akkupakkra küldeni egy két 230/12v töltővel?
Következő: »»   6 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem